PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie najlepsze z polskich pieluch?



medżik
02-12-2011, 00:21
Powoli wkręcam się znów w pieluchowanie i zauważyłam że jest kilka polskich "firm" które szyją pieluchy.
babyetta, nappemi, pupeko, little penguin, malemi, eko_mama .....
chciałam zapytać was o opinię które są dobre, niezawodne, fajnie się noszą itp.

Kasia.234
02-12-2011, 00:31
Każdy pewnie powie coś innego ;)
To zależy, od tego, co woli mama, co woli dziecko, czy na wyjścia, czy po domu, czy dziecko szczupłe czy raczej pulchne, czy drobne czy większe, sporo tego jest :)
ja znam 3 pierwsze, 3 ostatnich nie widziałam i nie testowałam i o ile mam porównanie 1 i 2 bo mam w domu i używam/używałam, głównie kieszonki, to 3 miałam tylko testowe formowanki i ciężko mi je porównać do pozostałych, bo to inna kategoria.

medżik
02-12-2011, 00:46
to prawda że wiele czynników jest tu ważnych...
np:
-narazie sprawdzają się bardziej wąskie, choć wiem że niebawem będę lubić i te szerokie.
? które są wąskie a które szerokie???

- czy któreś znich mają mikropolar taki jak w BG i Itti Bitti (taki drobny i jakby jednolity, a nie włochaty;-)

- jakie modele kieszonek i formowanek sprawdziły wam się na dzień?

- a jakie na noc?

- i tak z innej beczki, bo dotyczy wszystkich pieluch (ja u starszych używałam tylko wewnątrz z polarem)
co fajniej się sprawdza przy pupie u maluszka kilkumiesięcznego, czy polar i uczucie suchości czy inne materiały dające odczuć mokro?

demona
02-12-2011, 01:29
Babyetta, wnętrze mają do wyboru

nuna77
02-12-2011, 08:56
My sie własnie przerzucamy na polskie nasze ulubione to Eko mama są raczej waskie w kroku super uszyte, Sylviontko mamy na razie jedną kieszonke, bardzo ładna.
Babyetta niedawno kupiłałam używaną więc jeszcze nie mam zdania, ale też raczej nie sa za szerokie w kroku.

IB to chyba mają welur syntetyczny przy pupie, a może się mylę:hmm:

Formowanek jeszcze nie używalismy, ale już do nas lecą:ninja:

U nas nie ma znaczenia jaki materiał przy pupie, mam i z bambusem uczucie mokro i z polarem, welurkiem. Jak na razie to bez znaczenia dla Synka.

Magda&Franio
02-12-2011, 09:04
Prześledź dokładnie dział recenzji, powinno to nieco pomóc. Zawsze możesz ma bazarku kupić po 1 szt. różnych polskich firm i sama sprawdzić co wam odpowiada, a te co nie podpasowały ponownie sprzedać.
Ja uwielbiam Eko_mamę. Najlepiej uszyte, pełna dowolność przy zamawianiu pieluchy, zresztą mam która je szyje to przemiła dziewczyna. Te pieluszki IMO świetnie sprawdzają się u szczupłych dzieci, są jakoś tak fajnie skrojone na pupie.
Nam nie podpasowała babyetta, miałam wrażenie zbyt obszernej pieluchy, która po włożeniu wkładów i zamontowaniu jej na pupie dziwnie z tyłu obwisała.

Najlepsza rada to poprostu zacząć testować :)

Anyczka
02-12-2011, 09:48
to prawda że wiele czynników jest tu ważnych...
np:
-narazie sprawdzają się bardziej wąskie, choć wiem że niebawem będę lubić i te szerokie.
? które są wąskie a które szerokie???

- czy któreś znich mają mikropolar taki jak w BG i Itti Bitti (taki drobny i jakby jednolity, a nie włochaty;-)

- jakie modele kieszonek i formowanek sprawdziły wam się na dzień?

- a jakie na noc?

- i tak z innej beczki, bo dotyczy wszystkich pieluch (ja u starszych używałam tylko wewnątrz z polarem)
co fajniej się sprawdza przy pupie u maluszka kilkumiesięcznego, czy polar i uczucie suchości czy inne materiały dające odczuć mokro?

Chyba każdemu co innego pasuje. Ja wypróbowałam chyba wszystkie;) Z wyboru nie używam pieluch z syntetykami przy pupie, ale Jadwisi to nie przeszkadza - wiem, że niektóre dzieci nie znoszą mokrej pupy i jest dramat. Eko_mama ma cudowne formowanki (również na noc), NappiMe mają fajne kieszonki wąskie w kroku i ogółem małe i zgrabne (od pupy syntetyczny welur najczęściej, ale bardzo przyjemny i świetnie się spierają z niego kupy), mamy też parę kieszonek Babyetty. W Little Penguin moim hitem są otulacze pulowe na napy.
Radzę popróbować;)

Guest
02-12-2011, 10:25
zerknij tu na forum jeszcze w wątek sylviątka
i jeszcze franiszka fajnie szyje
co do wnętrza to jest wątek o pieluchowaniu maluszków - cenna literatura ;) - ale dziewczyny szyją tak że przeważnie możesz sobie sama wybrać

medżik
02-12-2011, 12:15
Zawsze możesz ma bazarku kupić po 1 szt. różnych polskich firm i sama sprawdzić co wam odpowiada, a te co nie podpasowały ponownie sprzedać.

tak też zrobiłam i trochę kupiłam używanych aby popróbować, ale z przyjemnością posłucham waszych opini, bo nie ukrywam że nie mam teraz możliwości testowania i kupowania wszystkich rodzajów:cry: niestety

darijah
02-12-2011, 12:39
W bumgeniusach i itti bitti jest welurek syntetyczny.

U mnie jest do wyboru: cienki,antybakteryjny mikropolar w dwóch kolorach(biały i ecru) , welur syntetyczny w trzech kolorach(biały, beżowy i jasno zielony) oraz welur bawełniany w pięciu kolorach(biały,granatowy,błękitny,zółty i zielony)
Do tego mnóstwo kolorowych tkanin/dzianin i podwójny system regulacji ( standardowe napki oraz regulowane gumeczki przy nóżkach i na plecach)

A jeśli chodzi o to, które są najlepsze to chyba nikt nie odpowie jednoznacznie. Trzeba samemu wypróbować bo ilu użytkowników tyle opinii.

Na pewno bardzo fajnie, że interesujesz się polskimi producentami bo rynek bardzo się rozwinął i trzeba wspierać rodzimą przedsiębiorczość , zwłaszcza, że każda z nas jest mamą maluszków i wszystkie wkładamy mnóstwo ciężkiej pracy w prowadzenie swoich firm.
:thumbs up:

libra
02-12-2011, 12:45
Nappime - wąski, od pupy fajny welurek, który idealnie się dopiera:thumbs up: (chyba jako jedyny, bo na innych [zagranicznych - markowych i chinkach] polarkach, welurkach, że o bambusie nie wspomnę :roll: zostają ślady po kupie forever).
Co do wąskiego kroku na teraz, a szerokiego na potem - :hmm: to zupełnie odwrotne miałam (a właściwie mój syn) potrzeby - jak był maleńki szeroki krok nie przeszkadzał, odkąd raczkuje (7 mies.) tylko itti bitti, ewentualnie nappime zdaje egzamin. Na nocki wciąż szerokie wonderosy.

IwonaKM
02-12-2011, 13:09
Mam Eko_mama kieszonkę i SiO wymiarowe i jestem bardzo zadowolona, pieluszki zgrabne i estetycznie wykonane. To co wazne, można pieluszkę uszyć na miarę, nie tylko wielkość ale i zawartość, wedle życzenia i dostępności materiałów warstwa zewnętrzna, wewnętrzna i rodzaj pieluszki.

Poza tym kieszonka MałeMe z coolmaxem też bardzo fajna, mięciusienka, zgrabniutka, ładnie uszyta

Mam też bawełniane Pupeko i minkie NappieMe, obie ładnie uszyte, bezwypadkowe, zgrabnie leżą nawet na maleńkiej chudej pupce ale mają welur syntetyczny przy pupie i zakładam je rzadko, bo jak się okazało pupcia mojej córeczki nie potrafi sie zaprzyjaźnic z welurkiem syntetycznym.

medżik
02-12-2011, 15:46
pooglądałam strony z polskimi pieluchami, też te o których przed chwilą się dowiedziałam,
Dziewczyny! GRATULACJE! piękne pieluchy, fajnie zrobione strony www, :high::high::high:
jestem pod wrażeniem
... teraz coś bym sobie wybrała...:rolleye: od czego tu zacząć

darijah
02-12-2011, 15:59
... teraz coś bym sobie wybrała...:rolleye: od czego tu zacząć

Po jednej od każdego ;-)

Ja i Nappime mamy na przykład opcję wspólnej wysyłki; można trochę zaoszczędzić :-)

rafandynka
16-01-2012, 21:03
Dodam jeszcze nasze Baby Jungle - na razie mamy formowanki i duofoldy szyte dla Bio i Eko (dostępne na www.bioieko.pl). Mamy też wielorazowe ekomyjki.
Pieluszki są wąskie w kroku, na napy - certyfikowany materiał, napki i nici, wzór pieluszki przestestowany na sporej grupie (50) Maluszków, zastrzeżony.
Zapraszam :)

klusiecka
08-02-2012, 11:12
Ważne jest to czy firma szyjąca zgadza się na modyfikacje, zwężenie poszerzenie kroku, ilośc i rozstaw nap, materiał, uszycie dodatkowych wkładów, kolory. I jaki masz kontakt mailowy z osoba szyjąca, jak również czas realizacji. ( czekanie na pieluchę miesiac to moim zdaniem gruba przesada!)
Obejrzyj tez zdjęcia czy nie ma wystających nitek! to dyskwalifikuje pieluchy od razu, po za tym powiem cos chyba mało popularnego: pielucha nie jest mega trudna do uszycia i mamy/ firmy szyjące robią to po prostu podobnie, z tych samych materiałów nie musisz więc kupowac wszystkich do przetestowania, wystarczy zamówic jedna a jak bedzie ok to kontynuować zamawianie u tej samej osoby.

metis1
08-02-2012, 12:26
Po przerobieniu kilkunastu rodzajów i marek stwierdzam, że zdecydowanie najbardziej nam pasują BabYettki :thumbs up: (tysiule też, ze spódniczkami!:P, ale one niedostępne w regularnej sprzedaży).
Wolę te z polarkiem od pupy, aksamit bambusowy robi się po kilkunastu praniach niefajny.

sharkah
08-02-2012, 12:36
Ja też miałam kilka różnych polskich pieluszek i na ten moment najbardziej lubię pieluszki od Sylviontka. Nappime są super dla drobniejszych dzieci, bo są malutkie i zgrabne. Od Babyetty miałam tylko otulacze, ale gumki się wrzynały nawet u mojego chudzielca, więc używałam ich tylko awaryjnie... To, które są najlepsze to chyba jednak indywidualna sprawa, bo dzieci mają różną budowę, a rodzice różne preferencje :)

LuterAnka
08-06-2012, 12:09
Ja testowałam:
- kieszonkę pul i otulacz polarowy Babyetty
- kieszonkę NappiMe z wkładem
- kieszonkę, formowankę na snapkę, wkłady składane mikrofibrowe i małe wkłady mikrofibrowe Little Penguin
- otulacz pul i formowankę bambusową Mikulo
- otulacz eko_mama
- otulacz, prefoldy bambusowe, wkłady składane bambusowe + wkładki sucha pupa mikropolar+bambus, myjki bambusowe, waciki bambusowe, wkładki higieniczne i różne wkładki laktacyjne Pupeko

Jak dla mnie absolutny hit to:
- kieszonki z lamówką Little Penguin. Dzięki lamówce materiał ze środka nie wywija się przy nóżkach i pielucha jest szczelna. Do tego pingwinki są najbardziej zgrabne ze wszystkich kieszonek jakie miałam. Cienkie jak otulacz, więc nie robią efektu wielkiej pupy. No i mają super wzory :)
- otulacz Pupeko. Wydaje się spory, ale ładnie się dopasowuje i jest szczelny. Super! Szkoda, że mało wzorów, które by mnie zachwyciły.
W ogóle Pupeko super rzeczy robi i chętnie wracam tam na zakupy :)
- formowanka bambusowa Mikulo. Bardzo zgrabna, nie gruba, nie robi dużej pupy a fajnie chłonie. Otulacz też OK.

