PDA

Zobacz pełną wersję : Bumgenius



kluska26
23-11-2008, 23:03
Witam, BumGeniusów używam od ponad pół roku i jakos tak mi sie szybko zniszczyły. Czy tez tak macie?? Wkladki mi zszarzały, gumki się rozciagnely, zaczely przeciekac przy nozkach. Wygladaja jakos tak nie bardzo. Dla porownania od roku uzywam Pitt's Dessous i wygladaja prawie jak nowe. Zastanawiam sie czy moze zle je uzywam?!

stokrotka.a
23-11-2008, 23:12
BG u mnie nie należą już do The Best,bo wkładki poszarzały mimo tego że prałam jak należy(jak na razie w jedna,zobaczymy co się stanie z resztą,jak na razie wyglądają ok),nawet soda nie pomogła,no i przeciekają niestety ale to jest wina tego że moja Sara to nocny wiercipięta i wkładki się ruszają,rolują w efekcie przeciekąja przy nóżkach,i denerwują mnie rzepy bo są bardzo głośne,przeszkadzają w nocnej zmianie pieluszki :lool: Zastanawiam się nad zmianą pieluszek...Tylko jakie?

brikola
23-11-2008, 23:15
my używamy BG od 7 miesięcy i nadal są w bardzo dobrym stanie. Wkładki poszarzały, ale ja nie używam żadnych wybielaczy i nie suszę na słońcu. Latem jak suszyłam na słońcu, to faktycznie wybielało. Generalnie posiadałam od początku 4 kieszonki BG i prałam/używałam codziennie a stan nadal super. Więc nie wiem dlaczego Twoje tak się poniszczyły

Lulka
24-11-2008, 23:30
ja mam ok 7 szt BG i wszystkie sa w bardzo dobrym stanie
fakt wkladki poszarzaly ale chyba wina okropnej warszawskiej wody
mam wszystkie kolory i wygladaja jak po kupieniu
jedynie bialy wyglada slabiej
ale zolte, zielone czy rozowe sa super

wanderluster
25-11-2008, 16:37
Ja miałam nadzieję, że gumki się naciągną, bo po pierwszym praniu bardzo się zbiegły - chyba moja pralka nie lubiła gumek, bo inne firmy też odberwały. A te nie naciągają się...
Ogólnie uważam, że są w porządku - mam zniszczone trochę rzepy, ale to dlatego, że mam jedne formowane z gigantycznymi rzepami, które w praniu się odpinały i haczyły wszystko wokół. A szarzenia nie uważam za niszczenie (no i nie wiem, czy zszarzały, czy nie, bo nie mam z czym porównać).

Agnen
25-11-2008, 16:58
używam tylko czasem na noc i niestety mi przeciekają. Wkładki poszarzały...ale co z tego? Kurcze przecież to WKŁADKA DO PIELUCHY, a nie element ślubnego welonu! Poza tym rzeczy białe nie prane w żadnych wybielaczach generalnie szarzeją.....

mart
25-11-2008, 19:34
mam jednego BG i 8 PD mini maxi.
używane porównywalną ilość czasu - w obu wkładki już nie są białe ale sama kieszonka znacznie lepiej znosi próbę czasu w przypadku PD.
W BG mam szare rzepy i materiał wewnętrzny. ale nam nie przeciekają więcej niż PD. zazwyczaj i tak obie przepuszczają w trakcie ząbkowania.

swebe
25-11-2008, 21:03
moje BG wygladaja jak rozpacz z nedza ale jakos sie jeszcze trzymaja, uzywane sa intensywnie i prane non stop to co maja sie nie zniszczyc. i zgadzam sie z Mart, PD wytrzymuja wiecej. wkladki sa wlasciwie ciemnoszare ale jakos mi ta biel tam w srodku nie jest specjalnie potrzebna :wink:

kluska26
25-11-2008, 22:44
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi. Mi tez nie przeszkadza, ze szarzeją, wkurza jedynie, ze przeciekaja przy nozkach, jakby stracily chlonnosc. Musze je plynem do naczyn potraktowac ;)
To byly moje ukochane, najlepsze, stad rozczarowanie. PD zawsze byly gorsze, mniej wygodne a teraz sa the best. Tak to sie zmienia. Pozdrawiam

yetta
30-11-2008, 02:08
Co to za pieluchy PD?
Ja używam BG dopiero od kilkunastu dni, więc nie bardzo sie wypowiem na temat zuzycia.
Ale mam pytanie co do przeciekania. Mój synek ma dopiero 2 i pół miesiąca, a mam wrażenie, jakby na środkowych napach juz było mu zbyt ciasno. :roll: A może tylko mi sie wydaje, sama nie wiem. Poza tym czasem tak siknie, że zaraz po załozeniu, albo bokiem wycieknie i plama na ubranku, albo górą z przodu. I zastanawiam sie na ile to jest wina pieluszki, a na ile po prostu siusiaczek tak sie ułoży i jak ma dobry sik, to po prostu znajdzie szparke i leeeeeciiiii poza pieluszke. :mrgreen: I jeszcze ma wrażenie, jakby własnie po zapięciu pieluszki to u góry z przodu było zbyt luźno. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

maga
30-11-2008, 11:21
Co to za pieluchy PD?
P'tits Dessous zobacz TU (http://sklep.ekodzieciak.pl/pieluszki-prania-kieszonkowa-c-39_22_32_43.html)

agapee
30-11-2008, 14:57
Używamy BG od 2 tygodni, tak jak yetta i jest to jedyna wielorazówka. Ja również mam wrażenie, że nie układa się ładnie na dziecku. Przy nóżkach jest ciasno jak na moje oko, a w pasie bardzo luźno kiedy mały leży, ale kiedy siedzi robi mu się wałeczek na brzuchu. Ogólnie mam wrażenie, że się nie dopasowuje dobrze. Dlatego nie próbowałam jeszcze w nocy, bo wyciek moim zdaniem gwarantowany. Zastanawiam się nad zmianą.
Nie zniszczyły się, choć wkładki poszarzały od razu.

Jagienka
02-12-2008, 16:37
Ja zauważyłam, że BG przeciekają na szwach (wlaśnie z boku przy nóżkach). Wcześniej wydawało mi się, że to kwestia ułożenia pupy i "krzywego siku" (tak sobie to nazwałam), ale dzisiaj miałam okazję zaobserwować przy okazji przewijania i przeciek pojawił się dokładnie na szwie.

wanderluster
02-12-2008, 18:45
Mi się kiedyś też wydawało, że przeciekają na szwie. ALE:
wszystko wskazuje na to, że polarek się zatłuścił i przestał ładnie wchłaniać. Wtedy siuśki ściekały do nóżek, a stamtąd po szwie.

Po kuracji płynem do naczyń wszystko wróciło do normy i nic nie przecieka.

Polarek musiał zatłuścić się od oilatum - po pół roku używania. Kremów ani oliwek właściwie nie używamy.

Anna Nogajska
02-12-2008, 23:16
wanderluster,
cieszę się, że kuracja pomogła :) z reguły tak jest.

Jagienka
04-12-2008, 11:53
Mnie nie miał się czym zatłuścić :wink:
A przeciek pojawił się dokładnie w miejscu szwu. Wcześniej myślałam, że zawartosć pieluszki wypływa z niej bokiem przy nóżce, ale okazało się, że sam brzeg suchy, a jedynie w miejscu szwu zauważalny przeciek.

yetta
09-12-2008, 01:14
Wszystko się wyjasniło, bo problemem było mydło (marsylskie 70 % oliwy z oliwek) w którym prałam pieluchy. Zaczęłam prać w eko proszku Dakos i już nic nie przecieka. I wróciłam do zapinania na pierwsze napki. :mrgreen:

pasquda
11-01-2009, 19:10
Pytanie jak w temacie :D

Lotna
11-01-2009, 19:12
To jest ta nowa 3.0?

Iwanna.T
11-01-2009, 19:21
3.0 to kieszonka (http://www.bumgenius.com/one-size.php)
AIO organiczne (http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p262,bumgenius-pieluszka-aio-organiczna-onesize) to wszystko w jednym (otulacz, wkładka)

pasquda
11-01-2009, 19:23
http://www.cottonbabies.com/product_inf ... ts_id=1481 (http://www.cottonbabies.com/product_info.php?cPath=94&products_id=1481)

Lotna
11-01-2009, 19:25
3.0 to kieszonka (http://www.bumgenius.com/one-size.php)
AIO organiczne (http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p262,bumgenius-pieluszka-aio-organiczna-onesize) to wszystko w jednym (otulacz, wkładka)

A jaka jest między nimi różnica? Bo jakaś ciemna chyba jestem ale dla mnie to to samo :hide:

pasquda
11-01-2009, 19:31
Kieszonka (pocket) - do środka wsadza się wkladki itp.,wyjmuje na czas prania, szybko schnie.
AIO to taka pielucha jak jednorazowka, ino do prania;) Czyli warstwy chlonne ma wszyte do srodka,nic nie trezba upychac,tylko hop siup na bobasa. Schnie dlużej.

