PDA

Zobacz pełną wersję : pieluszki wielorazowe



Lovrita Bornita Rokita
09-01-2008, 14:56
Czesc!
Interesuje mnie jakich pieluszek wielorazowych uzywacie.
Ja wielorazowek uzywam od ponad pol roku. Na poczatku to byly zwykle pieluchy tetrowe/flanelowe+ceratka, ale potem odkrylam bogaty swiat nowoczesnych bawelnianych (i in.) pieluszek :D
Moja kolekcja to pieluszki typu:
- fitted: Popolini, TotsBotsBamboozles, Kushies, Kamaris i HM (HandMade jednej mamy)
- pocket: FuzziBunz, HappyHeiny's i HM
- pieluszki ochronne (ceratka): Popolini, Kushies, Kamaris
Pieluszek typu "ALL IN ONE"(AIO) nie mam, choc na poczatku wydawaly mi sie najlepszym pomyslem.
A jeszcze tyle innych pieknych pieluszek jest na swiecie... :lol:

mart
09-01-2008, 15:05
Hej! Witaj w klubie:)
my mamy popolini (wszystkie po jednej), imse vimse, motherease (bawełna), bumgenius (pocket), bambsowa (nie pamiętam marki) i ptit's dessous (pocket)
chyba najmniej mi pasują pieluszki typu all-in-one - mam co prawda tylko jedną z popolini ale widziałam inne i dla nas to nie to. za to kieszonki - super. szczególnie te od ekomamy.

Lovrita Bornita Rokita
09-01-2008, 15:11
Dla mnie Popolini fitted sa najlepsze - najszybciej sie susza i prawie w ogole nie zmienily wygladu mimo czestego pranie. Moja bambusowa TotsBotsBamboozles jest sliczna zielona, ale najdluzej schnie. A z pocket FuzziBunz sa the best, ale HappyHeiny's, choc mi szybko przeciekaja, sa uczta dla oczu :lol:

mart
09-01-2008, 15:34
a które to są popolini fitted? ja kupowałam jedną easy fix w rozmiarze s. taka biała, dość sztywna na napy bez rzepów. strasznie wizualnie się zeszmaciła w praniu.

Lovrita Bornita Rokita
09-01-2008, 16:00
Pieluszka fitted UltraFit Extra. A ta, o ktorej ty piszesz to jest typ AIO

mart
09-01-2008, 16:24
ok. już wiem. Faktycznie ta z domieszką poliestru najszybciej schnie i jest najmniej "obszerna". Choć z drugiej strony szkoda, że nie jest z bawełny organicznej. Te organic z popolini są bardzo duże.

a jakie masz powłoczki z popolini? my mieliśmy popo wrap i jej nie lubiłam - na szczęście już wyrośliśmy.

Anna Nogajska
09-01-2008, 20:14
ja w swojej kolekcji posiadam:
- bumGenius Pocket one size, dla mnie absolutna rewelacja, małe i bardzo chłonne
- p'tits dessous Pocket onesize, super jakość
- Minki Pocket, piękne wzory i kolory, bardzo chłonne, przystępna cena
-frotowe formowane Storchenkinder, rewelacja, z bawełny organicznej, tyle, że troszke dłużej schną
- frotowe Lenya (70x70), dla mnie to absolutny hit, bo schną szybko i są niesamowicie chłonne. bawełna organiczna do tego tanie- tetrowe z bawełny organicznej Lenya
-bawełniane formowane- Imse Wimse, ładne, wygodne, ale jak dla mnie mało chłonne i zbyt dużo rozmiarów
-

ciekawa jestem jakich otulaczy uzywacie?
moje pierwsze były:
-imse wimse z bawełny organicznej. bardzo dobra jakość
potem:
- szorty wełniane babyidea- na dzień
-legginsy wełniane babyidea- na dzień
-szorty wełniane storchenkinder- na dzień
-wolwikkelamsterdam otulacz wełniany (rewelacyjny, cieniutki i bardzo szczelny. rozciągliwy, więc spokojnie można przeskoczyć jeden rozmiar)
-otulacz z mikrowłókna lenya, super, pasuje na praktycznie wszystkie pieluszki.


zdziwi was może ta różnorodność, ale większość używam w celach testowych, same rozumiecie dlaczego :wink:

Lovrita Bornita Rokita
10-01-2008, 13:31
Powloczki Popolini mam PopoWrap i bardzo ja lubie. A Tobie dlaczego nie odpowiadala?
Dziwnie mi brzmi "otulacze" :wink: Ja mam Popolini i Kushies, oraz chorwackie Kamaris i SmiB.

serafinka
10-01-2008, 16:12
ja nawet nie wiem o czym piszecie- gdzie można o tym poczytać???

