PDA

Zobacz pełną wersję : Gdynia i okolice



Greensun
03-11-2011, 18:27
Dzień dobry:)

Jestem zafascynowana chustami i wszelkimi naturalnymi, zdrowymi metodami wychowywania i wspołbycia z Dzieckiem. szukam optymalnej pod względem ekonomicznym i funkcjonalnym chusty. Juz prawie zamówiłam LennyLamb z bambusem. Czy dla zupełnie niezaznajomionej ze sztuką wiązania mamy ok.4kg, miesiecznej dziewczynki jest to dobry wybór? Chciałabym,by służyła nam długo i dobrze. Będę bardzo wdzięczna za sugestie.
Przy okazji,moze wpadają tu mamy z Gdyni, które chciałyby poszerzyć grono znajomych?:)

Pozdrawiam:)

panthera
03-11-2011, 19:01
wejdź na pod-forum trójmiejskie, tam nas sporo i jest info o jutrzejszym spotkaniu w Gdyni w galerii malucha, mozna pomacać chusty obejrzeć, nawet zawiązac i zobaczyć w czym najwygodniej.
http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=165

jak dla mnie - bambus jest dość śliski, to fajna chusta ale jeśli zupełnie nie masz wprawy w wiązaniu, może być kłopotliwa...

Greensun
03-11-2011, 19:28
Dziękuje za namiary:) ubolewam nad moim obecnym brakiem mobilnosci,a chetnie wpadłabym na spotkanko.
Co do chusty to lepsza bylaby bawełniania 100% Lenny'ego?

Kasia.234
03-11-2011, 19:42
Witaj :)
Ja zaczynałam od chusty z bambusem i po własnych przejściach ;) na początek polecam właśnie bawełnianego pasiaka :)

Greensun
03-11-2011, 22:10
No to świetnie:) teraz, kierowana doświadczeniem zakupię takową:) Dzięki wielkie:)

Dominiqueee
04-11-2011, 00:36
Ale nie kupuj czasem nowego bawelnianego lenny lamba - ta chusta na początku jest tak twarda, ciężko sie ja dociąga, nie polecam dla maluszka i dla poczatkującej mamy - sama mialam taka i sie nameczylam tylko. Spróbuj coś używanego np. bawełniana Grecje Nati.

Guest
04-11-2011, 11:46
dobrze prawi dziewczyna
najlepiej złamaną
na bazarku masz multum ofert

Greensun
16-11-2011, 13:39
Ech, powodowana emocjami i chęcią jak najszybszego doznania korzyści z posiadania chusty zakupiłam bezzwłocznie nową i staram się ja ogarnąć jakoś, ale jest to niełatwe, przyznaję. Malutka podczas pierwszych prób bardzo płakała i nawet jesli przez chwilkę uspokajała się, to na krótką metę. Kolejna próba polączona z karmieniem piersią zaowocowała suksesem-malutka zasnęła. Przyznaję jednak, że wiele jeszcze prób przede mną zanim sprawnie dokonam akcji zawijania:)

annagdynia
19-03-2012, 11:13
a jak teraz? Jak Wam idzie wiązanie? jak się chusta sprawuje?

Greensun
19-03-2012, 14:12
Przyznaję, że nie jest kolorowo. Malutka dużo płakała będąc w chuście i zarzuciłam jej stosowanie.. Chusta jest bardzo ładna i "działa" dobrze. Malutka jednak lubi być w ruchu, tzn dużo macha rączkami i nożkami, lubi zmieniać pozycje, a w czasie gdy ją wiązałam możliwa była jedna w zasadzie pozycja, która ją unieruchomiala i krępowała. Spróbuję innych wiązań teraz, gdy już można je stosować z racji postepów rozwojowych córeczki:)

annagdynia
19-03-2012, 23:18
specjalistką nie jestem, ale wydaje mi się, że dobrze zrobiłaś :) teraz też może być inaczej, będzie cieplej :) wiosna, zamotasz się i wyjdziecie na spacer :) córeczka będzie mogła zwiedzać okolice :)

Greensun
20-03-2012, 14:14
Taką mam nadzieję:) Teraz jeszcze z perspektywy wózka poznaje świat-bardziej sfery niebieskie;) Są i tego plusy, bo wózek robi za dostawczaka zakupowego;)
A jakie są Twoje, Aniu doświadczenia z noszeniem?

Guest
20-03-2012, 15:12
greensun naprawde namawiam na spotkanie KK dużo rzeczy Ci sie rozjaśni
nie wiem z jakich rejonów jesteś ale dojazd na traugutta ( miedzy swietojańska a wladyslawa) jest dość dogodny

najbliższe jest w Rumi to może z mezem uda CI sie dotrzeć ;)

annagdynia
20-03-2012, 15:42
A jakie są Twoje, Aniu doświadczenia z noszeniem?
nam było łatwiej bo zaczynaliśmy na wiosnę :) więc spokojnie można było wyjść na dwór w chuście

baryłka ma rację, wybierzcie się na spotkanie KK, dziewczyny są specjalistkami to pomogą :) My najpierw z instrukcją obsługi motalismy się sami i co .... okazało się, że nie było najlepiej, jak nam Marta pokazała co i jak, to i nam lepiej i synek zadowolony :) POLECAM
i może się spotkamy, bo ja się wybieram do malucha na traugutta, ale ciągle coś mi przeszkadza :ninja:

Greensun
21-03-2012, 11:44
Jesteśmy z Obłuża i sama z malutką jedynie patroluję okolicę przy użyciu wózka. Chętnie poznałabym w praktyce jak najefektywniej używać chusty. Kiedy odbywają się spotkania w Rumii i w Gdyni? dysponujemy jedynie popołudniami, ew. weekendami, choć mąż czuje potrzebę odpoczynku po tygodniu pracy;) a ja nie jestem jeszcze zmotoryzowana:( Czuję się trochę uziemiona.

espejo
21-03-2012, 15:33
Jesteśmy z Obłuża i sama z malutką jedynie patroluję okolicę przy użyciu wózka. Chętnie poznałabym w praktyce jak najefektywniej używać chusty. Kiedy odbywają się spotkania w Rumii i w Gdyni? dysponujemy jedynie popołudniami, ew. weekendami, choć mąż czuje potrzebę odpoczynku po tygodniu pracy;) a ja nie jestem jeszcze zmotoryzowana:( Czuję się trochę uziemiona.

Zobacz tutaj
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=76060&p=1693825&viewfull=1#post1693825
w niedziele jest spotkanie, mzoe nie stricte warsztaty, ale posluchac warto!

do galerii malucha - wsiadasz w 194 na krzyzowce i potem spacerek swiętojanska, z wozkiem wygodniej, mnie teraz trudniej, jak starszy ma focha ;)

annagdynia
21-03-2012, 17:41
Jesteśmy z Obłuża

i jakie ładne zdjęcie :)

Greensun
21-03-2012, 19:44
dzięki wielkie za informacje. Zindoktrynuję męża,a może sama się odważę jakoś dotrzeć;)