Iwanna.T
11-01-2009, 19:44
i jeszcze z perspektywy lenia:
wkładki trzeba wpychać do kieszonki (czyli segregować najpierw, potem upychać) i to zajmuje czas :twisted:
A AIO to jak paskuda pisała - jak jednorazówka. Zakładasz, ściągasz i już 8))

Lotna
11-01-2009, 19:44
No tak, ale poza wkładaniem i wyjmowaniem wkładki to to samo :mrgreen:

Iwanna.T
11-01-2009, 19:45
No tak, ale poza wkładaniem i wyjmowaniem wkładki to to samo :mrgreen:

dokładnie, poza tą różnicą są takie same :lool:

hanti
11-01-2009, 19:52
kieszonki przez to że da się wyjąc wkład są obszerniejsze

pasquda
11-01-2009, 19:55
:cryy: Noo ale ma ktos organicznego BG?

Lotna
11-01-2009, 19:56
Ja nie, ale chyba wkrótce kupię :mrgreen:

v
11-01-2009, 20:53
ja ogladalam u znajomego dzidzia
i nie bede miala.

pasquda
11-01-2009, 20:57
A jakie wrażenia Twoje?

v
11-01-2009, 21:17
dla mnie maja dyskwalifikujaca je wade
wkladki sa przyszyte z obu stron, nie da sie ich porozkladac na zewnatrz
zeby wyschly szybko, pielucha musialaby stac na boku chyba i byc dokladnie rozlozone

w ogole to widzialam ja po wyjeciu z suszarki
i byla do dosuszenia

poza tym jak bG, mocna i porzadna
ZA porzadna

Anna Nogajska
11-01-2009, 21:55
ja mam, kupiłam do testów produktów bg.

pieluszka absolutnie jak dla mnie nie do użytku: schnie wieki, po prostu wieki. dziecko dosyć szybko ma bardzo mokro, chociaż pieluszka nie przecieka. po prostu ich nie lubię.

poza tym wszystko już chyba zostało powiedziane: różnica między kieszonką a AIO jest zwykle też taka, ze w kieszonkach dzieci mają sucho (polarek od środka) a w AIO mokro. chociaż to nie jest reguła. AIO dłuuugo schną.

dla mnie kieszonki są absolutnie wygodniejsze od AIO, schną błyskawicznie, mniej się niszczą. a pupa wnich wcale nie jest większa.

pasquda
11-01-2009, 22:22
Dzięki.
No ja wiem,że generalnie kieszonki są bardziej funkcjonalne.Ale tak czasem mnei kusza te AIO.Fakt faktem,żadna mi jeszcze nie podpasowała.
Ah,kupiłabym sobie jakąś peiluszkę...na poprawe humoru;)

v
11-01-2009, 22:31
Ah,kupiłabym sobie jakąś peiluszkę...na poprawe humoru;)

itti bitti moze?
je sie da wysuszyc przynajmniej

pasquda
11-01-2009, 22:37
Itti bitti miałam,boskie są ALE córa miała podrażniona po niej cipencję i musiałam sprzedać:(
Bu:(

Iwanna.T
11-01-2009, 22:46
pasqudo, ale Ty miałaś bez tej warstwy polarkowej.
Z polarkiem powinno być wszystko z cipencją ok :)

pasquda
08-02-2009, 20:52
Wiecie co, kupilam ta organiczna BG - akurat okazja się napatoczyła i uzywana w super stanie nabylam. I owszem schnie wieki(jak upiore wieczorem w poniedzialek, to zakladam rano we srode;), z tym że susze normalnie, nie na kaloryferze), ale poza tym jestem bardzo zadowolona. Z testowanych przeze mnie AIO ta mi najbardziej podeszla.Fajna dla tych, którzy chca by dziecko czuło,że ma mokro.A cipulencja piekna po niej, zero podraznień.No i wygodna do zakladania, jak papmers,wiec co 2 dzien o poranku mamy wersje pieluchowania dla leniwych;)

Iwanna.T
08-02-2009, 20:55
AIO też mnie kuszą ze względu na rosnące lenistwo :)

Tylko wolałabym z polarkiem.

Dobrze, że młoda dobrze (z)nosi te organiczne :)

gagatek
09-02-2009, 12:57
mam jedną BG organic i wkurza mnie przez to ile czasu schnie :evil:
pupa taka sama i w niej, i w V3

Biedronka
09-02-2009, 13:00
mam jedną BG organic i wkurza mnie przez to ile czasu schnie :evil:
pupa taka sama i w niej, i w V3

proponuje odpruć wkładkę z jednej strony tak jak jest w JBD z Imse Vimse
schne szybciej 8))
szkoda tylko ze za taka kasę trzreba samemu cos pruć :roll:

mamru
27-03-2009, 23:55
zastanawiam się nad kupnem pieluszki bambusowej BG, dokładnie tej
http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=361&ec=0
czy któraś z Was ją ma? Korzysta? Proszę o opinie :)

greeneddie
29-03-2009, 21:52
My ją używamy. Bardzo ją lubię, ponieważ jest mała, zgrabna i mięciutka, bardzo milutka i nie zmienia się to po kolejnych praniach. Bardzo fajnie chłonie.
Minus - trzeba uważać, żeby jej nie zaciągnąć, chociaż w samym zastosowaniu pieluszki nie będzie miało żadnego znaczenia.

brikola
30-03-2009, 09:53
ja naszą bardzo lubię-mała, chłonna i mięciutka!

McBaby
30-03-2009, 10:04
ja miałam M. ale dla nas była za mała. Ogólnie cudna pieluszka.

mamaduo
30-03-2009, 11:15
a ze sie dolacze - jak dlugo schnie??

Aloha
30-03-2009, 17:35
podpisuję się pod tym co napisały dziewczyny. A schnie nie najgorzej, jak wieszam wieczorem to rano jest jeszcze wilgotna, ale do popołudnia doschnie. Czyli może jakieś 10-12 godz.

McBaby
30-03-2009, 18:49
na kalafiorku była sucha w kilka godzin. WYprałam powiesiłam ok. 22 i rano była sucha. :) i to mocno sucha więc pewnie z 4-5 godzinek potrzebowała.

mamaduo
30-03-2009, 21:30
acha dziekuje sie zastanawiam, bo jak u mnie przestaja grzac to zimnawo jest..

v
31-03-2009, 20:19
mozesz bedziesz suszyc na sloncu?

pieluszka ta sie zachwycilam, a podchodzilam z rezerwa, bo bumGeniusy srednio nam podeszly
zgrabna, waska, lekko blyszcza, chlonna, miekka
slaby rzep, ale to wada bG w ogole
a sam rzep jest wada pieluszek na rzepy :?

mamaduo
31-03-2009, 21:03
mozesz bedziesz suszyc na sloncu?

aaa balkonu tez nie mam ani ogrodka..w sumie to w ogole nie wiem, gdzie bede cokolwiek suszyc jak przestana grzac, w lazience tez nie ma miejsca :( :op:

magnolia
31-03-2009, 21:16
u mnie też balkonu niet, ale mąż zamontował mi taką suszarkę za oknem po prostu, może coś takiego, co prawda troche niewygodnie się tam wiesza rzeczy, no ale lepsze to niż nic:)

nati_l
31-03-2009, 23:00
fajna pieluszka ale rozważyłabym kupno większej o jeden rozmiar

adusia2000
16-05-2010, 12:20
Czy ktos juz moze ma ta formowanke i moze sie podzielic wrazeniami?
http://89.161.129.108/sklep.php?cat=8&id=361&ec=0

Em
17-05-2010, 14:35
Ja mam i baaaardzo lubię. W tej chwili chyba moja ulubiona formowanka. Lubię ten kształt pieluchy. Chłonna i fajnie się układa na pupie. Co do schnięcia się nie wypowiem, bo wrzucam do suszarki.

Mag
17-05-2010, 14:46
dość długo schnie niestety,a rzepy jak to w bg-szybko widać na nich użytkowanie.i mają zawyżoną rozmiarówkę.
i tyle minusów, bo mają naprawdę fajny kształt,też je bardzo lubiłam,niestety podejrzewam,że największy rozmiar nie będzie dobry do końca pieluchowania,choć ja miałam tylko S i M,M-ka jest do 12 kilo i mimo,że moja młoda ma 12 kilo to już daaaawno z niej wyrosła:(.
ja w ogóle najbardziej lubię pełne formowanki,bo pomijając dłuższe schnięcie mają największą powierzchnię chłonięcia.

mamru
19-05-2010, 22:52
Madzia, a co masz na myśli pisząc "pełne formowanki" :roll:

Em
20-05-2010, 15:12
Ja nie madzia ;) ale pełne to takie bez kieszonki.

Mag
20-05-2010, 15:15
Madzia, a co masz na myśli pisząc "pełne formowanki" :roll:
no że i boki mają warstwę chłonną:),jak gruchy na przykład:)
jakby flexi takie były to by to był mój ideał formowanki

Aloha
20-05-2010, 15:19
Zgrabna, chłonna formowanka, ale jak dla mnie to typowo dzienna formowanka (właśnie dlatego, ze zgrabna, niepowiększająca pupy, ale też nie mega chłonna żeby na nockę była:) ). Fakt, rozmiarówka zaniżona, przez co nam służyła jakieś 4 m-ce, rzepy szarzeją, ale funkcjonalnie do końca dawały radę.

adusia2000
16-06-2010, 20:08
Skusilam sie na nie i musze powiedziec, ze jestem bardzo z nich zadowolona. Pupcia jest super zgrabna (a na tym mi bardzo zalezalo), sa mieciutkie i chlonne. To teraz nasze ulubione formowanki. Jedyny ich minus to bardzo dlugi czas schniecia, ale to normalka przy bambusie i te rzepy sa takie malutkie... nie wiem czy starczy do konca pieluchowania, mam L-ke i wydaja mi sie malutkie, no ale dzieki temu mam zgrabna pupke:). Jak dla mnie sa super!

Iga
03-08-2010, 22:01
jest to moja jedyna formowanka, która po wielu praniach nadal jest miękka. Mam strasznie twardą wodę i na sztywne pieluchy nie pomaga nawet gotowanie w kwasku i occie. Tej pieluchy nie musiałam katować gotowaniem i strippingiem.

ewaibartek
24-11-2010, 13:11
ktos ma i może coś napisać o niej?

aginia
29-11-2010, 11:43
Podbijam, też jestem ciekawa jak się sprawują te pieluszki - szczególnie w porównaniu z V3.

mamuśka
29-11-2010, 21:33
Baaaardzoo dawno miałam V3, mała była dużo mniejsza... i V3 się jej odciskały.
Spróbowałam V4 i są o niebo lepsze :-) rzeczywiście są wyższe w stanie i mają trochę większy zapas w pasie.

atelka
02-01-2011, 20:50
napiszcie prosze coś więcej :)

Wiewiórka
02-01-2011, 20:53
właśnie! bo na oko w sklepach wyglądają tak samo! (nie licząc nap)

mamuśka
03-01-2011, 22:30
Wg mnie są po prostu większe i nie odciskają się na nóżkach, chociaż 11 kg córce zakładałam pełny rozstaw nap.

kawiareczka
05-05-2011, 23:04
jak się sprawdza u dzieci starszych i ruchliwych? znalazłam ją bo szukam pieluszek z bawełną/bambusem przy pupie i ta wydaje się być super. Tylko droga nieco;) Czy długo schnie i czy jest chłonna?

biankaaa
08-05-2011, 20:49
My mamy bumgenius AIO organic i lubię ją głównie ze względu na naturalny material przy pupie. Chłonie sporo, jest bardzo zgrabna na pupie, ale schnie nieprzyzwoicie długo. Jedna z dłużej schnących pieluch w naszym stosiku. Mimo, że jestem z niej zadowolona to mamy tylko jedna - nie lubie jak coś mi 3 dni wisi na suszarce:(

kawiareczka
08-05-2011, 22:49
o kurcze, to kiepsko. Bez sensu mieć pieluchę za 70zł żeby użyć raz w tygodniu.

mirabel
08-05-2011, 23:58
Pieluszka fajna, zgrabna, dość chłonna, z przeciekami nie ma problemu ale sporo schnie po praniu
I ta cena

Eko_mamusia
25-05-2011, 12:20
Witam
Ja na pieluszkę BumGenius organic skusiłam się jeszcze przed porodem gdy kupowałam zestaw do opieluszkowania mojego małego.
Pieluszka jest naprawde bardzo fajna. Mam poczucie że ta pieluszka to same dobro :) Miły, naturalny materiał przy pupci.
Pieluszka ta wyglada na pupci wyjatkowo zgrabnie. No i należy ona do tych cudnowych pieluszek ONE SIZE które pozwalaja nam ograniczyc koszta.
Jedyna wadą jest jak juz ktoś wyzej napisał...strasznie długi okres schniecia.
Na szczęscie teraz w tak piekną pogode wystarczy wywiesić na słońce na kilka godzin i po kłopocie :) gorzej zimą.....

kawiareczka
25-05-2011, 12:30
Witam
Ja na pieluszkę BumGenius organic skusiłam się jeszcze przed porodem gdy kupowałam zestaw do opieluszkowania mojego małego.
Pieluszka jest naprawde bardzo fajna. Mam poczucie że ta pieluszka to same dobro :) Miły, naturalny materiał przy pupci.
Pieluszka ta wyglada na pupci wyjatkowo zgrabnie. No i należy ona do tych cudnowych pieluszek ONE SIZE które pozwalaja nam ograniczyc koszta.
Jedyna zaletą jest jak juz ktoś wyzej napisał...strasznie długi okres schniecia.
Na szczęscie teraz w tak piekną pogode wystarczy wywiesić na słońce na kilka godzin i po kłopocie :) gorzej zimą.....

ja tą pieluszkę mam cały czas w głowie;) ale długi czas schnięcia mnie jednak powstrzymuje, dzisiaj mamy ładną pogodę ale cały lipiec może padać deszcz i użyję ją 5 razy;)

v
25-05-2011, 12:31
schnie dlugo, dlatego mialam ich ok. 10 i uzywalam non stop - moje faworytki pieluchowe zdecydowane, 10 okt w kazdej mozliwej kategorii

Eko_mamusia
25-05-2011, 12:49
Ktos mi polecił rozwieszać ją za wkłady...to troszke przyspiesza proces schniecia ;)
Pieluszka faktycznie nie nalezy do tanich jednakże uważam ze one size jest opłacalny- starcza na dłuuugo:)

kawiareczka
25-05-2011, 12:52
ja mam same one size. Nie wiem czy będę używać 'dłuuuuugo' bo mi się nudzą i wymieniam na inne;)no i wciąż szukam pieluszki idealnej:D
poza tym teraz dziecko już tak nie rośnie, więc nawet jakbym kupiłam rozmiarowe to pewnie i tak by starczyła do końca pieluchowania.

Eko_mamusia
25-05-2011, 13:00
Nie wiem czym sie roznia od V3 bo nie miałam ale z V4 jestem bardzo zadowolona stanowią 60 procent wszystkich moich pieluszek :)
nie przeciekają, sa one size co pozwala nam troszke zaoszczedzic no i sa ładne - ja mam te wzorzaste :)

http://images46.fotosik.pl/833/be3a46c4f5647c1cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be3a46c4f5647c1c)

kawiareczka
25-05-2011, 13:10
ale słodkie bobo:D mój to by cholery dostał jakby miał tyle szmaty między nogami;) Eko_mamusia, możesz zmierzyć szerokość w kroku tej pieluszki? cudnie wygląda, biorę poprawkę, że Twój mały waży pewnie z 5 kg a mój 11 i biega więc inaczej by w tej pieluszce wyglądał.

Eko_mamusia
25-05-2011, 15:16
ale słodkie bobo:D mój to by cholery dostał jakby miał tyle szmaty między nogami;) Eko_mamusia, możesz zmierzyć szerokość w kroku tej pieluszki? cudnie wygląda, biorę poprawkę, że Twój mały waży pewnie z 5 kg a mój 11 i biega więc inaczej by w tej pieluszce wyglądał.

po naciagnieciu w kroku 19-20cm
Kubuś wazy teraz 6,5kg :) wydaje mi sie że im wieksze dziecko tym pieluszka zgrabniej sie dopasowuje, bo to jest one size wiec na małym bobo ten materiał sie marszczy i tworzy zgrubienia w niektorych miejscach

Eko_mamusia
25-05-2011, 15:21
ja mam same one size. Nie wiem czy będę używać 'dłuuuuugo' bo mi się nudzą i wymieniam na inne;)no i wciąż szukam pieluszki idealnej:D
poza tym teraz dziecko już tak nie rośnie, więc nawet jakbym kupiłam rozmiarowe to pewnie i tak by starczyła do końca pieluchowania.

ja tez im dłuzej pieluszkuje w wielo tym częściej łapię się na tym że chce ciągle probowac czegoś nowego...

PS daj znać jak już znajdziesz te idealną :D

kawiareczka
25-05-2011, 15:27
dam, dam;) choć pewnie 'ideał' to dla każdego coś innego. U mnie 'wystarczy', żeby: była zgrabna tj wąska w kroku i nie robiła wielkiego kuperka, chłonna-więcej niż na jeden sik, najlepiej na trzy:P, ŁADNA, dobrze zapinana-żeby nie była za ciasna/za luźna, i niedroga. Niestety 70zł za pieluszkę to ogrom. Dlatego póki co kupuję różne używane żeby spróbować czy to jest to;) Niektóre nowe też, jak nie ma używek. Mam trochę tzw. półśrodków, czyli niby ideał ale jednak nie do końca.

