PDA

Zobacz pełną wersję : Kieszonki Wonderoos i NB Stuffable - opinie



ardida
14-11-2008, 15:13
Witam!
Chciałabym kupić kieszonkę dla synka (1 rok), mam 1 BumGenius i jestem zadowolona, ale te są trochę tańsze i może też dobrze się sprawdzają. Jakie są wasze doświaczenia?

Iwanna.T
14-11-2008, 15:22
Mam jedną NB stuffable one-size i oto czym się różni od BG:
- ma dodatkowe falbanki przy nogach
- dziura do wkładania wkładki nie ma zabezpieczenia przed wyłażeniem tejże
- nie ma do czego przylepić rzepów na czas prania. Skutek: pranie pieluchy w "docelowym" kształcie

Na razie używana zaledwie kilkukrotnie, ale już zdołała powstrzymać mega-kupę przed inwazją na śpiochy ;)
I mam wzorek w cętki - to lubię!
Moim zdaniem porównywalne do BG, tylko wkładki gorsze, ale to można zmienić (bo NB to też kieszonka, więc włożysz co zechcesz)

pasquda
14-11-2008, 16:25
Wonderoos uzywam, sa zapinane na napy, wiec lepiej sie prezentuja po wielu praniach. Ja je kupilam uzywane w bdb stanie. Sa bardziej miekkie od BG, mniej sztywne,ale tez troche inaczej skrojone, wiec inaczej leza niz BG. Nam BG nieco wzynaja sie w udka, a Wonderoos nie.BG latwiej zalozyc-zapinanie nap troche trudniejsze niz rzep;)A, wonderoos nie maja zabezpieczenia przy dziurze do wkladania wkładki,ale z kolei szersze wkładki wchodzą bez problemu,w BG węższy jest ten tunel wkladkowy;)

natala
14-11-2008, 17:23
mamy obie. w wonderoos wkladka czasem sie przemieszcza jak mlody bardziej szaleje. i troche sie sama pielucha 'rozlazi' - uzywamy najwiekszy rozmiar na dlugosc a dosc maly na szerokosc i czasem te boki wylaza. ale ogolnie sa Ok.

stuffable - nie za bardzo lubie. te gumki naokolo swietnie 'przewodza' wilgoc, a schowac do srodka jakos sie je srednio udaje. troche sie tez odgniataja na nodze. no i rzepow nie ma gdzie zapiac do prania. zamiast oryginalnych wkladek uzywam wkladek do BG, lepiej chlona.

w sumie to trzeba samemu poprobowac - bo co soba - to inna opinia...

Elunia
15-11-2008, 18:55
Mi się też nie podobała NB stuffable. Mojemu dziecku odciskały się te gumki na udach. Aha, moim zdaniem po kilku praniach wyglądała na bardzo zużytą. A BumGeniusy po wielu praniach świetnie się trzymają.

czteryszczęścia
18-11-2008, 23:42
My też nie polubiliśmy Stuffable - Franio ma bardzo delikatną skórę - miał ją tylko raz na noc jak był jeszcze maleńki - skutek - maleńkie blizny po mega odparzeniu od gumek jeszcze teraz widzę :(

Agnen
19-11-2008, 00:23
mi też NB Stuffable się nie podobało. przeciekała, a poza tym rzepy się łatwo odpinały.

Iwanna.T
19-11-2008, 10:17
rzepy się łatwo odpinały.

potwierdzam :?

Lulka
21-11-2008, 13:21
ja jestem zdecydowanie bumgeniusowa
mam jedna NB w pantere :wink: i jest calkiem fajna
tylko jak dziewczyny pisaly may minus za brak rzepow do prania i te falbanki-wzynanki wkolo nozek

wonderosy czekam na pake, ale slyszalam same plusy

stasiu-lova
05-12-2008, 22:04
Wonderoos sa absolutnie cudowne. maja bardzoi miękki polarek i super duże wkładki. moje ulubione pieluszki od dzis:-) a miałam już NB i Bumgeniusy i PD moim zdaniem biją na głowę dwie pierwsze (obie nam przeciekały:/) takie same lub ciut lepsze niż PD.

Anna Nogajska
08-12-2008, 13:13
wszystkie pieluszki dłuugo testowałam, zanim wprowadziłam do sklepiku.
jesli chodzi o jakość to bumGEnius i wonderoos sa absolutnie porównywalne. wonderoos są lepsze dla dzieci o masywnych udach, są też szersze w kroku. bumGenius można zacząć stosować prawie od urodzenia (jeśli dziecko ma powyżej 3 kg), wonderoos da u noworodka sporą pupę.
podstawowa różnica to zapięcie: bG na rzepy. wonderoos na napy. jeśli chodzi o chłonność to nie zauważyłam różnicy.

jeśli chodzi o nature babies to zgadzam się z waszymi opiniami. miała to być taka tańsza opcja kieszonki, którą chciałam mieć w sklepiku. nie jest to zła pieluszka, ale w porównaniu bg, czy wonderoos traci. ma za to piękne wzornictwo. odciskanie gumek to kwestia budowy dziecka.

osobiście uważam, że dobrze jest mieć mix różnych marek :).

ardida
11-12-2008, 17:27
Dziękuję za odpowiedzi, w końcu kupiłam Wonderoos. Pieluszka jest fajna, może nie tak zgrabna jak BG (gorzej się dopasowuje przez te napy) ale za to wydaje mi się troszkę większa i chyba nam dłużej posłuży. Wkładki są super: duże i chłonne. Polarek rzeczywiście bardzo miękki, nawet po kilku praniach. Polecam!

picikola
05-06-2009, 10:42
a czy komuś jeszcze wonderoosy nie starczają na noc?? :|

Aloha
05-06-2009, 10:48
Piciolka, masz na myśli jeden wonderoos na całą nockę? Bo u mnie nic nie ma szans wytrzymać całą noc. :cry: :cry: Ostatnio znowu muszę się wspomagać jednorazówkami, bo mi teraz wkłady nie schną ... U mnie dwa wonderoosy na noc by może wytrzymały, jeśli by je podrasować dodatkowymi "mocnymi" wkładami :lol: typu polar konopny lub coś innego mocno chłonnego.

picikola
05-06-2009, 11:12
jeden właśnie, młody WRESZCIE prawie :evil: w nocy się nie budzi i mowy nie ma żebym go rozbudzała przewijaniem, dorzucę coś jeszcze do środka w takim razie i zobaczymy
a może wkłady wonderoosowe konopne są lepsze, co? używa ktoś?

marta88
12-03-2010, 09:51
woonderos bardzo fajne dla strszego dziecka są, bardzo chlonne i szersze co mi bardzo odpowiada, ale całkowicie nie sprawdziły mi się maluszku

ewinka
13-03-2010, 11:27
Lubię bardzo, ale bardziej do spania, głównie na noc, bo dość szerokie są i duuuża pupcia się robi. Nie wyobrażam sobie na mniejszym dziecku, ale my używamy tak od 10-11 kg i jest super! Niestety nie wiem, co robię źle, ale mikropolarek szybko mi się strasznie zniszczył :( Nie wpływa to na używanie, ale estetycznie - tragedia :(
Aaaa, i były noce, że nie dawał rady :) Ale wtedy formowanki nas ratowały. Ale ogólnie moja ulubiona pieluszka do spania, zwłaszcza ze względu na świetne wkładki!

martita
17-03-2010, 23:45
lubie wonderoosy, ale glownie wlansie do spania...bo powiekszaja jednak pupke...

ale jak chodze do Klubu Mam - a tam moje dziecko szaleje, nie zwraca na mnie uwagi, a jak probuje do niego podejsc do sie odgania ode mnie...
a spotkanie trwa blisko 3 godziny...
o zmianie pieluchy moge zapomniec...
wiec wonderoos czesto ejst tez grany na takich wyjsciach na spacerach...

a tego NB Stuffable nie znam...
ale z nb jestem niezadowolona, wiec moze lepiej...(?) nie wiem :)

peluche
16-05-2010, 23:38
mamy kieszonke wonderoos i szczerze to jak ją zobaczyłam, to przeraziła mnie wielkośc pieluchy i wkladek. generalnie jesteśmy zadowolone, chłonnośc jak najbardziej, ale ze względów estetycznych jednak stawiam na flipy z wkładkami, czy itti bitti sio.

znakoff
16-06-2010, 11:51
Uwielbiam Wonderoosy. To moje numer jeden (ex aequo Mini-Maxi). MIękkie, wygodne w obsłudze, nie szmacieją ;) Na noc rewelacja, żadne inne nie chłoną aż tak :D

filipinka
04-07-2010, 18:05
swojej NB stuffable bede bronic jak rejtan:)

bardzo ja lubie. glownym jej atutem jest to, ze schnie w mgnieniu oka, a przy tym jest chlonna. nigdy nie zdarzyly sie nam zadne przecieki. gumki nie uciskaja w zadnym miejscu - ani na plecach ani przy nozkach. moze dlatego, ze moja gwiazda to raczej waga piorkowa. pielucha zapinana jest na zatrzaski, ktore pracuja bez zarzutu.

Wonderoos jakos nigdy mnie nie uwiodly i raczej nie maja juz na to szans, zeby zaistniec w naszym stosiku pieluszkowym.

annagdynia
26-10-2011, 12:17
podbijam wątek i proszę o opinię z nowymi, ulepszonymi modelami :)

Julla
04-11-2011, 21:36
Mamy tylko Wonderoos v2 - dwie sztuki (wkład bambus i mikrofibra).

Plusy:



chłonne wkłady
miękki pul
dość szybko schną
dobra jakość


Minusy:


jednak większa pupa niż w innych
odciskają się gumki na plecach (musiałam trochę podpruć, ew. naciągam polar ze środka nieco wyżej, tak że gumka leży na polarze, a nie bezpośrednio na skórze)
dość szerokie w kroku, z tego też powodu jakoś nie mam serca trzymać w tym dziecka cała noc i to mega wkładem w środku, bo odnoszę wrażenie, ze to niezbyt wygodne); no ale dzięki temu nie przeciekają w kroku



Ogólnie pieluchy są fajne, ale mój hicior to Charlie Banana (jeśli chodzi o krój plus możliwość regulacji na udkach, jakość, no i wzory).

Nie biorąc pod uwagę wkładów, to Wonderoos - wg mnie - są porównywalne z Babyetta (choć nawet Babyetta ciut fajniejsza).

Żałuję tak w przypadku Wonderoos, jak i otulaczy Flip, że nie ma jakichś szalonych wzorów. W końcu to też ma cieszyć oko :)