PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy - soda do odplamienia a zafarbowane pieluszki :(



Kasiii
02-02-2012, 21:10
Dziewczyny pomocy :( dodalam do prania 2 lyzki sody zeby troszke je odplamic z kupek i wlasnie wyciagnelam wszystko ROZOWE :( czy jest szansa ze mi sie to podopiera?????
Pieluszki mialam tam rozne ktore nigdy nigdy nie farbowaly nawet w 60oc a teraz byly na 40oc nastawione:( az mi sie plakac chce, 4 piekne pieluszki z wkladami:(nawet napy wygladaja jak zabarwione!!!!

sharkah
02-02-2012, 21:27
Pewnie zależy co, jak bambus chwycił kolor, to raczej ciężko będzie go odprać, jak bawełna to są szanse.

Ja mam sporo różowych pieluch ;) miałam jedną pieluszkę, która mi tak ładnie farbowała... ale ja się tym za bardzo nie przejmuję :) przecież pieluchy są do używania, a właściwości użytkowych to nie zepsuło :)

sakahet
02-02-2012, 22:02
ja raz zafarbowałam pieluszki na niebiesko, raz na czerwono-różowo, po kilku lub kilkunastu praniach przebarwienia mi poschodziły

Guest
02-02-2012, 22:03
z beckama są środki na odplamianie
ale nie wiem czy taką chemią potraktować pieluszki

emma
02-02-2012, 22:06
Może pomoże przepranie ich w kwasku cytrynowym. Ale nie puszczaj w nim nic z pulem, bo ci się zepsuć może. Ale na bawełnę czy bambus może pomóc.
Ostatnio prałam tetrę, tak mi ładnie zafarbowała na niebiesko, nawet mi się podobało, bo równiutko i w ładnym odcieniu. Nie puszczało mimo wielu prań, niestety zeszło po kwasku...

Kasiii
02-02-2012, 22:10
sek w tym ze 4 pieluszki chcialam wystawic do sprzedania bo nie mam czasu na wpinanie wkladek (itti bitti tutto) i wypinanie majac 3jke zapieluchowanych. ta rozowosc jest na mikropolarze ktory byl bialuski ale byly dropne plamki na szwach po kupkach.
eh wypiore jeszcze ze 2 razy, moze to cos pomoze

phoebe
02-02-2012, 22:52
ja raz zafarbowałam pieluszki na niebiesko, raz na czerwono-różowo, po kilku lub kilkunastu praniach przebarwienia mi poschodziły
Mi też tak zafarbowany w pralce na niebiesko wkład IB z czasem odszedł do prawie białego jaki miał na początku. Po kilkunastu praniach.

Kasiii
03-02-2012, 00:52
kwasek na pul szkodzi?? a co ze stripingiem w takim razie ??
chemii nie chce na pieluszkach,lepsze rozowe niz chemia:)

jul
03-02-2012, 01:04
stripping, o ile dobrze rozumiem to określenie, to wielokrotne (do momentu, aż woda w pralce przestanie się pienić) pranie pieluszek w najwyższej dozwolonej temperaturze (czyli co tam na metce napisali/jak zazwyczaj pierzesz). Pierwsze pranie normalne, z proszkiem, kolejne bez żadnych (także kwasku) dodatków. Chodzi o dokładne wypłukanie pieluch ze wszelkich złogów i osadów, chemicznych (proszkowych etc) także.

A kwaskowanie to kwaskowanie :)

Mag
03-02-2012, 12:16
sek w tym ze 4 pieluszki chcialam wystawic do sprzedania bo nie mam czasu na wpinanie wkladek (itti bitti tutto) i wypinanie majac 3jke zapieluchowanych. ta rozowosc jest na mikropolarze ktory byl bialuski ale byly dropne plamki na szwach po kupkach.
eh wypiore jeszcze ze 2 razy, moze to cos pomoze
ja tam wolę kupić różowe niż z plamami po kupach,jeśli soda wyczyściła plamy to różowym bym sie nie przejmowała,po iluś tam praniach zniknie:)

kośka
03-02-2012, 14:14
troche na to za późno ale na przyszłość polecam ściereczki czy chusteczki ktore nie pozwalaja na zafarbowanie, mi sie sprawdzaja , ciemne z białym piore i jest zawsze ok.

emma
03-02-2012, 18:28
Kasiii oj współczuje, wiadomo ze pieluchy chce się w świat w najlepszym stanie puścić. Ale fakt, też zafarbowana czy zszarzała mnie by tak nie martwiła jak plamy kupowe... Te się wydają mi obrzydliwe, choć nie powiem zdarza się i nam takie mieć i dopiero po paru praniach schodzą...

Mi się wydaje, że IB też mi zafarbowało na mikroplarze i po paru praniach puściło.

AMK
03-02-2012, 18:41
ja tam wolę kupić różowe niż z plamami po kupach,jeśli soda wyczyściła plamy to różowym bym sie nie przejmowała,po iluś tam praniach zniknie:)

słuchajcie tej pani, to weteranka pieluchowa :thumbs up:

MamaDi
03-02-2012, 21:50
U mnie zafarbowanie pomału schodzi z każdym praniem trochę. I jak koleżanki mniej mnie martwi zafarbowanie niż kupkowe plamy:)

rafandynka
07-02-2012, 19:45
Soda do białego tylko :(