PDA

Zobacz pełną wersję : polarkowe przestały"działać":(



mamalowi
04-12-2008, 11:45
mam dwie dizzy diaper Nature Babies czyli polarkowe Na początku było ok ale od pewnego czasu wogóle nie wchłaniają chyba że bezpośrednio przed praniem wymocze w płynie do mycia naczyń potem wypiore i znów jest dobrze, zbrudzę wypiorę i już nie działają:( przecież nie mogę ich moczyć w płynie za każdym razem:( może to wina twardej wody aha piorę je w szarym mydle w pralce od początku, czy tutaj leży problem?, czy może mam twardą wode?
pozdr

Mag
04-12-2008, 12:01
tzn. masz micro dizzy NB?
nie bardzo rozumiem problem,jeśli to o nie chodzi, bo przecież są na wkładkę i to wkładka ma wchłaniać, polar w ogóle nie wchłania, tylko przepuszcza mocz i daje uczucie suchości.

robertynka
04-12-2008, 12:47
Jak miałam Natur Babies Stuffable, to polar był hydrofobowy, woda wylewana na niego staczała sie na boki jak po plastiku. Tylko, że moje tak miały od nowości. I pranie w płynie do naczyń nic im nie pomagało, niestety.

erithacus
04-12-2008, 14:17
tzn. masz micro dizzy NB?
nie bardzo rozumiem problem,jeśli to o nie chodzi, bo przecież są na wkładkę i to wkładka ma wchłaniać, polar w ogóle nie wchłania, tylko przepuszcza mocz i daje uczucie suchości.
Nie wiem na czym to polega ale polarowy otulacz naprawde nie przepuszcza siuśków. Ostatnio testowałam te które szyję i przez dwie godziny nic nie przeciekło. A jako "suche" wkładki tez polar stosuję. Może tu chodzi o ilość wilgoci. Jak jest dużo (takie siknięcie) to przelatuje na zewnątrz, a jak jest mało (mokra, nie cieknąca oczywiście pielucha) to trzyma. Nie mam pojęcia, ale i w jednej i drugiej roli polar mi się sprawdza.

mamalowi, a może tu faktycznie chodzi o to szare mydło. Podobno mydło zatłuszcza materiał. Słyszałam też, że mydło trudno wypłukać i może zakleja ten polar przez co traci on właściwości. Spróbuj wyprać w proszku czy płynie i wtedy sie okaże czy o to chodzi.

Anna Nogajska
04-12-2008, 17:39
w żadnym razie szare mydło! ono totalnie zaklei polarek i po dłuższym traktowaniu nim pieluszki, może ona przestać działać na dobre :cry: szare mydło nie wychodzi też na zdrowie bawełnianym i konopnym. stwierdziłam to, gdy alex był malutki i przez pewien czas byłam skazana na płatki mydlane...


otulacze polarkowe działaja na innej zasadzie: polarek stanowi tu warstwę zewnętrzną, nie weewnętrzną. "cud" działania otulacza polega na tym, że do pewnego momentu nie przyjmuje wilgoci. cała wilgoć zostaje w pieluszce. jednak po założeniu samego otulacza bez pieluszki wszystko wypłynie natychmiast na zewnątrz :lol:

mamalowi
04-12-2008, 21:50
aha w takim razie chodzi o mydło :( wymoczę i wypiorę w loveli tak będzie dobrze? aha z innymi nic się nie dzieje zauważyłam nawet że lepiej się dopierają ale może z czasem dopiero by wyszło Zaczęłam prać w szarym mydle bo proszki nie dopierają i wszystko szarzeje
dziękuję za pomoc

yetta
08-12-2008, 22:48
I jak pieluszki?
Ja miałam podobnie z bum genius-ami. Prałam je w mydle marsylskim (70 % oliwy z oliwek) i mały co siknięcie był przemoczony do samych ubranek. Po nocy była tragedia. :roll: Zaczynałam się już denerwować i wkurzać na pieluchy. Okazało się, że to było mydło, mocz w ogóle nie wsiąkał. :? Zaczęłam prać w proszku (Dakos) i już wszystko dobrze. Mój maluch po nocy jest w suchym ubranku (nareszcie). :mrgreen:

mamalowi
08-12-2008, 23:38
już lepiej :D też się denerwowałam nieźle bo ciagle wszystko zalane po nocy i BG też zaczęły przeciekac ale już lepiej dziś porządnie wymoczyłam polarkowe i wygotowałam żeby buło solidnie właśnie schną ale czuję już w kościach, że ok jest :lol:
niepoprawna optymistka ze mnie mam nadzieję że :baby: to po mnie odziedziczyło :P
pozdr

ala
14-12-2008, 22:32
ostatnio gdzieś wyczytałam, że pranie polarkowych w wysokich temperaturach zmniejsza ich izolacyjne właściwości

ja też mam wrażenie że ta pieluszka jakoś słabo zatrzymuje wilgoć, gorzej niż moje wkładki polarkowe na pieluszki

Jagienka
15-12-2008, 12:35
A co z innym mydlem. Czy jeśli potraktuję polarkową warstwę kieszonki (np. BumGenius) mydełkiem dla dzieci (np. Bobas, Bambino itp.), to też zmniejszą się właściwości polarku i pieluszka moze przeciekać :?:
Proszę o informacje, bo ostatnio już nie wiem, co robić, zeby zminimalizować przecieki kieszonek. Nie stosuję na pupinkę kremów, tylko jedynie makę ziemniaczaną.
A jak jest z pieluszkami formowanymi+otulacz? Mniej przeciekają niż kieszonki?

mamalowi
19-12-2008, 23:17
z tego co zrozumiałam to chodzi o każde mydło:(

abeba
09-02-2009, 15:21
a mydło odplamiające Imse Vimse tez szkodzi? bo nie wiem czym zaprac plamy po kupie

sylwus
11-02-2009, 21:04
Napiszcie proszę jak dbać o polar i jak prać takie pieluchy.

Iwanna.T
12-02-2009, 11:01
Zużyte wrzucam do wiadra, potem do pralki na dłuższy cykl. Nie namaczam.
Połowa zwykłej ilości proszku Persil Sensitive. Bez płynów, podwójne płukanie.

I działa.

Ale ja mam b. miękką wodę.