PDA

Zobacz pełną wersję : jakie wiązania dla 2-tygodniaka



Nata
24-11-2008, 19:17
Czyli z innej strony od kiedy sie pionizuje i jakie wiązania,zwłaszcza o nóżki mi chodzi.
czy raczej na razie wszelkie wiązania typu kołyska,pouch?
i na co zwracac uwagę?

ithilhin
24-11-2008, 20:13
co do pionizowania to jak we wszystkim sa dwie szkoly i musisz zdecydowac sama. obserwujac swoje dziecko na pewno bedziesz wiedziala na ile jest gotowe i kiedy :-)

dla zdowego donoszengo maluszkamasz do wyboru:
wszystkie pozycje lezace typu kolyska jesli dziecko nie ma klopotu z bioderkami.
a z pozycji pionowych wszytkie te, w ktorych chuste dociaga sie po wlozeniu dziecka (oczywiscie mowimy o chuscie tkanej) czyli kieszonka, kangurek, podwojny iks, siodelko z dlugiej chusty na biodrze.

w pozycjach poziomych musisz zwraca uwage, zeby dziecko bylo na boczku - bo wtedy nie przygnieszmu brodki o piersi i nie bedzie miec klopotow z oddychaniem

w pozucjach pionowych nozki maja byc podgiete pod siebie, kolanka na wysokosci pepka, lekko odwiedzione, plecki zaokraglone, ciasno zawiazane aby dziecko bylo bezpiecznie podtrzymane w kazdym pukcie. chusta ma siegac od karlu do dolkow podkolanowych
i nie krepowac nozek od kolanka w dol!

Nata
25-11-2008, 10:20
BArdzo dziękuje za odpowiedz!!!!
Po cichu liczyłam,że własnie Ty dasz mi KONKRETNE,jak to w Twoim stylu,odpowiedzi.
Wczoraj próbowłam zamotac córke,ło matko, jak ja sie bałam,czy wszystko dobrze robię :hide:
A zaczelo sie od tego,ze ona lubi sobie usnac na mnie, na mej,ze tak powiem,obfitej piersi,wlasnie w pozycji pionowej....no i probowłam ja zamotac....z trwogą.....

ithilhin
25-11-2008, 10:30
:oops: dziekuje

i jak poszlo?

jak Malutka na Tobie lezy a Ty jestes oparta tak w polpionie to mozesz sprobowac zamotac na niej takiej lezacej kangurka nawet za bardzo wstawac nie musisz, dopiero na samo krzyzowanie pasow z tylu i dociaganie :-)