PDA

Zobacz pełną wersję : szuszenie na kaloryferze



Mon
21-09-2011, 09:27
jeszcze oczywiście nam nie grzeją w mieszkaniu:lol: ale jak patrzę na formowanki które od poniedziałku nadal schną to tak sobie myślę że chyba mogę je kłaść na kaloryfer w okresie grzewczym???

oczywiście wszelkie kieszonki czy otulacze z pulem odpadają, a czy dla innych materiałów już nie będzie to niekorzystne???

wiem że wełniaków również nie powinno się na kaloryfer kłaść

mynia
21-09-2011, 09:30
suszyłam w sezonie grzewczym na kaloryferze i było ok. kieszonki schły szybko bez kaloryfera bo przy grzejnikach powietrze suche.

toffi
21-09-2011, 10:39
ja mam suszarkę zawieszaną na grzejnik, myślę, że tak na pewno nic się nie stanie

kawiareczka
21-09-2011, 13:26
na pewno można, bo niby dlaczego nie?
pule odpadają, a wełna?chyba też nie.

Pondo
21-09-2011, 22:36
A tam, wszystko suszę na kaloryferach-pule i wełnę też- tylko ,że ja nigdy nie mam mega ciepłych tylko tak na 1/3 mocy grzewczej..

PS. a pieluszki mam w stanie zasadniczo idealnym, tzn pul działa itp. Skoro piorę na 60 st to kaloryfer im nie zaszkodzi

mamaani
22-09-2011, 12:41
ja z pulem się nie odważe, ale na bank formowanki dam na kaloryfer też, bo moje też 3 dni schną teraz jak tak pochmurno

chioma
22-09-2011, 15:15
Mysle, ze nic im sie nie stanie. W razie czego mozesz suszarke postawic przy kaloryferze.

jul
22-09-2011, 15:41
Skoro piorę na 60 st to kaloryfer im nie zaszkodzi

doprecyzuję - jeśli masz stosunkowo chłodne kaloryfery, to pewnie pulom nie zaszkodzi, ale na mój chłopski rozum, to inaczej może pul odczuwać "mokrą" temperaturę, a inaczej schnięcie w wysokiej temperaturze na sucho (mam przed oczami wyschnięte koryto rzeki na pustyni, taka popękana sucha ziemia)

Pondo
22-09-2011, 16:57
Ja tylko odpowiedziałam co robię, i jaki jest efekt.
Nikogo bym nie namawiała na niszczenie pieluch, mam za sobą dwa sezony grzewcze.
Jedyne co to trzeba układać polarem na kaloryferze i luzik.
Nie demonizujmy, pieluchy wielo to nie jedwabny szaliczek:mrgreen: Zostały zaprojektowane aby były praktyczne i są.
Kilka pieluch działa u mmnie ponad 2 lata i uwierz, wyglądają o niebo lepiej niż wiele pieluch an bazarku w stanie tzw bdb:D:D:D

jul
22-09-2011, 20:21
Pondo - nie chciałam podważać tego, co napisałaś, a na opisy bazarkowe spuśćmy lepiej zasłonę milczenia; chodziło mi raczej o podkreślenie, że można, tylko należy być ostrożnym, zwłaszcza, że forum czyta sporo osób dla tego typu informacji - ale rzeczywiście chyba czasem przeginam z pisanem "zbyt dużymi literami" (może po niegdysiejszych praktykach w szkole) - pewnie byłabym niezłym autorem instrukcji użytkowania dla zabezpieczających się producentów :ninja:

ps. nie każdy pul ma polar czy inny welurek