PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie, wielkie przecieki!!!



Megi1983
13-11-2011, 21:33
Witam, mam problem używamy pieluszek od 9 miesięcy (synek ma 14) mam różne pieluszki i tanie z allegro i drogie oryginalne PUL. Od 3 tygodni zaczęły najpierw przesiąkać te tanie a teraz przesiąkają już i te drogie! moczyłam je całą noc w płynie do naczyń ale nie pomaga. Nie wiem czy to że synek jest już duży 14kg i naprawdę dużo siusia czy wina pieluszek?
Napiszcie może macie jakieś sposoby?
z góry dzięki

mamaani
13-11-2011, 22:09
a strippingu próbowałaś??może zapuść pralkę ze 4 razy bez proszku na pełne cykle i pomoże, może pozatykane są poprostu detergentami i złogami.

qmpeela
13-11-2011, 22:11
A może małemu zęby wychodzą?U nas zawsze wtedy przecieki. No i rano, często jak mała po całej nocy siknie to zanim wsiąknie w pieluchę bokami potrafi się wylać. Poobserwuj może to tylko chwilowe?

mama-donna
13-11-2011, 22:14
U mnie też jest sporo przecieków, ale Jula znacznie więcej siusia teraz. Mam na myśli, że jednorazowy sik jest objętościowo znacznie większy, także muszę z mieniać maksymalnie po dwóch sikach. W żłobku jak się nianiek nie postara z wysadzaniem to ma zawsze przeciek i przebieranie. Jula waży 15 kg. A jak z formowankami? Też przesikuje no i czy w w kieszonakch jak przeciekną to wkład jest cały mokry czy tylko częściowo a mimo wszystko jest przeciek?

Megi1983
13-11-2011, 22:20
Używam kieszonek i otulaczy zawsze przy nóżkach przecieka a nie zmieniłam rozmiaru zapięć. I nie próbowałam nigdy na kilka prań bez detergentu ale spróbuje bo niechce przechodzić na jednorazowe i tak już używam np na spacer bo boje się żeby nie zmarzł.

Megi1983
13-11-2011, 22:24
nigdy nie używałam formowanek , po nocy zawsze mokry przy nóżkach czasami cały na szczęście nie budzi się. Wkłady (zawsze używam 2)są mokre różnie w każdym razie można wykręcać takie zasiurkane. A zęby mu też idą 6 naraz się wyrzyna.

mama-donna
14-11-2011, 09:54
nigdy nie używałam formowanek , po nocy zawsze mokry przy nóżkach czasami cały na szczęście nie budzi się. Wkłady (zawsze używam 2)są mokre różnie w każdym razie można wykręcać takie zasiurkane. A zęby mu też idą 6 naraz się wyrzyna.

A jakie masz wkłady? Jak tylko mikrofibrowe to spróbuj czegoś bardziej chłonnego jak na przykład bambus lub konopie albo jakieś fajne chłonne formowanki - na noc według mnie najlepsze - chociaż u nas teraz pampy i w nocy przesikane :duh:

Anyczka
14-11-2011, 10:30
Polecam ten wątek:
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=64810

U nas podobne problemy skończyły się, gdy zaczęłyśmy używać podwójnych wkładek - po prostu siuśki dużej panny nie mieściły się już w tych firmowych.

libra
14-11-2011, 14:46
Podpisuję się pod wypowiedzią Anyczki - tym bardziej, że jak piszesz - wkłady były ciężkie. Po prostu nie dają rady.
A co z wonderoosem? Próbowałaś podwójny wkład? Bo to ciężko przesikać ;-)

Megi1983
14-11-2011, 20:11
bardzo dziękuję za linka, wiele cennych porad wartych wypróbowania,a co do podwójnych wkładów to używam otulacz flip lub bambinomio z 2 wkładami bambinomio lub bumgenius kieszonkę z podwójnym wkładem z kompletu, mam też babyland z bambusowym wkładem ale one przesiąkają najszybciej (może dlatego ze jeden wkład ale 2 już się nie bardzo da zmieścić). Na noc daje hip hip baby AIO i czasami przecieka.
Naprawdę wielkie dzięki za odpowiedzi!!!

Megi1983
14-11-2011, 20:16
tak teraz pomyślałam, że może częściej już trzeba go po prostu przewijać, na pewno zastosuję stripping i spróbuję tą tetrą owijać wkłady. A powiedzcie można z wkładami w 60st pościć w pralce? zawsze prałam w 40.

Lamia
14-11-2011, 21:13
a strippingu próbowałaś??może zapuść pralkę ze 4 razy bez proszku na pełne cykle i pomoże, może pozatykane są poprostu detergentami i złogami.

podepnę się bo też mam taki problem, podobny. ok, kilka płukań, ale tak z ciekawości zapytam: co tam ma się zatykać? serio pytam: proszek zatyka pul i dlatego wycieka? a jak zatkane pieluszki są złogami? Pytam, bo moja wyobraźnia tu chyba nie działa:) ale płukania puszczę! musowo!

morla1
14-11-2011, 21:46
Zgadzam się z dziewczynami, po prostu musisz częściej zmieniać albo poszukać bardziej chłonnych wkładów.

morla1
14-11-2011, 21:49
podepnę się bo też mam taki problem, podobny. ok, kilka płukań, ale tak z ciekawości zapytam: co tam ma się zatykać? serio pytam: proszek zatyka pul i dlatego wycieka? a jak zatkane pieluszki są złogami? Pytam, bo moja wyobraźnia tu chyba nie działa:) ale płukania puszczę! musowo!
Zatyka się nie PUL a polar. Polar może się zatłuścić po prostu i siuśki spływają po nim jak woda po kaczce;), a nie wsiąkają wgłąb.

mamaani
14-11-2011, 23:53
nam ostatnio ze wzgledu na mój mocny sen i mega sik córki nawet najlepsze kieszonki przeciekły, ale formowanka nie do zdarcia, polecam na maxa

Megi1983
16-11-2011, 20:49
dziewczyny ale wy jesteście mądre, tyle pomocnych rzeczy można się dowiedzieć!!!ja właśnie kończę stripping na pewno opiszę efekty, ale już widzę róznicę jak zaczęłam w kieszonkach owijać wkłady w tetrę na razie nie przemokła żadna!!! Dzięki , dzięki, dzięki!!!!

Lamia
16-11-2011, 23:47
Zatyka się nie PUL a polar. Polar może się zatłuścić po prostu i siuśki spływają po nim jak woda po kaczce;), a nie wsiąkają wgłąb.

Dzięki! no to wypłukuję!!:)

libra
17-11-2011, 00:12
A zapchane detergentami lub zatłuszczone wkłady nie chłoną tak skutecznie. Dlatego nie powinno się używać się mydła i płynów (oprócz urlicha, ale to inna sprawa) do prania pieluch.

Megi1983
20-11-2011, 14:27
Zrobiłam jak mówiłyscie 4 prania na 60 st bez proszku całe cykle po 2h45min i pieluszki jak nowe!! a już myślałam ,że to koniec z wielorazówkami i będę zmuszona do jednorazówek. Dzięki za rady!!!