PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie nosidło dla niskiej mamy?



Asik
11-01-2012, 16:49
Chciałabym kupić nosidło ergonomiczne. Zastanawiam się które będzie dla mnie najwygodniejsze (manduca, ergobaby, tuli, womar eco czy może jeszcze jakieś inne). Jestem niską osóbką (153 cm) i szczupłą (rozmiar 36), dlatego podejrzewam, że nie każde będzie na mnie pasowało. Jeżeli mam wydać tak dużo kasy to chciałabym czuć się wygodnie z moim maluszkiem ;) Macie może podobną sytuację i doświadczenie? Będę bardzo wdzięczna za rady :-P
Mój maluszek ma 5 miesięcy. Wiem, że najlepiej byłoby przymierzyć niestety nie mam takiej możliwości. Nikt z moich znajomych nie ma nosideł ergonomicznych.

Anyczka
11-01-2012, 17:05
Ja mam 160 cm wzrostu i nosze rozmair 34/36. Manduca była na mnie za duża, mam Tuli i nie narzekam. Dobrym rozwiązaniem byłoby nosidło szyte na wymiar, testowałam takie od Madame Goo-Goo, akurat to testowe było dla mnie za duże, ale producentka szyje pełną rozmiarówkę;)

Mayka1981
12-01-2012, 20:25
ja Ci proponuję ABC bo właśnie jedno jest na straganie (http://chusty.info/forum/showthread.php?t=71898) - jest fajne bo ma dośc wąski panel, bardzo dobrze regulowane pasy i biodrowy i naramienne które można krzyżować - i to w świetnej cenie ;)

Limonka
12-01-2012, 20:35
Ja mam 1,50 w kapeluszu, rozmiar 34/36 i córkę-chudzinkę :cool: Mam Nubigo i jest nieźle, ale kupowałam je gdy Gaba miała blisko 2 lata, młodszą nosiłam wyłącznie w chuście lub pouchu. Moim zdaniem dla "kurdupla" to najlepsze rozwiązanie :D Albo MT jeśli chusty nie chcesz.

danuta.luczynska
15-01-2012, 20:12
Ja mam 154 cm i zdecydowałam się na Ergobaby - jestem bardzo zadowolona.
W specyfikacji, którą znalazłam pisze że nosidło jest odpowiednie dla osób o wzroście od 150 cm ale wolałam się upewnić i pojechałam do sklepu przymierzyć. Jeśli macie taką możliwość to chyba najlepsza opcja.

Asik
17-01-2012, 13:00
Dzięki za pomoc i rady :-) Najlepszym rozwiązaniem jest przymiarka :-) Wiem, wiem :-) Szkoda, że nie ma u mnie takiego sklepu, gdzie można przymierzyć nosidła kilku firm. Przymierzałam nosidło manduca i niestety chyba jest na mnie za duże, bo pasy naramienne tak dziwnie odstają. Miał ktoś z Was taką sytuację? Jestem w kontakcie z Madam Goo Goo może zamówię u niej nosidło. Dzięki Anyczka za podpowiedź, że jest też taka możliwość ;-) Może uda mi się jeszcze przymierzyć gdzieś u znajomych znajomych to nosidło Ergobaby, o którym piszesz Danusiu. Kolor nosidła ABC mi się nie podoba ale dzięki za rady :-)
Macie może jeszcze jakieś doświadczenie z nosidłami dla niskich osóbek?

JustNik
17-01-2012, 13:05
Przymierzałam nosidło manduca i niestety chyba jest na mnie za duże, bo pasy naramienne tak dziwnie odstają. Miał ktoś z Was taką sytuację? tak, zdarza sie
albo szyte na miare albo dowolne nosidlo, gdzie szelki sa wiazane a nie sztywne zapinane, pas moze byc zapinany na klamre, ale szelki krzyzowane pod pupa i wiazane w pasie noszacego

Asik
17-01-2012, 14:04
Czyli wychodzi na to, że jednak manduca jest na mnie za duża skoro mi te pasy odstają? A ja właśnie wolałam takie nosidło zapinane całe na klamry jak plecak. Jakoś mnie te wiązania trochę przerażają przy mojej mającej bardzo bardzo bardzo mało cierpliwości córeczce ;-) Wolę takie nosidło, które się błyskawicznie zakłada. Bondolino jest takie jak piszesz JustNik. Tylko z tego co czytałam jest szyte też na wyższe osoby. A może Tuli albo Ergobaby będą lepiej leżały?

Mayka1981
17-01-2012, 16:50
a skąd jesteś? może uszyłabyś sobie na zamówienie?

Asik
17-01-2012, 17:16
z Poznania. No właśnie też się nad tym zastanawiam :-)