Wiewiórka
25-05-2011, 15:51
mam i bardzo lubię, wady to tylko cena i czas schnięcia. Może uda ci się uda upolować używana? Można też obciąć jęzory przy końcach (by było jak w JBD IV),m wtedy będzie szybciej schnąć, ale jak się ma nową i coś by się popsuło to może być problem z reklamacją....

ela84
26-05-2011, 19:38
Mam taki zestaw - czeka na mojego synka. Jak się wykluje, to wrzucę zdjęcia, ale na oko pieluszki są za duże na noworodka. Są bardzo ładne i fajnie wykonane. Ta szerokość w kroku podobno dobrze robi bioderkom.

siejka
01-06-2011, 22:12
BGV4 wydają się duże, ale to była pierwsza kieszonka jaką zakładałam synkowi - jestem z niej bardzo zadowolona, nigdy nie przeciekła, ładnie leży, mi szerszy krok nie przeszkadza
Mam tylko jedną uwagę - mam V4 normalną, jednobarwną, szytą w Egipcie i te limitowane, wzorzyste, szyte w USA - i niby tylko kolor inny, a jednak - te amerykańskie dużo lepsze, pul bardziej mięsisty, polarek trochę się skulkował, ale nie tak jak w egipskiej, wejście do kieszonki nic się nie rozciąga, nie odstaje... szkoda że cała produkcja wyprowadza się do Chin czy Afryki

ela84
07-08-2011, 21:36
Pieluchy sprawdzają się bardzo dobrze - nie przeciekają, dopasowałam je od około 3,5 kg (a mam syna długiego i chudego). Śmiało można zakładać na noc, wkładki z mikrofibry są bardzo chłonne i jest 2 w zestawie - taki podwójny wkład naprawde trudno przesikać i nawet jak jest mega ciężki i mokry, to na zewnątrz jest sucho. Na dzień zakładam tylko jedną podstawową wkładkę która ma ten plus, że napką reguluje się jej długość. Bokami nic nie wycieka, gumki się nie odciskują, w 100% dobry zakup.

mama_maleństwa
02-02-2012, 13:25
Ktoś już może ma tą nowość od BumGeniusa? Ja do tej pory omijałam tą firmę, bo te kolory jakieś takie nijakie.... ale najnowszy wzór Lovelace mnie urzekł :beat:

http://www.bumgenius.com/images/freetime/lovelace-diapers.jpg

egla30
02-02-2012, 14:56
Piękne a ja ma kilka od nich i IMO kolorki nawet jednolite są naprawdę ładne. Tylko taki dla siebie należy wybrać a wkłady w Bumgenius i Flip są jednymi z najlepszych (ostatnio wyciskałam bo kapało na podłogę a otulacz nie przepuścił ani kropli).
To nowy kolor czy model?

Wiewiórka
02-02-2012, 15:00
bajeczne:love:

sharkah
02-02-2012, 17:10
To jest jeden z nowych kolorów, teoretycznie miały się pojawić w sprzedaży pod koniec zeszłego roku, ale jeszcze nigdzie nie widziałam. A mam chętkę na takiego wzorzastego Flipa ;)

ovejablanca
02-02-2012, 17:44
o, jakie śliczne :)

szkoda że nie była takich jak kupowałam setki pieluch.... ;) a może dobrze?

mama_maleństwa
02-02-2012, 18:02
Piękne a ja ma kilka od nich i IMO kolorki nawet jednolite są naprawdę ładne. Tylko taki dla siebie należy wybrać a wkłady w Bumgenius i Flip są jednymi z najlepszych (ostatnio wyciskałam bo kapało na podłogę a otulacz nie przepuścił ani kropli).
To nowy kolor czy model?

I kolor i model. We Freetime są 2 wkłady i są przyszyte z jednej strony jeden a z drugiej drugi i nakładane na siebie. System taki jak np. Bambooty (i pewnie jeszcze innych pieluchach, ale o tej wiem).
Widziałam jednak, że te stare modele (4.0 i organiczna) też mają być w tym kolorze dostępne.
I jeszcze taka (ale ta IMHO dla chłopca bardziej):
http://www.bumgenius.com/images/organic/albert-diapers.jpg

Znalazłam filmiki pokazujące Freetime:

http://www.youtube.com/watch?v=nEGUBWFEz5g


http://www.youtube.com/watch?v=x_0yKt5THOY

Anyczka
02-02-2012, 18:19
Ależ to śliczne. A ktoś wie, czy flipy takowe będą??

mama_maleństwa
02-02-2012, 18:49
Ależ to śliczne. A ktoś wie, czy flipy takowe będą??

chyba tylko w wersji majtek treningowych:
http://www.nickisdiapers.com/flip-potty-training-pants.html

Marsjanka
02-02-2012, 19:07
na pewno są bumgeniusowych kieszonkach i aio organic

Lena O.
02-02-2012, 20:14
ależ fajniutki ten czarny wzór:)

guzik
03-02-2012, 17:58
super wzory:)
mnie już raczej nie skuszą, bo pieluch mam pod dostatkiem:ninja:

Pondo
06-02-2012, 22:26
A gdzie to do dostania?

mama_maleństwa
08-02-2012, 14:04
Na razie chyba tylko w USA. Ale pewnie lada dzień się pojawią.
Zamówiłam za oceanem...i jestem w szoku, paczka przyszła w 5 dni:omg:

Oto i nowy BumGenius Freetime na żywo:

https://lh3.googleusercontent.com/-ChR6eTrXnds/TzJiYnDiePI/AAAAAAAAAgs/Ng_unw9Gx74/s1024/IMG_0130.JPG

Środek:
https://lh4.googleusercontent.com/-xY-j7b-TVAc/TzJiXQ-gzPI/AAAAAAAAAgk/sbiDRax8Des/s1024/IMG_0132.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-BBXYnOKSx34/TzJiZz3P3QI/AAAAAAAAAhM/6xZ9uhyBxgw/s1280/IMG_0133.JPG

zoana
08-02-2012, 14:08
Piękna :love:
w UK tez można kupić cena 16 funtów,nie wiem tylko ile przesyłka do PL
zachęcona zdjęciem chyba sobie(Zuzi) taką sprawię :)

sharkah
08-02-2012, 14:24
Fajna i te wkłady chyba dość wygodne i w obsłudze i noszeniu :)

Roma
21-02-2012, 11:47
Ja jako fanka Bumgeniusa nie mogę się doczekać zarówno nowych kolorów i nowego modelu. Na razie w Polsce niedostępne... Pytałam w kilku sklepach, ale odpowiedzi brak.

Wysyłka do Polski z UK przy zakupie 4 sztuk to 20 funtów. Więc chyba warto poczekać na te pieluszki w Polsce...

Brilho
30-04-2012, 15:06
Nie omijaj tych pieluch;-) moim zdaniem jedne z lepszych.




Ktoś już może ma tą nowość od BumGeniusa? Ja do tej pory omijałam tą firmę, bo te kolory jakieś takie nijakie.... ale najnowszy wzór Lovelace mnie urzekł :beat:

http://www.bumgenius.com/images/freetime/lovelace-diapers.jpg

ela84
03-05-2012, 07:08
Bumgenius v4 to nasza ulubiona pieluszka - najbardziej chłonna jaką znam, ładna, wygodna. Mam całą serię artystyczną:) Znalazłam dzisiaj te kieszonki nowych wzorach: http://www.krainapieluszek.pl/pieluszki-wielorazowe/pieluchy-z-kieszonka?product_id=853 ale nie jest to freetime, tylko stare v4 niestety. Namierzył ktoś freetime?

ela84
03-05-2012, 07:23
nie szukałam w aio :duh::duh::duh: już mam: http://ekomaluch.pl/bumgenius-aio-freetime-lovelace-rzepy,p3025,l1.html, http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&product_id=852.

Ale... czy te wkłady się sprawdzają? Kieszonki mają wkłady superchłonne, a jak jest tu? Trochę chyba gorzej, zwłaszcza, że nie da się ich ułożyć/przesunąć np. do przodu dla chłopca ani dołożyć nic dodatkowo na noc.

petruska
18-05-2012, 22:27
ależ fajniutki ten czarny wzór:)

dzis widzialam na zywo ten czarny wzor. jest suuuper! genialna jakosc PULa, super sa te matematyczne wzory w rozne strony, na pupie pewnie super wygladaja :) troche zachorowalam na tego BG..

Ann_Med
24-06-2012, 11:17
No to może napiszę swoje odczucia na temat nowej pieluszki. Może ktoś się skusi a recenzji jakoś mało widać. Sama się zastanawiałam czy kupować, bo.. moje odczucia do firmy są różne. Kieszonek od razu się pozbyłam, ponieważ wkłady strasznie odstawały, flip nam często przecieka. Jednak odkryłam aio z bawełną, które były super, mała pupa, dość chłonne, piękne - tylko w takiej dostałam wersję limitowaną, ale schną - 2 dni :(!