Nappime kieszonka fajna, ale trochę przecieka przy nóżkach. Wkład z froty bawełnianej sztywny :/

Kompletnie nie podeszła mi Babyetta. Polarek od środka wywija się przy nóżkach i przez to przecieka. I w kieszonce i w otulaczu to samo :( Zraziłam się.

Kocia_mama
01-08-2012, 17:44
dziewczyny, odgrzebuje temat, bo przerzucam sie z tetry na kieszonki i...
No wlasnie, na razie mam jedna kieszonke małe me, z tych najnowszych (choc w pt. pojawia sie jeszcze nowsze) i jestem w niej zakochana na zaboj, glownie przez mieciutki i delikatny pul, taki lekko gumowaty, z taka fajna strukturka.
Orientujecie sie moze, czy ktorekolwiek inne polskie pieluszki taki maja?

ewaibartek
01-08-2012, 21:12
nappime taki ma :)

Kocia_mama
01-08-2012, 21:19
i to jest bardzo dobra wiadomosc! Dzieki :-)

dominika1980
22-11-2012, 11:06
Patrze i szukam, szukam i patrze. Ciezko decyzje podjac, bo nie chce podjac zlej.

Z wybranych przeze mnie, ludzie chwala Tetro i NappiMe z tego co czytam.

Poszukuje formowanek na mocne rzepy, nalepiej one size albo podobnych do TotsBots Bamboozle r 2. Musza byc wykonane w Polsce z naturlanych (oddychajacych) materialow i duzo pochlaniac.
Uwielbiam Close parent Pop-in, ale pozyczki nie chce na nie brac ;) Bamboozle tez lubie, ale zmieniac musze po 1,5 godzinie, bo inaczej nieprzyjemne to (wiec tylko po domu uzywam).
Odchodze od kieszonek (mam kilka, nie chce wiecej).
Probowalam tylko 1 pieluchy polskiej (nie dlatego ze taka posh jestem, ale dlatego ze droga przesylka tu gdzie mieszkam). I MOCNO SIE ZAWIODLAM. All-in-one LittlePenguin, ciekla niemal natychmiast, kupki karmiacego sie piersia synka w ogole nie trzymala. :( No i po tylko niewielu praniach, pieluchy wygladaly na stare.

Mam ochote na formowanki NappiMe na troczki. Niektore pieluchy jak zauwazylam bardziej pasuja chlopcom, inne dziewczynow (np. itti bitti WCALE nam nie odpowiada, choc baaaaardzo mi sie podobaja wizualnie). Moj syn jest szalenie ruchliwy i ma 20 miesiecy. Czy mogla by sie ktoras z Pan (albo Panow) wypowiedziec?

Dziekuje z gory! (i przepraszam za "powiesc")

Wiewiórka
22-11-2012, 11:12
Patrze i szukam, szukam i patrze. Ciezko decyzje podjac, bo nie chce podjac zlej.

Z wybranych przeze mnie, ludzie chwala Tetro i NappiMe z tego co czytam.

Poszukuje formowanek na mocne rzepy, nalepiej one size albo podobnych do TotsBots Bamboozle r 2. Musza byc wykonane w Polsce z naturlanych (oddychajacych) materialow i duzo pochlaniac.
Uwielbiam Close parent Pop-in, ale pozyczki nie chce na nie brac ;) Bamboozle tez lubie, ale zmieniac musze po 1,5 godzinie, bo inaczej nieprzyjemne to (wiec tylko po domu uzywam).
Odchodze od kieszonek (mam kilka, nie chce wiecej).
Probowalam tylko 1 pieluchy polskiej (nie dlatego ze taka posh jestem, ale dlatego ze droga przesylka tu gdzie mieszkam). I MOCNO SIE ZAWIODLAM. All-in-one LittlePenguin, ciekla niemal natychmiast, kupki karmiacego sie piersia synka w ogole nie trzymala. :( No i po tylko niewielu praniach, pieluchy wygladaly na stare.

