PDA

Zobacz pełną wersję : Pupeko, Bambusowy puch, formowanka



arta
09-12-2011, 23:27
Rozglądam za formowankami, które nie utrudniałyby chodzenia (bo mi Cecylka jak kowboj chodzi) i po dogłębnej lekturze forum wyszło, że wąskie w kroku to albo Pupeko albo eko-mama. Eko mamę mam i chciałam spróbować czegoś inszego no i mój wybór padł na bambusowy puch. Czy rzeczywiście są wąskie w kroku? Jak z rzepami-trzymają? Jak z chłonnością (na prawie 1,5 roczniaka)? Wiem, że bambus niby chłonny, ale jestem ciekawa jakie macie doświadczenia.

KaiDo
11-12-2011, 22:38
Wg mnie te pieluszki są średnio wąskie - może to kwestia tych falbanek, ale dzienne i nocne pupeko wydawały mi się węższe. Te bambusowe są bardzo podobne w kroju i materiale do formowanek beleishen. Co do chłonności Pupeko bambusowych się nie wypowiem, bo użyliśmy tylko dwa razy.

arta
11-12-2011, 22:46
oooo, nareszcie ktoś odpowiedział! Dzięki KaiDo! :)

rafandynka
16-01-2012, 20:57
usunięty

marglena
16-01-2012, 21:26
Mam 4 formowanki bambusowy puch pupeko, 3 na rzepy, 1 na napy. Bardzo mi odpowiadają. Używamy je na noc (jedna zmiana około północy). Są dość chłonne, rzepy dobrze trzymają, po kilku praniach bambus nadal jest mięciutki i miły w dotyku. Szybko schną.

arta
30-01-2012, 09:37
polecam śledzic wątek z recenzjami pieluszek Pupeko, bo właśnie seria bambusowa poleciała do testów :-)
Super :)

dominika1980
18-02-2013, 01:56
Czy ktores z Was ma problemy z rzepami? Probowalam nawet na delikatnym cyklu prac i nadal jest problem. Milo ze przyczepiam rzepy do slepakow, w pranui sie odczepiaja (glownie pupeki i close parent) i niszcza mi brzegi bambusowych puchow PUPEKO :((( HELP!

Dafnia
10-05-2013, 17:05
Mam zachwalany bambusowy puch OS na napy ma piękny wzór (z edycji kolekcjonerskiej drzewny). Długi wpinany wkład jest super pomysłem, bo można dać więcej warstw tam gdzie się potrzebuje (u nas z przodu dla chłopaka). Gumki delikatne nie odciskają się, Pieluszka świetnie się dopiera i szybko schnie, nie sztywnieje (narazie, jakieś 2 mce używania)
Mam też formowankę rozmiarową M-kę i też jestem z niej zadowolona - od środka ma taki jakby welurek więc jest troszkę uczucia suchości.

Obu formowanek używam na noc z Flipem, wytrzymują 6-7h bez problemu na 6-miesięcznym chłopczyku. Polecam.

oli-vka
27-05-2013, 16:10
Czy mógłby ktoś porównać chłonność tych formowanek do innych bambusowych, n.p. Kokosi?

kamilam
27-05-2013, 16:21
My używamy i bambusowego puchu i kokosi, kokosi są bardziej chłonne są z frotki bambusowej a bambusowy puch (też lubię :)) jest z jednej strony jest taka drobna frotka a z drugiej taki puszek po kilku praniach puszek się ubija ale nie przeszkadza to. Na noc raczej zakładam Kokosi na dzienną drzemkę bambusowy puch z tym że moja panna jest już duża :)

Mała Mi
27-05-2013, 16:27
Czy mógłby ktoś porównać chłonność tych formowanek do innych bambusowych, n.p. Kokosi?

