PDA

Zobacz pełną wersję : kółkowa w paski czy żakard? Bawełna czy z domieszką?



Iwka
13-02-2012, 12:14
Stasze dziewczyny nosiłam w lnianej kółkowej, teraz postanowiłam zaszaleć i fundnąć sobie coś ekstra, ale nie mam doświadczenia ze skośnokrzyżowymi i żakardami na kółkach - które są lepsze? Jest jakaś różnica?
Szukam czegoś, co mnie wizualnie chwyci za serce, ale dobrze, żeby też nosiło porządnie i się ładnie dociągało, bo zainwestuję tylko w jedną, a jednocześnie było mięciutkie dla noworodka. Co polecacie?

Mayka1981
13-02-2012, 17:14
Różnica taka sama jak w wiązankach mniej więcej - im bardziej CI się chusta podoba tym nosi lepiej ;)

A ramię masz obcykane jakie Ci pasuje? Bo to w zasadzie najważniejsze, no i wielkośc kółek (dla mnie im większe tym lepsze ;))

Żakardów kółkowych to ja sie trochę boję ze względu na bardziej "punktowe" dociąganie bym miała cykora o rozjechanie się materiału - ale są fajne kółkowe indiacze i nic się im nie dzieje...

Ja mam obecnie kółkowego Hopka i Polę tuch - czyli grubsze i z założenia lepiej noszące, trzymają jak złoto... Ale nosiłam też w bawełnie samoróbkowej/lumpeksowej i w nieskośnokrzyżowej cudnej urody i w kółkowym diamencie z bambusem... Edit - no i wrzos kółkowy ech... cudo!

A i osobiście nie polecam zbyt szerokich, bo wiele tej szerokości na kółkowych nie trzeba a nadmiar wybitnie przeszkadza (tzn mnie...)

A co chcesz sobie strzelić fajnego? :ninja:

Basinda
13-02-2012, 17:22
Ja tak się wetnę w temat:ninja: bo gadałyśmy sobie z Iwką o tych kółkach i chodzi za mną paw kółkowy tylko tego właśnie rozjechania materiału się obawiam... bo te ptaszory to tak luźno tkane są....i nie wiem czy ciachnąć czy nie :)

A co do innych żakardów to wszystkie gęsto tkane będą ok byle za grube nie były.
Myślałam też o jaszczurach turkusowych ale one właśnie grube bardzo....

a i jeszcze kwestia lewej strony w żakardach czy jest ładna czy nie bo w kółkowej to ważna rzecz

Iwka
13-02-2012, 17:50
Majka, no właśnie problem jest w tym, ze nie wiem :) Na pewno jeśli paski to wąskie, ale chodzi za mną coś ze wzorkiem bardziej. Te pawie mnie kuszą, ale właśnie się boję. Najbardziej bym chciała gekony na kółkach:)
Albo właśnie indiacza jakiegoś, albo coś...

marza
13-02-2012, 17:58
Myślę ze jeżeli chodzi o nośność w kółkowej to dużej różnicy nie będzie. Ważne aby dobrać odpowiednie ramie :)
Śliczna była by Zara kółkowa :D

Basinda
13-02-2012, 22:28
Myślę ze jeżeli chodzi o nośność w kółkowej to dużej różnicy nie będzie. Ważne aby dobrać odpowiednie ramie :)
Śliczna była by Zara kółkowa :D

Tak :) zwłaszcza niebieska:ninja:

aladw
13-02-2012, 22:38
Pewnie Ci myrra dużo by podpowiedziała. Dałam jej o uszycia kółkową (a wlaściwie dwie) z Girasola. Dwa rózne ramienia te same kółka a jaka róznica. Mi bardziej odpowiada ramię płaskie. Chusta oczywiście super zmiękła w kołkowej no i nic jej się nie dzieje:)

Iwka
13-02-2012, 22:50
Tak :) zwłaszcza niebieska:ninja:
No śliczna, a masz? ;)
byłam zachwycona zarami póki nie pomacałam, ale może rzeczywiście na kółkową byłaby dobra. Wzór jest, ale taki pasiasty, nie powinien sprawiać kłopotów w dociąganiu chyba.

marza
13-02-2012, 22:54
Zara Ocean w drodze do mnie :) I nie dam jej chwilowo pociąć ;)

Iwka
13-02-2012, 23:13
Bardziej by mi chyba triblue pasowało :)

Basinda
14-02-2012, 11:18
No śliczna, a masz? ;)
byłam zachwycona zarami póki nie pomacałam, ale może rzeczywiście na kółkową byłaby dobra. Wzór jest, ale taki pasiasty, nie powinien sprawiać kłopotów w dociąganiu chyba.

piękna ocean by była na kółka :) po co ja ją sprzedałam:duh::duh:
Marzenko o prawo pierwokupu proszę jak się nacieszysz :)

Iwka
14-02-2012, 15:03
To jeszcze jedno pytanie - lepiej czysta bawełna czy jakieś domieszki mogą być w kółkowej?