PDA

Zobacz pełną wersję : Ile prań w tygodniu?



erithacus
23-11-2008, 20:20
Chciałabym zrobić uzupełnienie wyliczenia kosztów prania wielorazówek. Potrzebne mi są średnie dane na temat ilości pieluchowych prań w tygodniu.
Jeśli pierzecie z wkładem uzupełniającym podajcie proszę mniej więcej jaki procent stanowi to uzupełnienie.
Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

erithacus
24-11-2008, 13:17
Czy mogę założyć, że podczas prania z wkładem uzupełniającym, 2/3 stanowią pieluchy, a 1/3 to ubrania? U mnie tak mniej więcej wygląda, a u was?

formichiere
24-11-2008, 13:26
Chyba tak bo jak ja piorę to są to głownie pieluchy i dokładam zwykłe pranie i pewnie proporcje takie są. Nie wiem czy była już wcześniej o tym mowa ale przy praniu pieluch pralka nie powinna być bardzo wypełniona żeby pieluchy miały miejsce aby się dokładnie wypłukać.

atoja
24-11-2008, 17:19
Dziewczyny wytłumaczcie blondynce jak ma zagłosować :D

atoja
24-11-2008, 17:22
He he... już mi się udało :)

Tak sobie myślę, że dobrze by było jakby ankieta uwzględniała wiek dziecka, bo ma on istotny wpływ na ilość zużytych pieluch.

enkeli
04-02-2009, 10:49
Dobrze, atoja, mowisz o wieku dziecka. Nasze malenstwo ma 3 tygodnie, "pokazny zestaw" formowanek (IV) i spora ilosc otulaczy, tych PUL - dokupionych wlasciwie bez bolu w sercu - bo wlasnie na poczatku, jak dziec jest malutki to po pierwsze - duzo produkuje i dzieki bogu za to, plus jest taki malenki, ze najmniejszy rozmiar pieluszek jest ciagle za duzy i grozi to przeciekaniem. Nasze IV sprawdzaja sie do tej pory dobrze, choc czasem przeciekna od strony, na ktorej mala spi lub odpoczywa. Na boczku ja kladziemy i ma dodatkowo wilgotne ubranko z tej strony, na ktorej lezy - chyba ma jeszcze za male nozki do tych otulaczy. (Notabene uzywamy wielorazowek od poczatku, w szpitalu jechalismy tylko na Muminach (org. Muumi) - wiec tych kilku dni nie wliczam do dni "praniowych"). A jak pierzemy - to codziennie: i za kazdym razem tez recznie otulacze - bo sa zabrudzone, i dodatkowe ubranka z pieluszkami w pralce. Mysle, ze moze to sie zmnieni, jak malutka bedzie "wypelniac" nozkami dobrze wyciecia w formowankach i otulaczach, a juz widze dazy ku temu. Ladnie je z cyca, ladnie "zuzywa" dzienna ilosc pieluszek, a my radosnie je pierzemy. :jump: