PDA

Zobacz pełną wersję : Wiązanie do poprawek



letka
15-01-2012, 17:07
Witajcie,
jestem internetowym samoukiem motania. Czy możecie skorygować moje błędy?
https://picasaweb.google.com/letka82/Motanie?authkey=Gv1sRgCPyq7tHSoK72UA
Już wiem, że nogi nie powinny być przykryte a chusta powinna wyżej okalać malucha.
Za wszelkie komentarze z góry dziękuję :)

pania
15-01-2012, 18:11
poza nogami wszystko pieknie jak na poczatkujaca osobe:) poza tym - to elastyk tak?

aha - no i faktycznie - chusta na pleckach powinna byc wyzej - pod karczkiem.

letka
15-01-2012, 18:35
Zgadza się elastyk ;) Na początek kupiłam by zobaczyć czy mi się spodoba. Już wiem, że będzie i tkana ;)

sakahet
16-01-2012, 00:08
tak jak napisałaś- nogi powinny być odsłonięte, zewnętrzny panel naciągnięty aż do karku, a dziecię mogłoby być trochę niżej- bo na zdjęciu wyglądasz, jakbyś musiała się otchylać trochę do tyłu

a w jakim wieku masz dziecko?

letka
16-01-2012, 19:17
Lenka kończyła trzy miesiące i trzyma główkę :)

Padthai
16-01-2012, 20:35
No to konkretnie:
- malenstwo nizej, czolko na odleglosc calusa
- kregoslup w pionie - zwroc uwage czy malenstwo nie ucieka na boki i czy kregoslup sie nie krzywi na boki
- nogi zgiete, podkurczone - kolanka na wysokosci pepka
- kregoslup zaokraglony, pupa podwinieta
- nogi moga byc zakryte dolna czescia panela poziomego, wazne by panel siegal on do szyi dziecka, czyli podtrzymywal caly kregoslup
- chuste na ramionach mozna bardziej rozlozyc, ale to juz jak kto lubi

Takie pytanie gdzie jest wezel z tylu czy z przodu?

letka
16-01-2012, 21:54
Węzeł z przodu. Za cholercię nie wiem jak mam ułożyć Dziecię by kręgosłup był zaokrąglony. No i ucieka mi na boki, niestety. Oto dzisiejsze próby: https://picasaweb.google.com/letka82/Motanie?authkey=Gv1sRgCPyq7tHSoK72UA

Kaś
16-01-2012, 23:37
Wygląda całkiem ok ;-) tyle że nóżki powinny być na tej samej wysokości (a jedna jest niżej) i wewnętrzna część kieszonki powinna się krzyżowac na karczku, a nie na pleckach - tam materiał powinien gładko opatulać. Jak Lenka ma juz 3 miesiące to myślę że obu byloby Wam wygodniej w tkanej :-) bo ze zdjęć wydaje się że już się nieźle wierci, odchyla - w tkanej dobrze dociągniętej nie wpływałoby to na jakość wiązania.

Padthai
17-01-2012, 01:52
Węzeł z przodu. Za cholercię nie wiem jak mam ułożyć Dziecię by kręgosłup był zaokrąglony. No i ucieka mi na boki, niestety. Oto dzisiejsze próby: https://picasaweb.google.com/letka82/Motanie?authkey=Gv1sRgCPyq7tHSoK72UA


Plecki zaokraglone beda podczas spania, teraz kiedy dziecko sie rozglada tylko dolna czesc kregoslupa bedzie podwinieta, o ile nozki beda dobrze ulozone.

A co uzyskania wlasciwej pozycji .... Infant jest mega rozciagliwy trzeba go naprawde mocno dociagac, a i tak dalej sie rozciaga. Sprawdzilam na swojej malej. Warto pomyslec juz o tkanej, bo przy ruchliwym dziecku trudno o utrzymanie w niej pionu i dobrze ulozonnyhc nozek.

A o wezel pytalam bo widzialm wiszaca po bokach chuste - teraz wiem, ze to byly ogony. :)

Jak widze natrudniej jest z nozkami. Najprawdopodobniej wlasnie nie trzymajace pozycji nozki destabilizuja cale ulozenie. W elstyku wazne jest mocniejsze napiecie krawedzi, zeby utrzymywaly nozki w pozycji zabki. Trudno o to w infacie , ale jest to mozliwe i na szczescie kazde wiazenie mozna dociagac. :)


Wygląda całkiem ok ;-) tyle że nóżki powinny być na tej samej wysokości (a jedna jest niżej) i wewnętrzna część kieszonki powinna się krzyżowac na karczku, a nie na pleckach - tam materiał powinien gładko opatulać. Jak Lenka ma juz 3 miesiące to myślę że obu byloby Wam wygodniej w tkanej :-) bo ze zdjęć wydaje się że już się nieźle wierci, odchyla - w tkanej dobrze dociągniętej nie wpływałoby to na jakość wiązania.

Sie zgadzam. Sa elastyki, ktore bys obie z tym poradzily , ale lepiej zainwetowac w tkana.

letka
17-01-2012, 08:39
Strasznie ciężko nauczyć się motania przez Internet :( Ale się staram ;)
Będę starała się b. mocno dociągnąć tą chustę i ułożyć girałki poprawnie - może Lemur zacznie bardziej ze mną współpracować choć i tak nie jest źle.
Mam nadzieję, że jak przez godzinę będę targała tak Potomną to jej nie zaszkodzę...

O tkanej na razie myślę po cichu. I będę się zastanawiała nad rodzajem. Powiedzcie mi jaka będzie odpowiednia na początek? Od razu zaznaczę, że nie chcę ceną zabić męża :hmm:

Kaś
17-01-2012, 09:55
Bawełniana, używana bo bardziej mieciutka czyli złamana. Tutaj na forum jest chustostragan, mozesz dac ogloszenie w dziale kupie ze szukasz niedrogiej bawelnianej chusty na poczatek :-) za 100-150zl powinnas cos kupic :-)

letka
17-01-2012, 21:12
Dziś chyba udało mi się zawiązać Lemura prawidłowo. Oczywiście nóżki jeszcze nie do końca są "skalibrowane" i prawa ciut niżej dynda... Może jest to spowodowane rotowaniem prawej strony?
https://picasaweb.google.com/letka82/Motanie?authkey=Gv1sRgCPyq7tHSoK72UA

sakahet
17-01-2012, 21:20
wg mnie, szczególnie oglądając drugie zdjęcie, masz za słabo rozłożone pasy wewnętrzne- powinny sięgać aż do karczku dziecka, a widać, że są niżej skrzyżowane i są lekko zwinięte, a powinny być gładko rozłożone na plecach dziecka

letka
17-01-2012, 21:27
Chyba muszę się rozejrzeć za kimś kto mi łopatologicznie pokaże co i jak...

sakahet
17-01-2012, 21:34
Chyba muszę się rozejrzeć za kimś kto mi łopatologicznie pokaże co i jak...
to by było najlepsze rozwiązanie- porada ze zdjęcia nigdy nie będzie tak dobra, jak podczas spotkania na żywo :D

letka
17-01-2012, 21:43
napisałam w pomocnych chustomamach... Może któraś się zlituje :)

Kaś
17-01-2012, 22:01
Gosia83 dobrze pisze - tj juz z wczesniejszych zdjec bylo widac i tj juz Ci wczesniej pisalysmy wewnetrzne poly musza sie krzyzowac na karczku a nie na pleckach, bo w elastyku tylko trzy warstwy (tzn nie mniej) moga prawidlowo podtrzymac i ustabilizowac Malucha. Jak wkladasz Lenke w wewnetrzny krzyzyk to posadz Ja najpierw na tym krzyzu - tak zeby opierala sie na nim dolkami podkolanowymi, daj pupie zsunac sie nieco nizej, a potem opatul rownomiernie plecy najpierw wewnetrzna a potem zewnetrzna pola chusty, tak zeby na pleckach bylo calkiem gladko. Dopiero jak uzyskasz taki efekt zakladaj zewnetrzna warstwe chusty rownomiernie, tak zeby przy okazji nie naruszyc warstwy wewnetrznej i dociagnij ja az do uszek :-) nie wiem czy to zrozumiale jest, ale jakbys byla w wawie to moge pomoc na zywo ;-) powodzenia!

letka
17-01-2012, 22:18
Uuuu... Jutro spróbuję ponownie. A jak mi jeszcze powiecie, że ćwiczę najłatwiejsze wiązanie to wywieszę białą flagę a dziecię zapakuję do wózka...

sakahet
17-01-2012, 22:24
Uuuu... Jutro spróbuję ponownie. A jak mi jeszcze powiecie, że ćwiczę najłatwiejsze wiązanie to wywieszę białą flagę a dziecię zapakuję do wózka...

wbrew pozorom, wiązanie elastycznej wcale do najłatwiejszych nie należy; bo trzeba odpowiednio dociągnąć chustę przed włożeniem dziecka i później już nie ma możliwości dociągania; a w tkanej dociągasz chustę również z dziecięciem i jest łatwiej uzyskać prawidłową pozycję