PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!!! pękła mi klamra w manduce!!!



urticea
01-02-2012, 23:00
jestem przerażona i potrzebuję Waszej pomocy, bo nie wiem co robić..:( pękła mi klamra, ta duża, na pasie biodrowym:/ pękła tak jakby na tych wewnętrznych widełkach w środku, nie powoduje to, że klamra się rozpina, ale nosidła nie da się użytkować z taką klamrą! co mam zrobić? :( nosidło kupiłam na allegro, nowe, wersję limitowaną, od firmy, która "ma wszystko" i nie zajmuje się sprzedażą nosideł, więc nie sądzę żebym przez nich mogła coś zdziałać:(((
czy taką klamrę YYK można gdzieś kupić? mam odesłać nosidło do Niemiec? do polskiego dystrybutora? pomocy...nie mam zielonego pojęcia co mam zrobić..:(((((
..a swoją drogą przerażające, że pękła, bo zrobiła to"sama z siebie"..!!!!:/

urticea
02-02-2012, 22:19
..pomóżcie proszę..może ktoś wie gdzie mogę zamówić taką klamrę, np któraś z szyjących nosidła mam? znalazłam pas dla policjantów z taką klamra,ale jest potwornie drogi..:/

..a może w złym miejscu zamieściłam wątek? jeżeli tak, to proszę o przeniesienie :)

yanettee
02-02-2012, 22:22
ja bym szukała w sklepach ze sprzętem sportowym, typu alpinus itp.
pytaj o klamry z atestem

no i maila do producenta, możliwe że doślą brakującą klamre na wymianę

mart
02-02-2012, 23:03
jeśli kupiłaś nowe i masz dowód zakupu to sprzedawca ma konkretne obowiązki wobec ciebie. złóż reklamację. tylko niestety mogą chcieć żebyś nosidło odesłała a niekoniecznie dadzą nowe na już.
unikałabym przeróbek nosidła na własną rękę.

sakahet
02-02-2012, 23:17
a ja bym skontaktowała się ze sprzedającym, szczególnie jak nosidło jest na gwarancji,

randia
03-02-2012, 13:23
nosidło kupiłam na allegro, nowe, wersję limitowaną, od firmy, która "ma wszystko" i nie zajmuje się sprzedażą nosideł, więc nie sądzę żebym przez nich mogła coś zdziałać:(((
czy taką klamrę YYK można gdzieś kupić? mam odesłać nosidło do Niemiec? do polskiego dystrybutora? pomocy...nie mam zielonego pojęcia co mam zrobić..:(((((
..a swoją drogą przerażające, że pękła, bo zrobiła to"sama z siebie"..!!!!:/
Jeśli kupiłaś nosidło na aukcji "kup teraz" (przy licytacji otwartej sprawa ma się nieco inaczej), to musisz złożyć reklamację. Jeśli jest to duży sklep i ma pozytywne opinie zostanie ona najprawdopodobniej uznana (nawet jeśli sprzedają wszystko). http://www.uokik.gov.pl/wzory_pism.php Tutaj wzory pism jakie możesz skierować do sprzedawcy i wiele informacji o prawach jakie Ci przysługują, ale też namiary na instytucje, w których możesz uzyskać informacje/pomoc prawną. Jeśli dokonasz jakichkolwiek przeróbek na własna rękę stracisz prawo do reklamacji. Przede wszystkim napisz maila do sprzedawcy z dokładnym opisem sytuacji, być może wszystko pójdzie gładko:)

odynka
03-02-2012, 14:11
jeśli kupiłaś nowe i masz dowód zakupu to sprzedawca ma konkretne obowiązki wobec ciebie. złóż reklamację. tylko niestety mogą chcieć żebyś nosidło odesłała a niekoniecznie dadzą nowe na już.
unikałabym przeróbek nosidła na własną rękę.

dokładnie...

urticea
03-02-2012, 14:13
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Skontaktowałam się z Kasią z chustomanii - są dystrybutorem manduki w PL. I sprawę uda się przez nich załatwić. Na razie czekam :) najprawdopodobniej dostanę nową klamrę ew nowe nosidło.. uff..teraz tylko muszę cierpliwie czekać na rozwój sytuacji.

roneczka
03-02-2012, 14:53
Robisz zdjęcia wady i wysyłasz do producenta. NIe ma znaczenia czy kupiłaś nową czy używaną, czy z allegro czy bezpośrednio od kogoś.
Nie musisz udowadniać że nie jesteś jeleniem. Producent "rozpozna" swój produkt i zapewniam cię, że nie zależy mu na złym rozgłosie, także nie powinno być żadnych problemów z załatwieniem reklamacji w sposób który cię zadowoli.
Następnym razem nie zaczynaj rozwiązywać tej sprwy na forum, tylko od razu załatwiaj u źródła.

annagdynia
11-03-2012, 23:39
i jak sprawa się zakończyła?