PDA

Zobacz pełną wersję : a może tak pieluchowa ankieta - ktorą na ile oceniasz



serafinka
11-01-2008, 00:28
Kochane zaczynam bezpieluchowe ( ale najpierw przechodzę na pieluchy wielorazowe) i jestem w podobnej sytuacji gdzy miałam wybrać chustę!!!! wtedy chusty oceniałam tylko po kolorach!!!! i to WY poprowadziłyście mnie po tym pięknym ale trudnym na początku chustowym świecie. teraz znów potrzebuję waszej porady w pieluchach wielorazowych. Nie znam jeszcze wszystkich rodzajów, typów ani nazw, do tej pory posiadam otulacze ( bo to chyba tak się nazywa) od Ani i imse-vimse BIAŁA-DOSKONAŁA i już widze że jest między nimi ogromna róznica!!!! BARDZO PROSZE NAPISZCIE o swoich pieluszkach, o ich plusach i minusach ktore polecacie i dlaczego.

hanti
11-01-2008, 09:22
ja mam tylko bumGenius...na noc z lekkim strachem pakowałam w nią Kinię, mając wizję nocnej zmiany pościeli, chociaż w naszym przypadku nawet nocna zmiana chociażby pieluchy zaowocowałaby 2-3 godzinnym nocnym buszowaniem Kini.
Sprawdzałam w nocy przy każdej pobudce w czasie karmienia, ale przy skórze sucho :shock: i tak Kinia spokojnie przespała noc w jednej pieluszce :D Szczerze mówiąc nie spodziewałam się :oops:

Milosznik
11-01-2008, 12:10
Serafinko ja tam zwykla tetre mam :shock:
wiec coz..w ciagu dnia sie patrzy co 3 godziny
a jak jest dzien sikacza to czuc :D
ceratka, majty z canpola - i do przodu :)

hanti
11-01-2008, 14:03
wiec coz..w ciagu dnia sie patrzy co 3 godziny


poważnie :shock: ja zmieniam co pół do godziny :)

serafinka
11-01-2008, 14:19
Hanti ja się jeszcze trochę bałam zaryzykować na noć tych nowych pieluch , pewnie dziś spróbujemy. A gdzie kupiłaś te bum Genius????

hanti
11-01-2008, 14:45
od Ani :)
tylko ja włożyłam na noc dwie wkładki w kieszonkę

serafinka
11-01-2008, 15:02
to te wczorajsze pieluszki które ja też kupiłam to są te Genius????

serafinka
11-01-2008, 15:03
i jeszcze coś - Hanti czy dokupowałaś oddzielnie wkłady ( i gdzie???)

hanti
11-01-2008, 15:05
jeśli kupiłaś te :
http://images31.fotosik.pl/100/66ed0c6b730d6424.jpg

to tak :)

hanti
11-01-2008, 15:08
nie dokupiłam, bo Ania nie miała dużych wkładów, ale sobie poradziłam :D pocięłam biały, frotowy ręcznik, bo to dobrze chłonie i na noc dokładam podwójną warstwę frotki pod wkładką :)

serafinka
11-01-2008, 15:18
tak Hanti, kupiłam te ( ale ty szybko robisz i wklejasz zdjecia)

i dzięki za pomysł z recznikiem ( skad ci sie to wszystko bierze ????) możesz napisac w jakich rozmiarach wyciełaś te dodatkowe wkłady??? takie jak te ktore juzbyły dołączone do pieluszek???

hanti
11-01-2008, 15:40
możesz napisac w jakich rozmiarach wyciełaś te dodatkowe wkłady??? takie jak te ktore juzbyły dołączone do pieluszek???

dwa raz większe i składam na pół, frotka genialnie chłonie :) chociaż czekam aż do Ani przyjadą wkłady konopne (jak dobrze pamiętam) żeby spróbować co się lepiej sprawdzi

serafinka
11-01-2008, 15:43
ja też tak zrobię!!!!!!

Anna Nogajska
11-01-2008, 20:30
dzieki hanti, że mnie wyręczyłaś :lol: i rozwialaś wątpliwości serafinki. ja dzisiaj nie miałam dostępu do netu.

wkładki konopne jadą, gdzies utknęły i ich szukam :x

a oto moja lista faworytów:
1. zdecydowanie bumGenius
2. zaraz za nimi P'tits Dessous- chłonność praktycznie taka sama, są jedynie trochę większe od bumGeniusa i trudniej je dopasować małym dzieciom
3. pieluszki frotowe Lenya (70x70), są cieńsze niż większość pieluszek frotowych, ale niesamowicie chłonne. używa się jak tetrówki, ale komfort nieporównanie większy. plusy: pasują dziecku od urodzenia do końca okresu pieluchowania. rewelacyjne na dodatkowe wkładki do pieluch typu POcket (bumGEnius, P'tits Dessous). Bardzo tanie i rewelacyjne rozwiązanie.
4. Systemowe BabyKicks z konopii: można używać jako pieluszki z otulaczem, albo jako niezwykle chłonnej wkładki do pieluszek typu Pocket.

serafinka
11-01-2008, 20:34
Ania!!!!!!!!!!!!!!
jeszcze napisz które można u ciebie kupic!!!!!!!!!!!!!



MART!!!!!!! teraz ty do raportu!!!!!!!!!

Anna Nogajska
11-01-2008, 20:51
serafinka: wszystkie oprócz p'tits dessous, które z powodzeniem sprzedaje ekomama. jeśli amsz dalsze pytania co do cen, itd pisz proszę na priva :lol:

mart
11-01-2008, 21:46
wywołana stawiam się 8))
choć powiem szczerze (uwaga: off top), że padłam po zajrzeniu w statystyki forum..... byłam wczoraj chyba 6. pod względem ilości postów. średnio 6 dziennie od kiedy się zalogowałam.
chyba sobie muszę zrobić odwyk albo włączyć ogranicznik 3 postów dziennie...

wracając do tematu:

1. ptit's dessous - skóra sucha, pięknie schną po praniu, bajecznie proste w obsłudze, dobra regulacja rozmiaru napami, piękne kolory, dopierają się jak do tej pory w 40st. niespecjalnie widzę "zużywanie" się - a mam je już od 2 miesięcy ponad. jedyny minus: nie jestem pewna czy polarek trochę nie "grzeje" - jak to polar.

1.5 bum genius - używam jednej od miesiąca - podobnie jak powyżej ale: malutki minus za wkładkę- wg mnie gorzej się wkłada do kieszonki i układa w niej. z czasem wkładka "zesztywniała" - może to wada mojego egzemplarza.
no i rzepy - fajnie, że na gumce - dobra regulacja, ale trzeba pamiętać o zginaniu do prania.
materiał wewnętrzny minimalnie mniej izoluje od wilgoci niż mikropolar (to widć przy używaniu papierków) ale za to na pewno nie podgrzewa.
duży plus za mały "odwłok" czyli niepękatość.

oczywiście kieszonki najwygodniejsze:)
teraz formowane:

2. najprzyjemniejsza jaką mam to mother-ease (po małych poszukiwaniach okazuje się że jest IDENTYCZNA jak one-life i kolorowe popolini, których u nas nie ma.
one-size ale dla noworodka chyba nie bardzo.
fajny mięciutki frotowy materiał, nie ma tak mocno powszywanych gumek jak np.popolini więc potrzebny dobry otulacz.
nie jest jakoś specjalnie pękata.
ma dodatkową wkładkę wpinaną na napy.

3. imse vimse
przyjemna flanelka. szkoda, że są sprzedawane bez wkładki dodatkowej.
trzeba pamiętać o rzepach do prania. chłonna i dość szybko schnie.

4. Bambinex Bamboo Nappy - bambusowa.
trochę nie mam zdania. schnie długo ale tego się spodziewałam.
wygląda po założeniu jak pas sumo. jak na swoje niewielkie wymiary to chyba jest chłonna. na pewno będzie nieoceniona przy biegającym dziecku po trawie w lato. mała regulacja, prawie żadna.

5. pozostałe jakie mam to popolini ultrafit extra, soft i organic.
organic bufiasty ale dobrze, że z organicznej bawełny - długo schnie.
extra z bawełny + poliester (prawdopodobnie wkład z mikrowłókna wszyty do środka) - nieźle schnie i chłonie ale robi się sztywna i jakoś mało estetyczna po wielu praniach. podobna do imse vimse ale bardziej szorstki materiał.
soft - chyba najsłabsza - bufiasta frotka, długo schnie i nie jest organiczna.

all in one - mam tylko jedną:
popolini easy fix to jest wg mnie porażka.
wogóle nie widziałam jeszcze ani jednej pieluszki w typie AIO, która by mnie przekonała. Widziałam jeszcze kooshies u Lizzy i też mi się jakieś sztywne wydały.

taką ankietę powinniśmy powtórzyć jak dzieciaczki zaczną chodzić a hanti jak się dorobi maluszka kolejnego - wtedy ocenimy inne walory lub wady.

serafinka
11-01-2008, 22:28
no i o to chodziło Mart!!!!!!

Ania z Tulikowa
12-01-2008, 18:57
Serafinka jesteś boska :lol: uwielbiam u Ciebie to, że nie masz żadnych krępacji w zadawaniu pytań. Ja wiele rzeczy też nie wiem, ale normalnie wstydzę się przyznać, że taka nieuświadomiona jestem. Dobrze, że Cię tu mamy :D
Mam pytanie co do pieluszek ptit's dessous i bum genius, jak bardzo są chłonne, co ile trzeba je zmieniać, czy tak jak tetrę po każdym siusianiu czy podobnie jak w pampkach?

mart
12-01-2008, 19:13
ania, co 2,5 - 3h, nieco częściej niż pampki.
ale w nocy Magda daje radę nawet 6-7h.

bawełniane podobnie, choć to pewnie zależy od tego jak mocno dziecko marudzi jak czuje że ma mokro (Magda jest pod tym względem bardzo tolerancyjna :wink: )
na noc w bawełnie nie odważyłam się jej zostawić.

serafinka
12-01-2008, 22:50
to nie tylko ja ciagle czegoś nie wiem i wyskakuję jak przysłowiowy Filip z konopi.....?????


a kochaną Mart to ja jeszcze poproszę ( jak się nie wkurzy i mnie nie pogoni) o pooglądanie w realu tych pieluch bo do konca to ja nie wiec co czym jest

tulipowna
12-01-2008, 22:59
dziewczyny wlasnie przegladam allegro i trafilam na pieluszke z bawelny oganicznej firmy storchenkinder, slyszalyscie cos o tej firmie?

http://www.allegro.pl/item294445577_nowosc_pieluszka_z_froty_bawelna_org aniczna_.html

caly czas sie czaje, czy sprobowac tych "alternatywnych" pieluch, ale sama nie wiem, od czego zaczac :(

tulipowna
12-01-2008, 23:09
o matko, ale jestem ciemna masa, przeciez to aukcja annymamyalexa!!!
przepraszam za gapiostwo!

mart
12-01-2008, 23:20
tulipowna, dostajesz drugie miejsce tuż za serafinką!
boskie jesteście!

serafinka, to co? daj mi swoj adresik na pw i przejde sie do Ciebie na spacerek w poniedzialek przed poludniem z moim asortymentem pieluszkowym.

serafinka
12-01-2008, 23:31
a ja nie widziałam tych aukcji!!!!!!!!!!!!! dobrze że je znalazłaś to nareszcie sobie pooglądam

tulipowna
13-01-2008, 00:00
hihihi serafinka, to moze zalozymy jakis klub zawsze niezorientowanych kobiet? albo maksymalnie zakreconych pytaczek? :)

Ania z Tulikowa
13-01-2008, 00:02
to ja też się do niego piszę :lol:

serafinka
13-01-2008, 00:12
jak dobrze że nie jestem sama!!!!!!!!!!!!!!!

ja na codzień jużdo tego przywykłam, i do zniecierpliwienia innych i do przykrych uwag...itp....no trudno taka z marsa jestem...

tulipowna
13-01-2008, 00:20
no trudno taka z marsa jestem...

a mowia, ze kobiety z wenus sa... :)

mart
13-01-2008, 00:27
dziewczyny, kto pyta nie błądzi 8))

jeśli tylko będę znać odpowiedzi na pieluszkowe wątpliwości, to będę odpowiadać, obiecuję :wink:

a jak znajdziecie chwilkę, to przejrzyjcie jeszcze raz wątki o pieluchach, jakie już tu są - sporo już został napisane :D

serafinka
13-01-2008, 16:31
o tak, dużo napisane tylko czasami trudno znaleźć....

mart odnosnie spotkania jutrzejszego to do wieczorka postaram sie wszystko sobie na jutro zorganizować i napiszę PW do ciebie...

tulipowna
13-01-2008, 20:36
mart to jest wlasnie moja bolaczka - czasami szybciej dzialam, niz pomysle, a bywa to przeklenstwem, zwlaszcza w pracy musze sie niezle pilnowac, no a tu na forum jestem tak wyluzowana, ze zdarza mi sie nie pomyslec :oops:

mart
13-01-2008, 21:23
tulipowna, spoko:) ja tylko tak dla przypomnienia :oops:

a to forum mnie też luzuje, uzależnić się można.... :D

Magdalena
13-01-2008, 22:21
Mam pytanie co do pieluszek ptit's dessous i bum genius, jak bardzo są chłonne, co ile trzeba je zmieniać, czy tak jak tetrę po każdym siusianiu czy podobnie jak w pampkach?

Wiele zależy ile dziecko siusia.

W czasie dnia u nas PD starcza na 2-3 godziny ( a czasem na dłużej...).

Anna Nogajska
13-01-2008, 22:36
magda, współczuję ci. mój alex to też nocny ssak jest. myślałam, że niedługo mu przejdzie, ale jak patrzę na ciebie, to okazuje się, ze to może jeszcze potrwać...

co do chłonności kieszonek to się nie wypowiem, bo alex w nocy bezpielchowy jest. tzn do około 2 bezpieluchowy, a potem jak zaczyna sikać częściej i nie mam siły go wysadzać- tetrówka na pasku sumo mini. umiem już zmienić przez sen:).
w dzień stosowałam ptits dessous i są super, zmienić trzeba co 2-3 godziny. ja mam na tym punkcie schiza, wiec zmieniam co 2:), ale pieluszka nigdy nie była mokra.

petisu
13-01-2008, 22:45
Magdalena-powodzenia w odzwyczajaniu!
Luśka już prawie 22 miesiące ma, ale ja się na to nie zdobędę...motywacji mi brak, bo spię z ssakiem pod pachą. :)
Fajnie, że PD starcza na 2-3 h, to właściwie tak samo często jak bym zmieniała zwykłego pampka.
annamamaalexa-różne dzieci w róznym wieku rezygnują z nocnego żarełka, więc może potrwać, ale może i nie.

Lovrita Bornita Rokita
17-01-2008, 13:12
Dla mnie najlepsze sa fitted Popolini - miekkie, szybko schna i generalnie dobrze sie trzymaja. Bambusowa TotsBotsBamboozles jest ok, ale bardzo dlugo sie suszy. Srednio mi odpowiada Kushies, bo sie szybko "zeszmacila", podobnie jak ich otulacz.
Fajne sa pocket FuzziBunz - dlugo sa suche, a polar w srodku mi nie przeszkadza. HappyHeiny's maja sliczne wzory, ale szybko przeciekaja.
Do wszystkich pieluszek, oprocz kilku firmowych, stosuje wkladki z flaneli, ktore uszyla moja mama, a przecietnie zmieniam pieluszki co 2-3 h.

Agnen
31-01-2008, 13:23
Dzisiaj po raz pierwszy od ok 3 tygodni kupa wylądowała w pieluszce (mama lenia złapała i myślała że jeszcze ma chwilę a tu nie...). I to nie byle jaka kupa bo

serafinka
31-01-2008, 17:05
ja też do tej pory jestem wielbicielką imse vimse i bumgenius!!!!!!!!!!!


a u nas pierwszy sukces od tygodnia wszystkie kupki w nocniczku albo w sedesie ( jak jesteśmy w gościach)

serafinka
31-01-2008, 18:51
i jeszcze cos !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
teraz to nie mogę sobie wyobrazićjak mogłam używać pampersów!!!!!


a to wszystko dzieki Animamie

hanti
31-01-2008, 19:49
otulacze imse vimse są fajne, ale zdarzyło mi się kilka razy wyciek (jak Kinia tak naprawdę porządnie siknęła). Dziś też miałyśmy wyciek z pieluchy imse vimse, nie wiem czy to moje dzieci taaaak sika ???

Bumgenius jeszcze nam niespodzianki nie sprawiło, na razie tylko te dwa rodzaje mam, ale oczywiście apetyt na więcej jest :D

Anna Nogajska
31-01-2008, 21:12
[quote="serafinka":3amxz3t3]i jeszcze cos !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
teraz to nie mogę sobie wyobrazićjak mogłam używać pampersów!!!!!


a to wszystko dzieki Animamie

Agnen
31-01-2008, 22:12
dzisiaj kupiłam dla alexa trenerki imse wimse, bo zdecydowałam się na współpracę z tą marką i chciałam przetestować. postanowiłam przymierzyć je alexowi. i co mój pan zrobił: kuuuppppęęęę w te nowiutkie majteczki, dodam, że od 5 miesięcy wszystkie kupy lądują w nocniku :lol: :lol:
trenerki wytrzymały próbę, sa rewelacyjne :lol:


To może dzisiaj taki dzień...normalnie pięć pieluch dzisiaj miałam do zmiany z czego jedną z kupą!!!!I zero dogadania, ja młodą wysadzam, nie chce, to ją ubieram, wychodzę z łazienki i.... Siku w pieluchę przed pierwszym zakrętem :?

tulipowna
31-01-2008, 23:54
dziewczeta! dolaczam do pieluchowo zakreconych! nabylam moje dwie pierwsze kieszonkowe p'tit dessous u ekomamy (dzieki!!!) i jestem zachwycona! juz zamowilam dwie kolejne :) oczywiscie nie mam porownania z innymi wielorazowymi, ale ciesze sie, ze powoli porzuce pampersy :) pieluszki swietne w obsludze, zaklada sie je blyskawicznie, nie sa duze - da sie na nich zapiac body no i maks sie super w nich czuje! bede zdawala relacje na biezaco z dalszych postepow, bo jak na razie komunikacji naturalnej jeszcze nie probowalismy.

tulipowna
31-01-2008, 23:54
kurcze, nie komunikacji naturalnej, tylko higieny naturalnej mialo byc :)

happy m
03-02-2008, 19:53
Probuje sie polapac w temacie, podjac wreszcie decyzje w co zapakowac mojego przyszlego dzidzia...oj ciezko, ale mam jeszcze miesiac do narodzin.
Czy stosujecie papierki tez do pieluszek frotowych Lenya?
Jak sadzicie, pomysl: tetrowe na dzien a noc w bumGenius? Na wyjazdy biodegradalne. Jak Wasze dzieci reaguja na takie zmiany? No i czy dla niemowlaka takie zmiany sa wogole wlasciwe, czy dzieci lepiej sie czuja w stalym "opakowaniu"?

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie sugestie, tak latwo sie pogubic w calej masie produktow.... :( :?

mart
03-02-2008, 20:09
produktów wcale tak dużo nie ma :lol:
jak poszukasz na anglojęzycznych stronkach - UK i US - to oczopląsu dostaniesz:)

u mnie jest cała masa różnych pieluszek, różnych konfiguracji, zależnie od sytuacji. i tak jest chyba dobrze. na noc i wyjścia moltexy albo kieszonki, na dzień formowane albo tetra z wkładką a czasem wogóle nic. jak się zrobi cieplej ta ostatnia opcja na pewno będzie grana częściej.

tylko u nas ec, więc nie podpowiem wiele nt. kupek w wielorazówkach, poza tym, że papierki ułatwiają życie.

papierki pasują do każdego pomysłu na pieluchę, z jednorazówkami włącznie (aspekt eko - kupka trafia do kanalizy)

hanti
03-02-2008, 20:22
ja testuje na "starszej" córce zanim pojawi się maluch :)

w domu pieluszki uślinowe/flanelowe + otulacz, żeby czuła że zrobiła siusiu, przychodzi sama żeby ją przewinąć.
Na spacery kieszonki, na noc kieszonka+dwie wkładki konopne lub moltex.