Używamy i bambusowego puchu (kilka miesięcy) i sówek bambusowych kokosi (kilka tygodni). Pieluszka kokosi wydaje mi się bardziej chłonna. Do pieluszki pupeko muszę dawać dodatkowy wkład, żeby wytrzymała noc lub większość nocy. Chyba że ktoś zmienia pieluchy przez noc,to ok. Zależy też jak duże jest dziecko i jak często siusia. Mój mały daje czadu od jakiegoś czasu więc lekko nie jest ;) mam jednak uwagę co do formowanki kokosi-wg mnie jest za mała na OS. wygląda jak mniejsze OS i mam problem z założeniem jej na synka. Następną bambusową formowankę kupię u Agny.

mamaHani
27-05-2013, 20:54
Bambusowy Puch jest uszyty z dzianiny bambusowej, frota bambusowa to tkanina, a więc inny splot, inna chłonność, inne w dotyku. Dzianina jest bardziej rozciągliwa od tkaniny, lepiej się dopasuje.

maldita
04-06-2013, 15:48
Od kilku tygodni używamy bambusowego puchu, formowanek bambusowych kokosi i Agny (od Agny mam mniejsze OS). Jeśli chodzi o trzymiesięcznego niemowlaka to wszystkie spokojnie przetrzymują noc i na razie różnic w chłonności nie widać. Tyle tylko, że frota bambusowa szybciej nabrała chłonności (już po pierwszym praniu) niż dzianina, z której jest puch.
Bambusowy puch z tych wszystkich rozmiarowo jest największy, dlatego zazwyczaj "okładam" go we flipa, bo otulacz wełniany od kokosi za mały (faktycznie jak pisze Mała Mi OS od kokosi jest dość mały, ale na ten moment akurat dla najlepszy)

beautygosiek
04-06-2013, 17:15
mam wersje na napy, pieluszka jest porządna, chłonna (aczkolwiek ta od kokosi chłonniejsza bo z froty a nie dzianiny), nic się nam z nią nie dzieje (mamy ją już ponad pół roku), dobrze leży, nic się nie odciska
mogę się tylko przyczepić że wkład składany na 2 jest trochę krzywo uszyty ale to szczegół i nie wpływa na użytkowanie

dominika1980
04-06-2013, 23:58
Wiecie co dziewczyny? to byla wina pralki. Teraz mam pakowana od przodu i nic mi sie nie przyczepia - nawet jak maz "zapomni" przyczepic rzepy do pieluszek przed wrzuceniem.

Pat
20-07-2013, 13:23
Bambusowy Puch jest uszyty z dzianiny bambusowej, frota bambusowa to tkanina, a więc inny splot, inna chłonność, inne w dotyku. Dzianina jest bardziej rozciągliwa od tkaniny, lepiej się dopasuje.

To jest BARDZO DUŻA zaleta Bambusowego puchu w wersji bez kolorowej dzianiny bawełnianej na zewnątrz! Formowanka pięknie pracuje na dziecku, nie krępując mu ruchów.


Od kilku tygodni używamy bambusowego puchu, formowanek bambusowych kokosi i Agny (od Agny mam mniejsze OS). Jeśli chodzi o trzymiesięcznego niemowlaka to wszystkie spokojnie przetrzymują noc i na razie różnic w chłonności nie widać. Tyle tylko, że frota bambusowa szybciej nabrała chłonności (już po pierwszym praniu) niż dzianina, z której jest puch.
Bambusowy puch z tych wszystkich rozmiarowo jest największy, dlatego zazwyczaj "okładam" go we flipa, bo otulacz wełniany od kokosi za mały (faktycznie jak pisze Mała Mi OS od kokosi jest dość mały, ale na ten moment akurat dla najlepszy)

W mojej opinii Bambusowy puch OS nie jest wcale największy. Maks wyrósł z tych formowanek najszybciej (ciasno przy nóżkach). Moim zdaniem te formowanki są po prostu najwyższe w stanie i stąd może trudno je schować pod niektóre otulacze. Za to Bambusowy puch XL, który przyszedł do nas 3 dni temu, jest z pewnością duży :) Na Maksa idealny. Fantastycznie, że jest taki rozmiar, bo nie miałabym w co ubrać dziecka :mighty:

koleszna
20-07-2013, 15:03
To jest BARDZO DUŻA zaleta Bambusowego puchu w wersji bez kolorowej dzianiny bawełnianej na zewnątrz! Formowanka pięknie pracuje na dziecku, nie krępując mu ruchów.



