PDA

Zobacz pełną wersję : Bezpieluchowo - łopatologia



irla
13-01-2008, 21:51
Czytam i czytam o tym co piszecie o bezpieluchowym wychowaniu, temat mi chodzi po głowie, ale..... czy możecie tak łopatologicznie - co, ile potrzeba na początek, żeby zacząć?

Mam 60 tetr - może być na początek?

btw jestem szyjącą Mamą

serafinka
13-01-2008, 21:58
no i jak jesteś szyjącą to problem z głowy- w praniu wyjdzie jakie sa potrzeby i sobie doszyjesz

serafinka
13-01-2008, 21:59
ktoś gdzieś pisałże 15 szt takich jak te od mamyaleksa dobrze jest mieć, mi Ekomama mówiła że jej wystarcza 10 sztuk takich jak ona sprzedaje

Anna Nogajska
13-01-2008, 22:14
do bezpieluchowego to w ogóle pieluchy są niepotrzebne :lol:

a tak poważnie jeśli ktoś chce przejść na materiałówki i jest dużo w domu: 60 tetrówek to już super, do tego 5 typu pocket na noc i na wyjscia. mnie wystarcza, piorę wtedy wieczorem i tyle, rano są suche. po domu pocketów na dłuższą metę nie polecam, bo w nich dziecko ma sucho. jesli chcemy, żeby kojarzyło przyczynę i skutek to musimy używać bawełnianych, konopnych lub bambusowych z otulaczem.

w domu używam spodenek wełnianych, do których wkładam wkładkę uszytą z pieluchy frote (z jednej wychodzą 4 wkładki). mój alex bardzo ruchliwy, a mimo to wkladka się sprawdza. zaznaczam, że nie robi kupki do pieluszki. jesli ma być na kupki to wkładka nie wystarczy, musi być cała pielucha. to tetrówki można włożyć np. wkładkę konopną. Jesli ktoś sam szyje polecam backUp (na forum jest przyklejona instrukcja szycia).
zdecydowanie chłonniejsze od tetrówek sa pieluszki frotowe i flanelkowe. flanelkowe chyba hanti używała. ja mam pozytywne doswiadczenia z frotowymi.

lepiej zacząć od mniej i stopniowo rozbudowywać, ponieważ każdy ma swoje ulubione rozwiązania.