Wiem że mała glizda od początki będzie w kieszonkach w nocy, bo maleńkiego niemowlaczka niezależnie tego co ma na pupie przewija się bardzo często całą dobę

happy m
03-02-2008, 20:36
produktów wcale tak dużo nie ma :lol:
jak poszukasz na anglojęzycznych stronkach - UK i US - to oczopląsu dostaniesz:)
)

szukam w "mojej" okolicy : http://www.naturwindeln.de/wickelsystem ... ng=produkt (http://www.naturwindeln.de/wickelsysteme/uebersicht.php?produktart=alle&hersteller=alle&name=alle&eigenschaften=alle&sortierung=produkt)

wiec roznorakosc jest ok, no i dobrze.

hanti
03-02-2008, 20:47
jedno co wymaga organizacji i może zniechęcić to wyjścia, jednak w zależności od czasu wyjścia trzeba przewidzieć że maluszka będzie trzeba przewinąć a potem pieluszkę zabrać ze sobą, ale jest to do opanowania ;)

happy m
03-02-2008, 20:59
Nie sadze, by mi wystarczylo samozaparcia by na wyjscia/wyjazdy nie zabierac jednorazowych (eko), zwyczajnie mam ze soba zawsze duzo do dzwigania i organizacja czasu i bycia z dzieckiem musi byc na pierwszym planie. Jednak w ciagu tygodnia, w domu... jakos musze to przemyslec...
Czy kieszonki to pocket windeln takie jak Bumgenius? :oops:

Anna Nogajska
03-02-2008, 21:16
zobaczysz, jak zaczniesz uzywać pieluszek z materiału to po prostu o jednorazówkach zapomnisz:). fajnie, ze już teraz starasz sie doinformować. stronka www.naturwindeln.de (http://www.naturwindeln.de), zna której szukałaś informacji jest naprawdę bardzo dobra.
jesli chcesz pieluszki kupić w niemczech to polecam ci www.1bis3.de (http://www.1bis3.de) lub www.pooops.de (http://www.pooops.de).
a co doc zęstych zmian typów pieluszek: jest to wręcz wskazane, bo każda pieluszka nadaje sie na inne
"okazje".

kieszonka to np. bumGenius. jeśli chciałabys, abym ci coś doradziła to napisz proszę na gg 11182284. żeby stworzyć pakiet "szyty na miarę" musze mieć więcej informacji na temat twojego trybu życia.

Linda
06-02-2008, 11:13
Hej, no moze ja wcisne swoje trzy grosze :wink:
Odkad jestesmy w UK i odkrylam Real Nappy Network, kupuje pojedyncze sztuki roznych pieluszek i testujemy!
na razie ranking wyglada tak: Pieluszki typu pocket, kieszonka, jeden rozmiar dla kazdego dziecka, rosna razem z dzieckiem

1. bumgenius, bo po prostu latwe, male, szybko schna, jezeli wsadzi sie dodatkowa wkladke z bambusa to bardzo dobre na noc.

2. p'tit dessous na dzien, bo tez latwe, ale na noc nie zakladalam. Wydaje mi sie, ze bumgenius sa lepiej dopasowane do pupci szczuplego maluszka (moj to taki szczupak_

3. Dizzy Diaper, super fajne, testuje od niedawna, fajna polarowa wkladka, sa wieksze od bumgenius, trzeba zalozyc otulacz, ale to bardzo fajne pieluszki. Te pieluszki beda chyba za duze dla niemowlaczka

4. weenotions, tez trzeba zalozyc otulacz, sa to pieluszki roznych rozmiarow, ale bardzo fajne, super chlonne.

Inne pieluszki:

Motherease, Sandy's: praktycznie niezniszczalne :wink: , chlonne, miekkie, przyjemne
Ella's house z polarkiem w srodku, dluzej schna, ale fajne dopasowane, raczej dla szczuplych maluchow
Little lambs: genialne pieluszki, szczegolnie te z bambusem

To by bylo na tyle, mam jeszcze inne pieluszki, ale teraz Orlinek mnie wola i musze do niego leciec, pa

polaquinha
06-02-2008, 12:12
dziewczyny, wspminałyście cos o "papierkach" do pieluszek. Czy dobrze rozumiem,że to takie wkładki, które mozna wyrzucić jesli jest kupka??
Gdzie można to kupić albo jak zrobić??

Do Animama

La Loba
06-02-2008, 15:37
papierki ja kupilam z pieluszkarnia.pl, ale można tez kupowac w innych miejscach.

serafinka
06-02-2008, 15:41
papierki są w sklepach endo ( te z pieluszkarni)

polaquinha
06-02-2008, 15:45
Dzieki dziewczyny! ;)

happy m
06-02-2008, 16:27
wyszperalam popolini koala dla noworodkow za 1.50 euro, ostatnie 6 sztuk!!!Podobno nie sa juz produkowane. Sa z froty i maja na niemieckich stronach b.dobre recenzje.
Dodatkowo tez zamowilam z filcu otulacz na rzepy, ma bardzo dobre opinie, jednak trudno sobie wyobrazic je w polaczeniu z gruba frota "koala".

serafinka
07-02-2008, 20:56
ja na początku trochę się bałam na wyjścia czy spacery wielorazówek ale teraz nie ma problemu dziś pielucha od ekomamy wytrzymała 4 godziny na spacerze, dużą chłonnosć mają imseVimse i na podróze zakładam te. Myslę że to kwestia "poznania" możliwości pieluch i organizacji


no ale wciągnęłam się rteż w pieluszki i wyszukuję nowe

Anna Nogajska
07-02-2008, 21:46
[quote="polaquinha":2ln012sg]
Do Animama

serafinka
07-02-2008, 23:09
a ja czekam Aniu!!!!!!!!!!!!!!!!1

irla
11-02-2008, 23:27
w dniach 12-14.02 pieluszkarnia ma rabat 10 % - może kogoś zainteresuje :)

sugarxxx
19-04-2008, 00:31
A ja jestem zakochana w kissaluvs :)

Kiedyś namawiałam Anię mamę

Lawa
12-05-2008, 12:49
To i ja sie dolacze do rankingu, bo kupilam po jednej z kieszonek dla wyprobowania i juz sie zdecydowalam na wieksza ilosc:

1. Zdecydowanie bumGenius - mala, swietnie wykonana, latwo sie dopiera i blyskawicznie schnie. Dobra chlonnosc. Zastrzezenie do rzepow- wolalabym napki, ale nawet z rzepami bardziej mi pasuje od innych.

2.P'tits Dessous - wieksza, zdecydowanie mniej starannie wykonana. Chlonnosc porownywalna, tez blyskawicznie wysycha. Duzy plus za kolory i napki. Pupa nieco bardziej sucha dzieki polarkowi.

3. Swietne tez sa pieluchy frotkowe do skladania Lenya. Kupilam tylko 2 na probe, myslalam, ze skladanie, to problem, ale okazaly sie latwe do zalozenia, chlonne, latwe do prania i szybko schnace. Dla mnie sa lepsze od formowanych no i cena :D .Nawet bez profesjonalnego otulacza sa swietne (dopiero zamowilam welniany, a teraz uzywalam canpolu),

4. Kieszonki Nature Babies Stuffable one size- minus za wkladki. Jedna slabo chlonie, a jak zalozylam dwie, to nie dalam rady ubrac spodni synkowi :lol: , za "ceratkowe" zabezpieczenia przy nozkach- nie do doprania, a poza tym wcale nie zabezpieczaja (przynajmniej u 6 mies malucha, ktory ma szczuple nozki)- zdazaly nam sie wpadki. Plus za napki i duza regulacje.

Wlasnie zamowilam wiecej Bumgeniusow i frotkowych. Mam nadzieje, ze komus pomoglam, chociaz pewnie i tak kazde dziecko jest inne ...

serafinka
12-05-2008, 21:46
im dłużej używam tym bardziej zmieniam zdanie i oczekiwania wobec pieluch

tulipowna
12-05-2008, 22:48
serafinko - rozwin mysl, bo mnie zaciekawilas!

Jasnie Pani :)
18-05-2008, 19:33
Mam dwa pytanka i dzwięczna bylabym jakby sie ktos wypowiedzial :lol:

Czy ktoras z Was uzywała pieluszek YuYun?

I pewnie glupie pytanie, ale co tam :lol: Caly czas czytam tu, ze AIO sa be, a pocket cacy :lol: Dlaczego tak jest?

Mag
18-05-2008, 20:55
co to AIO? :oops:

natala
18-05-2008, 20:59
AIO - all in one, czyli pielucha, wkladka, otulacz i co tam jeszcze w jednym...
ja nie uzywam aio tylko pocket - pocket schnie szybciej - bo wkladka sie wyjmuje ze srodka. tyle wiem, ale pewnie jest wiecej powodow...

Anna Nogajska
18-05-2008, 21:00
AIO=

natala
18-05-2008, 21:02
bylysmy prawie rownoczesnie...

wlasnie - zapomialam o roznych wielkosciach - dla mnie to argument glowny i zasadniczy - kupuje jedna pieluche i ona 'rosnie' z moim dzieciem (a za zaoszczedzone pieniadze kupuje wiecej pieluch... albo chust... albo jedno i drugie :wink: )

Jasnie Pani :)
18-05-2008, 21:04
dzieki za odp.

Czyli rozumiem, ze tej firmu YuYun nie znacie? No to sie bede musiala na wlasnej (a wlasciwie Luśkowej :lol: :lol: ) skorze przekonac :wink:

Lulka
18-05-2008, 21:38
no to teraz ja
moje zakupy :

-bum genius 3.0 - szt 6

-Hemp Babies™
Diaper Doublers
55% Hemp, 45% Certified Organic Cotton
( dodatkowe wkladki konopne) x2

bumGenius Stay Dry Doubler x3

Bummis Super Whisper Wrap x1

SILKY SOFT! bumGenius!
DELUXE Bamboo Fitted
Cloth Diapers czyli formowana bambusowa bum genius x 1

bumGenius Egyptian Cotton Fitted
Cloth Diapers czyli formowana egipska bawelna bum genius x 2

mialam jeszcze w koszyku kissaluvs formowane ale dzien przed tym jak moj znajomy zaplacil wycofali je ze sklepu buuu( chyba dlatego ze zostali jakimis przedstawicielami bumgeniusowymi )

chcialabym kupic jeszcze wlasnie z 3 formowane kissaluvs i otulacz imse vimse

dajcie znac jakie jeszcze moge sobie wrzucic do tego zestawu i jak z iloscia
mam dwojke jedno 1,5 roku male 6 mc
starszego chce juz powoli odzwyczajac wogule od pieluch wiec myslalam o trenerkach
w formowanych tylko bedzie chodzila mala

licze na was babeczki


a tutaj skelp w ktorym kupowalam www.cottonbabies.com (http://www.cottonbabies.com)

olazola
16-07-2008, 16:47
Mam pytanie co do rodzaju pieluszek. Pisalyscie, ze najlepsze sa pieluszki typu POCKET (np. BG lub PD) a z drugiej strony mowicie, ze dobrze miec jeszcze innego rodzaju czyli formowane/do skladania + otulacz - czemu to ma sluzyc? Zalezy od dziecka, naszych upodoban, czy jeszcze czego innego? Jestem na etapie planowania zakupow i przyznam ze mam niezly metlik w glowie.

Mag
16-07-2008, 16:59
proste-BG czy PD są dobre na wyjścia,czy na noc (lepiej na wyjścia), bo ze względu na zintegrowany PUL są mniejsze i łatwiejsze w obsłudze. wkładasz do środka wkładkę i zakładasz dziecku jak pampka. do tego po wyjęciu wkładki BG schną w oczach (PD trochę dłużej).
kieszonkę mają z mikropolarku, więc dziecku jest sucho dość długo.
niestety BG są bardzo drogie, wcześniej AnnnaMama

olazola
16-07-2008, 18:50
Dzieki magda1980 za odpowiedz - czyli aspekt jakze wazny finansowy.
lulka mam pytanie, jak odbywaja sie zakupy w tym sklepie (platnosc, przesylka itp.), bo przy obecnym kursie dolara ceny wydaja sie atrakcyjne, ale trzeba wziac pod uwage wszystie koszty.

pasquda
16-07-2008, 19:57
Podekscytowana weszłam na stronę cottonbabies a tam piszą,że nie wysyłają juz za granicę :( Może to nieaktualne? Lulka, kiedy robiłas tam zakupy?

Lulka
17-07-2008, 14:16
niestety nie wysylaja za granice
ja kupowalam i wysylalam do mojego znajomego w NY ktory nastepnie wysylal do pl

bede w US pewnie w grudniu wiec jakby co moge pomoc

pasquda
18-07-2008, 11:03
Dzięki, do grudnia daleko, może już nie bedziemy pieluch używać;)

kobra
16-08-2008, 05:35
to ja sie do tego watku podlacze coby nowego nie zaczynac i forum nie zasmiecac :)

pytanie nr 1 - czy mozna nosic pieluszki formowane bez otulaczy?
pytanie nr 2 - czy kieszonki trzeba zmieniac co 3 godziny czy wystarczy tylko zmieniac wkladki?
pytanie nr 3 - jak najlepiej skladac pieluchy jak zakladam je pod otulacz?

Mag
16-08-2008, 10:49
to ja sie do tego watku podlacze coby nowego nie zaczynac i forum nie zasmiecac :)

pytanie nr 1 - czy mozna nosic pieluszki formowane bez otulaczy?
pytanie nr 2 - czy kieszonki trzeba zmieniac co 3 godziny czy wystarczy tylko zmieniac wkladki?
pytanie nr 3 - jak najlepiej skladac pieluchy jak zakladam je pod otulacz?

1. można naturalnie, po domu :D
2. kieszonki trzeba zmieniać jak dziecię zasika całe :wink: , u mnie to raz dwie a raz cztery godziny, trzeba całe wywalać, bo przecież siknięta może być jak w BG otoczka materiałowa przy nóżkach-dla mnie to minus BG, polar jest zasikany przecież
-patent najlepszy wg mnie: wkładki do kosza na brudne pieluchy i niech czekają na pranie, a kieszonkę uprać od razu pod kranem z płynem-szybko schną i za parę godzin masz suche. raz na jakiś czas w pralkę.
BG szybko schną a Nature Babies trochę wolniej.
3.jeśli chodzi Ci o pieluchy składane czyli prostokąt materiału to na ekobaby jest link do składania pieluch i można sobie ulubiony wybrać.

kobra
16-08-2008, 15:46
dzieki Magda, Ty to zawsze na pieluszkowej strazy stoisz :D

zaraz sobie zajrze na ekobaby

ane
10-09-2008, 14:05
wyciągam wątek, bo przydatny

tytułem wstępu:
janka ma 9m-cy, od 2 m-ca życia jest na wielorazówkach. pełza z gorliwością neofity i nie lubi leżeć na plecach podczas zmiany pieluchy 8))


pieluchy, które nie potrzebują otulacza:

mamy petits dessous i bum genius.
BG sprawdzały się przy mniejszym dzieciu, bo łatwiej wyregulować wielkość, lepiej pasują na małą pupę.
teraz używane mniej chętnie, bo: 9-miesięczniak świetnie sobie radzi z odpinaniem rzepów i (co gorsza) podczas jankowego przemieszczania się, wkładka też się przemieszcza :evil: w efekcie siku omija wkładkę, przelatuje przez obie warstwy kieszonki i moczy body/śpiochy/prześcieradło.
[innymi słowy, BG zachęcają do EC]

im dzieć większy tym PD lepsze, bo: trudniej zdjąć, wkładka siedzi na swoim miejscu. No i PD schną najszybciej ze wszystkich pieluch, jakie mam.

Aha, no i pranie. Z obu kieszonek kupy spierają się świetnie pod prysznicem, a z wkładek - z PD bez problemów pod samą wodą, BG potrzebują powisieć na słońcu

[EC sikowe nam jako tako idzie, ale kupy są sprytniejsze, jeszcze nigdy nie dały się złapać :oops: ]


cdn

ane
11-09-2008, 18:35
pieluchy formowane:

nature babies micro dizzy -
najchętniej używane na noc.
ideał pieluchy nocnej :) sa bardzo chłonne, wygodne, nic z nich nie wycieka.
bardzo duże, robią megaodwłok (wyglądają prześmiesznie: w ciągu dnia mamy szczupłe dziecko, a nocami szczupłe dziecko z wielką pupą). do dizzych używam otulaczy L (imse vimse), do wszystkich innych pieluch S i M.
delikatne i mięciutkie w dotyku. przed pierwszym praniem przytulałam się do nich co chwila ;) no i te rozczulające czarne łapki...
jedyna wada: napy są mało solidne (trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie) i kiepsko się dopasowują do pupy. na szczęście otulacz przytrzymuje wszystko na miejscu.
aha: i bardzo szybko schną :)

storchenkinder
a to moje ulubione dzienne. miękkie, bez nap ani rzepów, wiązane na troczki - nic nie ma prawa dziecka uciskać. idealnie się dopasowuje. całość z materiałów naturalnych (duży plus). jest bardzo chłonna, ale niestety długo schnie.
wygląda zgrabnie, jest po prostu śliczna ;)
i tylko mam nadzieję, że janka nie nauczy się szybko rozwiązywać troczków...

nature babies lovable
wygląda zgrabnie i też jest bardzo chłonna. schnie straszliwie długo (bambus). zapięcie na rzepy jest niewątpliwie bardzo estetyczne... ale tylko wtedy, kiedy nie ma dziecia w środku. paski z rzepami są za krótkie i zapięcie kiepsko się trzyma. kiedy zakładam je bez otulacza, zapinam klamerkę snappi.

sandy's
wygodne zapięcie na napy - trzyma się świetnie i bez otulacza. jest dobrze dopasowana do dziecia.

mother-ease one size
podobnie, jak wyżej, zapinana na napy. jest całkiem spora i szeroka w kroku (może docenię to, kiedy janka będzie większa). schnie najszybciej spośród formowanych.

Lulka
11-09-2008, 22:49
mother ease faktycznie schna super szybko ( dodatkowo otulacz)

kissaluvs rewelacyjne, kolorowe super szybko schna :) ( d. otulacz)

bum geniusy z bambusa i z egipskiej bawelny, jedne z moich ulubionych formowanych rozmiarowych sa meeega zgrabne i meega chlonne POLECAM jak ktos ma dostep ( otulacz)

nbl przychylam sie z przedmowczynia gdyby nie te rzepy bylyby swietne (oulacz)

babeco schna tysiac lat ale bardzo je lubie mimo wszystko ( otulacz)

green kids chyba beda to jedne z moich ulubionych kieszonek

blueberry testujemy to luksusowe cacko i bardzo mi sie podoba

wonderoos by hip hip baby tez fajowa kieszonka

bum genius one size to zachwalac nie musze, tylko wkurza mnie ten sposob wkladania wkladki ze mi zawsze troche wystaje z tylu :P

imse vimse jedna biala doskonala bardzo fajna pieluszka mimo iz nie jestem zwolenniczka AIO ale polecam, naprawde warto i szybko schnie!

imse vimse frotowa i bawelniana, moze i ok ale cholewka mnie trafia jak mam to zalozyc bez rzepow i nap rozkreconym swoim dzieciom
takze leza i sie kurza

czekam na kolejna dostawe wiec jakby co bede dawac znaki ;)

La Loba
12-09-2008, 14:11
oto moje opinie o pieluchach,
choć wiem, ze są w większosci sprzeczne z ogólniepanującymi

kieszonki:

nr 1 Petits Dessous
swietne, szybko schną, są wiotkie, wygodne wkładanie wkładu, zapinanie na napy jest lepsze od rzepów, nie obciera skóry, kazdy inny wkład też pasuje, mają prześliczne kolory, ich największy rozmiar jest wystarczająco duży dla dużego dziecka (np. tak jak Stas teraz: 5 mcy, 9 kg).

nr 2 Bum Genius
baardzo dobre pieluchy na pierwsze 3 miesiące, wkład bardzo chłonny, szchnie troce wolniej od PD

nr 3 Nature Babies
sięgam po nią tylko wtedy kiedy nie ma już suchych PD, bo niewygodnie sie wkłada wkład do srodka, ale musze powiedzieć, że właściwie to jest niezła, cieszy oko i nie jest jeszcze za mała tak jak BG.


AIO:

jbd - ostatnia pielucha po jaką sięgam...


formowane:

imse vimse - flanela i frota: szkoda, ze nie mają jakichś napów, bo byłyby super może wszyję sobie ("jak będę miała wolną chwilę" :lol: )

prefold:

babykicks -
nie lubię. pocięłam na wkładki do pocketów i dalej nie lubię, leżą w szufladzie. są zbyt sztywne i twarde.


do składania:

frota lenya -
fajne, tylko ze wraz z welnianym otulaczem w.amsterdam tworzy gips na biodrach dziecka (nie moze zginać bioder, a wiec nigdy by sie nie nauczył raczkować)

tetra ekologiczna -
każdej firmy jest boska!!! uzywam z wełnianym otulaczem woolwikkel amsterdam. nie wypełnia go tak, jak frota i dzieki temu dziecko moze ruszac sie swobodnie.

otulacze:

wełniany woolwikkel amsterdam -
jest bardzo dobry, świetny, jeden z moich najbardziej udanych zakupów.

imse vimse PUL -
lubiłam, dopóki nie poznałam wełnianego opisanego powyżej.

wanderluster
12-09-2008, 14:37
La Loba, a dlaczego piszez, że BG do 3 miesiąca? Piszesz o one-size, rozumiem? Marcel ma 2,5 miesiąca i jakieś 7kg, my ciągle przy zapiętych napach działamy, mówisz, że trzeba się szykować na zakupy?

natala
12-09-2008, 23:02
OK, teraz my :)

P'tits Dessous - moj faworyt ostatnio. fajnie sie dopasowuje do ciala, bardzo latwo sie wkladke zaklada, oprocz firmowych pasuja prawie wszystkie inne, mozna sporo nalozyc do srodka. mam wkladki z mikrowlokna i babmusowe - te sa duzo lepsze, tylko dluzej schna (ale jak na bambus to i tak krotko). super kolorki. wady - napy niezawsze trzymaja jak trzeba (ale producent powiedzial co z tym zrobic i w miare dziala), czasem wkladka wylazi gora, przez naciecie i pielucha podmaka.

Bum Genius - zakladam glownie na noc, z dodatkowym bambusowym 'pochlaniaczem'. chlonny wklad, troche dluzej schnie niz PD. trzeba uwazac, zeby dobrze dopiac, jakos mi latwo przeciekaja bokiem. wkladki potwornie szarzeja (jak wiekszosc z tego materialu niestety).

Tiny Tush Elite - do tej pory moj faworyt, ostatnio nam przemakaja baaardzo szybko (zwalam na zabkowanie, bo mam nadzieje, ze znowu beda ulubione) - najmniej odwlokowate ze wszystkich jakie mam. maja najwieksza mozliwosc regulacji dlugosci (trzy rzedy nap). przez to, ze malo odwlokowate - sa tez dosc waskie, wiec nie kazda wkladka pasuje (sprzedawane bez). polarek w srodku, dobrze wykonczone - maja taka kopertowa gore, nie ma szans, ze wkladka bedzie wystawala.

Wonderoos - fajne, ale bez rewelacji. na mniejszych rozmiarach byly w porzadku, teraz na dlugosc mam najwiekszy, w pasie ciagle malutki i jak sie maly duzo rusza, to gora sie rozlazi. wkladka niestety dosc ruchoma w srodku tez bywa...

Mommy's Touch - nie lubie systemu regulacji. dosc odwlokowata. otwarta z obu stron - mozna nie wyciagac wkladki, bo sama wypadnie z pralce. moze byc.

Nature Babies stuffable - nie bardzo lubie. po pierwsze - moj blad - kupilam na rzep a nie na napy (wydawalo mi sie, ze lepiej sie bedzie regulowal). nie za bardzo trzyma - jak sie malego bierze na rece, to sie przyrzepuje do naszych ubran. gumki kolo nozek swietnie przewodza wilgoc na zewnatrz a trudno je upchac w srodku. troche sie odgniataja (ale im Franek wiekszy, tym lepiej system z gumkami dziala, moze sie jeszcze przekonam).

Ethangelie Calipoche - sliczne francuskie pieluchy (my mamy w psy). i to jest ich jedyna zaleta, niestety. bardzo mala mozliwosc regulacji rozmiaru, dziwnie male w pasie (wiekszosc pieluch Franek ma na bardzo maly, albo wrecz najmniejszym rozmiarze w pasie, a te prawie full). bardzo szybko przemakaja, gora jest jakos zle dopasowana i tamtedy wycieka. waskie, trudno sie wklada wkladke (mozna ja przypiac napami), jakas taka pozwijana w srodku jest. dosc gruby polar w srodku.

Standard Minki - jedyna nie one-size kieszonka jaka mielismy. super wzorki - my mielismy w owce. gruby polar. baaardzo odwlokowata (ale oni mowia, ze to dla rodzicow, ktorym to nie robi problemu). mozna bardzo duzo napchac do srodka, wiec dobra na noc (ale ja mialam wrazenie, ze Franek mial glowe nizej niz pupe). jakos srednio chlonal ten polar, ale moze nie dalismy mu szansy...

otulacze mam PD, sa super, ale tylko w rezerwie. mlody sie odparza natychmiast jak ma mokro, wiec na razie w uzyciu same kiesoznki.

przymierzam sie do jakis nowych na probe, jak nabede i poprobujemy to napisze :)

ash
13-09-2008, 09:57
Nasze wyposażenie w pieluszki firmowe jest b. skromne. z tym większą ciekawościa czytam ten fajny wątek, bo przymierzam się do nowości.
Na dobre przeszłyśmy na wielorazówki wiosną, jak córka miała ok. 2 miesięcy (teraz ma prawie 7m.).

W naszym wypadku otulacz dotąd był jeden (kilka sztuk oczywiście): Imse Vimse (sporadycznie stary otulacz Disana, sprawdza się dobrze) i jedna kieszonkowa: PD. Miałam też jedną białą doskonałą, ale w sumie najrzadziej jej używałam, bo jakoś wolę otulacze z wymiennymi wkładami.

Imse Vimse oceniam b. dobrze. Przez całe lato sprawdzał się doskonale. Do środka wkładam tetrę. Nauczyłam "rytmu sikania" dziecka i częsta wymiana mokrej pieluszki, np. na spacerach, na placu zabaw ze starszą, nie sprawia mi żadnego problemu. Pranie robię dość często, właściwie codziennie (i m.in. by tego nie robić tak często rozglądam się teraz za nowymi rozwiązaniami).

PD na początku pieluchowania zraziła mnie trochę: pupa dziecka zawsze była lekko odparzona. PD wrócił więc do szafy. I dopiero od niedawna zaczynam doceniać, i stosować coraz częściej, tę pieluszkę. Dla mnie to dobre rozwiązanie na chłodniejsze dni, a na pewno nie na lato. Doskonale się dopasowuje do dziecka, można stosować rózne wkłady (wkładka oryginalna, tetra, frotowa gruba wkładka, podkład flanelowy).

O niedawna stosuję otulacz PUL Tots Bots (rozm.2) i na razie jestem b.zadowolona: dokładnie można dopasować, ładnie przylega, szybko schnie, dużo wypełnienia miesci się do środka.

Aneczka
02-10-2008, 12:36
to ja się dorzucę z pytaniami...

czy noworodek w nocy też sika co dwie godziny? za każdym razem trzeba zmienić pieluszkę?
i co stosowałyście w nocy kieszonki, formowane (ale tych na noc potrzeba by było pewnie ze 4...) czy tetra+otulacz?

zastanawiam się nad zakupem większej ilości pieluszek flanelkowych zamiast tetry - czy to dobry pomysł? Jak Wam się sprawdzają?

będę wdzięczna za pomoc 8))

Agnen
02-10-2008, 12:39
noworodki mogą siusiać co chwilę. Pieluszki nie musisz zmieniać od razu po siknięciu (chyba że to tetra). Inna sprawa że noworodki (Alicja tak od 2 tyg) co chwila robią kupę. I wtedy już musisz zmienić niezależnie czy to jedno czy wielorazówka.

Aneczka
02-10-2008, 14:20
hmmm hmmm, mam nadzieję, że mój dzieć oszczędzi zaspanym rodzicom nadmiaru nocnych kup 8))

a da się jakoś poznać, że zrobił kupę w nocy? czy muszę sprawdzać co chwila? bo podobno te pierwsze nie pachną...

agul
30-10-2008, 14:32
Oto moja subiektywna opinia na temat pieluch, moj ulubiony rodzaj pieluch to formowane bawelniane, a otulaczy to welniane, nie przepadam za AIO, czas schniecia podaje w warunkach bez ogrzewania i slonca, w zamknietym pomieszczeniu

Pieluchy do skladania:
Frotki Lenya – super, przede wszystkim bardzo szybko schna i calkiem chlonne, zawsze uzywalam z dodatkowa wkladka konopna
Prefoldy konopne – bardzo lubilam u noworodka, bardzo chlonne, szybko schna, tylko jak to konopie z czasem staja sie co raz twardsze po praniu i trzeba mietolic, nie kazdy to lubi
Prefoldy bawelniane – tez super, mieciutkie, nie tak chlonne jak konopie, schna bardzo dlugo

Formowane bawelniane (i niebawelniane):

Flanelka ImseVimse – nie lubilam, malo chlonna, bez zapiec na bokach, do tego snappi tez na niej za skarby sie nie da zalozyc

Babeco bambusowe ( model budget nappy) – kupione za bezcen na allegro, naprawde swietne, chlonne i wygodne, ale schna wieki, az sie odechciewa

Ptit dessou mala techniczna – bardzo fajne pieluszki, mieciutkie, calkiem chlonne, cudowne kolorki, mala pupka, jak dla mnie wcale szybko nie schna, ale bardzo je lubie, pomimo, ze nie z bawelny

Swaddlebees welurowa (organic cotton velour) – pieluchy nr 1 jak dla mnie, bardzo chlonne, z ekologicznych materialow (nawet gumki w srodku nie zawieraja lateksu), swietny ksztalt, zapinane na bokach na napki, zgrabniutkie, waskie miedzy nozkami, u stojacych dzieci mozna zakladac jak majtki, milusie, do tego w slicznych kolorach, schna dlugo … ok.2 dni (ale wiekszosc pieluch mi tak schnie), bardzo szczelna

Swaddlebees welurowa onesize – megachlonna pielucha, zaluje, ze jej nie mialam od urodzenia dziecka, bo dodatkowy wklad mozna stosowac jako pieluszke u noworodkow, bardzo szczelna, swietnie sie dopasowuje, jednak daje troche wiekszy odwlok niz rozmiarowka, ale schna nieco szybciej

Swaddlebees kieszonka (velour pocket fitted) - bawelniana kieszonka, swietny kroj, szybko schna, jak to kieszonki,

Easy Peasy Harmony – pielucha konopna onesize, megachlonna, dlugo schnie, jak to konopie z czasem sztywnieje i trzeba pomietolic, dziwaczny system regulacji, sama nie wiem jak wpadlam na to jak ja zmniejszyc, nie powieksza pupki, lubie ja

Babykicks onesize – nie podoba mi sie sposob zapinania, tzn to, ze zapiecia boczne chowaja sie pod przedni panel pieluchy, a nie odwrotnie, troche to dla mnie niewygodne, no i frotka wydaje mi sie na tle innych moich pieluch troche szorstka, po zmnejszeniu pieluszka robi sie taka zbita i sztywna jakas… jak na razie na noc tylko stosujemy, nie wykluczam, ze na wiekszych dzieciach ta pielucha bedzie fajniejsza w uzytkowaniu, bardziej wiotka, schnie ok 2 dni

Heiny Hugger – nasze puchate cudenko, bardzo chlonna, chyba lepsza dla dziewczynek albo chlopcow, ktorzy juz siedza i chodza, bo wszyte dodatkowe chlonne warstwy biegna przez srodek pieluchy i czasem jak maly dlugo lezy, to siuski omijaja ten najbardziej chlonny obszar, rozlewaja sie po bokach i laduja z tylu pieluchy, schnie jak reszta ok 2 dni

Babyidea Air Hour – onesize kieszonka, z wygladu przesliczna, mamy w pomaranczowe paseczki, z zewnatrz bawelna organiczna z konopnym podszyciem, w srodku delikatny polarek, ktory nie bobkuje sie po praniu (!), system regulacji rozmiaru taki jak w ptit dessou, nie wyobrazam sobie jednak tej pieluchy na dziecku ponizej 5 kg, waska miedzy nozkami, schnie ok 1,5 dnia


Pieluchy AIO, nieprzemakalne, czyli tzw KALOSZE:

Bumgenius – kupilam duzo, sprzedalam wszytskie, nie polubilismy sie, po pierwsze dzieki tym pieluchom odkrylam, ze nie lubie rzepow, poza tym z wygladu nie za bardzo mi sie podobaly, no i bobkujacy polarek… nie znosze!! Poza tym pielucha ok, dobrze sie dopasowuje, przecieki rzadko sie zdarzaly… co zrobic, nie pokochalismy sie

Imse Vimse AIO – nie lubie uzywac…. paskudnie zszarzala no i bobkujacy polarek na dodatek

Blueberry – pieluszki przesliczne, rozmiarowka megazgrabna, zapiecia po bokach jak w swaddlebees (zreszta to ta sama firma) , dodatkowy wklad z mikrowlokna plus konopie, z zewnatrz laminowane minki, mnostwo wzorow do wyboru, ciezko sie zdecydowac, kupilam dwie: krowke i moro, w drodze losowania jednak sprzedalam moro, krowke od czasu do czasu zaloze… powod: bobkujacy polarek!!! Za taka cene mogliby sie bardziej postarac

Starbunz – kieszonka rozm m, przeslodkie pieluszki, nie moglam sie oprzec, zeby nie kupic, mamy wzor z malpka i gdyby ta malpka tak ta mnie nie patrzyla, to pewnie juz bym ja sprzedala, powod: bobkujacy polarek!! Poza tym ok, troszke grubawa na pupce, nie bardzo, ale wiecej niz inne kieszonki (ma 2 warstwy polaru)

Itti Bitti d´lish snap in one – kiedy przyszla paczka z nimi, bylam bardzo zawiedziona, bo jakos tak dziadowsko wygladaly, gorzej niz na zdjeciach, ale teraz stwierdzam, ze to najfajniejsze kalosze jakie mamy, sa malutkie (naprawde malutkie!) waziutkie miedzy nozkami, do tego wklady schna w 1 dzien i jest to dla mnie absolutny rekord, zwazywszy, ze sa z bawelny organicznej i bambusa, bardzo chlonne, ciezko opisac jak wygladaja od strony technicznej, nie lubie AIO, ale te a swietne, na dluzsze wyjscia wlasnie tych najbardziej lubimy uzywac, aha, polarek nei bobkuje!! A byly prane juz wiele razy…. Naprawde same zalety

Otulacze:
Imse Vimse PUL – bardzo fajne, ladne, szczelne
Bummies – bardzo ladne wzorki, tez sa ok
Nature Babies – nie lubilam, jakos nieciekawie sie dopasowywaly i wpijaly
Welniane Storchenkinder – kocham kocham kocham, sa slodkie
Wollwikkelamsterdam – swietne
Stacinator polarowy – naprawde super jakosc, do tego rozm s starczy nam na baaardzo dlugo, bo duzy zakres regulacji jest

To na razie tyle

ane
30-10-2008, 16:51
agul, a co masz na myśli, pisząc "bobkujący polarek"?

a kolekcja imponująca :thumbs up:
gdzie kupiłaś te wszystkie cuda (ja kojarzę tylko lenye, prefoldy, pd i bg :oops: )?

agul
30-10-2008, 17:19
hmmm, bobkujacy polarek, tzn taki z bobkami :), znaczy sie kuleczkami malymi, na ubraniach tez sie czasem tak robi po praniach, nie wiem jak to wytlumaczyc lepiej, moze spilingowany zabrzmi bardziej obrazowo? poza tym nie zauwazylam, zeby kogos to denerwowalo, ale mnie sie nie podoba i juz, na jakosc pieluchy to nie wplywa, tylko wizualnie nie za bardzo
a pieluchy w roznych miejscach nabyte, wiekszosc jednak ze sklepow wysylkowych w uk, tam sie znajdzie wszystko