ko-zo
11-01-2008, 21:44
dziewczyny, a gdzie kupujecie te pieluszki? O pieluszkarni juz wiem, ekomamie też... Są jeszcze inne miejsca? Czy trzeba sprowadzać z zagranicy jeżeli tak, to w jak się do tego zabrać, gdzie szukać?

mart
11-01-2008, 21:52
ko-zo - popolini można kupić tu: www.pieluchy.com.pl (http://www.pieluchy.com.pl)
imse vimse w pieluszkarni
bum genius i storchenkinder u annymamyalexa
ptit's dessous u ekomamy

więcej u nas nie ma, z tego co wiem.

lovrita - ciężko mi napisać dlaczego popowrap nie.
wg mnie jest dość sztywna, strzepi mi się, rzepy są ostre.
ale o tym wszystkim nie wiedziałam dopóki nie kupiłam otulacza imse-vimse - autentyczny mercedes :lol:

hanti
11-01-2008, 21:52
ko-zo część tych cudeniek sprzedaje Annamama

mart
11-01-2008, 21:55
ko-zo - oczywiście można ściągać z zagranicy - jest masa sklepów w de i uk. ale żeby wiedzieć co najbardziej pasuje trzeba wg mnie próbować po jednej sztuce, bo jednorazowy wydatek na komplet nietrafionych pieluch moze być zabójczy dla idei.
wtedy tez trochę duże koszty wysyłki, chyba że kogoś masz znajomego na emigracji. ja tak ściągnęłam 3 pieluszki z dublina.
wpisz w guglu "cloth diaper" albo "cloth nappy" .... utonąć można

hanti
11-01-2008, 22:06
Mart to jeszcze ja Cię wykorzystam :D

Kinia nie chciała chodzić w otulinkach z flanelką (odwłok jej przeszkadzał ) w tych pieluszkach od Ani nie buntuje się, one przylegają jak pampersy. Piszesz (jak dobrze zrozumiałam :oops: ) że ekomama ma dwa rodzaje pieluszek, czy któreś z nich też tak ładnie przylegają i czy pasują na nowegosmrodka :wink: i wychodzącą z pieluch (mam nadzieję) panienkę ???

serafinka
11-01-2008, 22:27
ja tez używam teraz pieluch od Ani, są małe "zgrabne" wygodne, użyłam raz imse-vimse jednna biała cośtam, ale trzeba prać od razu wszystko po jednym użyciu bo wkłady przyszyte

mart
11-01-2008, 22:35
Mart to jeszcze ja Cię wykorzystam :D

Kinia nie chciała chodzić w otulinkach z flanelką (odwłok jej przeszkadzał ) w tych pieluszkach od Ani nie buntuje się, one przylegają jak pampersy. Piszesz (jak dobrze zrozumiałam :oops: ) że ekomama ma dwa rodzaje pieluszek, czy któreś z nich też tak ładnie przylegają i czy pasują na nowegosmrodka :wink: i wychodzącą z pieluch (mam nadzieję) panienkę ???

hanti, zmęczona jestem i może coś pokręciłam....
ekomama ma jedne - pasują prawie (wg mnie) od noworodka do nocnika.
ekomamowe czyli ptit's dessous przylegają wg mnie świetnie i madziul się w nich nie ogranicza ruchowo....wręcz przeciwnie :lol:
to samo, tak jak piszesz, w bumgenius.

jeśli planujesz zakup wielofunkcyjny (hihihihi) to oba rodzaje się wg mnie powinny sprawdzić.
ptit's mozna tak znapować, że robią się naprawdę małe a jak włożysz wkładkę z dwóch warstw a nie trzech (czyli bez środkowej wpinanej) to powinno pasować i na tygodniaka.
tu jest pokazane jak się reguluje:
http://www.ptitsdessous.com/index.php?page=323&lg=2

mart
11-01-2008, 22:37
ja tez używam teraz pieluch od Ani, są małe "zgrabne" wygodne, użyłam raz imse-vimse jednna biała cośtam, ale trzeba prać od razu wszystko po jednym użyciu bo wkłady przyszyte

serafinka, taki urok pieluszki all-in-one
ale przecież pieluszkę bumgenius od Ani też trzeba uprać po każdym użyciu w całości, tyle że wkładkę wyjmujesz ze środka.

serafinka
11-01-2008, 22:40
no tak ale te od Ani szybko schną a te z wkładką trzeba czekać az wyschnie ta wkładka

mart
11-01-2008, 22:55
no tak ale te od Ani szybko schną a te z wkładką trzeba czekać az wyschnie ta wkładka

nie tyle z wkładka co cała pielucha, czy tak? :D
podstawowa zaleta kieszonkowych to właśnie szybkie schnięcie.

