PDA

Zobacz pełną wersję : jaki MT jest najbardziej uniwersalny?



nowa_aleksandria
03-01-2012, 00:03
po testowaniu nosidła Madame GooGoo, skądinąd przecudnego, Padre uznał, że jako chustotata lepiej się czuje z węzłem niż klamrami , więc porzucamy plany związane z kupnem ergo na rzecz MT.
Zastanawiam się teraz i głowię - co kupić.
Ja jestem drobną raczej kobietą 36/38, 168 cm, mój mąż mężczyzną potężnym (190 cm wzrostu). Potrzebujemy więc MT o jak najdłuższych pasach, żeby się chustopadre spokojnie zmieścił, bo często i namiętnie nosi i nie chce być dyskryminowany.
Kluska jest też drobna, ale rośnie. Chcę kupić coś, co będzie nam jak najdłużej służyło. Nie stać nas za bardzo na zmiany sprzętu częste.
Rozważam Hop Tye - tylko do ile to nosi? Jestem też w kolejce do testów Tuli, ale podobno mają krótkie pasy.
Polecicie coś?

anasta
03-01-2012, 09:55
Wypowiem się w kwestii długości pasów: mam MT z bardzo krótkimi pasami (155 cm, mam 170 cm wzrostu) i okazał się dla mnie wygodniejszy, niż taki ze standardowymi, dwumetrowymi pasami. Jak noszę na plecach, to zostają mi małe ogonki z przodu i jest mi łatwiej odróżnić, gdzie mam pas biodrowy, a gdzie naramienne, a jak noszę z przodu, to wiążę węzeł pod pupą jak w kangurku. Krótkie pasy nie plączą się, nie zamiatają ziemi przy wiązaniu, no i złożony MT zajmuje o wiele mniej miejsca.

bansza
03-01-2012, 10:12
Ja mam od Pathi i pasy starczają choć juz czasem na styk na mnie, mojego męża, a nawet moją mamę. Ale zawsze zamawiając możesz po posić o dłuższe pasy i to nie jest problem ;) Panel też jeszcze zdecydowanie dobry, mimo że bąbel jest dość dużym 14miesięczniakiem. A teraz w sumie z mojego kaprysu zamawiamy nowego od pani_olo bo zaciekawiło mnie dalekie wypełnienie pasów.

Generalnie polecam zwykłe MT i moim zdaniem lepiej mieć zapas długości pasów, niż się martwić, że w grubszej bluzie mąż się nie zamota.

marta-la
03-01-2012, 10:49
Najlepiej jak pożyczysz jakieś mt i podczas wiązania ustalicie optymalną dł pasów i o takie poprosicie szyjącą. Panel możecie mieć dwuwymiarowy i jest wtedy szansa że mt starczy Wam na całe noszenie.

nowa_aleksandria
11-01-2012, 01:23
czekam teraz na dwa testowane - jeden od szyjącej mamy z forum, drugi "firmowy". ceny są zbliżone tak naprawdę..

Dominiqueee
11-01-2012, 09:04
Hop Tye ma stosunkowo niski panel, mi się w nim wszystko podobało oprócz tego właśnie. Fajne ma to rozwiązanie z regulowaną sznureczkiem szerokością panela. No i pasy ma fajne bo szerokie chustowe. Dzięki temu można je długo używać, bo jak panel sie zrobi za wąski to mogą służyć jako podparcie pod nózki. Ja po testowaniu kilku gotowych MT uszyłam sobie (znaczy się koleżanka mi uszyła :D) takie jak mi najbardziej pasowało i teraz jestem najbardziej zadowolona. No i cenowo wyszło atrakcyjnie.

A jeśli chodzi o długość pasów to rzeczywiscie dla Twojego męża przydałyby sie powyżej 2m ale niezbyt wiele (jesli jest szczupły to powinien spokojnie w dwumetrowe się zawiązać).

dankin-82
11-01-2012, 10:42
jeśli chodzi o mt to najlepiej uszyc dwurozmiarowy, posłuży dłużej dziecku; jeśli chodzi o pasy to spokojnie wystarczą Wam górne od 200 do 210 cm; mąż powinien spokojnie się omotac ( ja sama mam 182cm i 200cm pasów wystarcza mi na spokojne zamotanie tybetana ;) jeśli chodzi o Ciebie samą to dłuższe pasy to nie problem, można z nimi cuda robic ale do skracania chyba najlepszy tybetan ;)

a może skusicie się na chmt :)


Wg mnie najlepiej uszyc pod własne potrzeby, firmowe-gotowe mietki niekoniecznie muszą do Was pasowac a szyjąc masz pewnośc że będą brane pod uwagę Wasze wskazówki, no i wzornictwo raczej niepowtarzalne :)

nowa_aleksandria
12-01-2012, 23:04
jeszcze nie podjęliśmy decyzji co i gdzie, a mąż już ustalił wzory :D

OlaToma
02-02-2012, 00:21
a ja polecam http://www.babytula.pl/ u nas sprawdzają się w 100% :heart:

ALiA
02-02-2012, 00:35
Ja mam dwa mietki-oba szyte z chust przez bratową leduni. I służą mi baaardzo długo...Spokojnie ponoszą i roczniaka i dwulatka. Za dużo w chustowym życiu nie macałam,ale zdecydowanie taki uszyty z chusty mietek sprawdził mi się najlepiej....

musajka
22-02-2012, 20:44
O ja mam podobny dylemat...co kupić?
czy autorka wątku już się na coś zdecydowała?
chętnie dowiem się na co :rolleyes:

VIPunia
27-02-2012, 12:48
My też właśnie myślimy jaki to MT wybrać... mała ma póki co 2 tygodnie, ale później MT będzie jak znalazł ;)

Basiul
05-04-2012, 23:41
I ja rozpoczelam poszukiwania MT i glowie sie i glowie...Daje sobie miesiac na decyzje...

bursztynka
05-04-2012, 23:45
I ja rozpoczelam poszukiwania MT i glowie sie i glowie...Daje sobie miesiac na decyzje...


Ja polecam http://www.pathi.pl/pl/
od naszej forumowej ALCI są super wykonane i dobrze odejmują ciężary ja polecam i kontakt z Alcią bardzo fajny

asikk83
06-04-2012, 20:55
Też się podepnę pod temat:
Interesowały mnie ergo (bondo, manduca lub tuli) niestety jeszcze żadnego nie przymierzyliśmy.
Teraz trochę na MT zwracam uwagę - wiązanie dużo czasu nie zajmuje.
Teraz szczegóły:
mały ma 6msc, 9kg i coś koło 72cm wzrostu (ubranka na 80/86), do drobnych nie należy
jeszcze sam stabilnie nie siedzi - posadzony pochyla się do przodu i na boki, ale siedzieć chce cały czas i obserwować.
Co polecacie, jak zdobyć takie cuda na testowanie (kupić i się nie sprawdzi :frown), chcielibyśmy coś na długo.

zewelinal
12-04-2012, 10:54
ja tez polecam pathi, mam i 12 kg nosi bardzo fajnie