PDA

Zobacz pełną wersję : Chusta treningowo - początkowa ale jaka? - pytanie i prośba o radę.



dziki
14-10-2011, 19:51
Witam
Jest to mój pierwszy post na forum, przywitalni jako takiej nie znalazłem, być może wybiórczo szukałem, nazywam się sebastian, jestem z wrocka i proszę Was o pomoc w dokonaniu wyboru pierwszej chusty. Nie chcę wydawać majątku ale też nie chce kupować pierwszej lepszej z alledrogo. Znalazłem w sklepie online Natibaby podwójny zestaw chust BOGO Sweet Place jasny brąz z lnem (Maxi) + Diament bambus czerwień (Maxi) i się zastanawiam czy to będzie dobry zestaw startowy czy raczej szukać czegoś już "szuranego" przez doświadczonego "szuracza"?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, sugestie i uwagi.
Pozdrawiam
sebastian "dziki"

wrapsodia
14-10-2011, 21:01
Na start aż dwie chusty?? :D Jak dwie to lepiej w 2 różnych rozmiarach, bo niektóre wiązanie zzerają mało chusty np. kangurek, biodro, plecak prosty i nawet rozmiar 4,6 będzie wlókł się po ziemi choćby u wysokiej okazalszej osoby. Jak dwie to jedna 3,7 i druga dluższa 4,6 lub 5,2 zaleznie od gabarytów noszących osób. Jak dla mnie Diament nati to porażka :) strasznie się zeszmaci szybko i cienki jest, będzie się wrzynać przy ciężarku. Lnu od Nati też nie polecam, żakardy luźno tkane, po przejechaniu palcem robią się prześwity. Na start polecam pasiaka bawełnianego skośnokrzyżowego: Girasol, Storchenwiege, Didymos, Natibaby, Hoppediz...

Tu masz recencje: http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=145
Tu było wiele podobnych pytań: http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=69
A tu przywitalnia: http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=78

Miło mi widzieć tu kolejnego tatusia :)

IzaBK
14-10-2011, 21:12
dodam też, że na początek dobrze mieć chustę w paski - to zdecydowanie ułatwia opanowanie wiązania i dociągania :znaika:

Cobra
14-10-2011, 21:33
zdecydowanie popieram - chusta pasiak, bez domieszek, czysta bawełna.

jak ci się nie spieszy to zapisz się do testów, jak się spieszy to przejrzyj recenzje :lol:

Jak chcesz tanio, to dobry jest ten malinowy (nie niebieski!) pasiak AlMelle (wiem, bo sama go w testy pościłam) ale jak chcesz / możesz wydać więcej niż 110 zł to już wybór masz bardzo szeroki.

Ja bym radziła na razie odpuścić sobie zakardy - będą okey na drugą czy kolejną chustę

marjen
14-10-2011, 22:12
ja z doświadczeń swoich i męża wiem że warto uczyć się na chuście, która
1) ma różne kolory brzegów (większość pasiaków tak ma ale też i niektóre inne chusty - czasem jeden brzeg mają odszyty innym kolorem,
2) ma różną prawą i lewą stronę - wtedy od razu widać czy się nie przekręciła chusta przy wiązaniu - tak ma na przykład Hoppediz Katmandu mojego męża, chusty z nadrukami i część innych.

Agulinka
14-10-2011, 22:21
A ja bym dodała, że w przypadku chusty, zwłaszcza dla nowicjuszy, chyba lepsza jest śmigana, złamana i wymiętolona już przez jakiegoś chuściocha.

kachasek
14-10-2011, 22:27
hej, ja niedawno zaczęłam przygodę z wiązanką (córcia jutro kończy 4 tygodnie). Z doświadczenia, krótkiego, ale zawsze już coś, powiem tak - bawełniana nati w paski (u mnie rodos, kupiony nowy) dużo łatwiej dociąga się niż żakard didymosa (używany indio rubinrot w naszym przypadku). Obie fajniutkie (jak dla mnie), ale jako pierwszą z tych dwóch doradziłabym nati, właściwie od samego początku miękka. Dla mnie nawet lepsza od elastycznej, z którą się dogadać jakoś nie mogę

wrapsodia
14-10-2011, 22:35
A ja bym dodała, że w przypadku chusty, zwłaszcza dla nowicjuszy, chyba lepsza jest śmigana, złamana i wymiętolona już przez jakiegoś chuściocha.
ee niekoniecznie. Wiele chust jest mięciutkich już od pierwszego prania, a na używane trzeba uważać, bo:
- nigdy nie wiadomo czy opis jest zgodny z rzeczywistym stanem, bo pojęcie dobry znaczyć może coś innego dla każdego
- nie wiemy w jakim proszku była prana chusta i czy przestrzegano zaleceń z metki - zbyt wysoka temperatura lub wirowanie mogło zniszczyć włókno
- do tego dodajmy sierść zwierząt domowych (o to nie kazdy pyta, a może być to istotne w przypadku alergika)
- plus fakt, że na chusty często się ulewa itd itd).
Także są plusy i minusy chust używanych :)

dziki
14-10-2011, 23:54
witam ponownie
Ślicznie dziękuję za odzew i wskazanie wad mojego wyboru ^^
Nadal w kropce jestem bo nie wiem na co się połakomić ^^

W sumie to kolorystycznie bardzo niewiele chust mi się podoba, powiedzmy że Nati Ocean czerwona ze zdjęcia mi podeszła, w łapkach nie miałem tak że nie powiem czy w realu się polubię z nią. Miałem okazję dotykać całkiem sporo chust Girasol, w różnych długościach i kolorkach, wszystko co Szczypta Świata miała na stanie w sklepie i nie znalazłem nic co by mnie porwało. Od kilku dni nic innego nie robie tylko czytam recenzje i wiedzy mi od tego nie przybywa a wręcz przeciwnie.

Nie wiem czy mi się śpieszy czy też nie, maluszek ma obecnie 2 tygodnie i 3 dni, zimsko się straszne robi tak że za bardzo to mi się chyba nie śpieszy. Co do długości to też za bardzo nie wiem, jestem dość duży i całkiem obły, teoretycznie będę głównym nosicielem ze względu na masę, przypuszczam że moje dziewczę też czasem się będzie chciało okręcić i tu zapewne przydała by się mniejsza chusta. Na ten czas za dużego wyboru nie mamy, od ręki mamy Girasol i chyba w Askotach są NatiBaby. Nic będę od rana poszukiwał dalej bawełnianych chustek do obejrzenia i przymiarki.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
sebastian "dziki"

marza
14-10-2011, 23:59
W niedziele między 10 a 14 jest kiermasz w Czeko na Połanieckiej. Może uda Wam się dotrzeć?;)
Jak chcesz pomacać rózne chusty, to zapraszam :)

dziki
15-10-2011, 00:17
W niedziele między 10 a 14 jest kiermasz w Czeko na Połanieckiej.Pamiętam i postaram się być ale złośliwie mam w tym samym czasie na Uniwersytecie Przyrodniczym wystawę terrarystyczną na której też chciał bym być ze smykami, może dokupimy towarzystwo do naszej wesołej gromadki pustelników albo inną karmę dla wężyków. W każdym razie dziękuję za przypominajkę i na 99% będziemy tam całą naszą gromadą.

EDIT
I byliśmy stadem naszym całym w askocie obejrzeć Nati, Girasol jest na ten czas faworytem mym. Z niecierpliwością czekam jutra co by zobaczyć te wszystkie marki i modele w jednym miejscu ^^

dziki
17-10-2011, 13:08
hallo
Przepraszam za posta pod postem ale sporo czasu już minęło od czasu publikacji poprzedniego i w ogóle i o ...
Dziś wszedłem w posiadanie drogą kupna przez nabycie Nati Colorado, z tego co mi wiadomo już schnie i dziś być może nastąpi pierwsza próba nieuduszenia dziecka ^^
Temat uważam za zakończony pomyślnie. ślicznie dziękuję za pomoc wszelaką ^^