W mojej opinii Bambusowy puch OS nie jest wcale największy. Maks wyrósł z tych formowanek najszybciej (ciasno przy nóżkach). Moim zdaniem te formowanki są po prostu najwyższe w stanie i stąd może trudno je schować pod niektóre otulacze. Za to Bambusowy puch XL, który przyszedł do nas 3 dni temu, jest z pewnością duży :) Na Maksa idealny. Fantastycznie, że jest taki rozmiar, bo nie miałabym w co ubrać dziecka :mighty:

Dlatego też w związku z wielkością polecałam Ci, bo na mijej małej puch l/xl mam spięty na długość.
W ogóle zgodzę sie, że formowanki te, bez obszycia kolorową tkaniną lepiej się dopasowują do dziecka, a puch ma przecież, dla lubiących wzorki opcję z kolorowymi uszkami:)

Pat
20-07-2013, 15:10
[...]puch ma przecież, dla lubiących wzorki opcję z kolorowymi uszkami:)

O, właśnie - może warto pomyśleć o kolorowych uszkach w wersji XL? :D

P.s. Masz rację - Pupeko ma na zewnątrz tkaninę a nie dzianinę, jak napisałam. Zwykle widuję dzianiny i włożyłam Pupeko do jednego worka ;)

Pat
21-07-2013, 19:24
Maksio XL ;)

http://i1362.photobucket.com/albums/r683/paww007/20130720-IMG_0786_zps09e363c1.jpg

koleszna
21-07-2013, 21:43
Maksio XL ;)

http://i1362.photobucket.com/albums/r683/paww007/20130720-IMG_0786_zps09e363c1.jpg
Ależ słodziak:)

Pat
21-07-2013, 21:55
Ależ słodziak:)

Nooo ;) Może chcesz ponosić? :D

Boridi
21-07-2013, 22:04
Ja jestem bardzo zadowolona z tych formowanek, zapewniają dziecku komfort na naprawdę długi czas.

mariq
24-07-2013, 08:49
bambusowego puchu uzywam na noc dla wielkiego polrocznego sikacza (pod flipa) i spokojnie wytrzymuja cala noc. jeszcze nie zdazyla nam sie awaria. ogolnie polecam!

abcd_2007
07-12-2013, 15:15
podbijam

Jak długo jest u Was użytkowany bambusowy puch w niezmienionym stanie?
Czesto na bazarku widać BP który zamiast wkładów ma juz siateczkę samą i zastanawiam się jak długo nowe formowanki nadaja się do użycia

Pat
07-12-2013, 15:39
Nasze od roku w niezmienionym stanie.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Dafnia
07-12-2013, 17:59
My używamy od pół roku na noc i nie zrobiła się siateczka, z tym że mamy tylko jedną więc nie jest jakoś super często na pupie.

len_a
08-03-2014, 23:42
Dziewczyny czy ta formowanka da radę na noc dla roczniaka?

onka
09-03-2014, 00:18
U nas na noc bambusowy puch xl z wełniakiem daje spokojnie radę, no ale do roku brakuje trochę ponad miesiąc :)

Dafnia
09-03-2014, 01:10
Dziewczyny czy ta formowanka da radę na noc dla roczniaka?

My używamy na noc i spokojnie wystarcza. Syn ma 15 m-cy (w nocy nie karmię, czasem trochę wody wypija)

Pat
09-03-2014, 01:18
Dla starszaka daje radę, dla młodszego mam xl i dodaję małą wkładkę bambusową. Wtedy jest ok.

