PDA

Zobacz pełną wersję : LL- tkana czy tkana bambusowa



aniafrania
12-02-2012, 14:41
Chciałabym prosić doświadczone Chustomamy o pomoc :)
Planuję kupno nowej chusty Lenny Lamb- do tej pory używałam elastycznej- teraz chcę przerzucić się na tkaną. I tu pojawia się moje pytanie- zwykła tkana czy bambusowa? Chciałabym, żeby się łatwo wiązała, była przewiewna... Czy w ogóle jest w użytkowaniu odczuwalna jakaś różnica między tymi chustami? :D

Wrześniowa
12-02-2012, 14:53
eee chusty są chyba tkane bambusowe no chyba,że się mylę to niech mnie ktoś poprawi. :hmm:

a bambusowa na pewno jest dużo bardziej przewiewna

Wrześniowa
12-02-2012, 14:54
aniafrania tak w ogóle to wypadało by się przywitać w wątku powitalnym :rolleyes:

Meta
12-02-2012, 15:07
aniafrania tak w ogóle to wypadało by się przywitać w wątku powitalnym :rolleyes:

A jest jakiś obowiązek? Jakieś prawo tu takie panuje? :roll: Bo nic mi o nim nie wiadomo


Co do chusty - bambus ma to do siebie, że jest bardziej śliski od bawełny. Dla niewprawionych rąk motanie w takiej chuście może być z początku trudniejsze - trudniej porządnie dociągnąć, wiązanie ma tendencje do luzowania się, trzeba częściej poprawiać.
Z drugiej strony bambus jest fajny w dotyku, mile chłodzący, przewiewny - te chusty są naprawdę super na lato

Wrześniowa
12-02-2012, 15:19
A jest jakiś obowiązek? Jakieś prawo tu takie panuje? :roll: Bo nic mi o nim nie wiadomo
no nie,tak napisałam bo ostatnio rzuciło mi się oczy równie podobne zdanie skierowane do nowej osoby na forum,a to coś złego?

aniafrania
12-02-2012, 15:55
aniafrania tak w ogóle to wypadało by się przywitać w wątku powitalnym :rolleyes:


Nie wiedziałam, że jest taki zwyczaj :) Ale już się poprawiłam i przywitałam:)

aniafrania
12-02-2012, 15:56
eee chusty są chyba tkane bambusowe no chyba,że się mylę to niech mnie ktoś poprawi. :hmm:

a bambusowa na pewno jest dużo bardziej przewiewna


oczywiście, że chodzi o tkaną bambusową...

pepsi
12-02-2012, 16:18
ostatnio testowałam obie dzięki forum, bawełna mi bardziej przypadła do gustu

aniafrania
12-02-2012, 17:10
ostatnio testowałam obie dzięki forum, bawełna mi bardziej przypadła do gustu

A troszkę więcej szczegółów? :) Dlaczego bawełniana?

pepsi
12-02-2012, 17:41
według mnie łatwiej się dociąga i lepiej trzyma bez poprawek

aniafrania
12-02-2012, 18:17
według mnie łatwiej się dociąga i lepiej trzyma bez poprawek

dzięki :)

aniafrania
12-02-2012, 18:19
jeszcze Ktoś coś doradzi ? :)

goralka
12-02-2012, 21:41
ja zaczynałam z tęczą bambusową LL - dla leciutkiego bobasa super, wiązanie pewnie szybciej by się luzowało pod cięższym dzieckiem. Latem było ok (synek majowy).
Im cięższe dziecko rzeczywiście wiązanie wymaga większej wprawy i bardzo dokładnego dociągania (ale to w sumie zawsze powinno być ;))

toffi
12-02-2012, 21:44
ja miałam nową tkaną LL zanim urodziłam i tak się jej przeraziłam, że więcej LL nie miałam :)
wielka i sztywna ;p

ale później kupiłam bambusa i była super mięciutka i malutki węzełek robi :)

Mayka1981
12-02-2012, 21:49
Jest odczuwalna różnica - dodatek bambusa sprawia, że chusta jest "chłodniejsza" w dotyku oraz gładsza - co może niektórym przeszkadzać i sprawiać wrażenie ślizgania.
Bawełna z kolei jest trochę "milsza" i bardziej "konkretna" (grubsza, bardziej szorstka, przestrzenna? jakiś mix tych trzech ;))

Latem spocisz sie w każdej ;) więc kierowałabym się bardziej kolorystyką niż składem.
Ale osobiście uważam, że bambusiki LL są bardzo fajne, i jakbym stała przed wyborem: czysta bawełna czy z bambusem - wybrałabym bambus.

Ale - jak ty se stolicy jesteś to masz wkoło peeełno innych chustonoszących i możesz się wybrać na jakieś spotkanie zeby sobie "pomacać" - bo pewne chusty po prostu chwytają za serce i już, logika i wypunktowanie plusów i minusów nie są wtedy takie ważne :)

lominia
13-02-2012, 09:44
ja miałam nową tkaną LL zanim urodziłam i tak się jej przeraziłam, że więcej LL nie miałam :)
wielka i sztywna ;p

ale później kupiłam bambusa i była super mięciutka i malutki węzełek robi :)
Ale warto nadmienić, że nowe bawełny LL są o wiele przyjaźniejsze;)

Meta
13-02-2012, 09:45
Ale warto nadmienić, że nowe bawełny LL są o wiele przyjaźniejsze;)

:iagree:

aniafrania
13-02-2012, 16:14
Dzięki za opinie :)
Chyba się na bambuska zdecyduję :)

ajkha
15-06-2012, 23:05
Witam. Mam silny ból głowy, bo waham się czy bambusowy ll jest dobrym wyborem dla mojej 9kg królewny i dla mnie w roli debiutantki chustowej, a z drugiej strony obawiam się grzejnika w postaci chusty bawełnianej. Pomóżcie

Wiewiórka
15-06-2012, 23:36
Witam. Mam silny ból głowy, bo waham się czy bambusowy ll jest dobrym wyborem dla mojej 9kg królewny i dla mnie w roli debiutantki chustowej, a z drugiej strony obawiam się grzejnika w postaci chusty bawełnianej. Pomóżcie
nie wahaj się nad bambusoową, ja miałam od początku i była lepsza od czystej bawełnianej

aniafrania
16-06-2012, 09:57
Bambusowa jest super!!! Noszę w tej chwili ponad 9 kg Zucha. Bardzo łatwo się wiąże, jest mięciutka, robi się mały węzełek. Chusta cieniutka więc na lato w sam raz :)
ps jak się zastanawiałam nad kupnem, zdecydowałam się jednak na kaną Nati, dopiero później kupiłam bambuska; teraz kupiłabym najpierw bambusową LL :) to zdecydowanie nasza ulubiona chusta :)

ajkha
16-06-2012, 13:25
dzięki za poradę, nie pozostaje mi nic innego jak wznowić polowanie;)

Marciula
13-01-2013, 17:14
Ktoś pisał wcześniej, że przy większym obciążeniu trzeba często dociągać chustę bambusową. A więc do ilu kg mniej więcej trzyma się dłuższy czas? I to "często" jest kłopotliwe? Złamana już chusta też przy większym obciążeniu się luzuje?

aniafrania
13-01-2013, 17:46
Ktoś pisał wcześniej, że przy większym obciążeniu trzeba często dociągać chustę bambusową. A więc do ilu kg mniej więcej trzyma się dłuższy czas? I to "często" jest kłopotliwe? Złamana już chusta też przy większym obciążeniu się luzuje?

Ja nosiłam mniej więcej do 10 kg. Potem się nie dało. Poprawianie też niczego nie zmieniało. W zasadzie nie potrafiłam dobrze poprawić, bo wszystko układało się nie tak jak powinno. Dziecko mi ciążyło strasznie. Chsta może nie była do końca złamana, bo miałam ją nową, ale była mięciutka.

Nalia
13-01-2013, 18:49
Ktoś pisał wcześniej, że przy większym obciążeniu trzeba często dociągać chustę bambusową. A więc do ilu kg mniej więcej trzyma się dłuższy czas? I to "często" jest kłopotliwe? Złamana już chusta też przy większym obciążeniu się luzuje?
po pierwsze tych chust się nie łamie, one są mięciutkie od nowości. Po drugie ja mam bambusa i 10 kg szczęścia do noszenia. Dla mnie czasem zaczyna juz młody osiadać. Przy kieszonce pod pupą lekko rozkładam poły i to pomaga. A luzuje sie przy karku bo mały to wiercioch okropny i trzeba czasem dociągać. Także bambus jest super ale tak mniej więcej do 10 kg, potem też poniesie, ale wymaga już troche więcej cierpliwości :)

olmis
13-01-2013, 20:55
W LL dla mnie zdecydowanie wygrywa bambus, do 10 kg lekko a potem to i tak dzie ko przewaznoe na plecy, wiec raczej zmiana na cos krotszego i nosniejszego, bo bambusy LL to glownie M i L

Gabriela1999
13-01-2013, 21:01
Ja noszę swoje 12 kg szczęścia w Piaskowej dolinie w plecaku i jest całkiem nieźle:-)

Nalia
16-01-2013, 11:44
Ja noszę swoje 12 kg szczęścia w Piaskowej dolinie w plecaku i jest całkiem nieźle:-)
A ja w bambusie plecaka dociągnąć porządnie nie umiem. Co chwila się luzuje...i ogólnie nie czuje się zbyt pewnie. W samej bawełnie lepiej mi idzie.Ale to może przez to że ja wolę ciut grubsze chusty.

Hester
24-01-2013, 14:26
A ja w bambusie plecaka dociągnąć porządnie nie umiem. Co chwila się luzuje...i ogólnie nie czuje się zbyt pewnie. W samej bawełnie lepiej mi idzie.Ale to może przez to że ja wolę ciut grubsze chusty.
Też mi cięzko z plecakiem w bambusie. Ale z przodu uwielbiam bambusiki, i ten LL jest dla mnie w zasadzie idealny :)

melodi
08-09-2013, 19:30
Ja moją z bambusem musiałam dociągać bardzo często, a nosiłam wtedy jakieś 9 kg dziecka. Na dłuższe wędrówki według mnie się nie nadaje,ale też przyznam,że nosiłam wtedy synka z przodu, i dość bardzo się wiercił ;)