PDA

Zobacz pełną wersję : Tuli zmienilo sie na Tula?



Ananke
08-11-2011, 23:08
http://www.babytula.pl/

To chyba bardzo niedawna zmiana?

mamaslon
08-11-2011, 23:12
no, pierwsze widze

pomidore
08-11-2011, 23:29
ooo, a to ciekawe.

morla1
08-11-2011, 23:33
No to w takim razie mam w domu limit już niedostępny...ze starą nazwą;).

yanettee
08-11-2011, 23:37
tez dziś zauważyłam

Dr.Obinka
09-11-2011, 00:52
Hm, ciekawe, dlaczego? Tuli złe było? Mi się podobało. Tula też jest ok, ale chciałabym wiedzieć :hmm:

Jasnie Pani :)
09-11-2011, 00:58
na fejsie dalej figuruje jako Tuli, ale logo juz Tula

AsiaWr
09-11-2011, 09:18
O, a mi się Tuli tak podoba. Tula mniej...

yanettee
09-11-2011, 09:28
może zapomnieli domene opłacić i ktoś im podkupił ? Wydaje mi się ze to najczęściej jest przyczyną takich zmian literowych w nazwach firm

paskowka
09-11-2011, 10:01
Ooo, ja też wczesniej nie zauwazyłam? Może Ula tu wpadnie i nam cos wyjasni:)

Kreska
09-11-2011, 16:36
tuli ładniej było niż tula...
ciekawe skąd ta zmiana?

odynka
09-11-2011, 16:51
Ooo, ja też wczesniej nie zauwazyłam? Może Ula tu wpadnie i nam cos wyjasni:)

jaka niezamierzona gra słów;)

goshya
09-11-2011, 16:59
tuli ładniejsze jednak ;)

ale wpisałam tuli.pl
i wyskoczyło


Strona w przebudowie / Site under construction
Prosimy o kontakt: wydawnictwo@tuli.pl, tel. 505 778 730

ale jak się wpisze babytuli.pl to przekierowuje na TULA ;)

Ananke
09-11-2011, 16:59
Tak mysle, ze to moze byc dlatego, ze chca wyjsc poza polski rynek i Tula latwiej sie wymawia dla cudzoziemcow niz Tuli?

toffi
09-11-2011, 17:00
zazwyczaj wszelkie zmiany nazw wiążą się z podatkami :) nowa rejestracja działalności, niższe zusy, albo coś ;]

taniuka
09-11-2011, 17:06
o, ciekawe, to ja też mam niedostępny egzemplarz :D


zazwyczaj wszelkie zmiany nazw wiążą się z podatkami :) nowa rejestracja działalności, niższe zusy, albo coś ;]

ale też rejestracja nowego znaku graficznego, to już czas i koszty, więc dziwne... a może ktoś na innych rynkach używa "Tuli"?

goshya
09-11-2011, 17:13
a może ktoś na innych rynkach używa "Tuli"?




ale wpisałam tuli.pl
i wyskoczyło


Strona w przebudowie / Site under construction
Prosimy o kontakt: wydawnictwo@tuli.pl, tel. 505 778 730

ale jak się wpisze babytuli.pl to przekierowuje na TULA ;)

może chodzi o to wydawnictwo?

Kreska
18-11-2011, 21:57
tuli ładniejsze jednak ;)

(...)

ale jak się wpisze babytuli.pl to przekierowuje na TULA ;)

też mnie zastanawia to przekierowanie ;)
ktoś wie skąd ta zmiana?

jewa
27-11-2011, 23:52
o, ciekawe, to ja też mam niedostępny egzemplarz :D



ale też rejestracja nowego znaku graficznego, to już czas i koszty, więc dziwne... a może ktoś na innych rynkach używa "Tuli"?
Jesteś najbliżej prawdy :) ale niech Ula Wam wyjaśnia :)

marta-la
29-11-2011, 11:29
A może po prostu zbyt dużo innych nosideł na rynku które mają w swojej nazwie TULI?
Myślę że w tej sytuacji to najlepsze co mogli zrobić.

taniuka
29-11-2011, 12:06
Jesteś najbliżej prawdy :) ale niech Ula Wam wyjaśnia :)

cały czas czekamy na wyjaśnienie :)

jewa
29-11-2011, 19:51
Tylko to może potrwać, bo jest teraz strasznie zarobiona ... :roll:

taniuka
29-11-2011, 20:14
Tylko to może potrwać, bo jest teraz strasznie zarobiona ... :roll:


ale chyba od takiego wyjaśnienia przydałoby się zacząć, tak mi się wydaje

marta-la
30-11-2011, 10:42
ale chyba od takiego wyjaśnienia przydałoby się zacząć, tak mi się wydaje
Ale dlaczego? Forum to nie jest część jej firmy. Skoro dziewczyna jest zarobiona to przyjdzie w swoim czasie ( i dla wyjaśnienia nie jestem w komitywie z właścicielką)

taniuka
30-11-2011, 12:05
Ale dlaczego? Forum to nie jest część jej firmy. Skoro dziewczyna jest zarobiona to przyjdzie w swoim czasie ( i dla wyjaśnienia nie jestem w komitywie z właścicielką)

nie musi być na forum, ale na stronie też nie znalazłam żadnego wyjaśnienia. Zwykle, jak zachodzą takie zmiany, dobrze jest wyjaśnić (nie wnikając w szczegóły) co się zmienia, chociażby po to by klienci nie snuli domysłów (mogą być niekorzystne dla firmy). A wracając do forum... pojawił wątek o konkursie (ja to rozumiem jako reklamę firmy i nowej kolekcji), więc jednak forum jest częścią jej firmy ;)

Bonita
01-12-2011, 01:18
Forum nie jest częścią jej firmy ani odwrotnie. A zmiana jednej literki w nazwie nie musi być od razu wyjaśniana forumowiczkom, tylko dlatego że są ciekawe. Jestem pewna że gdy Ula znajdzie czas na pewno się na ten temat wypowie. Z pewnością nie jest to jednak sprawa priorytetowa, bo właściciel pozostaje ten sam, produkuje dalej świetne jakościowo i piękne nosidła, rozwija się, więc same pozytywy się dzieją.

CABabies
01-12-2011, 08:22
Hej Dziewczyny,
Sorry, ze dopiero teraz :duh:
Dobry duszek z forum podeslal mi link do tego watku.
Bardzo mi milo, ze ciekawi Was zmiana nazwy Tuli na Tula. Niestety nie mam bardzo fascynujacej historii do opowiedzienia w tej sprawie. Nudna sprawa patentowa!
Pewnie wiecie, ze sprawy patentow trwaja bardzo dlugo... A wiec na poczatku, jak zeczelismy szyc nosidla, nawet nam sie nie marzylo, ze beda one sprzedawane na skale swiatowa. Nazwa Tuli nam sie od razu spodobala, bo brzmiala tak przytulasnie. Poza tym, wszyscy odnosili sie do moich nosidel "nosidelka uli" a ze moje nazwisko zaczyna sie na "t" postanowilismy nazwac firme Tuli :hide:
W kazdym razie, zmienilismy nazwe na Tula, bo niestety nie bylismy w stanie opatentowac Tuli na Europe.. Ktos inny byl pierwszy :cry: :mad

Wiem, wiem... ze Tuli ladniej, i wierzcie, ze kosztowalo mnie to bardzo duzo nerwow, nawet lez :(
Ale coz robic?!

Firma moja jest dla mnie czyms tak cudownym, najwiekszym (profesjonalnym) marzeniem, najwieksza frajda!!! Moja energia i pasja rosnie z dnia na dzien i mam nadzieje, ze to widac.

Tuli czy Tula, tak jak ktos zauwazyl wyzej, nosidelka, chusty i wlasciciel nadal ten sam (ta sama) :)

Bardzo mi zalezy na tym, aby nasze wysilki zostaly zauwazone. Niczego nie kompromisujemy dla podwyzszenia sobie marzy! Wszystko co wchodzi w produkcje nosidla to doprawdy najlepszej swiatowej jakosci produkty (klamry, pasy, materialy). Drozszego kanwasu po prostu w polsce juz nie ma :) Tkaniny z wzorkami pochadza od kilku dostawcow i sa to swiatowej slawy projektanci. 3 wzory z nowej kolekji to Echino, gdzie za metr tkaniny placi sie w detalu ok 65zl. Za hurt wcale nie wychodzi az tak duzo mniej :(
Poza tym, nosidełka Tula są szyte ręcznie w naszej wlasnej firmie w Polsce. Nie zlecamy wytwarzania produktów podwykonawcom, dlatego mamy pełną kontrolę nad ich jakością. Mozliwe, ze jestesmy jedyna taka firma na swiecie, bo inni albo w najlepszym wypadku zlecaja szycie w swoim kraju (polsce, usa) albo szyja w chinach/indiach, itd. Nie posiadamy linii produkcyjnych! Każdy wyrób jest naprawdę wykonany ręcznie przez jedną osobę od początku do końca.

Jezeli bywacie w Bialymstoku, zapraszamy i chetnie pokazemy wam gdzie i w jakich warunkach, nasze produkty sa szyte :)

Jeszcze raz dziekuje Wam bardzo za zainteresowanie zmiana nazwy i dziekuje za wszelkie wsparcia, mile recenzje i przyjemna, ciepla atmosfere na forum.

Buzka :kiss: :beat:
Ulka
www.babytula.pl (http://www.babytula.pl)

taniuka
01-12-2011, 11:13
bardzo dziękuję :) powodzenia w zdobywaniu świata!

modrooczka
01-12-2011, 11:18
Gratuluję podziwiam i życzę sukcesów :-)

sharkah
01-12-2011, 11:26
Ula - ja uwielbiam Tuli :D a nawet nie miałam pojęcia, że ono takie hand made w Polsce :thumbs up:

A że teraz będzie to Tula - przyzwyczaimy się :-)

Kamila
01-12-2011, 11:52
Wszystko brzmi imponujaca! Serdecznie gratuluje konceptu! Nie omieszkam wspomniec o tak wspanialej produkcji zwiazanej z tym nosidlem na szwedzkim forum - Szwedzi uwielbiaja wszystko, co ma zwiazek z fair trade i ogolnie, wszystko co fair - bez jakiegos szalonego ganiania za pieniadzem i obnizania przez to jakosci produktu. Sama mam te same kategorie myslenia. W takim razie z jeszcze wiekszym wytesknieniem czekam na moje nosidlo :)

Limonka
01-12-2011, 12:03
Ładnie to Ula opisałaś :) Powodzenia w dalszej realizacji marzeń i tych profesjonalnych i tych mniej profesjonalnych ;)

n2605
01-12-2011, 12:15
Ula, a mnie się nowa nazwa podoba, bo:
1. jest kobietą
2. mi wyszło że to t-ula, więc też jest bardzo Twoja.

Robisz piękne rzeczy, rozwijasz się, ja kibicuję bardzo mocno. Widziałam ostatnio nosidełko w Fartlandii w Białymstoku i dumna byłam, że leży sobie na półce Twój produkt.

Brawo Tula! Ściskam.

marta-la
01-12-2011, 12:22
Ja też nie miałam pojęcia że całość to handmade
Padam na kolana :mighty::mighty::mighty: i podziwiam

Lamia
01-12-2011, 12:23
Uwielbiam Tuli/Tula!! Jestem od nich uzależniona!:p Mam już 3! Gratulacje Ula!

CABabies
18-01-2012, 04:16
Dziekuje dziewczyny. Jestescie kochane. Bardzo budujace sa te wasze komentarze! Buzka i pozdrawiam cieplusio!!!!! :kiss:

misia83_83
19-01-2012, 11:44
Z duma prezentuje swoje Tula na Irlandzkich placach zabaw;-) I zdecydowanie zwracam nim uwage 'tubylcow' :)))) Z jeszcze wieksza duma obwieszczam,ze pochodzi z POLSKI!

Gratuluje z calego serca tak cudownie udanego produktu:)

agol
05-05-2012, 15:02
Wlaśnie przypadkowo trafiłam tutaj i....jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! To, że kocham nosidła Tula to już wiadomo od dawna, bo mieliśmy model balboa, a teraz czekam na swojego Toddlera ;-) ale nie wiedziałam, że składa się z tak dobrych materiałów i jeszcze wychodzą z rąk tak znanych projektantów :) Teraz będę z jeszcze większą dumą nosić swego dziecia w TULA :)