PDA

Zobacz pełną wersję : Flip czy Blueberry



wesoła_mrówka
19-01-2012, 17:39
Dziewczyny, czytałam różne wypowiedzi zarówno o otulaczach flip jak i Blueberry, ale zależałoby mi na opiniach osób, które mają i jeden i drugi otulacz i są w stanie je porównać. Ja sama mam flipa i chcę teraz coś dokupić i się waham czy drugiego flipa czy może Blueberry. Ma ktoś oba i pomoże mi podjąć decyzję?

goshya
19-01-2012, 20:01
z chęcią odpowiem :) bo akurat mam 2 flipy i 1 blueberry.
wydawało mi się, że blue bedzie lepszy itd... tak ze zdj ocenialam, ale jak przyszedl to jednak NIE.
przynajmniej dla mnie.

flip jest bardziej dopasowany, dokladniej uszyty i lepiej u nas leży.

blue- napy krzywo naszyte, jakis takie nieforemny mi się wydaje.

ale zaden z nich nigdy nam nie przemókł, więc ogólnie są OK:):):)

no i Flip jest tanszy troche:)

wesoła_mrówka
20-01-2012, 08:54
goshya, dziękuję :) A proszę, powiedz mi jeszcze, co to za falkanki przy nóżkach w Blueberry? Bo czytałam, że są ;) Czy w porównaniu z flipem jakoś lepiej przy nóżkach otula? Ja z flipa jestem zadowolona :) Szkoda, że nie ma takich wzorków jak B ;) Pewnie drugiego flipa kupię, ale dobrze to B muszę wysondować najpierw ;)

Pondo
20-01-2012, 18:38
flip jest bardziej dopasowany, dokladniej uszyty i lepiej u nas leży.

blue- napy krzywo naszyte, jakis takie nieforemny mi się wydaje.

Zgadzam się z przedmówczynią, z tym ,że jednak moje Blueberry było cudownym minky a flip to jednak zwyczajny PUL.
Mimo pewnych niedociągłości których nie powinien mieć otulacz za taką kasę, wybrałabym jednak Blueberry, bo zwyczajnie jest ładniejszy, a jeden i drugi nie przecieka.

wesoła_mrówka
20-01-2012, 19:45
Mimo pewnych niedociągłości których nie powinien mieć otulacz za taką kasę, wybrałabym jednak Blueberry, bo zwyczajnie jest ładniejszy, a jeden i drugi nie przecieka.

Hmmm, no to jestem w kropce :D

goshya
20-01-2012, 19:57
ja myślałam, że blueberry przez te falbanki przy nózkach będzie lepszy, ale nie jest, bo właśnie nie dopasowuje się do ciała tak dobrze, jak flip.

ale ja mam bluberry ze zwykłego pulu, tyle że w ładne wzorki;) może minky fajniejszy :) chętnie bym spróbowała minky :) może kiedyś się uda ;)

ale na tą chwilę wzięłabym Flipa, nie lubię jak daje się tyle kasy, a coś jest źle uszyte...

Pondo
20-01-2012, 20:36
To może ustalmy o którym otulaczu blueberry mówimy, mój nie ma falbanek8-)

goshya
20-01-2012, 20:39
o taki ja mam :) http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&product_id=191

Pondo
20-01-2012, 21:38
NIe mogę nigdzie znależć mojego, kupowałam w Uk dawno temu..

jul
20-01-2012, 21:49
Mam wrażenie, że blueberry już nie robi tych rozmiarowych bezfalbankowych otulaczy, przeszli chyba całkowicie na OS z falbankami.

Kiedyś szukałam zamiennika dla flipa i specjalnie zależało mi na tym, żeby pupa nie dotykała laminatu - no i wyszło mi że z firmowych tylko weehuggersy mają zakładki (za to z jakiejś dzianiny, może bawełnianej, która nasiąka w kontakcie z mokrym, trudno więc używać kilka razy). Ostatecznie wtedy kupiłam piwapee, inaczej pewnie zamówiłabym otulacz z kolorowego pula z zakładkami z przodu i z tyłu u którejś z szyjących mam.

bursztynka
20-01-2012, 21:56
ja mam bluberry z falbankami z pula i wole flipa jest niby one size ale wydaje mi sie jakby wiekszy i gorzej chyba lezy choc niby jest ok wybralabym flipa.

goshya
20-01-2012, 21:58
ja mam bluberry z falbankami z pula i wole flipa jest niby one size ale wydaje mi sie jakby wiekszy i gorzej chyba lezy choc niby jest ok wybralabym flipa.


no własnie , dlatego ja tez wolę Flipa:)

wesoła_mrówka
21-01-2012, 11:08
czyli FLIP :) Dziękuję dziewczyny :)

egla30
21-01-2012, 15:31
Podczytałam Was sobie i już zestaw dzienny Flipa do mnie leci :-)
A jeszcze podpytam - co można w niego oprócz tych wkładów mam sucho wsadzić? Tak dla laika bo my jak dotąd to ciągle w kieszonkach :hide:

goshya
21-01-2012, 17:14
ja uzywam Flipa a w srodek daje po prostu tetre:)
zanim mi sie Mati urodzil to kupilam 70 szt chyba, wiec teraz lece na niej ;)

i to bardzo mi ulatwia zycie, bardziej niz kieszonki, bo tylko tą tetre wymieniam i flip nadal ok:) chyba ze juz brudny, to wiadomo;)

Pondo
21-01-2012, 22:28
Do flipa wg mnei sie zmieści wszystko.
Tetra, niektóre formowanki, ręczniki...

egla30
21-01-2012, 22:34
Ok to bądźcie jeszcze uczynne wróżki i powiedzcie co młodej do tego najlepiej dokupić żeby sobie zadka latem i wiosną nie odparzała :-) Tetrę i co jeszcze?
Jessssu, Pondo, ale ja się nawróciłam z tymi pieluchami i w dużej mierze to przez CIEBIE :oops: bo przetrawiłam i przemyślałam wpisy na forum dziecięcym :hide:

bursztynka
21-01-2012, 22:36
ja do flipa tetra czasem oryginalne wklady od flipa i formowanki.

Julla
21-01-2012, 22:55
We Flipie (a może we wszystkich otulaczach, nie wiem, bo mam tylko Flipy), fajnie jest właśnie to, że można wsadzić wszystko. Mam kilka wkładów flipowych, ale wolę włożyć tetrę, flanelę i np. wkład sucha pupa czy (tak, jak to zwykle robię) - wkładkę bambusową z jedną polarową warstwą.

Szkoda, że te Flipy takie monotonne, ale ktoś mi tu kiedyś pisał, że maja być nowe wzory...

egla30
22-01-2012, 11:28
Mi na szczęście w sklepie zgodzili się w tym zestawie 2 flipy + 6 wkładów mam sucho zrobić miks kolorów - zinna i ribbit więc takie energetyzujące będą. Ja tam lubię kieszonki za szybką obsługę i ciekawa jestem jak będzie z otulaczem - jakby coś trafią na bazarek :-)

wesoła_mrówka
22-01-2012, 11:55
elga30, ja pod mojego flipa wkładam formowankę Pupeko, Imse Vimse lub Nappime :)
edit: imse vimse trzeba dobrze przy nogach upchnąć ;)