serafinka
11-01-2008, 23:08
no właśnie to mam na myśli że wkładek można mieć dużo a samych otulaczy mniej bo szybciej schną i można ponownie uzywać

hanti
11-01-2008, 23:09
Mart to jeszcze ja Cię wykorzystam :D

Kinia nie chciała chodzić w otulinkach z flanelką (odwłok jej przeszkadzał ) w tych pieluszkach od Ani nie buntuje się, one przylegają jak pampersy. Piszesz (jak dobrze zrozumiałam :oops: ) że ekomama ma dwa rodzaje pieluszek, czy któreś z nich też tak ładnie przylegają i czy pasują na nowegosmrodka :wink: i wychodzącą z pieluch (mam nadzieję) panienkę ???

hanti, zmęczona jestem i może coś pokręciłam....
ekomama ma jedne - pasują prawie (wg mnie) od noworodka do nocnika.
ekomamowe czyli ptit's dessous przylegają wg mnie świetnie i madziul się w nich nie ogranicza ruchowo....wręcz przeciwnie :lol:
to samo, tak jak piszesz, w bumgenius.

jeśli planujesz zakup wielofunkcyjny (hihihihi) to oba rodzaje się wg mnie powinny sprawdzić.
ptit's mozna tak znapować, że robią się naprawdę małe a jak włożysz wkładkę z dwóch warstw a nie trzech (czyli bez środkowej wpinanej) to powinno pasować i na tygodniaka.
tu jest pokazane jak się reguluje:
http://www.ptitsdessous.com/index.php?page=323&lg=2

dziękuję :D po prostu straaaasznie podoba mi się ilość kolorów z tych ekomamowych i kupię ze dwie na próbę :D

mart
11-01-2008, 23:15
otulacze, o ile nie są brudne, pierzesz raz na kilka dni.

ale serafinka, kręcisz chyba coś, bo z tego co wiem to nie masz pieluszek do których są potrzebne otulacze.

te od ani to kieszonki z wkładką.
a ta jedna biała... to all-in-one czyli takie wash'n'go

otulacz: http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?d=katalog&k_id=1
pielucha formowana bawełniana (wkład do otulacza): np: http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p ... -zatrzaski (http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p28,pieluszka-na-zatrzaski)

all-in-one: http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?d=katalog&k_id=6

kieszonki: pieluchy ekomamy i ani

serafinka
11-01-2008, 23:17
jeśli kręcę to z niewiedzy!!!!1 ja myślałam że to co mam od Ani to otulacz a to co w środku to wkład

oj jeszcze długo będę się uczyła.....

serafinka
11-01-2008, 23:23
to jak poczytałam to ja o wielu możliwościach jeszcze nie wiem....

mart
11-01-2008, 23:24
spoko, od czego masz nas :wink:

serafinka
11-01-2008, 23:37
dzięki dzięki, miałam dziś znów jechać do endo ale z moją wiedzą dobrze że nie pojechałam.....trochę się najpierw

La Loba
12-01-2008, 18:23
ko-zo - popolini można kupić tu: www.pieluchy.com.pl (http://www.pieluchy.com.pl)
imse vimse w pieluszkarni
bum genius i storchenkinder u annymamyalexa
ptit's dessous u ekomamy
:lol:

Może to głupie pytanie... ale ekomama to użytkowniczka forum, czy portal www? :oops:
Chcę kupić pieluchy dla mojego dzidzia, ale nie mam zbyt dużej wiedzy, myli mi się narazie, co jest co. Boję się, że kupię rzeczy niepasujące do siebie, albo za dużo czego, za mało, nie takie...

I jeszcze jedno: czy na stronie usednappies.co.uk można kupować z Polski? Jak się wtedy płaci sprzedającemu? I czy sprzedjący chętnie zgadzają sie na wysyłkę zagranicę?

mart
12-01-2008, 19:19
beata, ekomama to magdalena z tego forum i jednoczesnie właścicelka stronki i sklepu www.ekodzieciak.pl (http://www.ekodzieciak.pl)
tam możesz kupić pieluszki ptit's dessous, chusty i zapisać się na warsztaty chustowe. na stronce sporo fajnych informacji a na forum jeszcze więcej.

warto na początek kupić jedną pieluszkę danego rodzaju, żeby przetestować. ja w ten sposób kupiłam chyba z 8 różnych 8))

na usednappies widziałam uwagi, że sprzedawca nie wysyła za granicę. czyli pewnie niektórzy wysyłają. nie kupowałam sama, więc do końca nie wiem, czy da sie np. namówić kogoś jednak na taką wysyłkę.

