PDA

Zobacz pełną wersję : lecąca kieszonka



deviltya
16-02-2012, 20:55
Może raz tylko mi się udało dociągnąć porządnie u góry kieszonkę.
W domu, w jednej warstwie ubrań jest ok, ale jak wychodzę z małą w kombinezonie to górna część chusty leci do przodu.

Zastanawiałam się czy przy 8 kg. Lilce chusta już nie trzyma, czy ja źle dociągam?

Przerzucić się na inne wiązania? (na plecach super, ale sama nie zrobię:))

pania
16-02-2012, 21:52
mysle, ze dociaganie jest utrudnione na wartstwach ubran, do tego moze to kwestia niedociagania gornych krawedzi??
na plecach zima... no ja bym sie bala, bo jak sie upadnie do przodu, to mozna jeszcze rekami amortyzowac, ale jak na plecy, to juz nie za bardzo mozna cos zdzialac...

a moze 2x??

marjen
16-02-2012, 21:58
a z jakiej chusty?
Jak ja kieszonkę przy cięższej córce wiązałam to lepiej wychodziła przy chustach grubszych. Nie chcę powiedzieć że z cienkiej się nie da - da się - ale wymaga to więcej starań chyba.

Kwestia ubrań - na pewno trudniej motać na kurtkę, tym bardziej trzeba motać z chusty która "więcej wybacza"

Agnen
16-02-2012, 22:05
Nie powinna lecieć. Zgadzam się z tym, ze ubrania pewnie Wam przeszkadzają. Najlepiej mieć chustę i dziecia pod swoją kurtką.
Możesz jeszcze po dociągnięciu całej chusty a przed zawiązaniem jeszcze raz poprawić górną część.
I możesz motać na plecach, ale raczej też pod kurtką (mój najczęstszy ostatio sposób).

Liv
17-02-2012, 14:23
ciuchy niewątpliwie dociąganie utrudniają.

ale z własnego doświadczenia - bardzo często popełnianym błędem jest robienie takiej kangurzej kieszeni już na etapie przygotowywania kieszonki, przed włożeniem dziecka: górna krawędź wisi luźno na brzuchu, dolna przylega do ciała.

chusta (ten środkowy panel) powinna być odsunięta od naszego ciała identycznie na całej szerokości. (wystarczy na długość dłoni, no może trochę więcej przy większym dziecku).

no i pytanie jak dociągasz - fragment po fragmencie, czy ciągniesz za całość naraz?
jeżeli ciągniesz za całość i do tego robisz tę "kangurzą kieszonkę", góra siła rzeczy będzie słabiej dociągnięta niż dół.

deviltya
23-02-2012, 13:42
mam elevilla, a ubrania na pewno utrudniają, w 2x noszę i lubię (ale wyglądamy wtedy jak słonie:))
co do ciągnięcia staram się, ale jak ona pada z gorąca to pospieszam:)