PDA

Zobacz pełną wersję : Mei Hip



aneta.s
18-11-2008, 08:55
Przede wszystkim dziękuję za możliwość wypróbowania. Julianek waży 9kg, za pierwszym razem wyszliśmy w MeiHip do przedszkola po Kamilka. Już na schodach zauważyłam że słabo pas dociągnełam i chciałam poprawić troszkę, niestety klamra się wypieła. Ok mój błąd nie powinnam takich trików robić z małym w nosidełku ale niestety to sprawiło, że już przez cały czas rękę trzymałam na pleckach Julianka i nie wiem jak zachowałaby się przy sporo cięższym dziecku więc Kamilka (13kg) nie zaryzykowałam włożyć. Efekt był taki, iż po pół godziny myślałam, że mi ramię odpadnie. Tak więc nosidło nie jest na pewno dla mnie. Za drugim razem wyszliśmy na spacer, dobrze rozłożyłam częśc pasa na ramieniu i było już lepiej nosiliśmy jakieś 40min.
Na pewno do plusów można zaliczyć łatwość zakładania oraz staranność wykonania (wygląd) dla mnie to jednak stanowczo za mało, niestety nie przekonałam się.

bubusita
19-11-2008, 13:19
Dla mnie główną wadą mei hip jest to, że pas biodrowy strasznie się wrzyna, po godzinie noszenia myślałam, że nigdy nosić już nie będę, a to była moja pierwsza chusta/nosidło(sama nie wiem jak to zaklasyfikować).Na plus, można zaliczyć to, że pas naramienny jest bardzo wygodny. Ot tak kilka słów od świeżej chustonoszki :D .

bubusita
19-11-2008, 14:08
Zapomniałam jeszcze napisać, że myślę, że gdyby pas biodrowy był wypełniony, to mei hip byłoby naprawdę dobre. Co dziwne, mój mąż nosi dużo w mei hip i twierdzi, że jemu nic się nie wrzyna...może to kwestia tego, że on jest chudy, a mnie się, że tak powiem w tłuszczyk wbija rzeczony pas :lol: ?

aneta.s
19-11-2008, 14:11
A jak duże dziecko nosicie?

bubusita
19-11-2008, 14:14
Jeremi ma 7 miesięcy i waży grubo ponad 7 kilo.

aneta.s
19-11-2008, 14:18
Jeremi ma 7 miesięcy i waży grubo ponad 7 kilo.


to i tak jednak mniejszy od mojego ;)

bubusita
19-11-2008, 14:20
Chciałam napisać ponad 8 kilo:), ale to nie wielka różnica :D w sumie.

Dagmara
19-11-2008, 14:56
Ja nosiłam 10 kg 15 miesięczniaka, IMO to nosidło pod każdym względem to porażka, nie wygodne i nie funkcjonalne, źle nosi, wolę pouch i kółkową!

gmmazur
01-12-2008, 14:28
Jak dla mnie to bardzo eleganckie nosidło na imprezy oficjalne. Ponieważ nosi się na nim głównie z obciążeniem na jedno ramię, więc jak dla mnie - nie nadaje się na długie wyjścia.
Tak ogólnie to jest na 4.
Nie miałam problemów z pasami i zakładało się dość szybko.

anesha
01-12-2008, 22:59
Nosiłam jeden dzień, więc może zbyt mało, by napisać "poważną" opinię.
Plusy:
- ładne wykonanie
- szybko się zakłada
- nie miałam wrażenia, że klamra się rozepnie

Minusy:
- po pół godziny bolało mnie ramię i kręgosłup (jest trochę lepiej, gdy pas rozłoży się na ramieniu, ale mi ograniczało to ruchy)
- czarny materiał bardzo "zbiera" meszki
- ciężko się dociąga pas ramienny już z dzieckiem w nosidle
- brak zagłówka (jak córcia usnęła musiałam jej trzymać główkę).