Ania z Tulikowa
13-01-2008, 00:05
A powiedzcie mi w czym prać pieluszki dla niemowlaka? Ubranka piorę w Jelp, albo Lovela ale one dosyć drogie są. Obawiam się trochę, że przy codziennym praniu pieluch wielorazowych to wcale taniej niż pampki nie wyjdzie, pomijając ekologię oczywiście.

serafinka
13-01-2008, 00:10
DonKaczka pisała ze pierze w orzeszkach....ja nawet nie wiem jak to wygląda, ja też piorę w Jelpie lub Loveli ale ja jestem w sklepie to widzę dużo alternatywnych proszków lub płynów do prania bielizny niemowlęcej ktore kosztują dużo taniej a myślę ze też dobrze dopierają ( moja sąsiadka ich uzywa i ubrania jej dzidzia ma czysciutkie

mart
13-01-2008, 00:21
ja piorę w jelpie + zmiękczacz wody sonnetu (to coś innego niż płyn zmiękczający - taki eko proszek na twardą wodę, nie zmniejsza chłonności)

wg mnie musi to być proszek dla dzieci/niemowląt bez fosforanów bo w pieluszce wilgotny materiał styka się ze skórą - czyli kontakt bardziej "intensywny" niż przy ubrankach

kiedyś przeliczałam po swojemu (na podstawie danych z popolini i innych) koszt jednorazówek i wielorazowych uwzględniając proszek, prąd i wodę.
i tak wychodzi na korzyść wielorazowych (liczyłam komplet 20sztuk bawełnianych + 6 otulaczy (po dwa w rozmiarze) + papierki)

można sobie trochę pomóc w redukowaniu tych kosztów:
- sypać mniej proszku jeśli pierzemy ze zmiękczaczem
- standardowo 40st, więcej jak naprawdę jest taka potrzeba
- jak pieluchy nie są bardzo brudne to orzeszki do prania http://apmp.natura.xip.pl/index.php/cPath/147_148_159
orzeszki są świetne do prania chust - oszczędzony proszek wykorzystujemy na pieluszki :D
- nie suszyć na grzejnikach i w suszarce
- czytamy wątek o bezpieluchowym i wdrażamy w życie ....... gwarantowany spadek ilości bardzo brudnych pieluch, czyli zużycia proszku również :wink:

Anna Nogajska
13-01-2008, 00:27
dokładnie: kupki wysadzać, a siuśki to nie problem :lol:

do pieluszek typu pocket z polarkiem nie polecam orzeszków i płynów ekologicznych na bazie olejków roslinnych, zatłuszczają powierzchnię pieluszki i znacznie zmniejszają jej chłonność. polecam płyn marki ecover, do kupienia juz w polsce też przez internet. poleca go większość producentów tego typu pieluszek.
w proszku można, najlepiej w jakimś bardzo "prostym", bez wybielaczy i innych ulepszaczy, stosować minimalną ilość.

mart
13-01-2008, 00:33
do pieluszek typu pocket z polarkiem nie polecam orzeszków i płynów ekologicznych na bazie olejków roslinnych, zatłuszczają powierzchnię pieluszki i znacznie zmniejszają jej chłonność.

faktycznie, coś takiego jest napisane na instrukcji bumgenius.
nie wiedziałam dlaczego.
no to w takim razie orzeszki do bawełnianych tylko.



w proszku można, najlepiej w jakimś bardzo "prostym", bez wybielaczy i innych ulepszaczy, stosować minimalną ilość.

ania, "prosty" ale bez fosforanów a to już "prostym" go nie czyni :wink:
z ogólnodostępnych w normalnych sklepach to tylko te dla niemowląt.

Vega
13-01-2008, 00:58
Może to głupie pytanie... ale ekomama to użytkowniczka forum, czy portal www? :oops:
Chcę kupić pieluchy dla mojego dzidzia, ale nie mam zbyt dużej wiedzy, myli mi się narazie, co jest co. Boję się, że kupię rzeczy niepasujące do siebie, albo za dużo czego, za mało, nie takie...

I jeszcze jedno: czy na stronie usednappies.co.uk można kupować z Polski? Jak się wtedy płaci sprzedającemu? I czy sprzedjący chętnie zgadzają sie na wysyłkę zagranicę?

Beata 2802 pieluszki kupisz też u Animamyalexa:
http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=874
http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=912
Ja kupiłam te drugie BumGenius żeby wypróbować i jestem absolutnie zachwycona. (szczególnie, że to strasznie drogie pieluszki, a teraz są w fantastycznej cenie).
Tymek zyskał swobodę ruchu a i wyglądają ślicznie - ja mam źółciutką, ale są inne kolory - zielone, niebieskie, różowe...
Właśnie kompletuję mój zestawik :)
Jak znalazł przyda się dla nowego dzidziula bo świetnie się dopasowują do rozmiaru dziecka. Tymcio mam nadzieję, dzięki radom Animamyalexa niedługo wyjdzie z pieluch w ogóle.
Ania też niedługo będzie miała stronę z wszelkimi informacjami i ze sklepem, gdzie będzie można wszystko kupić. Nie tylko pieluszki ale inne rzeczy potrzebne przy bezpieluchowym też - ja się zaopatrzyłam w takie wełniane spodenki - super!

