PDA

Zobacz pełną wersję : piluchy wielorazowe jakie?? gdzie??



hanti
09-01-2008, 22:28
no to dziewczyny macie pracę domową, ostatnio chciałam kupić (i kupiłam ) pieluszki wielorazowe i ......... wy tu sypiecie nazwami a ja za diabła nie wiem o czym wy mówicie :lol:
Jedyne pieluszki jakie znam to te od ekomamy i te które kupiłam od Ani, ale to pewnie nie wszystkie :)sprzedajcie troszkę wiedzy raczkującym w temacie, ale chętnym koleżankom

serafinka
09-01-2008, 22:29
tak tak!!! ja jestem na etapie przechodzenia na wielorazowe

mart
10-01-2008, 00:03
wątek "o pieluszkach" polecam, hihihihihi

hanti, gdzieżeś ty była jak przytargałam do sw.Anny pieluszki :D :D :D
mam wziąć jutro te co mam? (i co suche są :lol: )
ania pewnie weźmie swoje i będziesz miała przegląd sytuacji.

Anna Nogajska
10-01-2008, 00:07
kochane dziewczyny, jeszcze w lipcu tego roku czułam się w tym temacie totalnie zagubiona. straciłam wtedy dużo czasu i energii, żeby znaleźć w internecie informacje co jest co, z czym to się je. jedyny źródłem informacji po polsku była stronka ekomamy.

już niedługo powstanie moja stronka www, na której staram się obiektywnie wyjaśnić co do czego, dlaczego, jakie są typy pieluszek, z jakich materiałow itd.
subiektywny będzie oczywiście wybór towarów, ale to inna historia. każdemu klientowi i nie tylko klientowi, ale każdej zainteresowanej osobie będę doradzać indywidualnie czego tak naprawdę potrzebuje. inne potrzeby ma bowiem mama, która ze swoim dzieckiem jest głównie w domu, a inne taka, która dużo podróżuje, przemieszcza się.

Oferta pieluszek na rynku jest bardzo szeroka, każdy ma swoje ulubione, to trochę jak z chustami....

jestem też bardzo, bardzo otwarta na wasze uwagi i sugestie:)

mart
10-01-2008, 00:21
inicjatywa ze wszech miar słuszna!


Oferta pieluszek na rynku jest bardzo szeroka,

ania, chyba nie naszym :lol:
odetchnę z ulgą jak zobaczę wielorazówki w sklepach typu świat dziecka i reklamy w magazynach dla matek.
dużo wody w wiśle jeszcze upłynie zanim dobijemy do 10% dzieci w wielorazówkach jak w UK czy US

najważniejsze jest podnoszenie świadomości, że w ogóle jest jakiś wybór...

Lovrita Bornita Rokita
10-01-2008, 13:33
To "podnoszenie swiadomosci" jest bardzo wazne. Ja na razie zmienilam opinie o wielorazowkach w najblizszym otoczeniu. Tesciowa na poczatku patrzyla na mnie jak na wariatke, bo po co prac i sie meczyc (jakie meczenie?!) skoro sa jednorazowki... taaaa...

hanti
10-01-2008, 21:29
ale do tego żey mieć wybór trzeba znać takie pieluchy w ogóle
6 lat temu jak urodził się Kubuś strasznie nie chciałam kupować pampersów, ale nie wiedziałam że są takie ułatwiacze jak pieluszki wielorazowe, jak otulacze...wytrzymałam 4,5 miesiąca na terze i uważam to za niezły wynik :wink:
Teraz (Szkoda że tak późno) zaczynam orientować się w tym jaki mam wybór, kolejne dziecko na oczy jednorazówek nie zobaczy :) (no chyba ze do głuszy na dwa tygodnie będę wyjeżdżać :wink: )

Eyja
10-01-2008, 22:09
kolejne dziecko na oczy jednorazówek nie zobaczy :) (no chyba ze do głuszy na dwa tygodnie będę wyjeżdżać :wink: )

kolejne :?: :) jaka gromadke planujesz hanti :?: :)

hanti
10-01-2008, 22:51
kolejne dziecko na oczy jednorazówek nie zobaczy :) (no chyba ze do głuszy na dwa tygodnie będę wyjeżdżać :wink: )

kolejne :?: :) jaka gromadke planujesz hanti :?: :)

nie wiem, to zależy na jaką gromadkę będzie mnie stać :) na razie na jeszcze jedno mogę sobie pozwolić, teraz myślę że na czwórce poprzestaniemy, ale po Kini mówiłam że już to już koniec :lol:

Eyja
10-01-2008, 23:27
zazdraszczam :) ale Ci fajnie :D :D :D

ko-zo
11-01-2008, 21:41
Cześć, ja mam pytanie. Zaczynam z córeczką wychowywać się bezpieluchowo. To nasze początki, ale z dużym sukcesem :D. Zachciewna jednak jestem bardzo i jak się na forum naczytałam o pieluszkach wielorazowych to mi się zamarzyły jakieś fajne. Stąd moje pytanie - jakie pieluszki i czy wogóle sensownie byłoby zakupić? Zakup musi być naprawde dobrze przemyślany i umotywowany sensownie, gdyż mój małżonek taki otwarty na moje pomysły nie jest a z pieniędzmi u nas krucho. Czy może poszyć jakies pieluszki? jeżeli tak, to jakie? Myślę, że prawdopodobnie będą nam potrzebna tylko na noc i wyjscia, przynajmniej dopóki większej wprawy nie nabierzemy z małą...

mart
11-01-2008, 21:57
ko-zo - o szyciu pieluszek jest sporo w wątku-rzece o pieluszkach na forum wegedzieciak.pl - dziewczyny linkowały trochę instrukcji.

Anna Nogajska
11-01-2008, 22:25
skarbnica wiedzy i instrukcji:

http://www.naturwindeln.de/windeln_hers ... rsicht.php (http://www.naturwindeln.de/windeln_herstellen/uebersicht.php)

niestety po niemiecku:)