Sumując, nosidło na jedno ramię nie dla mnie :(, ale mojej koleżance odpowiadało (nosiła 1,5 godziny)

Fiona
01-12-2008, 23:07
a gdzie mogę zobaczyć fotkę? nie widziałam tego cuda jeszcze :oops:

Bushido
02-12-2008, 13:47
na mojej stronie mozna zobaczyc :)nazywa sie Mei Hip Ellaroo

anette27
02-12-2008, 22:41
a gdzie mogę zobaczyć fotkę? nie widziałam tego cuda jeszcze :oops:

są fotki w akcji w dziale "chusty i dzieci w chustach" :wink:

anette27
04-12-2008, 10:03
dziękuje za możliwość potestowania nosidła...
Mei hip jest bardzo ładne,super wykonane,łatwo się zakłada i niestety na tym koniec pochwał dla tego nosidła.
Dla mnie bardzo trudno dociągało się pasy,za każdym razem pomagał mi mąż,
trzeba juz je dobrze dopasowac przed wyjsciem bo jesli w trakcie noszenia okaze sie że jest za luźne to dociąganie pasow jedną ręką (drugą podtrzymując dziecko) jak dla mnie było nie możliwe... :roll:
Poza tym w nosidle obciążone jest jedno ramię więc na szybkie wyjscie do sklepu po zapałki jak najbardziej ok. na dłuższy spacer dla wytrwałych....

sza
12-12-2008, 18:03
To i ja sie wypowiem, na temat Mei Hipa, jakoze jestem od niedawna szczesliwa posiadaczka tegoz (jednoczesnie witam wszystkie czytajace, bo to moj pierwszy post na tym forum).
Wiekszosc wad i zalet juz tutaj padlo. MH jest rzeczywiscie b. ladny i swietny na "po domu" - jak mloda mnie ciagnie za spodnice i chce ze mna gotowac, to wtedy - rach ciach - i juz siedzi w MH i jest spokoj. Natomiast na spacer wyjsc bym sie nie odwazyla, bo po kilkunastu minutach jednak kregoslup zaczyna bolec, pas sie w ramie wpija i tyle. Na szczescie zapina sie toto i odpina b. szybko, wiec jako nosidlo domowe ok :-)

escada
12-12-2008, 21:18
Na początek dziękuję za możliwość testowania. Maja ma 8 miesięcy i waży blisko 8 kilo i nosiło nam się świetnie. Nic nas nie uwierało ale ciężko jest dociągnąć pas ramienny gdy dziecko jest już w środku i miałam wrażenie, że panel jest troszkę za szeroki jak na moje drobne raczej dziecko. Dla mnie pewnie jedynym minusem jest brak zagłówka, Maja na spacerach zasypia i musiałam jej trzymać główkę, ten problem pewnie znika w noszeniu po domu. Poza tym bardzo ładne i super wykonane nosidło.
http://images29.fotosik.pl/304/fb3590e9705e82bemed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/39/e19bfedec0ab6d78med.jpg (http://www.fotosik.pl)

escada
12-12-2008, 21:24
http://images37.fotosik.pl/39/c26fe2c087971e12.jpg (http://www.fotosik.pl)

sara
29-12-2008, 17:30
Wysłałam dziś nosidło do kolejnej użytkowniczki.
Jak dla mnie - porażka. Po pierwsze, przy zakładaniu nosidła i dziecka musiał mi pomagać mąż. Nie dało rady zapiąć się czy rozłożyć dobrze na ramieniu pasa ramiennego samemu. Przez sprzączki materiał jest przełożony złożony i samoczynnie nie rozkłada się tylko właśnie trzeba go poprawić-rozłożyć. Po drugie, czuje się ciężar przy dłuższym noszeniu.
Nosidło jest ładne, kolorystycznie i wykonaniu.

Na osłodę dodam, że Jaśkowi się podobało bardzo:)

jasminee
04-01-2009, 22:06
Na początku tradycyjnie dziękuję za możliwość potestowania. A teraz przejdźmy do konkretów. Testowałam na 9,5 kilogramowym 7,5 miesięczniaku :D

Na plus
-ładne i estetyczne
-dość sztywne i dziecko siedziało pewniee, stabilnie i wygodnie

Na minus
-ciężko mi się zakładało, mąż musiał mi pomagać zapinać pas
- pas naramienny wżynał mi się w ramię

Ogólnie wrażenia na 3+. Choć pewnie Tymek dałby 5, bo wyglądał na zadowolonego :lol: Nosidło ładne i do noszenia na chwilę po domu. Ale nie odważyłabym się wyjść w nim na dłuższy spacer. W kółkowej, mimo, że też na jedno ramię jest mi o niebo wygodniej.

Ania Bober
13-01-2009, 23:52
Dziękuję za możliwość przetestowania Mei Hipa :-)
Po przeczytaniu recenzji, spodziewałam się porażki. Miło się rozczarowałam. Wspomnę tylko, że do tej pory nosiłam w wiązankach i od niedawna w Mei Tai.

Kacper ma 7,5 miesiąca, waży ok 9 kilo.

Plusy
- samodzielnie bez problemów wkładałam do nosidła Kacpra i sama zamykałam klamrę
- świetnie, że tak szybko można malucha załadować na biodro. Genialne jak musiałam coś szybko zrobić w domu, a mały zaczynał marudzić
- pas biodrowy wygodny, choć wypełniony byłby pewnie lepszy
- pas naramienny, dobrze rozłożony, nie wrzynał się, a przy dobrze dociągniętym dziecku spokojnie godzinę Kacpra nosiłam
- ładne, estetyczne
- dość sztywne, wydaje się być bardzo wygodne dla dziecka

Minusy
- dociąganie 'na oko' w niezałożonym nosidle. Niestety nie udalo mi się ani razu dociągnąć pasów z dzieckem na biodrze. Jednak po kilku próbach nie musialam specjalnie korygować dociągnięcia, więc nie stanowiło to zbyt duzego problemu.

Generalnie bardzo fajne 'ustrojstwo'. Przekonało mnie do nosideł 'z klamrami'. Dla mnie użytkowość jedynie po domu, gdyz moje dziecko najczęściej śpi na dworzu. Tym bardziej mi się spodobało, że nie dogadałam się z kółkową, a poucha jeszcze nie wypróbowałam.

No i zdjęcia jeszcze:

http://lh6.ggpht.com/_untGyS7YpIE/SW0L0CeAjZI/AAAAAAAAAow/vnkAV8mwx3U/s800/DSC_6132.jpg

http://lh5.ggpht.com/_untGyS7YpIE/SW0LzJLjT0I/AAAAAAAAAoo/W4OaFMs1ENk/s800/DSC_6130.jpg

http://lh4.ggpht.com/_untGyS7YpIE/SW0L1IyCIrI/AAAAAAAAAo4/AmBB9dyaFZ8/s800/DSC_6136.jpg

gosiulek
25-02-2009, 13:41
na początku dziękuję za możliwoś testowania :)

zakładało mi się szybko i sprawnie
klamry zapinałam sama
materiał też się dało rozłożyć na ramieniu
ale dociągać dało się tylko przed zapakowaniem dziecia

ale pas biodrowy mógłby być wypełniony
i noszenie tylko po domu na "szybkie akcje" ....po 30min noszenia myślałam, że ramię mi się urwie :roll:

nosiłam 9,6 kg 8 m-czniaka :)

http://images45.fotosik.pl/67/fd4d1e7ae270e707.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/67/2355c50b4675160d.jpg (http://www.fotosik.pl)

myrra
06-03-2009, 21:11
Ja również dziekuję za mozliwość testowania :)

Moim zdaniem jest to zdecydowanie nosidło dla mniejszych dzieci - nie dopatrzyla sie na opakowaniu informcji do ilu kg - na mojego półtoraroczniaka panel za mały już :( Dlatego nosiliśmy sie krótko.

Dla mnie - lubiącej MT i chusty kólkowe jest to fajne rozwiazanie dla młodszego dziecka. Jak już sie dobrze wyreguluje pasy (tu niestety minus, bo o dociagnięciu z dzieckiem nie ma co marzyć, bez dziecka tez cięzko idzie) i opanuje wkładanie - jest calkiem przyjemnie.

No i śliczne - bardzo lubie paseczki wszelkie :)

chanutka
09-05-2009, 18:51
Dziękuje za możliwość testowania :)

Na początku nie mogłam się dogadać z mei hip'em. Jak już udało mi się rozłożyć pas naramienny to wżynał mi się dolny i odwrotnie. Ani mi ani dziecku nie było wygodnie. Wytrzymywałam najwyżej kilka minut.
Potem jednak coś zaskoczyło , było mi wygodnie, dziecku też. Pewnie decydowały jakieś niuanse przy rozłożeniu materiału z pasów. Najdłużej nosiłam godzinę- synek usnął.
Wygodniej jest mi w kółkowej i pouchu chociaż w mai hipie nie ma problemu z ułożeniem dziecka, wkładaniem materiału pod pupkę itp.

Miku waży coś ok 9-9,5 kg , gdzieś 80 cm wzrostu. Panel był na styk , można by się czepić nawet , ze minimalnie za mały.

Na liście do testowania byłam 26, na materiale znać użycie, jest już sprany.

april
18-05-2009, 13:22
Dziękuję za możliwość potestowania. Gdyby było to normalne nosidło ergo pewnie powaliłoby mnie na kolana. Uwielbiam takie paseczki, materiał pomimo że sprany to jednak super! Jednak ja nie porwałam sie na spacer w tym nosidle, wyszłam w nim tylko z psem, ramię nie wytrzymało, upakowanie Mani graniczyło dla mnie z cudem, a i ona niepewnie się czuła bo kurczowo trzymała się mnie łapkami. Albo ja nie umiałam tego dobrze zainstalować, albo to dla mniejszych dzieci. No ale szerokość panela idealna jak dla Mani więc dla mniejszych dzieci może być za szeroka. Ogólnie fajne na krótko:)

jana
22-08-2009, 21:51
Na krótkie noszenie bardzo fajne, łatwe do opanowania :)
ciekawy pomysł, choc jednak wolę kółkową :)

pszczoła
06-10-2009, 12:37
Testowałam na 13-miesięcznej 9-kilowej córze:)
Bardzo ladne, paseczki w moim stylu, estetyczne.
Fajne rozwiązanie na chwilkę, wydawało się nawet fajniejsze i szybsze niż pouch...Ale w rzeczywistości założenie go jest jak pisały dziewczyny, pracochłonne, ogromny minus to fakt, że nie da się go wyregulować na sobie (uwielbiam manducę za tę możliwość regulacji jedną ręką i tu mi tego brakowało).
Pas naramienny wrzynał mi się, uciskał ramię (może powinien być wypełniony?)
Nie udało mi się wyregulować tak, żeby Lena siedziała w miarę pewnie. Gdybym sie do tego przyłożyła bardziej, może by zaskoczyło, ale zawsze po zdjęciu zapominałam, a potem potrzebowałam na szybko i nie miałam czasu się bawić.
Ogólne wrażenia takie sobie. Nie kupiłabym sobie.

DZiękuję za możliwość doświadczenia czegoś nowego!!!

britta
05-11-2009, 23:45
Wlasnie testowalam, dziekuje za te mozliwosc.
Mimo, ze lubie nosic na biodrze, z Mei Hip w ogole sie nie dogadalam. Przede wszystkim pas biodrowy - niewypelniony, niewygodny, nie wiedzialam jak go zalozyc: w talii - dziecko siedzi za wysoko; na biodrze (tak jak zaklada instrukcja) - pas niestabilny, zsuwa sie do gory. Nie sprobowalam opcji ze zdjeciem zapiec i wiazaniem na biodrze - moze byloby wygodniej. Nie moglam wygodnie posadzic Miska, chociaz panel mial akurat odpowiednia dla niego szerokosc. Nastepny wazny minus - klamry nie daja sie regulowac po zalozeniu. Pas naramienny niewygodny, nie umialam tak rozlozyc, zeby pozostal nieruchomo na ramieniu. Ale to chyba kwestia odpowiedniego zlozenia pasow przy zakladaniu zapiec.
Z plusow - ladne (choc material juz znacznie sprany), nieskomplikowane, moliwosc noszenia po obu stronach.
Podumowujac - wole pouch. Mei Hip nie dla mnie.

Adso
08-12-2009, 22:49
Dziś odesłałam nosidło,więc pisze kilka słów-choć pewnie nic odkrywczego to nie będzie ;-)
Zapisując się na test nie znałam chust kółkowych i liczyłam na łatwe rozwiązanie w postaci Mei Hip. Dziś jestem z kółkową za pan brat i mimo tego,że synek jest już duży lubię nosić go na biodrze-oczywiście krótko :rolleyes:
Nosidło jest bardzo ładne i mimo wielokrotnego prania dobrze się prezentuje. (Czerń z delikatnymi różowymi paskami -świetne połączenie!)
Uważam,że pas biodrowy powinien być wypełniony gąbką. Natomiast dobrze rozłożony pas ramienny jest szeroki i całkiem wygodny :)
Minusem jest brak możliwości regulacji pasów już po założeniu :frown
Generalnie nosidło jest ok,ale raczej wybrała bym zakup kółkowej..
Dziękuję za możliwość wypróbowania :D