PDA

Zobacz pełną wersję : czy 14 miesięcy to już za późno na zmianę?



paulina
06-02-2012, 01:07
jak w temacie, tzn. czy opłaca się na tym etapie jeszcze kupować te wszystkie cuda ? (obawiam się bardziej mojego uzależnienia chyba)
młoda w sumie jeszcze się na odpieluchowanie nie zapowiada, a zapas moltexów zrobiliśmy w promocji na kilka miesięcy i tak się od jakiegoś czasu zastanawiam nad przejściem na wielo, czy ktoś mógłby poradzić? szukaj mi nie znalazł podobnego tematu, jakby było to przepraszam:mighty:

kundzia
06-02-2012, 01:16
zawsze możesz spróbować. nam dobrze służą chinki z ebaya za kilkanaście złotych. 10 takich pieluch to tyle co miesieczne wydatki na jednorazówki. a zapasy przydadzą się na nocki i wyjścia. młody wielo nosi tylko w dzień, w domu.

guzik
06-02-2012, 02:30
ja też radzę spróbować, choćby po domu:)

sharkah
06-02-2012, 03:05
Pewnie, że spróbować :) Otulacz i parę pieluszek tetrowych + kieszonki chińskie jako zestaw startowy i rozpoznawczy :)

demona
06-02-2012, 10:37
My zaczelismy od 12 m-cy. Po pól roku sie odpieluchował.

Luthienna
06-02-2012, 10:40
Nie za późno :) My zaczelismy jak MIs miał prawie 17 miesięcy. I tylko żałowałam, że wcześniej nic o wielo nie słyszałam.

Jak miał 19 miesięcy to odpuścił sobie siusianie w nocy a później już szybko poszło...

mmadzik
06-02-2012, 11:25
Tez myślę, że nie za późno :)
My co prawda wcześniej zaczynaliśmy, bo z F. od 9 msca, a z A. już od noworodka, ale wg mnie nigdy nie jest za późno :)

Zawsze można tylko po domu (my zresztą w zimie i tak tylko po domu, bo boję się przecieków na mrozie), no i zestaw startowy zakupić ekonomicznie - używane pieluszki, na początek może otulacze + tetra czy prefoldy i tanie kieszonki :)

Olik
06-02-2012, 11:32
Nela miała 16 miesięcy jak jej kupiłam pierwsze wielo. Odpieluchowała się jak miała 26 miesięcy, a dwa miesiące później w te same pieluchy wsadziłam nowonarodzoną Idalkę. Opłacało się więc :)

ewka101
06-02-2012, 13:32
nie jest za późno, my też późno dość zaczeliśmy - ok 12 mcy i do tej pory stosujemy wielo - myśle że zawsze warto spróbować :)

Kilerek_81
06-02-2012, 14:58
Pewnie, że nie za późno. Tak jak pisłąy dziewczyny. My co prawda z Mikołajem zaczęśmy jak miał tak ok 9, bo wcześniej nic o wielo nie wiedziałam. A jak kupisz pieluchy to zawsze jeśli będziecie mieć kolejnego malucha to się przydadzą, a jak nie to na bazarek wstawisz i już.

Sylwia
06-02-2012, 20:38
Ja też dopiero teraz się przestawiam, J ma teraz 14 miesięcy.
Różnie nam wychodzi, czasem coś przecieknie. Nie wiem na ile to wynika z nieudolnego upięcia, ile z nowości pieluch. Ale próbujemy dalej :D

Żałuję, że wcześniej się nie zainteresowałam tematem, ale może zbiorę kolekcję dla drugiego maleństwa ... :lol:

bansza
06-02-2012, 20:56
też polecam, ja zaczynałam, gdy mały miał 12miesięcy i tu na bazarku stopniowo skompletowałam co trzeba mniejszym kosztem ;)

Pondo
06-02-2012, 22:11
Nie za późno, tym bardziej ,że jest przecież zawsze szansa na następnego pieluchosikacza?:)

Warto- bo możliwe że bedzie to sygnał do odpieluchowania.
Warto- bo zawsze mniej chemii na skórze

I wcale nie musisz kupować 20 najdroższych pieluszek- tetra plus otulacze i jedna/dwie sztuki luksusu dla oka i pupy:)

paulina
06-02-2012, 23:56
dzięki za odpowiedzi, przekonałyście mnie:)
szkoda że dopoero do tego dorosłam, ale mam nadzieję że się polubimy
Pondo: właśnie przez to że przestałam się zarzekać że żadnych dzieci więcej, dorosłam do spróbowania, bo dla jednej na końcówkę to już chyba bym nie próbowała;)

Behemot
06-02-2012, 23:59
ja się przekonałam jak Młody miał prawie 1,5 roku-opłaciło się :) warto zmieniać

kawiareczka
07-02-2012, 00:28
u nas niestety wszystko się zmieniło jak poszłam do pracy we wrześniu. Młodego przejęła niania i po części mąż bo pracuje na zmiany, czasem ma wolne dni w tygodniu. Mąż zaczął od bojkotu formowanek + flip bo dziecię się wierci. I tu przyznać muszę mu rację niestety bo sama zaczynałam unikać podwójnego zapinania. Potem mąż 'czekał na kupę' czyli nie zakładał wielo bo 'myślał', że młody zrobi kupę więc przetrzymywał go w jedno, żeby nie prać wielo. W efekcie młody cały dzień chodził w jedno a jak wracałam z pracy zakładałam wielo i wtedy...robił kupę:D Niania też woli kieszonki i też miga się od wielo choć już lepiej jej idzie niż mężowi. Młody ewentualnie siknie do ubikacji, kupę robi po tajniacku do pieluchy. Więc teraz niestety jest system taki, że wielo tylko na weekend kiedy ja jestem z młodym cały czas bo zakładanie jednej pieluchy dziennie jest bez sensu jeżeli chodzi o pranie. Ja je kocham nadal choć już nie tak wariacko jak pół roku temu:D

paulina
07-02-2012, 00:37
jakbym rok temu była mądrzejsza to bym miała więcej czasu na czytanie o tym wszystkim, hehe :) czyli co, jak mamy tetrę to otulacze i wiaderko czy jeszcze coś mi umknęło?