Mam ochote na formowanki NappiMe na troczki. Niektore pieluchy jak zauwazylam bardziej pasuja chlopcom, inne dziewczynow (np. itti bitti WCALE nam nie odpowiada, choc baaaaardzo mi sie podobaja wizualnie). Moj syn jest szalenie ruchliwy i ma 20 miesiecy. Czy mogla by sie ktoras z Pan (albo Panow) wypowiedziec?

Dziekuje z gory! (i przepraszam za "powiesc")
Jak do tej pory dokonałaś nie całkiem dobrych wyborów, twój aluch otrzebje naprawdę chłonnych pieluch. Jest wiele firm polskich pieluchowych, np. pupeko, małe me, kokosi, mio unico i inne które juz wymieniłaś
Polecam ci zwrócenie uwagi na pupeko i kokosi, mają super formowanki bambusowe bardzo chłonne, wkłady również mają ekstra, możesz nawet jak masz jakieś kieszonki zostawić kieszonki i dokupić bardzo chłonne wkłady i bedzie wtedy dobrze

dominika1980
23-11-2012, 00:21
Ach, to dobrze, bo pupeko mi sie podobaja BARDZO :)

ania mania
26-12-2012, 15:32
A które pieluszki formowane są bardziej zgrabne? Bambusowy puch pupeko czy formowana ecodidi z kieszonką i bambusem?

dominika1980
27-12-2012, 00:53
No i mam pupeki. Bambusowy puch na razie tylko uzywalam. Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne, nawet bez przedprania nic nie cieklo.

koleszna
30-12-2012, 10:37
Deriah jaka szkoda że odkryłam Twoją firmę dopiero teraz. W wyszukiwarce nie wyskakiwałaś. Piękne te pieluszki w przyszłym miesiącu z pewnością kupię:thumbs up:

koleszna
30-12-2012, 10:45
Ja mam nappie me, babyyetta ( z mikropolarem)i małe me kieszonki z mikropolarem i coolmaxem. W dzień są super ale ile bym do nich nie napchała wkładów to nocy nie przetrwała dotąd żadna (nawet z otulaczem).

zoana
30-12-2012, 10:50
Ja mam nappie me, babyyetta ( z mikropolarem)i małe me kieszonki z mikropolarem i coolmaxem. W dzień są super ale ile bym do nich nie napchała wkładów to nocy nie przetrwała dotąd żadna (nawet z otulaczem).

Są wątki co stosować na noc;) Najlepsza opcja,najbardziej chłonna to formowanka+ wełna;)

demona
30-12-2012, 11:19
Babyetta, wnętrze mają do wyboru

chciałam sprostować moja archiwalną wypowiedz, ze potem się już Yetta niestety popsuła. PUL strasznie twardy i sztywny.
NappieMe zdecydowanie przyjemniejsze;)

a potem to już przeszłam na formowanki wyłacznie.


Najlepsza opcja,najbardziej chłonna to formowanka+ wełna;)
amen

sag8
30-12-2012, 20:01
polski otulacz wełniany, czyj? bo do głowy przychodzmi tylko Tetro...

ifinoe
30-12-2012, 20:09
polski otulacz wełniany, czyj? bo do głowy przychodzmi tylko Tetro...

ecodidi forever :heart: :)))

sag8
30-12-2012, 20:18
ecodidi forever :heart: :)))


dzięki, światło mi w głowie, że gdzieś u kogoś widziałam, tylko nie mogłam sobie przypomnieć u kogo...

po półtora rocznej przerwie znów zgłębiam temat i widzę, że sporo się pozmieniało, oczywiście na plus....

i cieszę się bardzo, że jest tylu polskich producentów....

borussia
30-12-2012, 20:24
ecodidi forever :heart: :)))
:iagree:
wprawdzie z wełnianych używałam tylko ecodidi, ale był tak dobry że nawet nie czułam potrzeby testowania innych wełniaków8-)

no i cena też ok, taka "niewełniana" ;)

dominika1980
31-12-2012, 07:56
:iagree:
wprawdzie z wełnianych używałam tylko ecodidi, ale był tak dobry że nawet nie czułam potrzeby testowania innych wełniaków8-)

no i cena też ok, taka "niewełniana" ;)

A gdzie te slynne ecodidi sa dostepne przez internet?

sag8
31-12-2012, 08:06
w pieluszkowym Handmade

dominika1980
31-12-2012, 08:20
w pieluszkowym Handmade

pewnie to jest oczywiste, ale nie moge zlokalizowac... mozna linka?

sag8
31-12-2012, 08:24
a proszę Cię bardzo - ECODIDI (http://chusty.info/forum/showthread.php/78916-lt-%28-_-%29-gt-e-c-o-d-i-d-i-ZIK-ZAK-lt-%28-_-%29-gt-formowanki-we%C5%82niaki-wk%C5%82ady-myjki-gt-post-1-2-lt-Zapraszam-gt)

_agata89
31-12-2012, 22:43
Dla nas nr 1 jest małe me- najnowsza "edycja" nic nie przecieka i wytrzymuje z dwoma wkładami nawet noc ;)
Ale generalnie na noc formowanka plus gacie wełniane niezastąpione ;) Formowanka Agny (też handmade) u nas świetnie sprawdza się na noc ;) gacie mamy Magnolii i sobie chwalimy

ela84
03-01-2013, 15:40
Dla mnie numerem 1 jest babyetta, numerem 2 maleme, numerem 3 nappime. Najbardziej wytrzymały jest pul poliestrowy (bawełniany i minky nam cieknie szybciej przy takich samych wkładach). W każdym razie te trzy firmy polecam z czystym sumieniem, a na maylily uważajcie, jestem niezadowolona, bo pieluszki od początku przeciekają, do tego są drogie i szerokie.

margolcia
12-03-2013, 14:58
U nas najlepiej się sprawdza:
1. Milovia (małeMe) - śliczne i jeszcze nie zdarzył nam się przeciek. Idealne na noc, bardzo fajnie przylegają i nie odciskają.
2. Maylily - najśliczniejsze i najmilsze w dotyku pieluszki jakie znam. Duże, ale nam akurat o nie przeszkadza. Po wielu praniach minky wciąż jest idealnie miękki :D
3. NappiMe - bardzo zgrabne i wąskie w kroku. Myślę, że to jedna z niewielu kieszonek OS, którą można włożyć na noworodka bez obawy, że się w niej utopi :)

Natomiast kompletnie nie sprawdziła się u nas Babyetta -polarek wciąż się wywijał na zewnątrz i były przecieki.

Mała Mi
21-03-2013, 11:23
U nas numerem jeden było dotychczas małeMe, choc ostatnio do łask powróciła babyetta. Kiedyś się zdenerwowałam, bo-tak jak pisze Margolcia-polarek mi się wywijał na zewnątrz i ciuszki były przez to mokre. Ale od jakiegos czasu babyetta dobrze nam służy. Ukladam pieluszki jak najlepiej w pachwinkach i jest ok. Bardzo podoba mi siê, że pieluszki są delikatne i nie mają przeszyć wokół udek. Dzięki temu nie ma żadnych odcisków. Z tych samych powodów bardzo lubię kieszonki Kokosi.

Mauarich
22-11-2015, 15:37
odswiezam, bo jestem ciekawa opinii :P

sporo sie na rynku polskich pieluszek zmienilo... chyba puppi u mnie wygrywa, ale czekam wlasnie na przesylke z ecodidi :P moze ich welniak jesienny i formowanka z falbankami mnie przekonaja :P

atsumi
24-11-2015, 22:08
Chyba zależy jaki rodzaj pieluszki. Czy to takie ogólne pytanie o najfajniejszą, najlepszą markę? :)

mako
11-05-2018, 10:53
nappime :) i yetka. nappime, cudowne, mięciutkie kieszonki jak majteczki :heart: widać, że szyta daleko od hal przemysłowych ;)

Kreska
11-05-2018, 10:59
I welniaki z mieciutkimi wkladami bambusowymi.
Ecodidi, puppi, kokosi

MonikaK
11-05-2018, 12:03
mako :beat: