PDA

Zobacz pełną wersję : Pieluszki wielorazowe - pomysł na mini poradnik



erithacus
18-11-2008, 14:56
Często osoby, które chcą przejść na pieluchy wielorazowe przerażaja się ilością możlwych rozwiązań. Kieszonki, otulacze formowane itd. na początku nic nam nie mówią. Wtedy pozostaje grzebanie w necie, na forum, a w końcu i tak pada temat "Pomocy, chcę zacząć, a nie wiem jak" :) Pomyślałam sobei, że można by napisać, wspólnymi siłami, taki mini poradnik, broszurkę, która byłaby tu, na forum jak przyklejony temat i którą można byłoby wydrukować i dać do przeczytania zainteresowanym rodzicom. (albo pozanosić do szkół rodzenia czy przychodni gdyby ktoś miał ochotę).
Co prawda podobne opracowania można, przy dużej inwencji znaleźć juz w necie, ale sa to zazwyczaj opisy na stronach producentów lub sprzedawców, a do tego jak wiemy większość z nas odnosi się sceptycznie.

Myślałam o takich zagadnieniach:
1. Zalety używania pieluch wielorazowych.
2. Wyliczenie rzeczywistych kosztów używanie wielorazówek (woda, prąd, proszek itd.)
3. Różne rodzaje pieluch wielorazowych, wyjaśnienie pojęć.
4. Przechowywanie, pranie, prasowanie - obsługa.
5. Jeśli annamamaalexa się zgodzi, mogłybyśmy umieścić jej tekst w małym rozdzialiku o wych. bezpieluchowym.

Co o tym myślicie?
Sypcie pomysłami, może coś uda nam się stworzyć.

Tak na marginesie chcę zaznaczyć, że ja to mam raczej dwie lewe półkule do pisania. Są tu jednak na forum poetki i pisarki i myślę, że będą chciały pomóc;)

P.S. Jak się powinno napisać - miniporadnik czy mini poradnik? Word podkreśla mi pierwszą wersję ale wydaje mi się, że powinno być łącznie.

agul
18-11-2008, 15:13
dobry pomysl, popieram

ala
18-11-2008, 16:19
mnie tez sie podoba :D

Kanoko
18-11-2008, 17:52
Pomysł super! Jak sobie przypomnę te GODZINY spędzone na grzebaniu w sieci w pozukiwaniu informacji o pieluszkach....nikomu tego nie życzę ;)

Agnen
18-11-2008, 18:56
fajny pomysł :)

formichiere
18-11-2008, 19:22
Popieram jak zawsze takie pomysły. Ja zaczęłam coś takiego pisać http://pielusie.blox.pl/html też jestem fanką promowania pieluszek wielorazowych. Piszę w miarę możliwości przy 2 małych dzieci ;-)

Goska Sucharska
18-11-2008, 19:51
Napisz :) Kciuczę!
A jeśli będzie w pdf to chętnie zabierać będę ze sobą(wydruk of cors), na spotkania i nie tylko :)

lindgren
18-11-2008, 20:24
ja bym chętnie poczytała, aktualnie jestem na etapie próbowania się odnaleźć w potopie informacji 8))

miedziana
18-11-2008, 21:28
:jump: bardzo fajny pomysł. Bo rzeczywiście szukania w sieci dużo, czasu brak, a temat mnie korci :)

erithacus
18-11-2008, 22:58
Poparcie już jest :D No to co teraz? Pomożecie? :mrgreen:

Formichiere, bardzo fajna strona. O coś takiego mi chodzi, tylko w trochę większym skrócie.

agul
18-11-2008, 23:18
moze byc ciezko z tym skrotem :)

ala
18-11-2008, 23:33
polecam tez nasz blog :)
http://ekomaluchy.blox.pl/html
mam nadizeje ze bedzie sie pieknie rozrastał

formichiere
19-11-2008, 09:39
Jak chcesz coś wykorzystać to bardzo prosze (kopiuj+wklej :wink: ). Mogę również coś napisać.

Agnen
19-11-2008, 10:40
polecam tez nasz blog :)
http://ekomaluchy.blox.pl/html
mam nadizeje ze bedzie sie pieknie rozrastał

i jeszcze na forum pieluszkowe Ali (http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=61482)
:)

Iwanna.T
19-11-2008, 11:26
pomysł świetny!

W rozdzialiku o rodzajach pieluch można wspomnieć jeszcze o plusach i minusach każdych oraz podać konkretne nazwy.

Ilonsa
19-11-2008, 11:52
taki poradnik byłby super! ja zaczęłam myśleć o wywaleniu jednorazówek ale jakoś nie mogę przebrnąć w tym gąszczu informacji żeby wiedzieć dokładnie co z czym i dlaczego...

mart
19-11-2008, 11:55
jestem ZA!!!!!
mogę udostępnić to co już napisałam kiedyś sobie o pieluszkach.
mam słownik, trochę instrukcji jak używać.
moznaby też zrobić listę produktów dostepnych w PL z miejscami gdzie kupić i np. zrobić ranking z opiniami.

to co? stronka blogowa?

erithacus, mogłabyś pokoordynować a zainteresowani mogliby podrzucać Ci artykuły czy inne materiały.

dla mnie tylko jeden warunek: non profit!

mart
19-11-2008, 12:03
jestem ZA!!!!!
mogę udostępnić to co już napisałam kiedyś sobie o pieluszkach.
mam słownik, trochę instrukcji jak używać.
moznaby też zrobić listę produktów dostepnych w PL z miejscami gdzie kupić i np. zrobić ranking z opiniami.

to co? stronka blogowa?

erithacus, mogłabyś pokoordynować a zainteresowani mogliby podrzucać Ci artykuły czy inne materiały.

dla mnie tylko jeden warunek: non profit!

właśnie obejrzałam Wasze blogi - pielusie i ekomaluchy - czego chcieć więcej? prawie wszystko tam juz jest? gratulacje dziewczyny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

agul
19-11-2008, 14:05
tez uwazam, ze swietnie byloby zrobic ranking pieluch dodatkowo z mozliwoscia pozostawienia komentarzy
kazda pielucha np moglaby byc oceniana od 1pkt do 5 w zakresie np:
wygoda uzytkowania
szybkosc wysychania
chlonnosc
dopasowanie
wyglad ogolny

na angielskich stronach sa takie rankingi i czesto przed zakupem pieluch z nich korzystalam

a rodzajow pieluch,w sensie marek i modeli to jest taki ogrom, ze ciezko bedzie jak juz pisalam o skroty

ze non profit - inaczej sobie tego rowniez nie wyobrazam

formichiere
19-11-2008, 15:11
tez uwazam, ze swietnie byloby zrobic ranking pieluch dodatkowo z mozliwoscia pozostawienia komentarzy
kazda pielucha np moglaby byc oceniana od 1pkt do 5 w zakresie np:
wygoda uzytkowania
szybkosc wysychania
chlonnosc
dopasowanie
wyglad ogolny
Też myślałam o rankingu pieluch na swoim blogu http://pielusie.blox.pl/html , uważam to za super pomysł. Na razie mam dział recenzje i dzięki Popolinie mam już nie tylko swoje.
Jeżeli ktoś by chciał zrecenzować pieluchy na mój blog to bardzo chętnie umieszczę to. Może ranking tez mi się uda umieścic tylko muszę przemyślec to bo producentów jest multum.

agul
19-11-2008, 15:21
Jeżeli ktoś by chciał zrecenzować pieluchy na mój blog to bardzo chętnie umieszczę to.

to ja w wolnej chwili zrecenzuje, bo pieluchowego swira mam, ty chyba troche tez, sadzac po blogu, co?:)

erithacus
19-11-2008, 15:25
Blogi, stronki, rankingi to super pomysł ale ja myslałam raczej o czymś w docelowej formie papierowej. Jako taka mała broszurka informacyjna, którą można byłoby podrzucać osobom zainteresowanym.
A to, o czym pisałyście zrobić swoja drogą np. rozbudować blogi dziewczyn.
Więc co, otwieramy nowy wątek i wklejamy tam teksty a potem wspólnie ustalamy co, gdzie i w jakiej formie umieścić?

agul
19-11-2008, 15:31
moznaby stworzyc jakis tekst-matke, a potem dziewczyny zglaszalyby poprawki, jak w konstytucji

formichiere
19-11-2008, 16:02
Jeżeli ktoś by chciał zrecenzować pieluchy na mój blog to bardzo chętnie umieszczę to.

to ja w wolnej chwili zrecenzuje, bo pieluchowego swira mam, ty chyba troche tez, sadzac po blogu, co?:)
ja świra a wszyscy tak nie mają???? :D :D :D

Zazuza
19-11-2008, 16:58
poradnik bylby super bo ja na razie na pampersach... i nawet nie bardzo wiem od czego zaczac szukanie..
szkoda ze nie trafilam na to forum w ciazy.. wtedy wiecej czasu bylo..

erithacus
19-11-2008, 22:45
Założyłam nowy temat viewtopic.php?f=17&t=10580 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=17&t=10580)
Wklejajcie tam swoje propozycje tekstów, uwagi i poprawki.