PDA

Zobacz pełną wersję : ściereczka z mikrofibry Jan Niezbędny



pasquda
10-11-2008, 09:39
Wiem,ze takowe sciereczki z mikrofibry sie nadaja na wkladki,ale ta co kupilam
(promocja:-) jest zielona-czyli z barwnikiem jakims.Czy to sie nadaje nadal?Bo jakos mam opory.

ala
10-11-2008, 22:27
ja mam ściereczki z mikrofibry a raczej ściery :mrgreen: bo takie 50cm*60cm do podłogi - bardzo sobie chwalę, składam jak prefolda. Jak dorwę gdzieś maszynę do szycia to zrobię wkładki, chociaż takie do składania błyskawicznie schną

21-11-2008, 23:59
ja mam dokładnie taką zieloną i stosuje jako wkładke w kieszonkach wiec skóry to nie dotyka, i nie farbuje w 60 st, też nie wie czym to farbowane, ale mam tylko jedna więc za często nie używam, a chłoie dobrze :)

calineczka
22-11-2008, 00:01
zakupiłam taką dużą pomarańczową-chcę zrobić wkładkę, ale nie wiem-czy to trzeba na overlocku obszyć? czy można na zwykłej maszynie?

anika
22-11-2008, 01:16
też mam taką zieloną... jak stosujesz w kieszonkach czy innych pieluszkach, gdzie wkładki nie dotykają skóry dziecka to nie ma najmniejszego problemu :)

pasquda
22-11-2008, 01:20
Dobra,dziewczyny,skoro Wy stosujecie zieloną to nie będę sie już bała;) Będzie kolorowo;)
pomrańczową też mam, ale jest niezastąpiona w kuchni;)

Ahniszka
08-12-2008, 12:15
znalazlam w Rossmanie podobne, chyba to tez mikrofibra, a sa w wiekszosci biale (maja gdzieniegdzie kolorowe kwiatki, ale mozna ominac). Sprobuje z takimi.

ala
08-12-2008, 12:32
zakupiłam taką dużą pomarańczową-chcę zrobić wkładkę, ale nie wiem-czy to trzeba na overlocku obszyć? czy można na zwykłej maszynie?

ja szyje ściegiem zyg zakowym, bo nie mam overlocka

Bogusia
08-12-2008, 12:39
nadaje się
zieleń farbuje - prać z ciemnymi rzeczami

ala
08-12-2008, 12:51
nadaje się
zieleń farbuje - prać z ciemnymi rzeczami

to zostanę przy zółtych :)

calineczka
08-12-2008, 22:20
zakupiłam taką dużą pomarańczową-chcę zrobić wkładkę, ale nie wiem-czy to trzeba na overlocku obszyć? czy można na zwykłej maszynie?

ja szyje ściegiem zyg zakowym, bo nie mam overlocka
też nie mam :mrgreen: i się cieszę, że nie trzeba overlocka :mrgreen:
:jump:

węgielek
19-12-2008, 19:09
a mozecie powiedziec ktore, do czego sluza - ze tak powiem- w oryginale te scireczki? okna? podloga? czy frotte to ma byc sciereczka?

erithacus
19-12-2008, 22:01
Tak, frotowa. Najlepiej taka gruba, mięsista.

ekotata
04-03-2012, 21:29
odswieżam temat- gruba mięsista ale z jakim przeznaczeniem ( o niestandardowym pieluszkowym nie wspominam;) ?? Taka do podłogi??

aga__tka
04-03-2012, 23:19
ja się dołączę do pytania :D
i jeszcze dorzucę swoje - żeby taka ściereczka w roli podkładu miała sens, to ile warstw trzeba jej włożyć? czytałam gdzieś że złożyć na 3 tę 35x35 ale czy to starczy? i czy wkładka z takiej ściereczki będzie lepsza od flanelowej czy tetrowej?

buka
12-03-2012, 17:54
Ja kupilam na allegro gigantyczne sciery do podlogi - pomaranczowe i zielone. Porobilam z nich wkladki, zielone farbuja, ale tylko mikrofibre. Tetry ani polarku z kieszonek nie ruszyly.
Male sciereczki 35x35 mozna zlozyc na 3. Napewno mikrofibra jest lepsza opcja niz flanela jesli chodzi o chlonnosc.

pijana_wiatrem
12-03-2012, 18:01
ja kupiłam osttanio zestaw 5 ścierek mikrofibrowych za 8 złotych :) Składam na trzy i jest bomba :) Jak tylko będzie rozłożona maszyna to sobie je zszyję i obszyję jakąś bawełną (bo jakoś mam opory żeby to to tyłka dotykało... A może przesadzam? Czy mikrofibra może dotykać tyłka?
Zaznaczam, że mój syn jest pancerny, nic go nie rusza... Nawet jak miał meeega odparzenia, bo kiedyś zrobił w nocy kupe a ja nie zauważyłam:hide:, on się nie obudził i spał do rana...

buka
14-03-2012, 00:15
taka biala mikrofibra pewnie tak, choć polar mimo, że syntetyczny trzyma wilgoć od pupy, mikrofibra nie. zależy jak dziecko reaguje gdy ma mokro. co do takiej kolorowej miałabym opory. tych robionych ze ściery wkładek używam już parę miesięcy, piorę na 60st, a nadal farbują.

MamaDi
14-03-2012, 00:39
Ja mam kolorowe z biedronki i z tesco. zazwyczaj obszywam bawełenką albo welurem, żeby kolor mnie nie drażnił :) Nie farbują i złożone na 3 są dość chłonne. Wszyłam też jako wkłady do kilku formowanek.

tra
17-03-2012, 20:15
Ja miałam kilku firm, część farbowała, część nie. Te co farbowały bałam sie używać i poszły do innych prac :ninja:, a te co niefarbowały służą już u drugiego malucha.
Nie farbowały na pewno te z słonecznikiem-słoneczkiem :hmm: na opakowaniu.
Czasem udaje sie gdzieś dostać takie super grube - te to są fajne.

koniczynka
29-03-2012, 20:44
też szyję z tych ze słoneczkiem przeznaczonych do podłogi ale tylko do kieszonek bo jednak do pupy to się boje a poz tym mikrofibra mało przyjemna.

aga__tka
30-03-2012, 14:45
też szyję z tych ze słoneczkiem przeznaczonych do podłogi ale tylko do kieszonek bo jednak do pupy to się boje a poz tym mikrofibra mało przyjemna.

a ile warstw dajesz?
ja tak myslalam zeby je czyms obszyc - chocby tetra, bo mnie sie wlasnie do palcow bardzo czepiaja jak wezme w reke i z niczym przyjemnym mi sie nie kojarzy :p: na razie skladalam tetre i do srodka wkladalam taka mala sciereczke ze sloneczkiem...

koniczynka
02-04-2012, 18:50
a ile warstw dajesz?
ja tak myslalam zeby je czyms obszyc - chocby tetra, bo mnie sie wlasnie do palcow bardzo czepiaja jak wezme w reke i z niczym przyjemnym mi sie nie kojarzy :p: na razie skladalam tetre i do srodka wkladalam taka mala sciereczke ze sloneczkiem...

właśnie tego czepiania najbardziej nie cierpie mi wychodzą 4 warstwy, ostatnio się pokusiłam i uszyłam 3 warstwowy ale jest za słaby bo jednak ona jest cieńsza od tych kupnych. Tez się zastanawiałam nad obszyciem flanelą było by przyjemne i dodatkowa warstwa chłonna. Ostatniu też kupiłam ścierki bambusowe w Biedronce i kłade na taż słoneczkową mikrofibre do otulacza fajnie chłonie.