PDA

Zobacz pełną wersję : które wełenki nie gryzą?



szast.prast
11-10-2011, 23:40
przyjaciółka chce kupić wełnianą chustę, będzie w niej nosić okruszka 2-miesięcznego.
poradźcie, które z dostępnych (czyli stosunkowo łatwych do znalezienia) wełenek nie gryzą? oprócz kaszmirków didkowych?

Iwka
11-10-2011, 23:42
kaszmirki natkowe :)
Mam japana i nie gryzie nic a nic.

anasta
11-10-2011, 23:44
Wełny Nati (starsze paski są w miarę dostępne), Teviot.

mamaslon
11-10-2011, 23:47
kaszmirki natkowe :)
Mam japana i nie gryzie nic a nic.
niop ;)
katja didka, ale ona też nie ciepli ;)
kolory bajeczne

nuna77
11-10-2011, 23:49
A Savanna?

matysia
11-10-2011, 23:51
Generalnie Natki uchodza za niegryzace, a Didki za gryzace. Indio kupfer faktycznie b. delikatny. Tylko tragicznie nie nośny. Wrzynał mi sie w ramiona przy 4 miesięczniaku, wiec się go szybko pozbyłam.

aurora
11-10-2011, 23:55
Paski Nati, kaszmiry Didka, jak alpaka to nie wiem...

alifi
11-10-2011, 23:58
Melduję, że alpakowe rybki nie gryzą :znaika:

Agnen
12-10-2011, 00:30
Nati nie gryzą. Mam miasteczko wełniane.

jul
12-10-2011, 00:45
didkowe katja, aere (mnie) nie gryzą, dawno temu dotykałam wełniane skowrony i trudno było mi sobie wyobrazić motanie w coś tak gryzącego (choć może zamotane nie są aż tak złe?)

pasiaki, żakardy (sweet place, grecja), kaszmiry (japan) nati - wszystko, z czym miałam do czynienia absolutnie niegryzące. Przy czym grecja najmilejsza - bardzo mięsista, i ogólnie natki chyba nieco milsze (nie, żeby didkowym wełnianym pasiakom czegoś brakowało, ale mając katję sawannę trzymam dla maluszka, który kiedyś - mam nadzieję - nastąpi).

v
12-10-2011, 00:51
moss welenkowy pogryzl mi corke potwornie, ku mojej rozpaczy olbrzymiej.

welenkowa grecja nati nic a nic. w nati welenkowych o miekkosci stanowi bawelenka, absurdalnie wrecz przytulna.

AS
12-10-2011, 08:38
Noszę w grecji z wełną i miasteczku z wełną Nati. Nie gryzą i co jakiś czas pojawiają się na bazarku, więc można upolować.

aginia
12-10-2011, 08:41
Mnie nie gryzły -Didkowe aare i zielone rybki :D

marlei
12-10-2011, 09:07
My probowalismy miasteczko;) ale maly tak strasznie plakal i probowal sie wyrwac z chusty, ze musialam odpuscic:( Moje odczucia... czulam, ze to nie bawelna;) ale nie zeby sie nie dalo nosic... wiec chyba wszystko to bardzo indywidualna sprawa;)

milorzab
12-10-2011, 09:08
Didymosy mnie gryzły, a troszkę ich próbowałam. Poza nino kobaltem, ale on jest sfilcowany, więc inaczej się zachowuje i nie wiem, czy to zasada.
Nati ma inną wełnę (merynosów) i podejrzewam, że dlatego nie gryzie.

Filippa
12-10-2011, 09:17
Zdecydowanie grecja nati bije wszystkie wełny na głowę. Mięciutka, mięsista. Dla maluszka super, a później poniesie starszaka, więc chusta na cały okres chustowania.

matysia
12-10-2011, 09:29
Didymosy mnie gryzły, a troszkę ich próbowałam. Poza nino kobaltem, ale on jest sfilcowany, więc inaczej się zachowuje i nie wiem, czy to zasada.
Nati ma inną wełnę (merynosów) i podejrzewam, że dlatego nie gryzie.
W Didkowej zeszłorocznej Dyni też jest wełna z merynosów i mnie ona nie gryzła, przynajmniej delikatniejsza była niż Natur z wełna, ale Natki są zupełnie inaczej tkane sa b. zwarte, i wg mnie przez to się jednak trudniej dociągają niż rzeczona wcześniej Dynia :D. Może poszukać faktycznie jakiegoś kaszmiru Indio ( chyba wisi na bazarku) Albo zdecydować się na jakąś mieciuteńką bawełne albo bawełnę/jedwab np. Nino TS. Pozatym Natki sa szersze. To na dłużej starcza, ale przy 2 miesięczniaku może być kłopotliwe.