serafinka
13-01-2008, 20:33
ja teraz mam nowe hobby- szukam wielorazówek dla Bronka i trochę zapomniałam o checi kupna nastepnych chust

aniuki
13-01-2008, 22:57
jejku dziewczyny strasznie inspirujące jest to forum

nastawiam sie powoli na takie rozwiazanie pieluchowe, tylko muszę swojego wewnętrznego skąpca przekonać (jestem mega skner :) )

mój M przeżył chusty, potem pomysł ze zdrowym żarciem i wege-idee, nastepnie moltexy. wszystko spox

troszkę wymiękł przy orzechach pralniczych i pieluchach wielorazowych
ale urobię go :) :) :)

Ajka
14-01-2008, 20:47
kurcze ale ze mnie gapa nawet mega gapa :?

tak czytam i czytam sobie od kilku dni i kiełkuje we mnie myśl co by tego mojego brzdąca przesadzić na wielorazówki i teraz sobie przypomniałam że tych cudów ( nazw oczywiście nie pamiętam ) to ja miałam od groma czyli co najmniej kilkanaście sztuk co prawda używane(znajomi z Niemiec nam przysyłali) i nie tak piękne jak te od Ani i Ekomamy ale po domu to mało ważne i wiecie co ja z tym zrobiłam jakiś ro temu robiłam porządki w ciuszkach i POWYRZUCAŁAM bo pomyślałam sobie że i tak będzie maleństwo na pampersach to na co mi takie badziewie będzie leżało ...
no i teraz pluje sobie w brodę na szczęście udało się jakoś dwa uratować przed zagładą

serafinka
14-01-2008, 21:08
no ja byłam w podobnej sytuacji też dostałam (jak już teraz wiem otulacze) od siostry ale oddałm i dziwiłam się jeszcze głupia kto w dzisiejszych czasach używa takich pieluch gdy są pampersy

Anna Nogajska
14-01-2008, 21:24
kurcze ale ze mnie gapa nawet mega gapa :?

tak czytam i czytam sobie od kilku dni i kiełkuje we mnie myśl co by tego mojego brzdąca przesadzić na wielorazówki i teraz sobie przypomniałam że tych cudów ( nazw oczywiście nie pamiętam ) to ja miałam od groma czyli co najmniej kilkanaście sztuk co prawda używane(znajomi z Niemiec nam przysyłali) i nie tak piękne jak te od Ani i Ekomamy ale po domu to mało ważne i wiecie co ja z tym zrobiłam jakiś ro temu robiłam porządki w ciuszkach i POWYRZUCAŁAM bo pomyślałam sobie że i tak będzie maleństwo na pampersach to na co mi takie badziewie będzie leżało ...
no i teraz pluje sobie w brodę na szczęście udało się jakoś dwa uratować przed zagładą

buuu buuu buuuu cierpię razem z tobą.....i z tobą serafinka też....

tak bywa czasami. ja wyrzuciłam malutkie majteczki, bo stwierdziłam: po co noworodkowi majtki? a teraz musiałam kupić i jeszcze się naszukać, bo kto szyje majtki w rozmiarze 62? na szczęście majtasy tańsze od pieluch:)

bonsai
15-01-2008, 11:50
Ja piorę w orzeszkach - mojemu Maciusiowi nie po nich nie jest, a ma on problemy ze skórą... dla mnie to najlepszy dowód, że orzeszki są dobre i nie szkodzą :wink:

hanti
30-01-2008, 00:48
kupiłam sobie na wypróbowanie imse vimse jedną białą doskonałą i jest rewelacyjna, niesamowicie chłonna (aż byłam w szoku), świetnie przylega.

No i tylko dwa minusy znalazłam
1 finansowy, ma kilka rozmiarów co oznacza dokupowanie pieluszek o kila miesięcy

2 schnie dość długo

serafinka
30-01-2008, 01:08
a ja uważam że jak dla nas to najlepsze pieluszki!!!!!!

yena
17-03-2008, 17:52
Ja używam BambinoMio i jestem bardzo zadwolona. Pieluszki bardzo wygodne w użyciu, ładnie się dopierają i prasują. Majteczki przesiąkają czasami, kiedy mała za długo śpi, ale myślę, że to dobrze, bo skoro przepuszczają wilgoć, to powietrze tym bardziej. Z innymi pieluszkami doświadczeń nie mam, ale zachęcona Waszym zapałem może kupię coś jeszcze na próbę :wink:

tulipowna
19-03-2008, 11:28
Tots Bots - zakupilam jedna na probe - bawelniana formowana plus otulacz PUL. jestem bardzo bardzo zadowolona! pieluszka spokojnie starczyla na 2 godziny - jak ja zmienialam, to byla tylko wilgotna w srodku.
czas schniecia - podobnie jak wkladki z pieluszek bumgenius - wieszalam pranie wieczorem, a rano ok. 10ej bylo suche.
wielkosc pieluszki na pupie - bardzo w porzadku - porownywalna do bumgenius - bardzo zgrabna pupka :)

tots bots w swojej ofercie maja jeszcze bambusowa oraz pieluszki kieszonkowe. otulacze z PUL'a oraz polarkowe.
oprocz pieluszki zakupilam torbe na pieluchy - worek z materialu nieprzemakalnego PUL - super do przechowywania brudnych pieluch.

na pewno dokupie jeszcze jedna bawelniana do mojego kompletu.

polecam!

