PDA

Zobacz pełną wersję : podobaja mi sie didkowe listeczki



kobra
04-11-2008, 22:37
kto ma i napisze pare slow o nich?

YPSI
04-11-2008, 23:12
Chyba Hanti swego czasu miała listki...
jakby nie znalazła postu to pisz na PW :)

Beotia
04-11-2008, 23:17
Nosiłam jakiś czas w pożyczonych od Anikom - cóż mogę powiedzieć? - bardzo fajna chusta, jak większość chust, z którymi miałam przyjemność ;). Śliczna, bardzo plastyczna i mięciuteńka jak marzenie, z bardzo mocnymi obrębieniami, wiązała się świetnie, o nośności wiele nie powiem, bo maleńkiego, lekkiego niemowlaczka nosiłam, ale nosiło się świetnie.

hanti
05-11-2008, 00:00
listki miał mój małż :wink: do tej pory mi wypomina że je sprzedałam, żakard jak żakard bardzo przyzwoita chusta, bez porywów serca :wink:

kobra
05-11-2008, 00:26
a jak z dociaganiem? porownaj do fal prosze
ja z falami sie nie dogadalam kompletnie :hide:

nitka
05-11-2008, 00:36
nie nosilam w listkach, ale przypuszczam, ze tak jak napisala Hanti - zakard jak zakard - listki beda podobne chyba do fal. I jak to kiedys ktos ladnie napisal o zakardach: jak sobie dociagniesz tak poniesiesz.... I chyba sie z tym zgodze :) Jako malo jeszcze wprawiona chustonoszka z zakardami jeszcze sie nie pokochalam.

hanti
05-11-2008, 09:19
w falach z kolei ja nie nosiłam :lol: ale jeśli z falami się nie dogadałaś, to obawiam się że z listkami będzie podobnie, bo to tak samo tkane chusty

aniakom
05-11-2008, 14:11
To ja mam listki męża Hanti! :wink:
Chusta jest mięciutka i delikatna. Wzór bardzo mi się podoba, ale faktycznie jest "wymagająca", bo krawędzie są grube i zdecydowanie mniej sprężyste od reszty. Zatem trzeba się napracować, by dobrze dociągnąć. Innych żakardów nie znam, (z wyjątkiem vatanai), więc nie porównam.

petisu
05-11-2008, 14:34
Listki i fale to żakardy, ale wszystkie żakardy się między sobą różnią (że nie wspomnę o żakardach-pawiach). Wg TBW różnica jest. Fale są cieńsze, niektórym się bardziej wpijają tu i ówdzie, ale jak zawsze obie chusty mają swoich zwolenników i przeciwników.

visenna2
05-11-2008, 16:14
Mam czerwone listki, są przepiękne i moim zdaniem dociągają się łatwo (łatwiej niż Leo, trudniej niż Babylonia :) ). Z falami nie miałam przyjemności ;) tylko je macałam, ale na oko wydały mi się cieńsze od listków i jakby luźniejszy splot.
Listki noszą znakomicie moja Anię około 9kg :) Polecam :)

kobra
05-11-2008, 18:10
kupilam wczoraj pawie, bedzie to moj pierwszy zakard, zobacze jak sie w nich nosi, moze po nich skusze sie na listeczki
mam ostatnio jakis odchyl na chusty niebiesko-czerwone :hide: indio cynamon/kobalt mnie przesladuje

nitka
05-11-2008, 18:21
a ja mam ostatnio odchyl na kombinacje niebiesko-brazowe ;) ale o tym zaraz oddzielny topic zaloze... ;)

nitka
05-11-2008, 18:22
a pawie... pawi nie mozna przyrownywac do innych zakardow chyba, o czym mam nadzieje niedlugo sie sama przekonac ;)

IwontaG
05-11-2008, 22:49
a pawie... pawi nie mozna przyrownywac do innych zakardow chyba, o czym mam nadzieje niedlugo sie sama przekonac ;)

Pawi nie da się porównać do żadnej chusty.

picikola
06-11-2008, 12:22
wariacja na temat listków
http://www.mein-kleiderschrank.de/index.php?option=com_ponygallery&func=detail&id=1458&Itemid=18