PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs na projekt chusty 2012 - WYGRALA KONICZYNKA!



Kamila
11-01-2012, 13:30
http://www.natibaby.pl/pln/o-nas/konkurs.html

Zebym to ja wiedziala, jak taki projekt zrobic w jakims programie.... bo w glowie mam pomyslow ho ho :)

modrooczka
11-01-2012, 13:33
Możesz rysować ręcznie :-) No to miłośniczki chłopięcych wzorów - do roboty :D

mamaslon
11-01-2012, 13:34
:ninja:no M. niech sie podtara:lol:

amst
11-01-2012, 13:47
No to fajnie, dopracuję moje koła zębate i wysyłam. Ciekawe czy męski wzór wyjdzie w 2012?

Kamila
11-01-2012, 13:50
No to fajnie, dopracuję moje koła zębate i wysyłam. Ciekawe czy męski wzór wyjdzie w 2012?

Dopracuj je cacy, bo pomysl jest przedni!

amst
11-01-2012, 13:53
Dlatego też piszę oficjalnie jaki wzór wysyłam, bo pamietam nieścisłości z prawami autorskimi przy poprzednim konkursie. A mnie się marzy industrialny wzór, najlepiej "dziewięciocalowe gwoździe" :cool::love: ale koła zębate chyba bardziej przystępne :mrgreen:

aginia
11-01-2012, 13:55
Amst - jak zrobisz to najpierw nam przedstaw do oceny;) Koła super pomysł tylko, zeby były duże i takie luźno umieszczone a nie naćkane8))

lominia
11-01-2012, 13:56
taaaa, tylko jeszcze trzeba potem ten chłopięcy przegłosować. W zeszłym roku był jeden świetny, a przepadł.
Dobra też wymyślę cosik.
Może potem zróbmy wewnętrzne głosowanie i atakujmy jeden wspólnymi siłami;)

Kamila
11-01-2012, 13:58
Tutaj na forum nie ma nigdzie tych zeszlorocznych wzorow do obejrzenia - chetnie bym sobie luknela co ciekawego bylo, by sie nie powielac :D

Ktory chlopiecy, byl taki fajny, co przepadl?

lominia
11-01-2012, 14:00
Tutaj na forum nie ma nigdzie tych zeszlorocznych wzorow do obejrzenia - chetnie bym sobie luknela co ciekawego bylo, by sie nie powielac :D

Ktory chlopiecy, byl taki fajny, co przepadl?
no właśnie nie mogę znaleźć teraz tych wzorów:( był taki w autka, samoloty...

Ulula
11-01-2012, 14:04
Dlatego też piszę oficjalnie jaki wzór wysyłam, bo pamietam nieścisłości z prawami autorskimi przy poprzednim konkursie. A mnie się marzy industrialny wzór, najlepiej "dziewięciocalowe gwoździe" :cool::love: ale koła zębate chyba bardziej przystępne :mrgreen:

Czyżby fanka zespołu Nine Inch Nails? Czy tylko miłośniczka industrialnych wzorów? :ninja:

amst
11-01-2012, 14:07
NIN i inne takie :love::love::love:

Zuz
11-01-2012, 14:16
fajowsko :) tylko najpierw musze isc na jakis kurs rysunku :hide:

taniuka
11-01-2012, 14:33
jakby się znalazły zeszłoroczne, też bym chętnie zerknęła

tia, kurs rysunku by się przydał :)

anse
11-01-2012, 15:52
Pamietam taki ze statkami i mapa swiata w tle, chyba - podobal mi sie bardzo!

Kreska
11-01-2012, 16:19
Pamietam taki ze statkami i mapa swiata w tle, chyba - podobal mi sie bardzo!

mapa świata była moja, ale bez statków ;)

Ulula
11-01-2012, 16:31
NIN i inne takie :love::love::love:


Nie ma emotikony na przybicie piątki - a szkoda ;). Jeszcze przed ciążą (i przed zawieszeniem działalności zespołu) załapałam się na koncert NINa w Poznaniu :D :love:.

A w temacie: Pomyślę nad jakimś projektem, kiedyś się trochę rysowało. Może jakiś celtycki wzorek? Albo pięciolinia i nutki? :)

Zuz
11-01-2012, 16:57
Nie ma emotikony na przybicie piątki - a szkoda ;). Jeszcze przed ciążą (i przed zawieszeniem działalności zespołu) załapałam się na koncert NINa w Poznaniu :D :love:.

A w temacie: Pomyślę nad jakimś projektem, kiedyś się trochę rysowało. Może jakiś celtycki wzorek? Albo pięciolinia i nutki? :)

Kokadi melody ;)

sznurka
11-01-2012, 17:42
Czytałam regulamin i zastanawia mnie jedna sprawa i nie podoba mi się.
Wygrana jest w zasadzie jedna - za najwięcej głosów, tymczasem każdy projekt oznacza zrzeczenie się praw autorskich, czyli równie dobrze za pół roku może zostać utkana chusta wg naszego projektu i nic z tego dla nas. Bo nie zajęliśmy pierwszego miejsca więc nic nam się za to nie należy.
W sumie bardzo małym kosztem firma będzie miała multum wzorów za które projektantom sporo trzeba by zapłacić.
Nie lubię też takich konkursów fotograficznych, nie wysyłamy na nie zdjęć nigdy.