Bianka
19-03-2008, 11:40
tots bots w swojej ofercie maja jeszcze bambusowa oraz pieluszki kieszonkowe. otulacze z PUL'a oraz polarkowe.

te kieszonkowe to nie takie kieszonki jak bumgenius :!: to takie frotkowe do których trzeba otulacz, tylko, ze te pieluszki mają w środku doszyty kawałek polarka, żeby oddzielać pupę od wilgoci, co tworzy taką kieszoneczkę, w którą dopinana jest dodatkowa wkładka...

mam nadzieję, ze o te chodziło tulipownej, bo nie widziałam jeszcze kieszonek z totsbotsów, chyba, ze nie jestem doinformowana... :oops:

tulipowna
19-03-2008, 12:02
jest dokladnie tak jak mowisz :)

Vega
19-03-2008, 17:47
A ja ostatnio kupiłam testowo pieluszkę Nature Babies i wpadłam.

Są jeszcze fajniejsze od BumGenius. Mają w komplecie dwa wkłady z microfibry, super chłoną - Tymkowi spokojnie na 4 godziny a nawet dłużej wystarczają. Nic nie przecieka, pupcia zgrabnie wygląda no i jak dla mnie super sprawa - są na napki a nie na rzepy - Tymek mi non stop odpina rzepy :/ a z napkami sobie na szczęście nie radzi :D

Te a'la skórka leoparda są superanckie - jak przyjdzie lato będzie sobie w takiej śmigał jak Tarzan :)

ko-zo
19-03-2008, 18:07
vega, a które Nature Babies kupiłaś, że są na napki? Ja się przymierzam do one size ale one są na rzepy.

Goswiek
19-03-2008, 18:40
Ja mam 4 pieluszki kieszonki Bum Genius, są rewelacyjne :)
Mam też jedną z ImseVimse plus otulacz, ale jak na razie nie jestem zadowolona. Kurczę, tylko to chyba za mało, nie wiedziałam, że Madzia tyle sika ;) No nic to, jedne się suszą, inne na pupie. Na noc jednak pampers.

Co do EC, na razie Madzia reagowała płaczem na wysadzanie, więc powolutku. Nie przeszkadza jej najwyraźniej wilgoć w pieluszce. Muszę dać jej najwyraźniej czas, bo teraz chyba nie ma głowy do toalty, rwie się do siadania, robi akrobacje na macie ;)

Vega
19-03-2008, 20:18
Ko-zo - no dokładnie one size :) i mają kilka rzędów napek żeby dopasować idealnie do dziecka. W komplecie dwie takie wkładki z micorfibry duże.

Już wrzucam fotki mojego dobytku :

http://images23.fotosik.pl/179/83cd5e767d6c65c2.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images24.fotosik.pl/180/3d600dfc73dc5af6.jpg (http://www.fotosik.pl)

a tu od środka rozłożona pieluszka:

http://images34.fotosik.pl/185/4624231d7e5f394a.jpg (http://www.fotosik.pl)

petisu
19-03-2008, 22:19
Jakie śliczne!!!

ko-zo
19-03-2008, 23:45
vega, dręczycielu! Ta panterka jest fantastyczna! Już teraz nic mnie nie powstrzyma przed kupnem... Musze przestać wysadzać Danusię, żeby dłużej te piękne pieluszki nosiła!

Vega
20-03-2008, 01:29
No wszyscy mi ostatnio zarzucają, że jestem dręczycielką :)

Może to jakieś ukryte instynkty sado ? :twisted:

La Loba
20-03-2008, 12:07
Vega, a może w wątku stosikow0-pieluszkowym byś umieściła swój piękny zbiór?

swebe
20-03-2008, 12:48
kurcze a mi wlasnie przed chwila ta pantera przeciekla po nogawie...

ko-zo
20-03-2008, 21:26
a długo zawartość się w niej znajdowała? pytam, bo interesuję się chłonnością tej pieluszki... urzekła mnie! Może mi przejdzie jak się okaże, że słabo trzyma... To pozytywnie wpłynęłoby na moje finanse :D

swebe
20-03-2008, 21:29
to bylo pierwsze siku ale wczesniej trzymala super i dlugo, chyba za luzno zapielam tym razem :oops:

ko-zo
20-03-2008, 21:49
czyli to nie wina pieluszki?

Anna Nogajska
20-03-2008, 22:07
testowałam na alexie dosyć długo te pieluszki i raz miałam taką podobną sytuację, że zapięłam za luźno i siusiak jakoś tak bokiem wyszedł i siuski szły tylko na pieluszkę a nie na wkładkę. no ale helena nie ma siusiaka....

ko-zo
20-03-2008, 22:37
raczej nie ma... :D chociaż nic nie wiadomo :lol:
ale ciesze się, że pieluszka jest w porządku.

agul
28-03-2008, 23:32
czesc dziewczyny,
niedlugo bede mama i chcialabym skompletowac jaksi fajny zestaw pieluszek dla mojego malego, najmniej zorientowana jestem w kwestii pileuszek formowanych, takich frotte lub flanelkowych, w ktorych czuc, ze jest mokro, najlepsze bylby takie ktore dobrze chlona i nie powiekszaja pupy o 10 rozmiarow, wizualnie podobaja mi sie pieluszki chyba wszystkich firm, ktoras napisala, ze TotsBots nie robia wielkiego odwloka i dobrze chlona, a w pieluchach Storchenkinder ma sie wielki odwlok? jak wypadaja Imse Vimse i Motherease? a mala bambusowa P'tits Dessous jest rzeczywiscie mala? i jak wypadaja w suszeniu? kurcze w glowie juz mi sie kreci od tych pieluszek, szkoda, ze nie ma jakiegos rankingu czy cus .... moze ktorejs z Was sie bedzie chialo odpowiedziec, nie mialam pojecia, ze jest az taki wybor

Hoshi
29-03-2008, 10:56
Hej!
Nie wiem jakie pieluszki dobrze sprawdzają się dla noworodka, bo zaczęłam używać wielorazowych jak Hania miała 5 miesięcy. Kojarzę tylko, że dziewczyny pisały, że na początek lepiej kupić pieluszki w najmniejszym rozmiarze, te typu one size dla noworodka są za duże.

Natomiast dla starszych dzieciaków polecam Storchenkinder - są baaardzo chłonne. Rewelacyjne są też pieluszki kieszonki (w tych dziecko ma prawie sucho) - ja posiadam tylko 1 bum genius, ale jestem bardzo zadowolona.

Mam frotkową z Imse Vimse - po kilku praniach całkiem nieźle się spisuje, chociaż nie aż tak dobrze jak Storchenkinder.

Tyle moich wrażeń, chociaż przegląd mam niewielki :)

Anna Nogajska
30-03-2008, 23:42
dziewczyny, sprawa jest w sumie prosta: z pieluszkami jest jak z chustami, każdy ma swoje ulubione.
ja zawsze zalecam na początek kupienie sobie zestawu kilku marek, a potem stopniowym dokupowaniu zgodnie z preferencjami. często pierwszym impulsem jest kolor, ale potem szybko dochodzi się do wniosku, że to nie jest najważniejsze. pieluszki są już w polsce powszechnie dostępne i ich dokupienie na bieżąco nie stanowi najmniejszego problemu.
polki mają też awersję do "dużej pupy". dziewczyny, jeszcze nie tak dawno wszystkie dzieci biegały z odwłokami kilku warstw tetry i nikomu to nie przeszkadzało. czy tak bardzo zależy wam na tym, żeby nikt nie zobaczył, że wasze dziecko ma na sobie piękną pieluszkę z materiału? :lol: wasze dzieci musza wyglądać jak te pampersowe?
najważniejsze w pieluszce jest to, aby była chłonna, zdrowa i wygodna dla dziecka. nawet najpiekniejszy kolor świata nie poprawi wam humoru, jeśli pieluszka po jednym siusiu przecieknie, albo kupka natychmiast wypłynie. no i jeszcze jedno: nie można mieć wsyztskiego na raz, czyli opcji taniej w postaci pieluszki one size i malutkiej pupy u noworodka. jeśli któraś z was koniecznie musi mieć malutka pieluszkę to musi kupić przynajmniej dwa zestawy w okresie pieluchowania dziecka. to samo dotyczy dzieci, które rodzą się z małą wagą. dobrym rozwiązaniem jest wtedy używanie przez jakiś czas pieluszek do składania, a potem przejście na pieluszki one size. oczywiscie pieluszki one size też różnią się między sobą wielkością i niektóre pomimo informacji producenta dla noworodka poniżej wagi 4-4,5 kg nie będą się nadawać. ale to już rola sprzedawcy, aby was o tym poinformaować, jeśli zapytacie. zreszta macie prawo zwrócić nieużywana pieluszkę, jeśli wyda wam się zbyt duża.

oczywiście kolorek nie jest bez znaczenia, nie ma powodu, dla którego nasze dziecko nie miałoby wyglądać pięknie:)

swebe
31-03-2008, 12:02
przyszly wreszcie do mnie konopne babeco w rozmiarze 1 i sa juz prawie na styk -a dziecka drobna jest. wiec beda pasowac nawet na najdrobniejsze noworodki. nadal maja przecene i pieluszki sa tylko po 5 funtow! maja taka wpinana wkladke z mikropolarkiem ze strony pupki -wiec mozesz miec opcje sucho, a jak nie to inna wkladka, mozna tez pewnie i bez zadnej wkladki.
http://www.babeco.co.uk/ShapedNappies.html

Mag
21-04-2008, 10:29
http://www.allegro.pl/item350673516_baw ... o_uzy.html (http://www.allegro.pl/item350673516_bawelniane_pieluszki_formowane_wielo krotnego_uzy.html)
dziewczyny, co to jest?spotkałyście się z takimi pieluchami?
w ogóle nie mam doświadczenia, rozumiem, że są na nie konieczne otulacze, ale szukałam nazwy firmy w necie żeby poczytać i nic :cry:

Anna Nogajska
21-04-2008, 10:45
magda, też nie znam niestety. w stanach jest bardzo dużo różnych pieluszek. niestety ci nie pomogę. moje doświadczenie mi podpowiada jedynie, że będą dosyć długo schły, bo bwaełna zszyta jest na stałe w kilku warstwach.
trzeba na nie rzeczywiście otulacz.

cóż cena kusząca...

Mag
21-04-2008, 10:54
Ania, nieoceniona jesteś :D , tak optowałam, że będą długo schły
a tak w ogóle mam pytanko: frotowa lenya jest niedostępna w Twoim sklepie, kiedy można się jej spodziewać, bo zrobiłabym zamówienie już wszystkiego, co teraz bym chciała, na raz :D
dzięki za spojrzenie w linka :D

Anna Nogajska
22-04-2008, 11:45
napisałam ci pw.

Lulka
23-04-2008, 20:07
no dobra
przebrnelam przez wasze posty i cos mi tam swita ale jeszcze nie wiem w ktorym kosciele...

sprawa wyglada tak
ilosc pampersowa jaka produkuje nasz dziecieca fabryka zaczyna przechodzic moje najsmielsze oczekiwania dlatego postanowilam przejsc na wielorazowki ( pampery okazjonalnie na wyjscia czy podroze)

w posiadaniu mam Ignacego 16 miesiecy oraz Lule 5 miesiecy

poki co mam bum geniusa od ani ale chce wiecej
powiedzcie ile sztuk wszelakich pieluch trzeba zakupic dla mojej ekipy i jakie polecacie

znalazlam takie zestawy w sklepie w us i zastanawiam sie czy nie nabyc takowego na poczatek zeby zorientowac sie co i jak
ale jaka ilosc na poczatek ?

poniewaz mam rozne wiekowo dzieci myslalam o one sizeach zeby bylo wygodniej i szybciej
ale wiadomo ze to tylko moje farmazony

tutaj link do super strony pieluchowej ( tutaj akurat zestawy startowe) : http://www.cottonbabies.com/product_inf ... cts_id=769 (http://www.cottonbabies.com/product_info.php?cPath=22&products_id=769)

help!!! :?:

Anna Nogajska
23-04-2008, 22:04
przy dwójce zdecydowanie potrzebujesz one size, zeby się nie zastanawiać co któremu dziecku aktualnie masz ubrać. pozwoli ci to też na zredukowanie liczby posiadanych pieluszek.
przy dwójce polecam ci raczej kieszonki i formowane, bo na składanie możesz nie mieć "nerwów'
jeśli chcesz w 100% przejść na wielorazówki to dla dwojga potrzebujesz jakieś 20 sztuk.
możesz zacząć od 10 i stopniowo dokupować. ja zdecydowanie polecam ci mix różnych marek.
Pieluszki, które wybrałaś są super, ale ja uważam, że lepiej zestaw skompletować samemu. w tych gotowych zawsze znajdzie cię coś,c zego nie potrzebujesz. i tak np. bumgenius all in one schnie dwa dni, jest super, pięknie chłonie no i bawełna organiczna, ale właśnie suszenie jest megadługie. dłużej schną mi tylko trenerki imse wimse:).
kissaluvs są świetnie, ale nie one size, więc sprawdź czy obydwoje dzieci załapie się w jeden rozmair.

no i pamietaj o cle. ceny są tam bardzo atrakcyjne, tylko pozazdrościć, ale jak doliczysz przesyłke i cło to ci może wyjśc drożej niż w europie...

Lulka
23-04-2008, 22:16
ciotki akurat polecialy na komunie do synka kuzynki
stad te szalenstwa 8))

dziekuje aniu- jak zwykle zreszta :)

aha
jeszcze pytanie o dodatkowe wkladki, konopne, bawelniane???