PDA

Zobacz pełną wersję : niemiecki ebay - a polskie zakupy?



marlei
23-11-2011, 16:37
Przegladalam sobie wlasnie niemieckiego ebaya:) no i jestem zaskoczona, ze mozna tam nabyc chusty za grosze;-)

Niestety niemieckiego nie znam:hide: ale po przetlumaczeniu wiekszosc nie oferuje przesylek zagranicznych:roll:

Ma ktos jakies doswiadczenia, ktorymi moze sie podzielic???

Bede wdzieczna:mrgreen:

masia
23-11-2011, 17:09
z mojego doswiadczenia wynika, ze wiekszosc jednak proponuje wysylke zagraniczna :)
w razie problemow jezykowych sluze pomoca

mamaLiKa
23-11-2011, 17:33
to fakt,że na niemieckim ebay-u sporo fajnych okazji można znaleźć. To pewnie, że przez to, że w Niemczech chustonoszenie dużo bardziej jest rozpowszechnione niż u nas i tradycja noszenia dłuższa. Sporo osób kupuje tą jedną chustę, a jak dziecko wyrośnie to sprzedaje za grosze i nie myśli długo nad tym, że to indio, griasol czy inne cudo (tak jak my to widzimy ;)
Ja czasem coś kupuję, ale będąc w DE, więc bez wysyłki zagranicznej. Na twoim miejscu jak by mi się coś spodobało, próbowałabym pisać do właściciela po angielsku - zawsze jest jakaś szansa, że odpowie. No albo proś nas o pomoc :)

livada
23-11-2011, 18:12
Ja zawsze pytam sprzedającego, czy wyśle do Polski i za ile, po angielsku, bo niemieckiego nie znam. Czasem piszą że nie, ale większość nie widzi problemu, chociaż nie wychodzi to najtaniej.

Kot.w.paski
23-11-2011, 18:20
http://www.ebay.de/itm/TRAGETUCH-BABYTRAGETUCH-Bauchtrage-Tragetasche-NEU-/300576649802?pt=DE_Baby_Kind_Unterwegs_Babytragen&hash=item45fbc3b24a

jak widać gnioty też się znajdą:duh:

masia
23-11-2011, 18:42
i poscielowe "didymosy" tez by sie znalazly ;)

Agut
23-11-2011, 19:07
kupowałam chyba dwie chusty na ebayu. bankowo nie było problemy z wysyłką za granicę.
jesli w opisie nie ma informacji o wysyłce za granice to wystarczy napisać do sprzedawcy i zaptać czy by wysłał.

sag8
23-11-2011, 19:59
tak a'propos okazji http://www.ebay.pl/itm/Didymos-Tragetuch-Rabeneltern-3er-Unikat-rot-schwarz-Gr-6-wrap-unique-item-Pfau-/200677887977?pt=DE_Baby_Kind_Unterwegs_Babytragen&hash=item2eb9558fe9

amst
23-11-2011, 20:16
Kupowałam już chusty przez niemiecki Ebay - w kwestii wysyłki można się dogadać - opcja "nie wysyłam za granicę" jest automatyczna przy wystawianiu aukcji. Ja korzystam z pomocy rodziny w Niemczech jeśli sprzedawca się uprze i nie chce wysyłać. Jest tu kilka forumek z Niemiec - możnaby poprosić o przysługę :)

Didków mają całe mnóstwo, Aprosas tez popularny ale innych firm znacznie mniej. Kupiłam sobie fajny polar do noszenia Popolini - u nas zupełnie nie znany. Poza chustami mają też pieluchy wielo.

Kasia
23-11-2011, 20:29
Wysylaja, chyba ze sie trafi sprzedaca niekumaty jezykowo ;) I na dodatek szybko paczka dociera (tylko niekoniecznie tanio..)
Jesli masz nieco wiecej czasu na wyszukiwanie, nie ograniczaj sie w wyszukiwarce tylko do didymosa - czasem ludzie nie wiedza, co sprzedaja.
Lub nazywaja didymosem po prostu dlugiego pasiaka, nawet zwykly obrus sie z taka nazwa trafia ;)

marlei
23-11-2011, 20:38
Dzieki:)
Ja widzialam bardzo tanie hoppki, a ze moj maluch rosnie i chyba nie zamierza przestac, to potrzebuje czegos co go poniesie, no i widzialam, ze nawet za 15 euro mozna kupic:)
Rewelacja!!!

Na razie bede pytac po angielsku, a jak nic sie nie uda to odezwe sie po pomoc;) Jeszcze raz dziekuje:)

Kasia
23-11-2011, 20:47
A najtansze uzywki w De trafiaja sie w bezplatnych gazetkach dzieciowych w rubryce z ogloszeniami drobnymi. W ciagu slow wanienka-ubranka-kojec-materacyk znalezc mozna i ergo za 20 eur i wiazanki za 10 ;)

anasta
23-11-2011, 21:08
Może ten wątek będzie pomocny: http://naturalmamas.co.uk/forum/showthread.php?t=140857

marlei
23-11-2011, 21:31
Anasta:) rewelacja:applause: Dziekuje:thumbs up:

marlei
02-12-2011, 00:47
No to zakupilam:) bebinke sobie;)

No i mam problem, bo chyba sprzedawca nie jest zachwycony cena no i mi chce odwolac aukcje:(

Podpowiedzcie, jak najtaniej, ubezpieczona przesylke wyslac z Niemiec do Europy, prosze:) Najlepiej po niemiecku:D

amst
02-12-2011, 00:55
No to zakupilam:) bebinke sobie;)

No i mam problem, bo chyba sprzedawca nie jest zachwycony cena no i mi chce odwolac aukcje:(

Podpowiedzcie, jak najtaniej, ubezpieczona przesylke wyslac z Niemiec do Europy, prosze:) Najlepiej po niemiecku:D


Zaprotestuj - nie ma prawa, trudno mógł dac cenę minimalną...

Niemcy mają swoją pocztę albo może kurierem - DHL?
Jak chcesz to moja rodzina będzie jechać do Polski po świętach - możesz podać ich adres - wyśle na niemiecki adres a potem oni już stąd odeślą :)
ale teraz widzę że jesteś w UK. To nie pomogę...

tu jest popularny niemiecki kurier - i taryfikator opłat międzynarodowych:
http://www.hermespaketshop.de/paketeversenden_international.php

marlei
02-12-2011, 00:58
Problem jest taki, ze najpierw szukalam kogos do odbiory w Berlinie, bo sprzedawczyni zaznaczyla, ze to najlepsza forma dla niej. Jak juz znalazlam to mi napisala, ze chusta jest gdzies u rodziny i odbior osobisty jest niemozliwy:( no i teraz chcialabym jej napisac w jaki sposob chce ta chuste otrzymac;) chodzi mi o dokladny rodzaj przesylki itd.

Nie wiem co zrobic:( bo chusta na prawde za grosze;)

jagienkat
02-12-2011, 09:17
Powalcz koniecznie! Z konkretną przesyłka nie doradzę, ale może napisz mu zwyczajnie, że skoro nie odbiór osobisty, to czekasz na wysyłkę na adres taki i taki - nie dyskutuj z nim, w końcu sam wystawił za cenę groszową!

mamaLiKa
02-12-2011, 09:33
może poproś o wysyłkę za pomocą Deutsche Post DHL (poczta niemiecka paczki za granicę wysyła DHL-em)? Transport wszystkich jest automatycznie ubezpieczony. Teraz tylko kwestia czy paczka zmieści się w wymiarach Sz+Dł+Wys + 90 cm i najdłuższa strona będzie miała 60 cm - wtedy kosztuje 8,90 euro. Czy też większa wtedy płacisz 17,00 euro. Tu masz link (http://www.dhl.de/de/paket/privatkunden/international/laenderseiten/grossbritannien.html), możesz im podesłać. To już nie powinno być jakieś straszne skomplikowane dla sprzedającej iść na zwykłą pocztę i wysłać paczkę za granicę. Jak byś miała problem językowy z wytłumaczeniem tego sprzedającej to pisz pw, spróbuję przetłumaczyć :)

Kasia
02-12-2011, 11:19
Jesli mi przeslesz namiary na aukcje i dane sprzedajacej, to moge do niej zadzwonic. Moze przeslac na moj adres w De, do Polski teraz masa ludzi na Swieta stad bedzie jechac.
Nie jestem ciagle na forum, wiec jesli chcesz pomocy, pisz na maila.

marlei
02-12-2011, 12:05
Dziekuje Dziewczyny!!! Jestescie super:)
Wolalabym co prawda przesylke do Anglii;) bo z PL beda mi rodzice musieli przeslac, wiec na jedno mi wyjdzie;)
Wyslalam wczoraj pytanie o koszt przesylki do UK i czekam na odpowiedz:)

Zobaczymy:)
Mam nadzieje, ze sie uda:) Dam znac, co mi odpowie i w razie czego bede prosic o dalsza pomoc:)