Kamila
11-01-2012, 19:24
Czytałam regulamin i zastanawia mnie jedna sprawa i nie podoba mi się.
Wygrana jest w zasadzie jedna - za najwięcej głosów, tymczasem każdy projekt oznacza zrzeczenie się praw autorskich, czyli równie dobrze za pół roku może zostać utkana chusta wg naszego projektu i nic z tego dla nas. Bo nie zajęliśmy pierwszego miejsca więc nic nam się za to nie należy.
W sumie bardzo małym kosztem firma będzie miała multum wzorów za które projektantom sporo trzeba by zapłacić.
Nie lubię też takich konkursów fotograficznych, nie wysyłamy na nie zdjęć nigdy.

Zgadzam sie totalnie z toba w kazdym slowie.
Zauwazylam to samo od razu i nawet zapytalam sie na FB, czy przynajmniej osoba wysylajaca kilka projektow moze dostac jedna chuste za kazdym razem gdy jej projekt pojdzie do produkcji. Moze nie wszystkie wersje kolorystyczne, ale jedna z kazdego wzoru - tak sentymentalnie, zeby miec na pamiatke. Ale jak narazie cisza.

No bo jest jak mowisz, tona wzorow naplynie z calego swiata. I do wszystkich beda miec prawa autorskie, nawet do tych ktore nie wygraja. Smutne to bedzie, jak uzyja po roku twego wzoru, choc nie wygralas i moze smignie ci tylko przed nosem w sklepie. Jak bylo z Rosjanka i jej kotami.

Do tego nagroda - dowolna chusta do wybrania z tych ktore sa w sklepie. Wszyscy wiemy co wisi w sklepie :D Paski i kilka, ktorych nikt zbytnio nie chce ;) a oni nawet sami projektow paskow nie chca :lool:

Otrzymanie chusty wlasnego projektu, jest super sprawa :high::high: i fajna nagroda od Nati w sensie sentymentalnym - ale nad wyslaniem kilku prac sie powaznie zastanowie.

Nie chcialabym, zeby moje slowa zabrzmialy tu negatywnie - bo za duzo ostatnio bylo rzucania blotem w Nati. Ja sie nawet bardzo na ten konkurs ciesze i na pewno cos tam "splodze". Chcialam tylko zwrocic uwage, zeby przeczytac ze zrozumieniem regulamin konkursu ;) i nie czuc sie potem zawiedzonym majac wrazenie, ze jedna ze stron takiego ukladu na ktory przystalismy, bedzie miala z tego znacznie wiecej korzysci niz my sami. Jezeli uklad taki pasuje, to gra gitara, jak to mowil moj tato ;)

Denay
11-01-2012, 19:52
Dlatego też piszę oficjalnie jaki wzór wysyłam, bo pamietam nieścisłości z prawami autorskimi przy poprzednim konkursie. A mnie się marzy industrialny wzór, najlepiej "dziewięciocalowe gwoździe" :cool::love: ale koła zębate chyba bardziej przystępne :mrgreen:


śrubki, śrubki dodaj - te z mojego snu :D

Natalia
11-01-2012, 19:57
Zawsze i wszędzie było u nas, że autorka utkanego przez nas wzoru dostawała chustę według swojego wzoru gratis. :thumbs up: Na ogół autorki się tym nie chwalą publicznie, ale tak było.

sznurka
11-01-2012, 20:01
Natalia ale trudno zgadywać czytajac regulamin, że tak jest
moze warto napisać to? ze nawet jeśli nie wygramy a nasz wzór zostanie wykorzystany w przyszłosci to się otrzyma gratyfikację?

metis1
11-01-2012, 20:04
Smutne to bedzie, jak uzyja po roku twego wzoru, choc nie wygralas i moze smignie ci tylko przed nosem w sklepie. Jak bylo z Rosjanka i jej kotami.



Koty dziewczyna chyba dostała, ale po premierze chust i coś tam się zamąciło ;), za to ostatnio projektantka jaskółek się odzywała (chyba na tbw, w ostatnio cytowanym wątku o tych chustach)...:ninja:

Ulula
11-01-2012, 20:31
Kokadi melody ;)

Ha! Dobrze więc zrobić porządny research zanim się zacznie coś rysować :).

Kamila
11-01-2012, 20:33
Zawsze i wszędzie było u nas, że autorka utkanego przez nas wzoru dostawała chustę według swojego wzoru gratis. :thumbs up: Na ogół autorki się tym nie chwalą publicznie, ale tak było.

No prosze, nie wiedzialam nawet :) I tu mam odpowiedz na moje pytanie, bo to nie wynikalo z regulaminu konkursu ;) No i gra gitara :D

hexi
11-01-2012, 20:39
Pamietam taki ze statkami i mapa swiata w tle, chyba - podobal mi sie bardzo!
mi tez sie podobal bardzo :)
znalazlam go w trakcie szukania wzorow na chlopieca chuste i zamiescilam w watku o chlopiecych chustach :) - ale jako wzoru go wyslac raczej nie moge -nie moje prawa autorskie ;) - to byla tapeta z jakiejs strony - bardziej jako inspiracje mozna jej uzyc :)

Zuz
12-01-2012, 00:41
Zawsze i wszędzie było u nas, że autorka utkanego przez nas wzoru dostawała chustę według swojego wzoru gratis. :thumbs up: Na ogół autorki się tym nie chwalą publicznie, ale tak było.

i słusznie bo moim zdaniem się należy :mrgreen::thumbs up:

Paprotka
12-01-2012, 13:04
No to fajnie, dopracuję moje koła zębate i wysyłam. Ciekawe czy męski wzór wyjdzie w 2012?

Twórz, twórz! :D

Bonita
15-01-2012, 23:15
Tym razem i ja coś wyślę :) Dziś nabazgrałam 2 fajne (imo) męskie wzory, tylko chciałabym je jakoś sensownie zrobić w jakimś programie. Cóż, mam trochę czasu :) I jeszcze pokombinuję co więcej ;)

Celebrianna
24-01-2012, 14:09
Dziewczyny, ja to lewa jestem w rysowaniu, ale może któraś z Was się natchnie...
http://udekorujdom.blogspot.com/2011/09/tapeta-koronka.html

np: Villa Nova Florence :love:

Sihaya
25-01-2012, 20:19
Natalia ale trudno zgadywać czytajac regulamin, że tak jest
moze warto napisać to? ze nawet jeśli nie wygramy a nasz wzór zostanie wykorzystany w przyszłosci to się otrzyma gratyfikację?

z regulaminu:

Postanowienia końcowe



Organizator konkursu ma prawo do wyprodukowania chust według projektu, który nie został zwycięzcą w niniejszym konkursie. Autor takiego wzoru otrzyma jeden egzemplarz chusty wyprodukowanej przez NATIBABY wg stworzonego przez siebie projektu.

opolanka
25-01-2012, 21:29
Dziewczyny, ja to lewa jestem w rysowaniu, ale może któraś z Was się natchnie...
http://udekorujdom.blogspot.com/2011/09/tapeta-koronka.html

np: Villa Nova Florence :love:

cuuudna by była taka chusta z taaakim wzorkiem

Zuz
26-01-2012, 00:42
Dziewczyny, ja to lewa jestem w rysowaniu, ale może któraś z Was się natchnie...
http://udekorujdom.blogspot.com/2011/09/tapeta-koronka.html

np: Villa Nova Florence :love:

Czyżbyś chciała polską wersję Divy milano? :D piękne są

narrinka
27-01-2012, 03:02
kto by nie wygrał to ja mam nadzięję na jakiś ooo taki szalony chłopięco dziecięcy wzór ! :D

słoneczny_blask
27-01-2012, 07:18
To może warto do pisać:
"Przekazuję wszelkie* prawa autorskie do zdjęcia projektu firmie NATIBABY Tomasz Zimniewicz dla załączonego projektu w celu umieszczania zdjęć projektu w internecie, a w razie zwycięstwa i otrzymania nagrody przekazuję wszelkie prawa autorskie i zezwalam na swobodne i wyłączne ich wykorzystanie i oświadczam, że są one całkowicie mojego autorstwa."

*Skreślić "wszelkie"

Celebrianna
14-03-2012, 13:09
Termin nadsyłania już chyba upłynął. Kiedy można się spodziewać prezentacji prac konkursowych? :applause::whistle:

edit: doczytałam, że glosowanie od 18.03 :ninja:

metis1
14-03-2012, 13:17
A to nie było do 15.03?

:duh: Nie zdążyłam narysować...8))

Zuz
14-03-2012, 13:33
własnie otworzyłam plik z zapiskami pomysłów :hide: ale ten czas leeeeci hehe , cóż może za rok?

Ulula
14-03-2012, 13:37
Ja też się zagapiłam... :)
Nie miałam nawet czasu poszukać zakopanego gdzieś szkicownika i ołówków, a co dopiero porządnie wziąć się za robotę. Nic to, za rok Bąbel będzie już mniej absorbujący.

Celebrianna
14-03-2012, 13:49
hahahaha.... no super! Żadna z nas nic nie wysłała :?::?::?:
:lool: :lool: :lool: Może ktoś/ktosia się przyzna? Czy tylko może sama hameryka przesłała propozycje? :confused:

madzi
14-03-2012, 13:52
chyba amst miała koła zębate wysyłać, ciekawe czy wysłała

Zuz
14-03-2012, 13:56
hahahaha.... no super! Żadna z nas nic nie wysłała :?::?::?:
:lool: :lool: :lool: Może ktoś/ktosia się przyzna? Czy tylko może sama hameryka przesłała propozycje? :confused:

uuuuuu to w przyszłym sezonie będą chusty z napisami God bless America ..... ;)

A może poprosić o przedłużenie terminu o powiedzmy tydzień? :hmm:

amst
14-03-2012, 13:59
Byłam przekonana że do 15 albo nawet 19 marca :hide: Dwa projekty leżą i miałąm wysłać. No to ZONK.

Ulula
14-03-2012, 14:03
A za miesiąc nowa Nati na fejsie...

http://www.azfl.com/league2/hitmen/images/American%20Flag.jpg

:lool:

Celebrianna
14-03-2012, 14:03
uuuuuu to w przyszłym sezonie będą chusty z napisami God bless America ..... ;)

łech, łech, łech...
Ulula - coś cienizna ta nowość :-) ryby można odławiać...;-)

Zuz
14-03-2012, 14:04
Amst to tym bardziej optuję żeby napisać do Nati o prZedłużenie terminu - swoją drogą i mnie się wydawało że do 19 marca ;)

anse
14-03-2012, 14:08
uuuuuu to w przyszłym sezonie będą chusty z napisami God bless America ..... ;)

A może poprosić o przedłużenie terminu o powiedzmy tydzień? :hmm:

OT:
Albo innym United we stand!
Przepraszam z gory za dosadnosc: rzygam juz tymi sloganami.

W temacie:
Bardzo jestem ciekawa propozycji. Myslicie, ze mozna je bedzie zobaczyc przed ogloszeniem wynikow? A przynajmniej te ciekawsze?

