PDA

Zobacz pełną wersję : BECO ? czy tuli czy bondolino? dla malucha



medżik
29-11-2011, 11:07
witajcie
szukam porady :mighty:
uwielbiamy chustę i dużo nosimy się,
potrzebuję jednak nosidła zapinanego !!( nie wiązanego) dla 4,5 miesięczniaka
Tosiul jest duża ma ok 8kg (a może i już więcej)

będę używać nosidła tylko do krótkich przejść.
wyjście z samochodu, wejście, wyjście z samochodu wejście, wyjście z .....:duh::p
słyszałam że panel między nóżkami nie może być za szeroki dla takiego malca,
???
co proponujecie?

mi.
29-11-2011, 11:10
ja proponuję chustę kółkową.

Julla
29-11-2011, 11:40
Faktycznie, w takim przypadku, chyba bardziej opłaca się chusta kółkowa :) Ja kupiłam lnianą z Oppamamy za 50 zł, a za nosidło trzeba dać minimum 4 razy tyle :)

Z tego, co pamiętam, Bondolino jest od urodzenia...

medżik
29-11-2011, 12:46
nigdy nie miałam kółkowej, jakoś tak....:confused:
i takie małe można w kółkowej? mam w wyobraźni obrazek że w kółkowej tylko na boku się nosi?,... :oops: jeśli strzeliłam gafę to przepraszam,
a jesli tak to jakiej firmy tą kółkową i co jest ważne przy wyborze?

mi.
29-11-2011, 12:56
w kółkowej można od urodzenia (natomiast - wg mnie - żadne nosidło się nie nadaje dla niesiedzącego samodzielnie dziecka :() - można na brzuchu, można na biodrze.

ja Ci polecam chustę kółkową uszytą z materiału skośnokrzyżowego z prostym ramieniem i dużymi kółkami :)

natala
29-11-2011, 14:41
kolkowa poprobuj najpierw (sprobuj pozyczyc na troche) bo to wcale nei takie latwe ustrojstwo jest jak sie wydaje ;(ja z kolkowa do tej pory sie srednio dogaduje). a jak nie kolkowa to, imo, bondolino. wojtek byl noszony w bondolino wczesniej niz zaczal siadac (sporadycznie, przez meza glownie). bondolino ma zwezany panel, dobrze opatula (jak na nosidlo, rzecz jasna), dobrze sie go dociaga.

Tola_zet
29-11-2011, 15:06
ja mam dziecię podobnych gabarytów i mam zamówione storchenwiege - hybrydę, którą wcześniej testowałam.
Zaznaczam, że póki co używam jej jako alternatywy do noszenia na rękach, a nie dla chusty - czyli tak jak napisałaś np. z samochodu do sklepu itp...
Storczyk jest o tyle fajny, że ma regulowany panel, więc dla malucha będzie się nadawał, ale oczywiście jestem świadoma, że tak dobrze jak chusta plecków nie podtrzyma.
Też jestem zdania, że kółkowa to nie taka łatwa sprawa, przy moim ruchliwym maluchu, jak potrzebuję szybko go w coś wsadzić i przenieść bezpieczniej niż na rękach zdecydowanie najbardziej sprawdza się nosidełko.