Ale, ale do rzeczy. Kupiłam freetime z chęci sprawdzenia czegoś nowego, dokupienia kolorów których nie mieliśmy ;) no i w jednym ze sklepów internetowych prawie 20 zł tańsze od bawełny organicznej... Pierwsze odczucia - hmm jakieś małe ;p ale super się naciągają (jeśli trzeba), zgrabnie wyglądają na pupie, dość chłonne, ale pewnie będę dawać na wierzch coś bambusowego żeby choć trochę natury od pupy było. No i ten kolor.... mirror... NIESAMOWITY. Niestety z fioletem się zawiodłam, na zdjęciach bardziej intensywny, a po otwarciu paczki zastanawiałam się czy nie pomylono się i nie wysłano różowej ;)

Podsumowując myślę, że warto jeśli chcemy zgrabną, szybkoschnącą pieluszkę :)

reniuszek
26-06-2012, 14:34
Moze moja opinia sie na cos zda. Mamy z Maksiem otulacz wzor einstein swietnie trzyma, lezy na pupie idealnie, pul mily, aczkolwiek calosc wydaje mi sie nieco ceratowa. w srodku brak polarka przy pleckach tudziez z przodu. jako otulacz jest bardzo szczelny, jeszcze ani razu nam nic nie wycieklo. jest tez pakowny. czesto na noc wkladam mikrofibrowy wklad chlonny opatulony wkladem na noc z CP i przy pupie mamy polarek wzmocniony o bambus. super chlonne rozwiazanie a bumek niezawodny i wygodny a oto fota z bumkiem. czekam na formowanki tetro i zobaczymy jak wyjdzie owo polaczenie :)

edit:

looo i teraz doczytalam my mamy flipa bumgeniusowego :)

http://i48.tinypic.com/ma9rol.jpg

Kasiani
26-06-2012, 14:53
My mamy czarny wzór w wersji AIO organiczna, bardzo ładnie leży, jest chłonna, a co najważniejsze posłuży długo. Jeszcze nie próbowałam zakładać na noc, ale nie kupiłam jej z taką myślą, myślę że z dodatkowym wkładem na nocki się sprawdzi również.

Mama Lili
31-08-2012, 21:48
My mamy kieszonki wzór Lovelace i Einstein. Wkłady są z bawełny organicznej. Są rewelacyjnie i służą nam jako pieluszki nocne (bez wycieków, więc żyjemy w zgodzie ze sobą ;)). Szczerze polecam :thumbs up:

egla30
19-01-2013, 14:20
Jestem wielbicielką wszystkich produktów BG (no może poza freetime która jest za wielka w kroku po włożeniu takiej ilości mikrofibry ale też ujdzie):
- kieszonki V4 a także V3 są najlepsze dla mojej córy i uwielbiamy je od 3 mż aż do teraz
- flipy lubimy ostatnio nieco mniej ale nadal je mamy chociaż w użyciu są częściej otulacze Małe Me
- wkłady do kieszonek i flipa nie mają sobie równych jeśli chodzi o chłonność
- moim ostatnim objawieniem jest AIO organic, najlepsza pieluszka jaką kiedykolwiek miałam, schnie nam w okresie zimowym w około 36h niestety, latem na szczęście w mniej więcej 12h, nigdy nie przeciekła

A wzory - kwestia gustu, wolę gładkie ale intensywne kolorystycznie.

*LOLA*
24-01-2013, 00:08
Mam trzy kieszonki bodaj v3 odkupione od znajomej są niesamowite nie przeciekają nam,są na rzepy więc błyskawicznie się je zakłada a mój 15 miesięczny brzdąc nie lubi się przebierać w jednej jest nieco grubszy polarek i za to ją lubię bo już wkładki polarowej nie wkładam a odchody stałe i tak łatwo się spierają,niestety rzepy są już nieco sfatygowane i w związku z tym rzadziej po nie sięgamy.Formowanek niestety nie znam.

awersja
24-01-2013, 00:57
No to teraz obnażę swoją niewiedzę, bo ja początkująca jestem:oops:
O co chodzi z tym v4, v3, freetime?
To jakieś modele, czy jak?

avelaa
24-01-2013, 12:02
Dokładnie tak :) V3 to model kieszonki, V4 jego następca :) A Freetime to pieluszka AIO z wkładami z mikrofibry, które nachodzą na siebie (jak w Bambooty).

egla30
24-01-2013, 13:28
Już tłumaczę. BG ma w swojej ofercie dwa typy pieluszek:
- kieszonki
- all in one

Kieszonki początkowo były szyte w wersji V3 tj. wszystkie zapinane na rzepy, wkłady 2 mikrofibrowe. Potem zmienili wersję kieszonki na V4 - krój IMO ten sam (chociaż sa wątki porównujące ale nie ma różnicy w praktyce), zapięcia sa dwojakiego rodzaju - rzepy lub napy do wyboru. W PL popularniejsze są napy, w UK z kolei rzepy jak obserwuję po znajomych :-) Co roku wychodzą nowe kolory tkanin więc i kolekcje się zmieniają. Wkłady od zawsze te same. Podsumowując - między V3 a V4 różnica jest w zasadzie tylko w zapinaniu pieluchy.

AIO - wygląda z zewnątrz jak kieszonka ale środek ma inny.
W wersji organic masz dwie wszyte z obu krótszych stron wkładki bawełniane z bawełny organicznej (jak wkład do Flipa), moim zdaniem niezawodne ale schną dość długo.
W wersji freetime masz dwa wszyte tylko z jednej strony wkłady mikrofibrowe z wkładka polarową na wierzchu (jak wkładka do flipa stay dry dokładnie) - taki kompromis AIO i kieszonki żeby nie trzeba było tracić czasu na składanie kieszonki i żeby schło szybciej od organicznej. Jeden z gorszych pomysłów tej marki bo bardzo dużo jest między nóżkami u dziecka ale dobrze chłonie.

Trzeci flagowy produkt BG to otulacz Flip z wszelkimi akcesoriami.

Pomogłam? ;)

awersja
24-01-2013, 16:30
Oj pomogłyście dziewczyny i to jak!
Dzięki za odpowiedzi.
W tych kieszonkach, które mam, nie ma takich kombinacji hehe - małe me i chinki.
Im bardziej się zagłębiam w temat wielo, tym bardziej się zaskakuję.
Myślałam, że wiem sporo ale to v4, v3 etc mnie rozłożyło na łopatki.
Tajemna wiedza znana tylko wtajemniczonym hehe

egla30
24-01-2013, 17:03
Oj tam, oj tam, żadna tajemna - rok z hakiem praktyki i zamiłowania do nowości :-) A BG baaaardzo Ci polecam, dla maluszka szczególnie. Jak Kasia była w wieku Twojej córki to kieszonki BG wytrzymywały z jednym dużym wkładem nawet do 4h więc na wszystkie wycieczki samochodem i wyjścia były jak znalazł.

awersja
24-01-2013, 18:15
No właśnie się nad nimi zastanawiałam, czy nie kupić, tylko zgłupiałam jak Was poczytałam o co chodzi z tym v4, v3 :hmm:
Ale teraz już jestem super doedukowana dzięki Wam hehe :mrgreen:

madagaskar
05-02-2013, 14:08
wkladki BG to ja teraz uzywam do prawie wszystkiego bo super chlonne- caly stos mi samych wkladow urosl,a i kieszonki tez bardzo lubimy, rzepy zszarzaly i owszem , wkladki tez , ale wnetrze nie i gumki w swietnym stanie-chyba w najlepszym ze wszystkich moich pieluch
ja napy zdecydowanie wole, bo rzepy mi wiercipiete strasznie po plecach drapia podczas nakladania:(-chociaz doceniam wieksza plynnosc regulacji i szybsze zapinanie

Dafnia
07-02-2013, 18:44
U nas początki były z chińskimi kieszonkami i niestety każda zmiana pieluchy to przebieranie od stóp do głów bo przy nóżkach przecieki. Więc przestałam "oszczędzać" i kupiłam droższe BG i to był strzał w "10".
Początkowo kupiłam 2 kieszonki V4 bo były w promocji :) Jako pierwsze OS sprawdziły się na 8tygodniowym maluchu - bez przecieków przy nóżkach i pupa nie gigantyczna :) Więc kupiłam jeszcze 4 :mrgreen:
Używamy tego większego wkładu (fajnie że można go spiąć napami i regulować tym długość) - wytrzymuje bez problemu 4-5h w nocy na 2.5miesięcznym dziecku.
Mamy wersję z rzepami, co jest bardzo wygodne ale trzeba pamiętać o zapięciu ich do prania. Kieszonka w środku dopiera się dobrze, wkłady mają ślady po mlecznych kupkach, ale myślę że suszenie na słońcu je wybieli. Schną szybko. Polecam :D

Martulec
17-02-2013, 23:10
BG - uwielbiam... nigdy nie było żadnego przecieku, pięknie leżą i nic się nie mechaci po praniu. czy ktoś się moze orientuje czy i kiedy w 2013 będą mieli nowe kolory?

Weraho
31-05-2013, 21:55
Bg na rzepy to moje ukochane kieszonki (mam porównanie z babyettą i pd. )

Formowanka BG mi nie podeszła- najdłużej schnąca formowanka ever.

kate18
04-06-2013, 16:50
Bg moje najlepsze pieluchy, ale kieszonki, fajnie leżą, żadnych przecieków
i wkąłdy bardzo chłonne

dita
17-11-2013, 22:05
czy kieszonki V4 są szerokie w kroku? i czy robią dużą pupę?

Magenta
17-11-2013, 23:28
ja mam chyba v4(takie kupowałam) w kroku szeroka raczej, ale niezawodna to fakt :) a szeroką pupę robi chyba bardziej to, co tam napakuję, mega wielka to ta pupcia nie jest ;)

dita
17-11-2013, 23:34
dziękuję za odpowiedź. Trochę nie doprecyzowałam pytania. Chodziło mi o to, czy z wkładami oryginalnie do niej załączonymi robi wielką pupcię.

Dafnia
30-12-2013, 16:03
czy kieszonki V4 są szerokie w kroku? i czy robią dużą pupę?

Są szerokie, Ale większą pupę robią moim zdaniem IB Large Aio i Sio i close pop-in.
W kieszonce BG używam dużego wkładu dla roczniaka. W dzień wytrzyma i 3h, chyba że rano, to krócej bo mega sik po nocy :-)

NEMO
31-03-2014, 13:03
IMO BG 4 to najbardziej szczelna kieszonka jaką mam (wygrała nawet z Milovią, która ostatnio nie daje rady przy roczniaku). Oryginalne wkłady są miękkie i ładnie się układają, nie tworzą dużej pupy. Mam z napami, bo nie lubię rzepów. Tylko materiał wewnątrz nie odprowadza tak dobrze wilgoci jak mikropolar, ale mojemu synkowi przestała umiarkowana wilgoć przeszkadzać. Kieszonka super.

kate18
01-04-2014, 08:14
uwielbiam BG, super chłonne, fajnie się układają, nie robią dużej pupy, wg mnie nie zawodne,
wole na napy, ale na rzepy tez mam, i sa tez fajne

Nata
13-07-2014, 21:53
tez uwielbiam v4. chociaż ten welur rzeczywiście nie odprowadza tak dobrze wilgoci to z grugiej strony nie przegrzewa jak polar....

mamru
13-07-2014, 21:57
nie było mnie jeszcze w tym wątku??! no nie wierzę ;)
bumgeniusy to jest mój pieluszkowy nr 1. to są jedyne kieszonki które pasowały na wszystkie nasze dzieci, choć każde z nich ma inną budowę ciała. Nie zaliczyłam z nimi nigdy żadnej wpadki, a używam BG od 7 lat.

rzekłabym językiem modowych blogerek absolutny must have :D

Nata
13-07-2014, 22:24
nie było mnie jeszcze w tym wątku??! no nie wierzę ;)
bumgeniusy to jest mój pieluszkowy nr 1. to są jedyne kieszonki które pasowały na wszystkie nasze dzieci, choć każde z nich ma inną budowę ciała. Nie zaliczyłam z nimi nigdy żadnej wpadki, a używam BG od 7 lat.

rzekłabym językiem modowych blogerek absolutny must have :D


pierwsze pytanie:uzywasz z wkłądami bg?
drugie: blogerka..pieluszkowa by się przydała:)

Nata
13-07-2014, 22:35
mamru, a która masz kieszonke, bo widze,ze jest stara i nowa wersja:

https://www.youtube.com/watch?v=sCcvdzCDAHY

mamru
13-07-2014, 22:39
ad 1 używam z przeróżnymi wkładami, bo nazbierało mi się tego przez tyle lat ;) czasem oryginalne wkłady od bumgeniusów, wonderoos hip hip baby. Jak lało i nic nie schło to składałam muśliny imse vimse, albo ecopi i też wkładałam do środka. Przy starszych dzieciach uwielbiam na noc pieluszkę frotową lenya- kupowałam w ekobaby, wyglada jak duży organiczny ręcznik, rewelacyjnie chłonie. mam też kilka bambusowych wkładów nappime, babyetta i też wkładam, do tego cieniutka konopna babykicks i można iść na długi spacer ;)

ad 2 no ja nie wiem, weź załóż :P

edit starą mam. Fajna ta nowa!!

Nata
13-07-2014, 22:49
mamru, ja jestem teoretyk, a TY PRAKTYK!!!To się liczy!!!!:)

NEMO
08-11-2014, 14:31
Widziałyście nowy wzór BG Martin?, jest na stronie BG, jak dla mnie PIĘKNY, te oczy turkusowe:love:

http://www.bumgenius.com/wp-content/uploads/2014/10/BGFreetime_Martin_S500x5001-300x300.jpg

Agis
08-11-2014, 16:02
Widziałyście nowy wzór BG Martin?, jest na stronie BG, jak dla mnie PIĘKNY, te oczy turkusowe:love:

http://www.bumgenius.com/wp-content/uploads/2014/10/BGFreetime_Martin_S500x5001-300x300.jpg

Piękny, jeśli będzie w Polsce to się skuszę choć BG mi nie podeszły :)

Nata
08-11-2014, 23:08
Piękny, jeśli będzie w Polsce to się skuszę choć BG mi nie podeszły :)
jeśli będzie....

widziałam zdjęcia w akcji, już nie taki spektakularny...cos jak chaplin...na zdjeciach bardziej wyrazisty niż w rzeczywistości...

NEMO
08-11-2014, 23:25
jeśli będzie....

widziałam zdjęcia w akcji, już nie taki spektakularny...cos jak chaplin...na zdjeciach bardziej wyrazisty niż w rzeczywistości...
A gdzie go widziałaś? Może technicznie nie jest do wykonania, bo Albert na zdjeciach też ma głębszą czerń niż w realu.

Nata
09-11-2014, 13:18
A gdzie go widziałaś? Może technicznie nie jest do wykonania, bo Albert na zdjeciach też ma głębszą czerń niż w realu.

na grupie sprzedazowej na fb. ale mysle,ze masz racje, co do tej czerni.

marcy
09-11-2014, 13:47
Chetnie bym takiego flipa kupiła :)

NEMO
29-11-2014, 23:35
Mam Martina, oczywiście piękna i doskonała jak to BG, ale co do czerni czuję lekki niedosyt, nie jest tak głęboka w realu.

marcy
08-12-2014, 20:12
Mi się cudem udało flipa kupic i czekam na przesyłkę :)

Gaja78
18-01-2015, 22:37
mamru, a która masz kieszonke, bo widze,ze jest stara i nowa wersja:

https://www.youtube.com/watch?v=sCcvdzCDAHY
Ale Elemental to nie kieszonka tylko AIO :)


tez uwielbiam v4. chociaż ten welur rzeczywiście nie odprowadza tak dobrze wilgoci to z grugiej strony nie przegrzewa jak polar....

Moim zdaniem odprowadza lepiej :) Ale to moja opinia i obserwacja na moim sikaczu jedynie. Skusiłam się głównie dzięki Mamru (thx Kochana ;)) i bardzo się cieszę. Kieszonka cokolwiek tam nie włożę rzeczywiście niezawodna. Welurek nigdy nie jest nasiąknięty, choć wkład można wyżymać. I jak wrzucam do worka na pieluchy to taki suchawy się wydaje. Ta pielucha nawet noc przetrzyma ;) jeśli ktoś lubi spać w kieszonkach. Pupka rzeczywiście w niej mała i płaska. Chyba nie mamy w niej w ogóle tych dylematów jak w Milovii czy NM "czy starczy do końca?". bo wiem, że starczy :) Obecnie mamy 3 szt. ale zamówiliśmy jeszcze trochę, bo dobrych kieszonek to nigdy dość :)

klucha
19-01-2015, 11:20
po przeczytaniu opinii o BG żałuję, że nie kupiłam napy. Mam jedną kieszonkę zapinaną na rzepy i bardzo szybko przestały trzymać, od tego czasu nawet nie pochyliłam się nad tą firmą, żeby dać im kolejną szansę. Rozumiem, że rzepy ze swojej natury się zużywają, ale nie po pół roku używania!Może miałam jakiś wadliwy egzemplarz ?

Dafnia
19-01-2015, 12:02
po przeczytaniu opinii o BG żałuję, że nie kupiłam napy. Mam jedną kieszonkę zapinaną na rzepy i bardzo szybko przestały trzymać, od tego czasu nawet nie pochyliłam się nad tą firmą, żeby dać im kolejną szansę. Rozumiem, że rzepy ze swojej natury się zużywają, ale nie po pół roku używania!Może miałam jakiś wadliwy egzemplarz ?
Mogłaś trafić na felerny egzemplarz, ja mam sporo BG na rzepy i jedna po paru miesiącach już miała zużyty rzep, pozostałe dotrzymały do 2 lat używania. Teraz już praktycznie wszystkim muszę nowy rzep wszyc.
Trochę żałuję że mam tylko 2 na napy, bo one działają super.

Gaja78
20-01-2015, 11:19
A czy Louis to kiedykolwiek w PL był? Widział ktoś? :)

http://i.imgur.com/ouCuSUx.jpg

PostBlue
25-02-2015, 18:09
A ja zakochałam się w nich na maksa, choć jako świeżynka nie mam za bardzo odniesienia. Są piękne (ach ta babska próżność;)) i naprawdę bardzo chłonne. Kieszonka w nocy wytrzymała pół nocy i - co dla mnie jest szokiem - nie cuchnęła jak pampek po takim czasie. Pupka mojej Córy dosłownie rozkwita. Gumki są bardzo delikatne dla skóry, AIO Toot Boots odcisnęło jej pulchne udka prawie do krwi. Przecieków nie było, choć nie zapinam za mocno w pasie. Testowałam kieszonki, freetime (no faktycznie sporo tego w środku;)) a dziś przyszły AIO z bawełną. Swoją drogą od dziś jej dostępny wzór Osa

NEMO
25-02-2015, 23:13
a ja zostanę wierna Martinowi :-)

Gaja78
26-02-2015, 00:44
Nemo, jak byś nie potrzebowała Martina już w stosiku, to wiesz.. ;)


Swoją drogą od dziś jej dostępny wzór Osa
A ja będę miała OSĘ v4 na sprzedaż nową :) napisałam pw.
Zamówiłam pieluszki BG już w grudniu i ktoś wracający teraz (za tydzień) z Kanady mi przywiezie. Ale, że właśnie kilka pieluszek kupiłam od Nemo to na pewno będę miała nadwyżki i nówki będą szukały nowych właścicieli :)

NEMO
26-02-2015, 08:30
Nemo, jak byś nie potrzebowała Martina już w stosiku, to wiesz.. ;)


A ja będę miała OSĘ v4 na sprzedaż nową :) napisałam pw.
Zamówiłam pieluszki BG już w grudniu i ktoś wracający teraz (za tydzień) z Kanady mi przywiezie. Ale, że właśnie kilka pieluszek kupiłam od Nemo to na pewno będę miała nadwyżki i nówki będą szukały nowych właścicieli :)
a jakie wzory do Ciebie idą? moja kuzynka poszukuje Irwina.

joasia
26-02-2015, 10:04
Nemo, jak byś nie potrzebowała Martina już w stosiku, to wiesz.. ;)


A ja będę miała OSĘ v4 na sprzedaż nową :) napisałam pw.
Zamówiłam pieluszki BG już w grudniu i ktoś wracający teraz (za tydzień) z Kanady mi przywiezie. Ale, że właśnie kilka pieluszek kupiłam od Nemo to na pewno będę miała nadwyżki i nówki będą szukały nowych właścicieli :)

a będziesz miała kieszonki tylko czy otulacze też?

Gaja78
26-02-2015, 11:37
Joasiu, tylko kieszonki. Kupowałam dla siebie, nie na sprzedaż, więc tylko v4 na napki i też nie jakaś zawrotna ilość ;) bez przesady. Także na sprzedaż pójdą 2-3 szt.

Nemo, Irwina nie mam i jego nie ma już w kanadyjskich sklepach. To była pieluszka z 2013 r. Późną jesienią 2013 jak w stałam w sklepie z pieluchami w Toronto przed całą ścianą BG to były Irwiny, zwykłe i te na kolorowe napki. Podobał mi się, ale...byłam pod koniec ciązy i BG wydawała mi się dla noworodka taka wielka, syntetyk od pupki ;) (jeszcze nie wiedziałam, że on fajniejszy niż inne polarki), no i z mikrofibrą. Sprzedawczyni zachwalała....ale jak pomacałam te wszystkie bawełny organiczne i bambusiki to nie chciałam nic innego od pupci mojego dziecka ;) I wybraliśmy system otulacze + wkłady na snappi...+ dosłownie kilka kieszonek.
Teraz się oczywiście z tego śmieję :duh: i jakbym jeszcze raz przed tą ścianą stanęła....eh :D

PostBlue
26-02-2015, 17:11
Joasiu, tylko kieszonki. Kupowałam dla siebie, nie na sprzedaż, więc tylko v4 na napki i też nie jakaś zawrotna ilość ;) bez przesady. Także na sprzedaż pójdą 2-3 szt.

Nemo, Irwina nie mam i jego nie ma już w kanadyjskich sklepach. To była pieluszka z 2013 r. Późną jesienią 2013 jak w stałam w sklepie z pieluchami w Toronto przed całą ścianą BG to były Irwiny, zwykłe i te na kolorowe napki. Podobał mi się, ale...byłam pod koniec ciązy i BG wydawała mi się dla noworodka taka wielka, syntetyk od pupki ;) (jeszcze nie wiedziałam, że on fajniejszy niż inne polarki), no i z mikrofibrą. Sprzedawczyni zachwalała....ale jak pomacałam te wszystkie bawełny organiczne i bambusiki to nie chciałam nic innego od pupci mojego dziecka ;) I wybraliśmy system otulacze + wkłady na snappi...+ dosłownie kilka kieszonek.
Teraz się oczywiście z tego śmieję :duh: i jakbym jeszcze raz przed tą ścianą stanęła....eh :D

Ach.. właśnie się rozmarzyłam, co by było, jakbym ja przed nią stanęła *_* Marzę o Audrey

NEMO
26-02-2015, 21:38
Ach.. właśnie się rozmarzyłam, co by było, jakbym ja przed nią stanęła *_* Marzę o Audrey
ja miałabym poważne kłopoty :-) nie mam tylu pieniędzy. O Audrey też marzę ale nic z tego, nie ma jej nigdzie.

vinga89
26-02-2015, 22:38
aż weszłam na stronę bg zobaczyć te wszystkie wzory :heart: i mam nowe chciejstwo :D Audrey jest przepiękna

Gaja78
26-02-2015, 23:22
To ja się wyłamię, bo nie marzę o Audrey. Marzyłam o Chaplinie i już idzie do mnie od Nemo :kiss: Ale ten Louis i Harper no marzyć będę dalej....i Irwinem oraz Martinem też bym nie pogardziła, o nie ;)

PostBlue
27-02-2015, 08:33
Martin jest boski, mój ulubiony, ale Charlie mnie trochę rozczarował, może dlatego, że u mam dziewczynkę;)

GosiaG
27-02-2015, 09:36
Nemo, Irwina nie mam i jego nie ma już w kanadyjskich sklepach. To była pieluszka z 2013 r. Późną jesienią 2013 jak w stałam w sklepie z pieluchami w Toronto przed całą ścianą BG to były Irwiny, zwykłe i te na kolorowe napki. Podobał mi się, ale...byłam pod koniec ciązy i BG wydawała mi się dla noworodka taka wielka, syntetyk od pupki ;) (jeszcze nie wiedziałam, że on fajniejszy niż inne polarki), no i z mikrofibrą. Sprzedawczyni zachwalała....ale jak pomacałam te wszystkie bawełny organiczne i bambusiki to nie chciałam nic innego od pupci mojego dziecka ;) I wybraliśmy system otulacze + wkłady na snappi...+ dosłownie kilka kieszonek.
Teraz się oczywiście z tego śmieję :duh: i jakbym jeszcze raz przed tą ścianą stanęła....eh :D

Czy to znaczy, że później bambusy, bawełny itp. się nie sprawdzają? Czy po prostu syntetyk już ci nie przeszkadza? Pytam, bo ja mam własnie wątpliwości, czy iść w kieszonki, czy szukać dalej czegoś jeszcze z bawełną/bambusem od pupy?

vinga89
27-02-2015, 09:46
Martin jest boski, mój ulubiony, ale Charlie mnie trochę rozczarował, może dlatego, że u mam dziewczynkę;)

jak chcesz się go pozbyć to ja chętna hehehe ;)

PostBlue
27-02-2015, 10:11
jak chcesz się go pozbyć to ja chętna hehehe ;)

Póki co to jestem na etapie zakupów, a nie pozbywania się, bo brakuje mi pieluch do wyłącznego wielopieluchowania;) Jakby co to kupowałam razem z Martinem na nappy.pl. Wiem już, że AIO z bawełną to przekichana sprawa, suszy się już 36godzin i dalej wilgotny;(

vinga89
27-02-2015, 10:38
Póki co to jestem na etapie zakupów, a nie pozbywania się, bo brakuje mi pieluch do wyłącznego wielopieluchowania;) Jakby co to kupowałam razem z Martinem na nappy.pl. Wiem już, że AIO z bawełną to przekichana sprawa, suszy się już 36godzin i dalej wilgotny;(

ajj to mnie pocieszyłaś! właśnie do mnie idzie aio z bawełną organiczną :duh:

PostBlue
27-02-2015, 11:12
ajj to mnie pocieszyłaś! właśnie do mnie idzie aio z bawełną organiczną :duh:

Spokojnie, może to kwestia tego, że Małż rozwieszał i nie porozdzielał warstw? Może trzeba po prostu znaleźć jakąś technikę? No i w końcu idzie do lata?;D A jak nie, to będziesz miała perełkę w kolekcji, najmniej eksploatowaną;)

NEMO
27-02-2015, 14:04
Póki co to jestem na etapie zakupów, a nie pozbywania się, bo brakuje mi pieluch do wyłącznego wielopieluchowania;) Jakby co to kupowałam razem z Martinem na nappy.pl. Wiem już, że AIO z bawełną to przekichana sprawa, suszy się już 36godzin i dalej wilgotny;(
BG można suszyć w suszarce, ja się nie odważyłam, ale moja kuzynka w USA wszystkie suszy w suszarce, oczywiście na lżejszym programie. Nie wydaje mi się żeby BG zaszkodził grzejnik drabinkowy w łazience jeśli nie jest gorący. Ja tak suszę i nigdy mi się z nimi nic nie stało. Jeżeli jest na metce użytkowania temp.do 60 stopni to spokojnie można tak suszyć. Mi AIO BG organiczna wysychała przez noc. Ja jej nie lubię, bo mi się te warstwy rozłażą, a młody wiele czasu nie daje :-)

Nata
27-02-2015, 14:12
moja sioistra WSZYSTKIE pieluchy suszyła zawsze w suszarce . jakoś nigdy nie narzekała,ze się jej cos stało, a wiele ich miała.

vinga89
27-02-2015, 14:23
ja suszarki nie mam ale chyba spróbuję na lekko ciepłym grzejniku wieszać jak będzie mnie irytować ten czas schnięcia

Gaja78
27-02-2015, 14:25
Czy to znaczy, że później bambusy, bawełny itp. się nie sprawdzają? Czy po prostu syntetyk już ci nie przeszkadza? Pytam, bo ja mam własnie wątpliwości, czy iść w kieszonki, czy szukać dalej czegoś jeszcze z bawełną/bambusem od pupy?