Ulula
14-03-2012, 14:10
łech, łech, łech...
Ulula - coś cienizna ta nowość :-) ryby można odławiać...;-)

Splot rybacki - nowość taka :mrgreen:. Dzięki zastosowaniu kevlaru utrzymuje do 180 kg :P.

madzi
14-03-2012, 14:12
Byłam przekonana że do 15 albo nawet 19 marca :hide: Dwa projekty leżą i miałąm wysłać. No to ZONK.

nie będzie kół zębatych?? :sick: :cry:

Celebrianna
14-03-2012, 14:12
Splot rybacki - nowość taka :mrgreen:. Dzięki zastosowaniu kevlaru utrzymuje do 180 kg :P.
Czyli można bez problemu nosić małego mistrza sumo :-) w dodatku żywiącego się sushi :-)

amst
14-03-2012, 14:14
Amst to tym bardziej optuję żeby napisać do Nati o prZedłużenie terminu - swoją drogą i mnie się wydawało że do 19 marca ;)



no choćby do wieczora żebym miała czas zerknąć jeszcze raz i wysłać
:mighty::mighty::mighty::mighty::mighty::mighty:

Ulula
14-03-2012, 14:21
To do 11 było, więc już sporo spóźnione jesteśmy... Ale może Nati zgodzi się przyjąć chociaż Twoje, amst, skoro już gotowe. No i żeby nie narazić się na forumowego focha... ;)

Zuz
14-03-2012, 14:25
Popieram !
Amst pisz szybko do Natalii

Kreska
14-03-2012, 18:40
hahahaha.... no super! Żadna z nas nic nie wysłała :?::?::?:
:lool: :lool: :lool: Może ktoś/ktosia się przyzna? Czy tylko może sama hameryka przesłała propozycje? :confused:

Ja wysłałam kilka :lol:

Ulula
14-03-2012, 18:42
Ja wysłałam kilka :lol:

Honor forum uratowany! ;)

amst
16-03-2012, 11:26
Udało się :mighty:dziękuję Nati.

Karusek
16-03-2012, 11:30
to mam szykować fundusze na śrubki? :twisted: (chłopak będzie ;))

metis1
16-03-2012, 11:34
:high: Hurra! Brawo Nati! :applause: Brawo amst! :applause:Masz siłę przebicia, nie ma co! :ninja: :mrgreen: :thumbs up: :roll:

No to teraz czekamy na głosowanie!

amst
16-03-2012, 11:50
Niechby się mój "steampunkowy" projekt przebił. Jakiś srebrno-czarny jedwab albo chociaż konopki ;)
Pewnie już nie ponoszę w nim bo zanim co to Zocha odrośnie :D

Zuz
16-03-2012, 11:56
amst , kreska alez jestem ciekawa :twisted:

Karusku grat chłopaka :mrgreen:

Kamila
16-03-2012, 15:07
Niechby się mój "steampunkowy" projekt przebił. Jakiś srebrno-czarny jedwab albo chociaż konopki ;)
Pewnie już nie ponoszę w nim bo zanim co to Zocha odrośnie :D

W razie czego ladny obrus bedzie :)

Karusku - gratuluje!!!!!!

Karusek
16-03-2012, 15:09
jeszcze się nie urodził :lool:
poczekajcie ze 2-2,5 miesiąca :D

Zuz
19-03-2012, 11:28
Dziewczyny głosowanie czas zacząć !!! :)

http://www.natibaby.pl/konkursy/ankieta/index1.php5

Kamila
19-03-2012, 11:29
o rany, ale uczta :applause::applause::applause: ide paczec!

metis1
19-03-2012, 11:31
:omg: Ale odjechane projekty (niektóre)...! :applause:

madzi
19-03-2012, 11:35
rzuciłam okiem, już dostałam oczopląsu...
ale już wiem na jaki projekt będę głosowała.
No właśnie - czy głosowanie pozostawiamy niejawne?? Ujawniamy na co puszczamy głosik?

Kamila
19-03-2012, 11:36
widze duzo inspiracji jaskolkami: w formie rozmieszczenia wzoru, albo jaskolka jako sama w sobie

Zuz
19-03-2012, 11:38
Jak dla mnie 1019 biorę w ciemno bo uwielbiam poziomki :mrgreen::mrgreen::mrgreen: poproszę jedwab malinowo zielony

1025 bo wiewiórki też lubię :) z lnem w kolorze kotów rudych

i oczywiście zębate koła amst :lol: granatowo grafitowe z konopiami (wyszyły super!!!)

ile płacę?

dziękuję



a tak poza tym to mega dużo powtórek, łabędzie były, ważki i motyle też. Kilka projektów nawiązuje do wzoru jaskółek :shock:
Sama chciałam wysłać biedronki ale jakoś teraz nie załuję ż enie wysłałam bo są dwie :rolleye:
O puzzlach też myślałam ale nie tak naćpanych

Ech a pozostałe pomysły za rok za rok :-P

metis1
19-03-2012, 11:40
Jak dla mnie 1019 biorę w ciemno bo uwielbiam poziomki

Tylko strasznie mnie gryzą liście tych poziomek... Od kiedy czterolistna koniczyna owocuje poziomkami...? :hmm: :whistle:

madzi
19-03-2012, 11:44
mnie zauroczyły ptaszki w klatkach :) ale trochę za dużo ich, pewnie by ginęły po zawiązaniu.
No i koła zębate - :thumbs up:

Karusek
19-03-2012, 11:47
mucha też wysyłał? :D (1456)

dla mnie 1060, 1070

i są TRYBIKI!!!!! :applause::applause::applause::applause:

Kamila
19-03-2012, 11:50
Mnie sie podoba kilka:
1007 florystyczny
1011 paisley
1019 poziomki (rzeczywiscie malo adekwatne liscie - ale podoba mi sie ze beda duze polacie materialu bez wzoru)
1208 zawsze mialam 'inny' gust ;)
1615 dosc ciekawa 'oschowska' inspiracja
1757 faaajnie pewnie bedzie wygladal
1782 kola zebate