(Wysłane z telefonu.)

oli-vka
09-03-2014, 12:53
Z kolei u Nas w ocy Bambusowy Puch nie ma szans...

kamillek2
24-08-2014, 09:35
A czy na formowankę bambusowy puch Pupeko lub Kokosi pasowałoby otulacz wełniany Ecodidi?
Myślę już o rozmiarze One size.
To dla 6 miesięcznego Malucha.
Szukam czegoś co byłoby na maksa chłonne-bo przebieranie młodego w nocy to po jego płaczu mam wrażenie jakby był obdzierany ze skóry, a jednak kilka razy je więc siuśków jest sporo. Czytam, ze obie formowanki mogą być dobrze chłonne. A zalezy mi na w miarę możliwości przewiewności, więc stąd pomysł wełnianego otulacza na zewnątrz.
Co myślicie?

abcd_2007
24-08-2014, 09:49
A musisz nakładać otulacz?
Ja nie zakładam bo wtedy łatwiej mi sprawdzić czy pielucha już nie przesikana. U nas na noc idą dwie-max trzy formowanki (bambusowy puch i bambusowa miękkość Kokosi).
Miałam jeden otulacz Ecodidi ale sfilcowany, więc mniejszy i szybko był za mały. Mam jeden HM ale do tych formowanek jest za krótki

Pat
24-08-2014, 10:43
Na Kokosi powinien wejść, ale z Pupeko może być gorzej, bo tu uszy są szersze i całość wyższa. A Kokosi to które masz na myśli?

Ja na formowanki zdecydowanie wolę otulacze w postaci wciąganych gaci.

urkye
24-08-2014, 20:08
A czy na formowankę bambusowy puch Pupeko lub Kokosi pasowałoby otulacz wełniany Ecodidi?
Myślę już o rozmiarze One size.
To dla 6 miesięcznego Malucha.
Szukam czegoś co byłoby na maksa chłonne-bo przebieranie młodego w nocy to po jego płaczu mam wrażenie jakby był obdzierany ze skóry, a jednak kilka razy je więc siuśków jest sporo. Czytam, ze obie formowanki mogą być dobrze chłonne. A zalezy mi na w miarę możliwości przewiewności, więc stąd pomysł wełnianego otulacza na zewnątrz.
Co myślicie?

Bambusowy Puch Pupeko + zalinolinowane gatki wełniane to imho świetny zestaw nocny, u nas się genialnie sprawdza :) Spokojnie wytrzymuje całą noc bez przebierania, a mały tankuje średnio co 2-3h, więc formowanka ma co chłonąć. Otulacze wełniane na napki wolę na dzień, one jednak nie zawsze idealnie zakryją formowankę, a po całej nocy formowanki są mega mokre i pewnie byłyby przecieki tam, gdzie formowanka by delikatnie wystawała. Wełniane gacie pod tym względem są rewelacyjne, ot taka wielka skarpeta od pasa do ud, nie ma szans, by cokolwiek się wysunęło ;P
Awaryjnie w nocy używam też formowanek bambusowych Kokosi, ale akurat Kokosi wolę na dzień, bo są relatywnie mniejsze i zgrabniejsze, więc imho wygodniejsze w trakcie ruchu.

kamillek2
25-08-2014, 15:14
Dzięki abcd_2007 za odpowiedź

Otulacz po co na noc? Żeby nie przeciekło-chciałabym nie przewijać w nocy. Co myślisz?
A czy wówczas widzisz sens dołożenia wkładów? Jeśłi tak, to jakich?
A na dzień ten otulacz by w środek wkładać wkład-jako pieluszka

Pat, dziękuję
Oj, zmartwiłaś mnie z otulaczem Ecodidi :-( Chciałam go używać jako bardziej przewiewnego...
Kokosi-bambusową miękkość mam na myśli. Zależy mi na przepuszczaniu powietrza, a na forum wyczytałam, ze ta formowanka to dobry pomysł

Urkye-dziękuję za podzielenie się Twoim doświadczeniem. A mogę zapytać-jako raczkująca wielopieluchowa mama-czemu wybierasz formowankę na dzień-pod jakim względem jest lepsza np. od kieszonek?

urkye
25-08-2014, 15:58
Urkye-dziękuję za podzielenie się Twoim doświadczeniem. A mogę zapytać-jako raczkująca wielopieluchowa mama-czemu wybierasz formowankę na dzień-pod jakim względem jest lepsza np. od kieszonek?

Formowanki są imho bardziej chłonne i mniej awaryjne - wolę je na drzemki czy dłuższe spacery/wyjścia z domu. Lepiej się też sprawdzają w trakcie upałów. Ale kieszonki też mamy w obiegu, średnio dziennie idzie jednak więcej kieszonek, niż formowanek :)

Pat
25-08-2014, 16:03
Kamillek, wełna to wełna - jeśli to 100% wełny, tak czy siak będzie bardzo przewiewna :) Ja mam Ecodidi do wkładów, a gacie do formowanek.

Roanna
26-08-2014, 00:32
Dziewczyny, a jaki otulacz pulowy na tego giganta XL zakładacie? (ja niewełniana niestety...) Mam otulacze Kokosi OS, wejda? Ktoś ich uzywa moze z pulem?

kustafa
26-08-2014, 06:10
Kokosi moga byc za małe. Raczej Blueberry lub Weehuggers

Pat
26-08-2014, 08:01
Blueberry wchodzi na pewno. Innych dużych pulowych nie znam.

Dafnia
26-08-2014, 09:20
Ja na bambusowy puch zakładam Filipa na noc i jest super. Tylko lepiej żeby dziecko nie miało body zapinanego pod pupa bo wtedy może trochę pociągnąć wilgoci jak się w nocy wierci. Lepiej jakieś śpiochy :-)

urkye
26-08-2014, 09:50
Dziewczyny, a jaki otulacz pulowy na tego giganta XL zakładacie? (ja niewełniana niestety...) Mam otulacze Kokosi OS, wejda? Ktoś ich uzywa moze z pulem?

Kokosi OS daje radę :)

kustafa
26-08-2014, 09:53
Kokosi OS daje radę :)

Na Bambusowy Puch XL czy na zwykły OS?

Pat
26-08-2014, 10:29
Przypominało mi się, że Kokosi jakiś czas temu pisała o uszytych jednokolorowych otulaczach pulowych XL. Zapytajcie. Były niedrogie, a solidne.

urkye
26-08-2014, 12:18
Na Bambusowy Puch XL czy na zwykły OS?

OS, XL nie mam; wlasnie widze, ze nie doczytalam - sorry;)

kamillek2
27-08-2014, 11:49
Dziękuję za odpowiedzi!
A jakich szortów wełnianych używacie na formowankę?

kustafa
27-08-2014, 11:50
Dziękuję za odpowiedzi!
A jakich szortów wełnianych używacie na formowankę?

Storchenkinder lub Podaj Dalej

kornflejka
27-08-2014, 12:22
Dziękuję za odpowiedzi!
A jakich szortów wełnianych używacie na formowankę?


Storchenkinder lub Podaj Dalej

U nas to co wyżej napisała koleżanka kustafa ale też mam gatki od aptoni, czyli PuciBuli i są super

kaisa
02-12-2014, 22:57
A jak wam się sprawdza pupeko xl u chłopca? Widziałam na stronie, że ten wkład jest składany na 3 części, a nie jak w OS długi język. U nas po nocy mokro praktycznie tylko z przodu, długi wkład da się dobrze dopasować do takiego przemoczenia. Ten wkład składany na 3 części, to już nie bardzo...trzeba by dodawać chyba jakąś wkładkę z przodu?

Magenta
03-12-2014, 01:09
Duze Pulowe sa Nature babies L , zakrywaly pieknie kazda formowanke, zwlaszcza nocne, z dodatkowymi wkladami.

mamaHani
04-12-2014, 23:37
Otulacze Pupeko pomieszczą każda formowankę, Puch Xl także :-)

kaisa (http://www.chusty.info/forum/member.php/24852-kaisa) ten wkład w Bambusowym Puchu XL jest odpinany więc można go złożyć tak, by z przodu było więcej

kaisa
05-12-2014, 00:27
kaisa (http://www.chusty.info/forum/member.php/24852-kaisa) ten wkład w Bambusowym Puchu XL jest odpinany więc można go złożyć tak, by z przodu było więcej
Właśnie nie umiem tego sobie wyobrazić - możesz mi to opisać? Chyba za mało kreatywna jestem w składaniu pieluszek:)

mamaHani
12-12-2014, 12:19
możesz podwinąć przód wkładu i dopiero wtedy złożyć na trzy (orzy tej opcji wkład nie będzie przypięty do pieluszki)

kustafa
31-01-2015, 16:51
może komuś przyda się porównanie wielkości formowanek Bambusowy Puch OS i XL? ja niedawno takiego zestawienia szukałam i nie znalazłam.
po lewej wersja OS, po prawej XL.
na mojego dwulatka (13 kg) OS mieści się przy najbardziej rozpiętych wszystkich napach. z kolei XL - przy najbardziej spiętych. fajnie więc, że formowanki idealnie pokrywają cały etap peluchowania. XL jest naprawdę spora, mam wrażenie że starczyłaby dla 3-4 latka czyli sugerowanego przez producenta 16 kg (jeśli byłaby taka potrzeba). ma dłuuugie „uszy”, obejmie więc nawet duży w obwodzie brzuszek. jest też o wiele bardziej chłonna ze względu na grubszy wkład wewn.

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/31/b197b43b9debd487274ee553c8153c85.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/31/a67932bdacc19db2be356fba8e6c9778.jpg

Magenta
01-02-2015, 19:51
Kustafa dzieki, a czy polecilabys ja na nocki? Zmiesci sie pod kazdy otulacz?

mamaHani
01-02-2015, 23:33
Kustafa dzieki, a czy polecilabys ja na nocki? Zmiesci sie pod kazdy otulacz?

Pod Pupekowy na pewno.

kustafa
01-02-2015, 23:45
Kustafa dzieki, a czy polecilabys ja na nocki? Zmiesci sie pod kazdy otulacz?

Magenta, pytasz o BP XL? Jest bardzo chłonna, na nocki spokojnie daje radę. Nie wiem, ile siusia twoja pannica, ale mój zasikuje nie więcej niż 50-60% jej możliwości. Używamy jej z Storchenami r.III (pod r.II byłoby ciasno). Pod Blueberry wchodzi również. Co do innych marek - nie wiem, nie miałam na stanie więc trudno mi coś polecić.

Magenta
02-02-2015, 10:19
Dzieki to mi wystarczy :-) zostalo mi juz tylko nocne pieluchowanie ;-)

magdas-b
11-04-2015, 07:14
kupiłam niedawno formowanke w rozmiarze os i jestem bardzo zadowolona. Pieluszka świetnie sie dopasowuje do dziecka, przez co mimo swej wielokosci pupa wcale nie jest duża:) Podoba mi sie to ze napy do wkladow są z przodu i nie odciskają się na pleckach u maluszka.

mamaHani
10-07-2015, 14:36
Porównanie BAmbusowych Puchów

Xs/S ------------- one size 4-13 kg -------------L/XL 12-16 kg

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10428010_908847332470493_1858384569609332669_n.jpg ?oh=5862faf240fc920d088deb52c43d6b25&oe=56291A3C

Mauarich
16-07-2015, 18:32
Cora ma 2lata, wazy 9kg. Narazie bambusowy puch mamy jeden (os) i jest to najwieksza z naszych bambusowych formowanek (puppi z kieszonka , kokosi z bambusowej froty i tots bots bamboozle) -jest to tez najmieksza i najmilsza w dotyku z bambusowych formowanek. Lubie tez wpinany z przodu wklad i ta wkladke przwdnia na niego- to wiele ulatwia i bardzo sie przyda jak bedzie ja nosil synek.

kamyczek
08-10-2015, 10:05
Ja kupiłam bambusowy puch w rozmiarze os używany i jestem z niego mocno zadowolona mimo że już widać po nim że swoje przeszedł. Plus za wpinanie wkładu z przodu pieluszki. Oraz że mniejsza wkładka ma mikropolar z jednej strony- kiedy chcę żeby dziecko miało sucho gdy śpi to wkładam na tą stronę, jak zakładam w dzień to na tę z bambusem. Chłonna jest na tyle że teraz czekam na rozmiar xl. Mam nadzieję że posłuży nam na nocki aż do końca okresu pieluchowania.