Gosiu, sprawdzają się. Po prostu chciałam/wolałam naturalnie od pupy noworodka. Po pewnym czasie możesz zmienić system lub cały czas tak samo pieluszkować np. cały okres pieluszkowy tylko tetra+otulacz. Ja do dziś nie jestem na jednym systemie. Na wyjścia preferuję kieszonki, na drzemki też, na noc formowanki + opcja "sucho". Otulacze np. wełniane + muślina lub wkład bambusowy po domu. Mogę wtedy co sika przewijać więc mogłaby to być zwykła, mniej chłonna tetra. Ponieważ mikrofibry nie wsadzisz bezpośrednio do otulacza, może że jest obszyta coolmaxem/polarkiem ja z niej zrezygnowałam. Łatwiej też dla męża ;) bo co nie złapie: bambus/konopie/bawełnę to może upchać w kieszonkę lub otulacz. Ja nie lubię mikrofibry dotykać...bo np. haczy nieprzyjemnie o przesuszone dłonie. Przy moim sikaczu nie sprawdza się na wyjściach, gdy nie mogę przewinąć i musi wchłonąć więcej niż 1 sika. Dlatego nadal wolę naturalne materiały. Po prostu wkłady kupiłam raz i posłużą nam do końca :)

edit: i tak, już mi nie przeszkadza syntetyk od pupy :) W pewnym momencie nastał czas 7-9 mc że moje dziecko nie cierpiało się przewijać. Zakładałam pieluchę i męką było tak zmienianie co sika, choć bardzo chciałam. Także imo wtedy lepiej jak ten siusiaczek tak nie tkwi 2-3h w mokrym, tylko ma jakąś tam izolację od mokrego, nawet jeśli niewielką.
Polecam sprawdzić co Wam pasuje i nie koniecznie iść tylko w formowanki lub kieszonki ;)

GosiaG
27-02-2015, 14:58
Dzięki. właśnie kieszonek prawie nie mamy i jednak spróbuję jakiejś porządnej.

PostBlue
27-02-2015, 15:24
Jak na złość nie mam ani suszarki, ani grzejnika. Jedna AIO mi dosycha, dziś testy

Gaja78
27-02-2015, 15:37
Kieszonka BG schnie błyskawicznie, to jest jej duży plus :)

Nata
12-04-2015, 20:50
na wszystkie moje bg made in USA znalazł się jeden made in egypt i....widać róznice gołym okiem, inny welur w środku, po kilku praniach wygląda jakby to bg nie był....:/

NEMO
12-04-2015, 22:06
na wszystkie moje bg made in USA znalazł się jeden made in egypt i....widać róznice gołym okiem, inny welur w środku, po kilku praniach wygląda jakby to bg nie był....:/
a ja z kolei mam Flipa made in Egipt i jest lepiej uszyty niż made in USA :-) Kieszonka ściągnięta bezpośrednio z USA miała niedoszyty wkład, overlok go nie chwycił całego i jest luźny brzeg,

Nata
12-04-2015, 22:16
a ja z kolei mam Flipa made in Egipt i jest lepiej uszyty niż made in USA :-) Kieszonka ściągnięta bezpośrednio z USA miała niedoszyty wkład, overlok go nie chwycił całego i jest luźny brzeg,

czyli na szczęście nie ma reguły. wielkie uffff.....

ania mania
16-04-2015, 12:30
Dziewczyny, a gdzie można aktualne kupić kieszonkę v4 chaplin lub albert ? Nigdzie nie mogę znaleźć.

mamru
16-04-2015, 13:04
Ania Mania w Pl już chyba nie ma. Kiedyś szukałam i był jeszcze AIO w ekomaluchu, ale już nie ma.

ania mania
16-04-2015, 13:44
Mamru, AIO jeszcze znalazłam. Masz te nowe Aio bez przyszytej warstwy chłodnej do otulacza ? Chodzi mi o te z bawełną organiczną. Ciekawi mnie jak się sprawdzają. Generalnie wolę naturalne materiały od pupy... ale produkt trudno osiągalny najbardziej pożądany :) Zapagnęłam wiec kieszonek hehe

mamru
16-04-2015, 14:26
miałam to aio, bardzo je lubiłam. Ale sprzedałam bo jednak wolimy kieszonki i tetrę ;)

ania mania
16-04-2015, 14:32
Wiec poszukiwań ciąg dalszy :) Zapytam Cię jeszcze przez ciekawość. W czym Bumgenius kieszonki są lepsze od Milovii. Miałaś tez BLUEBERRY?

mamru
16-04-2015, 14:35
nie lubię milovii za polarek, beznadziejny, najgorszy ze wszystkich jakie mi się przewinęły przez ręce przez 9 lat wielopieluchowania, z kolei coolmax mnie kompletnie nie przekonuje. Blueberry tak miałam lubię bardzo, pancerny pul, polar cieńszy ale z tych mechacących się, niemniej jednak pieluszki warte uwagi

ania mania
16-04-2015, 14:38
Pancerny PUL oznacza szczelny? A Bumgeniusa osa widziałaś na żywo?

mamru
16-04-2015, 14:45
inny niż w BG, ciut grubszy ale nie twardy.
osy nie mam, kusila ale ją odpedziłam ;)

ania mania
16-04-2015, 14:59
Dziękuję Mamru. Jesteś złota.

mamru
16-04-2015, 15:13
Aniu maniu proszę bardzo :). Polecam się

ania mania
16-04-2015, 20:04
Znalazłam kieszonkę w kolorze Mirror. Czy mogę mieć pewność , że to V4? Czy poprzednie wersje tez występowały w tym kolorze ?

mamru
16-04-2015, 22:06
z tego co pamiętam mirror to v4, jestem pewna na 99% ;)

ania mania
17-04-2015, 15:20
Kupiłam :) Co prawda nie Mirror , ponieważ ta okazała się nie być kieszonką, ale namierzyłam żółtą i ciemnozieloną. W sklepach jednak większość kolorów dziewczynskich się ostało.

Nata
20-04-2015, 11:22
Pancerny PUL oznacza szczelny? A Bumgeniusa osa widziałaś na żywo?


wtetne się,ze ja widziałam. martin ładniejszy o wiele.

mamru
20-04-2015, 11:27
martina mam, lubię bardzo :)

NEMO
20-04-2015, 12:38
Też mam Martina, pochwalę się:-) a co się stało, że tak trudno kupić teraz BG? Patrzyłam do sklepów, raczej skromnie...

kaisa
20-04-2015, 12:53
Też mam Martina, pochwalę się:-) a co się stało, że tak trudno kupić teraz BG? Patrzyłam do sklepów, raczej skromnie...

No właśnie, może ktoś wie? Chciałam dokupić flipy i, przepraszam za wyrażenie, jakieś ochłapy są tylko.

joasia
20-04-2015, 15:11
No właśnie, może ktoś wie? Chciałam dokupić flipy i, przepraszam za wyrażenie, jakieś ochłapy są tylko.

ja też przeglądałam i lipa z wzorków to znalazłam osa i albert

Mały Zerg
31-03-2018, 18:37
Czy moze ktos sie orientuje czym sie rozni AIO Elemental od Freetime i ktore jest bardziej chlonne? I co zostalo zmienione w kieszonce 5.0? Polecacie wogole Bumgeniusa?

pasquda
31-03-2018, 18:50
Freetime ma wklady (z mikrofibry) takie majtające się, przyszyte tylko z jednej strony, co bardzo przyspiesza ich schnięcie. Dziec nie czuje, że ma mokro. Elemental ma od wewnatrz bawelne organiczna i młodziez czuje, że ma mokro.

Mały Zerg
31-03-2018, 18:54
A ktore beda bardziej chlonne? Czy wogole warto je kupic?

pasquda
31-03-2018, 19:02
Obie można 'dosztukować' dodatkowymi wkładami. Pytanie, na jakiego wiekowo właściciela maja byc, bo na noworodka będa mimo regulacji za wielkie, bo te wklady musza miec miejsce by sie poukładać. Ja akurat preferuję Elemental za tą bawełne organiczna i uczucie, że dziecko ma mokro. I jakoś lepiej mi sie z nimi współpracuje. Ale to osobiste preferencje;) Na OLX widziałam i takie i takie do kupienia są, używane.

Mały Zerg
31-03-2018, 19:06
Wlasciciel 7kg chyba sporo siusiajacy. Zalezy mi na tym zeby nie bylo duzej pupy no i chcialam przetestowac cos nowego:)

pasquda
31-03-2018, 19:30
Chyba Elemental bardziej chlonne przez to, że to naturalny materiał i lepiej trzyma większą ilość wilgoci. Ale najlepiej przetestowac i zobaczyć. Poczytać w internetach porównania;)

Mały Zerg
31-03-2018, 19:40
Bardzo Ci dziekuje:)