Karusek
19-03-2012, 11:52
pajęczyny super są, Kamilo! (tylko nie w domu i nie na twarzy :hide:)

madzi
19-03-2012, 11:52
Mnie sie podoba kilka:

1208 zawsze mialam 'inny' gust ;)


dlaczego 'inny' - też przykuły moją uwagę pajęczyny :)

Kamila
19-03-2012, 11:53
pajęczyny super są, Kamilo! (tylko nie w domu i nie na twarzy :hide:)

:D

co racja to racja ;)

Zuz
19-03-2012, 11:55
Tylko strasznie mnie gryzą liście tych poziomek... Od kiedy czterolistna koniczyna owocuje poziomkami...? :hmm: :whistle:

A mnie się podoba bo koniczynkę też lubię i myślę że te liście nadają wzorowi trochę lekkości niż by miały być prawdziwe poziomkowe :)


Madzi - a co to tajemnica co się komu podoba?

metis1
19-03-2012, 11:58
pajęczyny super są, Kamilo! (tylko nie w domu i nie na twarzy :hide:)

Kama, pajęczyny Twoje są??? :omg: Jeden z najlepszych projektów, imo! :thumbs up: :applause:

Celebrianna
19-03-2012, 12:00
Oczopląsu móżna dostać, ale ekhm... wybredna jestem - żaden mnie nie powalił :hide:
... :roll: marzyły mi się smoki chińskie, splecione dłonie, jakaś fajna koronka, ehh... szkoda, że nie przelałam swoich pomysłów, no ale...lenistwo, lenistwo...

Najbardziej jednak podobają mi się:
1011 - paisley
1623 - okręgi
1398 - koronka/tapeta

madzi
19-03-2012, 12:01
Madzi - a co to tajemnica co się komu podoba?

nie tajemnica co się komu podoba, ale może aby nie wpływać na głosowanie, można nie ujawniać ostatecznej decyzji :)

Jóna
19-03-2012, 12:10
zerknęłam na wzory nie czytawszy wcześniej waszych wypowiedzi i :omg: koła
:high:amst

amst
19-03-2012, 12:16
Osz! Ładne :)
Koniczynka 1019 - zielono różowa w kolorach passiflory poproszę :)
Pajęczynki 1208 - jakieś srebrno-czarne :)
jabłka 1409 - śliczne - jakiś czerwono-biały jedwabik?

Wzory 1503 i 1608 to dubel

1645 - fajne efekty oczomęczące ;)

dziekuję, były jeszcze dwie wersje ale jakoś uwierzyłam w te ;)

Kamila
19-03-2012, 12:19
Kama, pajęczyny Twoje są??? :omg: Jeden z najlepszych projektów, imo! :thumbs up: :applause:

niestety nie :( wygladaja niezmiernie wiarygodnie i profesjonalnie - gratulacje dla autora!

Ja nic nie poslalam - glowa pelna pomyslow, ale nie wiedzialam na ile podolam rysujac na papierze, bo nowoczesne techniki pracy tworczej na kompie sa mi obce i w koncu z lenistwa poddalam sie i nawet nie sprobowalam. Ale ogladajac teraz wszystkie projekty i ich jakosc wiem juz, ze dalabym rade rysujac od reki - ech, nastepnym razem ... chyba ze drzwi u Nati tez stoja otworem na projekty naplywajace w ciagu roku ;)

Zuz
19-03-2012, 12:20
amst Twoja chusta ma duże szanse wg mnie bo świetnie odbiega tematyką od tych wszystkich paisleyowo roślinno kwiatowo owadowych wzorów :thumbs up:

amst
19-03-2012, 12:22
Nie straszcie bo mi dzieci rosną i nie bedę mieć wkładu, chyba że to motywacja to dalszej pracy twórczej ;)

Jóna
19-03-2012, 12:24
1456 i 1767 też dubel, czy ja nie widzę tej subtelnej różnicy:confused:

Kamila
19-03-2012, 12:26
ten z gitara tez ma dubel

marlei
19-03-2012, 12:35
Fajne:)
Jeszcze nie glosowalam, bo nie wiem co wybrac;) jest kilka ktore mi sie podobaja...
Pajeczyny sa boskie!!! Kola zebate tez:D ale widzialam jeszcze inne fajne, tyle, ze nie wszystkie IMO sie nadaja na chuste:(

Zuz
19-03-2012, 12:39
Nie straszcie bo mi dzieci rosną i nie bedę mieć wkładu, chyba że to motywacja to dalszej pracy twórczej ;)

ale pracy twórczej w sferze chust czy dzieci :hmm::lol:

metis1
19-03-2012, 12:47
Ja na razie nie głosowałam, muszę przemyśleć...:roll:
Jeden głos - to bezcenny oręż! http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/a010.gif

To prawda, że koła zębate pięknie się wyróżniają tematyką! :thumbs up:

Ulula
19-03-2012, 13:18
Moje typy:
1019 - poziomki
1097 - motyle (choć wiem, że temat wyeksploatowany)
1208 - boskie pajęczyny
1423 - wzór marynistyczny
1456 - niech żyje rock and roll!
1601 - piórka (choć nie są rysowane, ktoś po prostu użył pędzla w Photoshopie, nie wiem czy to nie narusza praw autorskich)
1711 - spadające gwiazdki
1782 - trybiki! (super wyszły i choć mam dziewczynę, nie zawahałabym się zamotać)

libra
20-03-2012, 13:30
Udział w tym głosowaniu grozi oczopląsem:rolleye:

Dziewczyny obawiam się że te poziomki z poziomkami nie mają nic wspólnego;)
Bardziej z koniczynowymi listkami i koniczynowymi kwiatostanami:P
Mnie gitara urzekła, ale czy na tyle by oddać jeden jedyny głos....? ;)

metis1
20-03-2012, 13:36
Dziewczyny obawiam się że te poziomki z poziomkami nie mają nic wspólnego;)

To właśnie dyskwalifikuje je w moim pojęciu... :p

Żeby nie rozpraszać głosów, chyba -solidarnie z amst- oddam swój na KOŁA ZĘBATE! :thumbs up: Chociaż jest jeszcze kilka, które bardzo mi się podobają (pajęczyny! któryś motyw kwiatowy! jabłka!)

madagaskar
20-03-2012, 14:08
to ja sie dolaczam do oczoplasu i jeszcze nie wiem, sama tez nasmarowalam sporo, ale jak wiekszosc nie zdazylam wyslac w przerwach miedzy leczeniem dzieciakow:(
a co do poziomki to fakt-dla mnie tez zdecydowanie koniczyna

Zuz
20-03-2012, 15:34
ja swoj juz oddalam :)
i zaraz oddamy jeszcze jeden jak M wróci z jego konta :lol::twisted::whistle:

amst
28-03-2012, 18:56
Wyniki już niedługo - 31.03 - macie swoje typy?
Marzenia?

Zuz
28-03-2012, 19:01
poziomki zielen/malina jedwab i koła zebate granat grafit konopie :mrgreen:

Aksamitka
28-03-2012, 19:07
Mnie się nie otwiera nic :-( Pokażcie :D

Kamila
28-03-2012, 19:07
Czarne pajeczyny na szarym tle :love::love: jedwab albo len, albo konopki, byle nie nc

Aksamitka
28-03-2012, 19:08
Czarne pajeczyny na szarym tle :love::love: jedwab albo len, albo konopki, byle nie ncGdzie to wszystko???

Kamila
28-03-2012, 19:10
to sa tylko marzenia w odp na posta amst :lol:

Kamila
28-03-2012, 19:11
i kola zebate amst oliwkowo zielone :jump:

Aksamitka
28-03-2012, 19:15
to sa tylko marzenia w odp na posta amst :lol::lol:
Ale poza tym i tak nie widzę tych konkursowych projektów...

Kamila
28-03-2012, 19:16
a bo glosowanie bylo chyba do 28-ego, wiec pewnie zdjeli projekty idac do domu :)

madzi
28-03-2012, 19:22
ptaki w klatce jedwab szare
koła zębate lniane winno-szare :)

Aksamitka
28-03-2012, 19:28
a bo glosowanie bylo chyba do 28-ego, wiec pewnie zdjeli projekty idac do domu :)Teraz ciekawość mnie dobije :-)

letka
28-03-2012, 20:26
też chciałam popatrzeć, ale strony już nie znajduje...

Karusek
28-03-2012, 20:29
no i zapomniałam :hide: nie oddałam w końcu głosu :hide:

Ulula
28-03-2012, 20:53
Hehe, dlatego zagłosowałam od razu, jak tylko tu wynikła dyskusja, że już można :). Byłam pewna, że inaczej zapomnę :duh:.

A marzenie? Ten rockowy motyw z gitarą żeby wypuścili, np. na czerwonym tle czarny wzór, albo na czarnym biały...

Celebrianna
28-03-2012, 21:03
Ja zagłosowałam na coś koronkowego...polska diva mi się marzy :hide:

hexi
29-03-2012, 10:21
pajeczyny byly cudne
i zebra mi sie marzy - taka psychodeliczna, zielono - pomaranczowa :rolleye::lol::cool:
ale najbardziej - kola zebate - przydalaby sie mesko-techniczna szmatka ;)

mgosia
29-03-2012, 11:16
no i zapomniałam :hide: nie oddałam w końcu głosu :hide:

ja też..

Kamila
29-03-2012, 22:22
Dzis bylam w Ikei. Pamietacie zebre?
Ej, no sorry, ale jak tak mozna? :-|

http://www.ikea.com/se/sv/catalog/products/30140438/

Ulula
29-03-2012, 22:35
Nieładnie... I niełatwo takie rzeczy wyhaczyć, a potem Nati może mieć problemy po wypuszczeniu chusty. Wcześniej gdzieś pisałam o wzorach rysowanych za pomocą gotowych pędzli do Photoshopa. Też nie jestem pewna legalności takiego rozwiązania, bo, nawet jeśli pędzel jest "darmowy", to używanie go w celach zarobkowych i tak chyba narusza prawa autorskie.

Zuz
29-03-2012, 23:43
Kamila ale wystarczy wpisać w gugla "zebra plakat" i podobych grafik wyskoczy niemało ;)

anasta
30-03-2012, 01:14
Dzis bylam w Ikei. Pamietacie zebre?
Ej, no sorry, ale jak tak mozna? :-|

http://www.ikea.com/se/sv/catalog/products/30140438/

Zdaje się, że niejeden projekt w tym konkursie jest na bakier z prawami autorskimi, chociaż zgodnie z regulaminem każdy miał oświadczyć, że projekt jest jego autorstwa. No i ostatnie stokrotki kafelkowe też dają do myślenia :hmm:

amst
30-03-2012, 10:57
Mamy wygraną - KONICZYNKI!!!

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/306248_392765237414265_122142851143173_1393815_611 202719_n.jpg



ANNO Z GLIWIC - gratulacje również :)

Ulula
30-03-2012, 10:59
Koniczynki zwane tu poziomkami :).
Faaajnie! Ciekawe z jakiego kraju jest autor/autorka :ninja:.

Edit: doczytałam, że z USA :). Czyli, tak jak podejrzewałyśmy, było spore zainteresowanie za oceanem.

madzi
30-03-2012, 10:59
hmmmm. a może tak poprosić Nati o utkanie kół zębatych amst jako nasz limit???

Karusek
30-03-2012, 11:00
To pewnie ktoś nasz!
Aniu z Gliwic, ujawnij się :applause::applause::applause:

amst
30-03-2012, 11:01
Autorką koniczynek jest Alisa z USA a więc TBW górą!

amst
30-03-2012, 11:02
hmmmm. a może tak poprosić Nati o utkanie kół zębatych amst jako nasz limit???

madzi kochana jesteś ;) Nati pewnie wykorzysta inne projekty więc może jest szansa :)

mamaslon
30-03-2012, 11:03
szkoda ze nie głosowałam:ninja:
tez zembatki bym chciała

a, Alisy! gratulcaje

Kamila
30-03-2012, 11:03
Alisa robi duzo ladnych wzorow :lol: Brawo dla Alisy i Anny!!!!

metis1
30-03-2012, 11:05
To niechby się Alisa zdecydowała, czy to koniczynki, czy poziomki...:-?

Gdyby mnie to tak nie mierziło (:duh::mrgreen:) to bym była zachwycona!
Tak czy inaczej bardzo gratuluję! :hey:

Tylko żeby tego nie wypuścili w tym kibelkowym seledynku... :roll::hide:

marjen
30-03-2012, 11:05
ładne te koniczynki. a jaki był wzór Ani z Gliwic?

Kamila
30-03-2012, 11:07
Ania z Gliwic to chyba osoba glosujaca, ktora wygrala chuste.

PS: ALisa chyba robila chuste zonkile, ktore okazaly sie Liljami. Wiec mozliwe, ze z flora na bakier - ale to tylko osoby znajace glebiej tajniki zielska sie czepiaja :)

madzi
30-03-2012, 11:08
Tylko żeby tego nie wypuścili w tym kibelkowym seledynku... :roll::hide:

seledynkom kibelkowym stanowcze NIE :lool:

kashinka
30-03-2012, 11:09
gratulacje dla autorki projektu :)

nie podoba mi sie :(
zieeew!.....

Ulula
30-03-2012, 11:14
Jeśli czytają ten wątek, to powinni wypuścić też zębatki amst i pajęczyny...
A dodatkowo wywalić na zawsze seledynową nitkę... :lool:

amst
30-03-2012, 11:22
Poproszę koniczynki w kolorach passiflory - zieleń z fioletem albo różem. Może być ew. z czerwienią.

metis1
30-03-2012, 11:23
...Wiec mozliwe, ze z flora na bakier - ale to tylko osoby znajace glebiej tajniki zielska sie czepiaja :)
Ja tam botanikiem nie jestem, ale to chyba podstawowy zakres wiedzy o przyrodzie...? :ninja:

:znaika: Jak powszechnie wiadomo, są chusty, które spełniają nie tylko funkcję użytkową (dźwiganie potomstwa), ale również rozrywkowo-edukacyjną, zachęcając naszych starszych chuściochów do motania => Las Nati, Safari Didka i in. Dbając o BLW, AP ITD, powinnyśmy również dbać o rozwijanie miłości do przyrody i edukowanie chuściochów w tym kierunku.

Dlatego tak mnie drażnią poziomki na koniczynie. Jak kamyk w bucie. Jak piasek w zębach. jak chrabąszcz we włosach. Jak... jak nie wiem co! :p

Dziękuję za uwagę!http://www.cosgan.de/images/smilie/verschiedene/k074.gif

Karusek
30-03-2012, 11:24
[QUOTE=Ulula;1708258]Jeśli czytają ten wątek, to powinni wypuścić też zębatki amst i pajęczyny...
[/QOUTE]

:thumbs up:
ale koniczynki mają takie kwiatki, wianki z nich robię :)
o:
https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTaBqYs00rPHCjyLQZJFlEQaUnitUtDU 5Kqy5iYWN18MNSFTHGcNQ

mamaslon
30-03-2012, 11:24
metis1
:lool:
a tak serio serio to masz racje:znaika:

Kamila
30-03-2012, 11:26
podstawowy zakres wiedzy o przyrodzie...

zaliczam juz jako glebsze tajniki zielska w tych czasach :)

moze to tylko sadzonka poziomek zaplatana w gestwine koniczyn :)

Niemniej wzor podoba mi sie - wieje od niego lekkoscia.

madzi
30-03-2012, 11:28
Karusek, dopiero teraz na to spojrzałam z tej perspektywy - masz rację. Ale te kwiatki mają trochę zawsze dłuższe płatki, jak przekwitają to się tak od dołu rozczapierzają :)

Ulula
30-03-2012, 11:30
Przypuszczam, że z założenia miały być to kwiaty koniczyny, jak Karusek pisze, o takie:

http://www.papugi.dt.pl/PCI/images/rosliny/koniczyna3.jpg

Ale skoro wszyscy widzą tam poziomki, to coś ewidentnie nie wyszło...

metis1
30-03-2012, 11:30
Karusku, tak, ale na wzorze to ewidentnie sa PO-ZIOM-KI! :roll: A nie kwiat koniczyny...

Wnioskuję do Nati/autorki wzoru o korektę! Zgodną z prawdą botaniczną...:znaika:
:lool:

O, dzięki, Ulula. Zdecydowanie - nie wyszło im/jej.

Karusek
30-03-2012, 11:32
tylko poziomki z kolei mają owoce na dół skierowane, bo ciężkie, a kwiaty zupełnie inne, jeśli dobrze pamiętam :ninja:

dla mnie może być koniczynka, trochę zmutowana :D

kashinka
30-03-2012, 11:35
to jest swietny przyklad kolorystki jaka moze by mnie przkonala do tego wzoru. zadne szarosci, beze, blekity i rozwodnione fiolety. no i - idac za glosem ludu - ZADNE SELEDYNY :bduh:

że z założenia miały być to kwiaty koniczyny, jak Karusek pisze, o takie:

http://www.papugi.dt.pl/PCI/images/rosliny/koniczyna3.jpg

Ale skoro wszyscy widzą tam poziomki, to coś ewidentnie nie wyszło...[/QUOTE]

metis1
30-03-2012, 11:38
O, to ja wrzucę moje poziomki z ostatniego czerwca! :) Mniam!

https://lh6.googleusercontent.com/-6j_bMuisKww/T3V-lWkAnFI/AAAAAAAAAXM/FoSawfEysyc/s647/20110619_143902.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-r2LPDvW6YGU/T3V-y3KwBkI/AAAAAAAAAXU/IGfPtqNyzVU/s647/20110619_143926.JPG

Ulula
30-03-2012, 11:42
A może kolorystyka poziomkowa? :lool:

http://www.geomix12.ovh.org/pozi1.jpg

Wklejam również powyższe, celem ukazania, dlaczego lud widzi w projekcie poziomki :znaika:. Mianowicie chodzi o charakterystyczny stożkowaty kształt i odstające od podstawy cienkie listki ;).

Edit: metis1 mnie ubiegła. U niej też widać "poziomkowatość" jak na dłoni :).

metis1
30-03-2012, 11:43
Jeeeeeny, ale zdjęcie!

:szok:


:applause::thumbs up::high:

Karusek
30-03-2012, 11:44
się pośliniłam :hide:

metis1
30-03-2012, 11:44
się pośliniłam :hide:

Wytrzyj! :lool:

Ulula
30-03-2012, 11:45
Jeeeeeny, ale zdjęcie!

:szok:


:applause::thumbs up::high:

Wyszukane w googlach, nie moje, nie moje niestety... Ale kolorki ładne, nieprawdaż? :mrgreen:

libra
30-03-2012, 12:24
Po mojemu (biologię skończyłam, to się wypowiem;-)) to autorka wzięła kwiatostan koniczyny łąkowej i wsadziła do liści k. białej - stąd problemy z interpretacją:lol:

I przykładowa "poziomka"
https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcS1-sLtDn2G1Ou4iRc4wEDHnIAmwTlX-AvcuqabgHUoQIy26N6hNA

Jest jeszcze opcja, że w USA są takie dziwne mieszańce;)

A jest gdzieś podane które projekty zajęły kolejne miejsca???

Zuz
30-03-2012, 13:51
Głosowałam na poziomki huraaa :high:
A koła zębate na bank zostaną utkane zobaczycie :znaika: Zresztą pomyślałam że Nati mogłoby wrzucić taki wykres procentowy albo choć listę 10 najpopularniejszych wzorów z konkursu :) co o tym myślicie?

Ulula - ta poziomka no bosssska mniaaaaam
i takie wlaśnie kolory na tej chuście widzę.

Poziomkowa czerwień z zielenią

wildhoney
30-03-2012, 14:21
Jeśli czytają ten wątek, to powinni wypuścić pajęczyny...
Ooo, tak, pajęczynki czarno-fioletowe <3

marjen
30-03-2012, 14:34
jakby się odpowiednia liczba zebrała to chyba Nati utkałaby zębatki :) tylko jak my byśmy doszły do konsensusu w kwestii koloru i składu?

amst
30-03-2012, 16:31
Szaro-srebrny jedwab albo ew. taki układ kolorów, żeby można było zafarbować jasną nić jedwabną na dowolny kolor - jaki kto lubi. Tło może byc popielate.

Kamila
30-03-2012, 16:36
WIecie co, przy takiej czestotliwosci z jaka Nati wypuszcza chusty to zobaczymy utkane wszystkie te wzory zanim bedzie czas na nowy konkurs za rok :mrgreen:

Zuz
30-03-2012, 16:47
założyłam wątek zębatkowy ;)
Kama masz rację ! hehe

libra
30-03-2012, 17:34
Na FB wrze:omg: Ja - ponieważ na TBW się nie udzielam, to nie jestem w temacie, ale o ile dobrze zrozumiałam (bo chyba częśc komentarzy została usunięta) to ktoś tu się plagiatu doszukuje:hmm: Czy coś wiecie?

Karusek
30-03-2012, 17:37
Na FB wrze:omg: Ja - ponieważ na TBW się nie udzielam, to nie jestem w temacie, ale o ile dobrze zrozumiałam (bo chyba częśc komentarzy została usunięta) to ktoś tu się plagiatu doszukuje:hmm: Czy coś wiecie?

znowu? :ninja: bo u nas na forum też taka akcja była w zeszłym roku z flamingami ;)

Kamila
30-03-2012, 18:04
Juz chyba rozumiem teraz dlaczego te kwiaty wygladaja jak poziomki i sa z nimi mylone. Bo kolnierzyk przy szypulce jest taki krotki i zebaty jak u poziomki. Moze gdyby byl to porzadny lisciaty "kolnierz" to nie sprawialby wrazenia poziomki ;)
A o co poszlo na FB, bo ciezko sie polapac, bez brakujacych komentarzy - ktos sledzil i moze pokrotce strescic?