PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pieluszkować gdy zimno? Jak wysadzać?



zapominajka
19-09-2011, 11:03
Może nie umiem przeszukiwać dobrze wątków, ale nie znalazłam na temat.
Mam pytanie jaki pieluszkujecie gdy jest zimno.
Mój młody jest super detektorem wilgoci i jak zasika pieluchę nawet kieszonkę to drze się w niebo głosy, że mam mokro. (Przy jednorazówkach jest siku bez krzyku). Czasem przy mniejszym siku jakoś wytrzymuje. Dopóki było ciepło spoko przebieraliśmy pieluchę gdzie popadło na ulicy, w parku w sklepie, ale teraz szkoda mi jego pupy wystawiać na wiatr i zimno, a jak jesteśmy na spacerze to nie zawsze jest gdzie pójść się przebrać. A ja lubię spacery po lesie.
A i często się wysadzaliśmy i tu też mam problem a tym, że zimno.

figa84
19-09-2011, 19:30
A ile ma? Może da sobie wytłumaczyć, że musicie jeszcze gdzieś wejść, bo byłoby zimno w pupę?

słoneczny_blask
19-09-2011, 19:48
jednorazówki na dwór? Zimą nie spaceruje się tak długo

panthera
19-09-2011, 20:00
jak idę gdzieś gdzie wiem ze nie ma możliwości zmiany pieluchy (i na dłużej) zakładam jednorazówki.
Damianowi jak miał 2 lata tez zakładałam jednorazówki na drogę do żłobka mimo krzywych spojrzeń pań z placówki. To była ponad godzina drogi w tym 45 min autobusem który jeździł co 25 min, wysiadka nie wchodziła w grę...

Olban
19-09-2011, 22:26
Tosiula daje sobie wytłumaczyć, że najlepiej zrobić siusiu przed wyjściem i robi często, wtedy nie mamy problemu... no i zauważyłam, że się lepiej "pilnuje"w majtkach, a nie pieluszce... ale też mam dylemat, co w zimniejsze dni (które przecież kiedyś nadejdą :() bo ew "mokra" wpadka byłaby nieprzyjemna dla panienki Tosieńki, a dla mnie kłopotliwa...

zapominajka
20-09-2011, 08:20
Młody ma 3 miesiące, więc nie bardzo idzie wytłumaczyć. A zimą nadal planujemy dość długie spacery. Jednorazówki mnie jakoś na razie nie przekonują.

Mon
20-09-2011, 10:22
to może na spacery zakładaj takie pieluszki jak na noc czyli te super chłonne i z opcją sucho od pupy, był tu niedawno wątek o pieluchowaniu w nocy gdzie były wymieniane różne sprawdzone pieluszki z extrachłonnością ;)

zapominajka
20-09-2011, 12:08
My w nocy możemy spać w piżamce (choć nie mam odwagi). Młody nie sika w nocy, więc nie mam takich patentów opanowanych.

libra
20-09-2011, 12:40
3-miesięczniak nie sika ci w nocy????????:omg:
Wow.

No ale trudno - skoro nie chcesz jednorazówek zostają ci chłonne pieluchy z warstwą mam sucho (wonderoos v2?). Jeśli nie reaguje na sik w jednorazówce, to i poczuć nie powinien np. flipa z mamsucho, albo IB sio/tutto.
Ja na spacerach nie zmieniam. Never. No chyba, że idziemy gdzieś na dłuższe zakupy do CH i jest do tego miejsce, ale w parku nigdy mi się nie zdarzyło - jak była kupa to wracaliśmy do domu, mam 10 min. :mrgreen:

alphax
04-10-2011, 19:52
W kieszonce czuje ze ma mokro? Może spróbuj dodać dodatkową cienką wkładkę "mam sucho" z polarku