macierzanka
12-10-2011, 09:39
Ryby zielone didka i indiańce z wełna, poza mossem.
Natki wełniane tez są OK, wszystkie.

marza
12-10-2011, 09:54
wełenki Didka mnie gryzły, jedynie kaszmir natur Atelki był inny.
Jeżeli wełna niegryząca to merynosowa, czyli Nati :)

szast.prast
12-10-2011, 09:57
Dzięki Wam bardzo.
Kaszmir Kupfer to mój nawet wisi (a właściwie wisiał, bo zdecydowałam się go wypożyczyć pewnej mamie, tyle, że... nie tej, co pożąda wełny). Z innymi wełnami, poza natkowymi jaskółkami, które były faktycznie niewiarygodnie wręcz przyjemne, nie miałam do czynienia.
Zrobię sobie listę, przedstawię przyjaciółce propozycje, a potem będziemy polować:-)
Matysia, przyjaciółkę mą znasz, uparła się na wełnę:-)

natala
12-10-2011, 10:27
mnie nie gryzie miasteczko, aare i elipsy. dynia - ociupinke, sniezynki - najbardziej - ale to nabardziej to i tak jest odrobina i nosic w nich lubie :)

Tinta
12-10-2011, 10:51
Grecja Nati z wełenką merynosową nie gryzie i jest absolutnie miękka i przytulasta. Dla takiego maluszka będzie ok.

milorzab
12-10-2011, 11:03
Ryby zielone didka i indiańce z wełna, poza mossem.
Natki wełniane tez są OK, wszystkie.

To naprawdę indywidualna sprawa, bo mnie moss strasznie gryzł, ale sonne terra piękna, natur, cynober(nie pamiętam dokładnie, taki morelowy) też gryzły. I nie tylko gołą skórę, przez bluzkę też.

pauladuch
12-10-2011, 11:04
Zdecydowanie nowe wełenki pasiaste nati. Najbardziej miękka i przytulna chusty jaką miałam :) Bardziej miękka od złamanej bawełny nawet vatka. I muszę zaznaczyć że wełna mnie gryzie okropnie aż się w niej duszę a tu nie czuję jej wcale.

atelka
12-10-2011, 11:07
mnie wszystko gryzło poza kaszmirem naturem i wełenkami nati :)

Karusek
12-10-2011, 11:11
mnie nie gryzło nic na razie, ale aare miało takie włoski, które wg mnie mogły gryźć. Katja już taka nie jest i wcale nie gryzie. Nati miasteczko kaszmir, grecja wełniana, stendhal alpaka nie gryzą mnie wcale. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie nawet, żeby grecja mogła gryźć. Natomiast alpaka - zależy od osoby, tak mi sie wydaje

mamru
12-10-2011, 12:03
sweet place z wełną i nino szafranowe nie gryzły mnie-to jedyne wełenki jakie miałam, a ja z wrażliwców ;)

matysia
12-10-2011, 12:32
Właśnie przyszło Indio Light blue , kupione od Joawoj z tych starszych całkiem grube, zamotałam się na gołe ciało z młodym w kieszonkę i objektywnie nic a nic nie gryzie. I miękkie jest niesamowicie.

Pat
01-11-2011, 11:38
Mnie żadna Nati nie gryzie. Didki różnie. Myślałam, że się wścieknę przy Indio Natur, z kolei Terra mnie trochę podgryza, Moss, o dziwo, mniej.

ph78
01-11-2011, 14:00
Mnie się wydaje, że nie tyle "które wełenki nie gryzą?" co może "kogo wełenki nie gryzą?";) To jest chyba kwestia bardzo subiektywna... Dla maluszka moja najulubieńsza to kaszmir:love:

livada
14-02-2012, 17:38
Mnie nie gryzła szara Mea z wełną, rybki Skandeborg, Dynia. Śnieżynki trochę. Straszliwym gryzoniem jest za to JK Mistletoe Oschy :mrgreen: