PDA

Zobacz pełną wersję : a czemu LL nie...



Fusia
28-09-2011, 08:30
czemu mają tylko chusty w paski ewentualnie gładkie czemu nie zrobią jakiś żakardów z wzrorem

truskawkowa
28-09-2011, 08:42
Ja bym zapytała czemu nie robią no cottonów? ;)
Do 2x lepsze paski, bo przynajmniej flamingi nie muszą stać pod górę ;)

Fusia
28-09-2011, 13:15
oka ale zauważ ze na limitach w konkretnych wzorkach robi się kasę i rozwija mnie nati-jako firma-do Natalii nic nie mam wkurza nieziemsko,dziś doszła do mnie LL z bambusem piękne kolory fajnie utkana super odszyta-chusta na medal-nośności jeszcze nie sprawdzałam!
zastanawiam się czemu o nati jest tak głośni a LL albo bebelulu to nawet nie 2 plan tylko tło ok rapalu mam -było sztywne ale nosi fajnie i jest super odszyte
i tak myśle że głośno o nati bo ma żakardy z "obrazkami"i dwustronnymi wzorkami limity itp czemu LL robiac super chusty nie zrobi tez wzorków lubie pasiaki ale wzorki bardzej-wymieniła bym natki na ll z wzorkami

paskowka
28-09-2011, 13:19
Fusiu, przekażę Twoje sugestie do LL:)

aginia
28-09-2011, 13:30
Też się nad tym ostatnio zastanawiałam...fajnie by było mieć alternatywę do nati. Poza tym zdrowa konkurencja działa ożywczo:mrgreen:

atelka
28-09-2011, 13:35
bo krosna do tkania pasków i żakardów różnia się, jest wiele tkalni ale tylko nieliczne tkają wzory żakardowe

Fusia
28-09-2011, 17:35
bo krosna do tkania pasków i żakardów różnia się, jest wiele tkalni ale tylko nieliczne tkają wzory żakardowe
o dzięki za żeczową odpowiedź
mam nadzeje ze LL jednak kiedys będzie miało żakardy


Też się nad tym ostatnio zastanawiałam...fajnie by było mieć alternatywę do nati. Poza tym zdrowa konkurencja działa ożywczo:mrgreen:
o właśnie w polsce brak mocnej konkuręcji dla nati i fajnie aby pokazała się alternatywa -oto właśnie mi chodzi

Fusiu, przekażę Twoje sugestie do LL:) będe wdzieczna:wink:

babolek
30-09-2011, 15:44
Witajcie :)

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale poza tym, że jakoś tam reprezentuje LL głównie jestem mamą i mamy właśnie pierwszą grypę jelitową w tym sezonie przedszkolnym za nami :D ;)

Bardzo dziękujemy za miłe słowa, staramy się jak możemy, żeby produkty były dobrej, coraz lepszej jakości i miło nam, że tak wymagające środowisko jakim są forumki chusty.info zaczynają to zauważać :)

Jeśli chodzi o żakardy to odpowiedź nie jest taka prosta. Samo LL ...może i na forum nie jest o nas głośno, bo nie zabiegamy o to, nie spamujemy, mamy tylko grupkę przyjaciół, którzy dają nam znać jeśli gdzieś coś o nas się wspomina :). Mimo tego mamy za to swoich fanów i klientów.
Jeśli chodzi o porównanie LennyLamb i Natibaby :roll: jeśli już musimy na tą kwestię tak patrzeć -nieswojo mi z tym odniesieniem, ale skoro już któryś raz na forum ten temat pada postaram się coś odpisać.

Trzeba zauważyć, że LennyLamb to nieco młodszy twór... a ja sama niegdyś głosowałam/promowałam i polecałam znajomym chusty Nati :) więc chociażby o te kilka osób wiernych klientów jesteśmy do tyłu ;)

My jako firma staramy się wprowadzać też inne produkty: kurtki do noszenia, polary, pieluchy ...

Jeśli chodzi o sam żakard i możliwości techniczne. Wg mojej wiedzy, technologia żakardowa jest dużo bardziej popularna i powszechna i to nie problem ze znalezieniem odpowiedniego krosna. Ja osobiście nie mam zaufania do tej tkaniny. Problemy technologiczne, które mają firmy produkujące chusty żakardowe nie biorą się z nikąd, problem leży w samym zamyśle. Masa tych chust rozchodzi się nie bez powodu ... Opracowanie odpowiedniego wzoru, dobranie odpowiednich parametrów może trwać bardzo długo, wymagać sporych nakładów finansowych a i tak nie gwarantuje efektu, bo chustę później trzeba jeszcze sprzedać. My zastanawiamy się nad własnym żakardem od trzech lat już :) i jakoś nie możemy pomysłu doprowadzić do skutku...
Jest to kolejny temat do ogarnięcia. Padło tutaj stwierdzenie, że to na żakardach "robi się kasę" ... ja oczywiście nie mogę nic wiedzieć na ten temat, ale jakoś znając od lat ten rynek, zauważyłam raczej, że firmy chustowe przy wszystkich innych biznesach to małe płotki i manufaktury raczej. Wspomniana tutaj firma Bebelulu od jakiegoś czasu nie istnieje już ...
trudno mi o innych się wypowiadać, wiem, że u nas to raczej jest wiązanie końca z końcem z miesiąca na miesiąc, a każda nowa produkcja to bardzo duża inwestycja ... oczywiście nie musi to was interesować, jako potencjalnych odbiorców :) ale nie zaszkodzi popatrzeć wyrozumialej na ten biznes ... może tutaj leży problem i "bylejakość" w obsłudze klienta obserwowana tu i ówdzie :)

Jeśli chodzi o LL to zachęcam tez do bezpośredniego kontaktu :) zawsze łatwiej nam odpowiedzieć na maila niż przekopywać się przez kolejne wątki :)


Ja forum traktuję bardzo osobiście, bo sama kiedyś funkcjonowałam tutaj jako zwykła forumka, znam środowisko od podszewki :), jednak ostatnio obowiązki dają mi w kość :) i zawsze brakuje na nie czasu ...

Mika
30-09-2011, 15:55
babolek dzięki wielkie za jasne i konkretne info (wszelakie) czy w takim razie prócz pasiaków i gładkości jest jeszcze jakaś możliwość ? (skoro żakardy jakie są każdy wie)

babolek
30-09-2011, 22:37
Mika zawsze jest nieskończona ilość możliwości :) tkać można nawet złotem ;) :) tylko trzeba mieć na to pieniądze a potem musi ktoś to jeszcze kupić :) u nas codziennością są pytania : "a czemu to jest takie drogie" ... choć jak wszyscy wiemy chusty LL nie są drogie w porównaniu z innymi

Mika
07-10-2011, 14:28
hmm no tak złotem i przetykać diamentami hahah :) a co do ceny to nei są drogie i do tego mają dobrą jakość , ale jestem neiobiektywna bo zakochana w LL :)

goralka
07-10-2011, 14:36
moja pierwsza chusta to tęcza z bambusem. CUDOWNA :beat: zostawiłam dla synka na wyprawkę, jak jego dziecię się urodzi :hide:

psst
08-10-2011, 15:04
Mi by się marzyła LL z lnem:applause:

Fusia
11-10-2011, 01:42
ciekawe jak nosi złoto:hide::mrgreen::omg::duh:

Pat
01-11-2011, 12:01
Lubię LL, bo to przyjazna firma. No i ma stacjonarny sklep w Warszawie! :) Ale fakt, że ma ciut mały wybór chust, a szkoda.

wrapsodia
01-11-2011, 13:49
Zgadzam się, że żakardy to kontrowersyjne chusty. Baardzo mało żakardów polecam innym, pasiaki w splocie skośnokrzyżowym to gwarancja cech dobrej chusty. Żakardy często są zbyt luźno tkane i są przeswity, zbyt gęstko tkane i materiał ciężko pracuje. Niektóre firmy wolą postawić na jakość a nie wygląd chusty. LL może nie utkało żakardu, ale widzę, że dopracowuje swoje bawełniane pasiaczki by były miękkie od początku. Wprowadza większą gamę kolorystyczną i domieszki. Poszerza asortyment o ubrania dla dwojga. LL w moim mniemaniu raczej nie aspiruje do konkurencji z marką Didymos, ale o zdobycie polskiego klienta. Dbają o to by produkować chusty w dobrej jakości i przystępnej cenie, na każdą kieszeń. Życzę dalszego rozwoju, wg mnie idzie on w bardzo dobrym kierunku. W moim odczuciu jakość natek od wprowadzania limitów i ekspansji na zagraniczne rynki bardzo spadła, zarówno chust (nawet pasiaków ktore są teraz szerokimi cieniznami) jak i obsługi.. Coś za coś. Nie jestem przedstawicielem żadnej firmy :)

ledunia
01-11-2011, 13:58
I ja uważam, że LL są super. Nie testowałam może tak wielu chust jak niektóre forumki, ale chyba każdej firmy coś nosiłam/posiadałam/macałam. Właśnie kółkowa poszła w świat i jakbym miała teraz noworodka nosić to chyba LL bym zaczęła. Kolorów jest coraz więcej i składów a cena super. Firmie życzę sukcesów.