PDA

Zobacz pełną wersję : Początkującego pytań kilka



namelessone
07-09-2011, 14:39
Witam serdecznie.

W temacie chust jestem absolutnym nowicjuszem. Od kilku dni siedzę i porównuję oferty różnych producentów, przeglądam różne strony, czytam różne poradniki. Jednak dopiero teraz udało mi się trafić na to forum i coś mi się wydaję, że uda mi się tutaj zakończyć bolączki związane z wyborem chusty (a głowa mi już od tego puchnie ;) ).

Do mojego ścisłego finału przeszli dwaj producenci: - LennyLamb - Nati Z tego co widzę obie firmy oferują chusty z odpowiednimi certyfikatami, ze splotem skośno-krzyżowym.

Generalnie zastanawiam się nad różnicą między chustami bambusowymi a bawełnianymi. Czytałem na ten temat, ale np. cieżko mi określić, czy lepsza była by Nati bawełna, czy bambus LL (podobny przedział cenowy, Nati bambus w większym rozmiarze, to narazie poza moim limitem cenowym ;) ). Czy może nie przejmować sie bambusem LL, a wziąć po prostu bawełnę LL (atrakcyjna cena). Czytam sobie opinie o każdej z tych chust i raczej wszyscy chwalą i polecają opisywany model, co nie ułatawia wyboru ;) Proszę o ewentualne porównanie tych trzech opcji.

Drugi problem to rozmiar. Z jednej strony czytałem, że powinno się go dobrać do swoich gabarytów (175cm, 78kg), z drugiej strony ktoś mi polecał żeby brać 5,2m bo po pierwsze dla faceta to jest standard, a po drugie dłuższa chusta oznacza więcej możliwości wiązania.

Chciałbym dla siebie i mojego synka wybrać możliwie jak najlepszą opcję, stąd proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza i pomoc :)

jasulka
07-09-2011, 14:41
Polecam kupić coś już złamanego, czyli używanego, a dzięki temu miękkiego, co będzie się łatwiej dociągało.
Co do długości to 5,2 chyba faktycznie będzie najlepsza.

jasulka
07-09-2011, 14:50
Najlepiej to napisz w wątku Kupię i opisz dla kogo i co ewentualnie Cię interesuje. Zobaczysz co zaproponują doświadczone mamy.:D
Powodzenia w chustonoszeniu. Trzymam kciuki!

Mag
07-09-2011, 15:09
jasulko,zarówno nati jak i lenny są już miękkie od nowości:).

a wracając:biorąc pod uwagę Twoje gabaryty,spokojnie straczy Ci standard czyli 4,6-4,7m.mniemam wg. danych,że jesteś w miarę szczupły w pasie.ta długość wystarczy Ci na każde wiązanie.mój m. ma 182cm/80kg, i idealna jest dł 4,7m.
co do tych trzech opcji,postawiłabym na lennylamb bawełna,bambus jest ciut śliskawy,więc trzeba się mocniej przykladać do wiązania,przy starszaku już gorzej nosi,trzeba uważać czasem przy praniu,kurczy się.
zresztą nati bawełna też jest ok,więc kieruj się tutaj ceną i kolorem po prostu.

namelessone
07-09-2011, 15:16
Najlepiej to napisz w wątku Kupię i opisz dla kogo i co ewentualnie Cię interesuje (...) Powodzenia w chustonoszeniu. Trzymam kciuki!

Napisałem, zobaczymy co z tego będzie ;) Dziękuję za dobre słowo ;)
(...) kieruj się tutaj ceną i kolorem po prostu.

Dzięki! Na pewno wezmę Twoje zdanie pod uwagę!

hexi
07-09-2011, 15:18
po pierwsze :hello: ;)
po drugie, bardzo fajnie piszesz i tak cieplo o synku :thumbs up:
po trzecie - magda dobrze pisze :) ale ja akcent polozylabym na nati bawelne, imo ll sa nieco twardsze
ew uzywane chusty - np na naszym bazarku jest olbrzymi wybor
powodzenia w szukaniu

mi.
07-09-2011, 15:35
hej :hey:

wiesz co... a może masz/macie możliwość umówić się na konsultacje? Doradczynie mają zazwyczaj jakieś swoje chusty - możesz organoleptycznie się przekonać która chusta jest jaka...

namelessone
08-09-2011, 12:06
hexi, mi. :hey:
Dzięki za porady, ciągle siedzę i myślę, ale jestem już coraz bliżej :) a przynajmniej tak mi się wydaję ;)

Anais
08-09-2011, 12:12
tak, tak, kieruj się raczej tym co Ci się podoba, bo te bawełny LL i Nati porównywalne są :)
A co do rozmiaru też mi się wydaje, że 4,6 wystarczy - mój mąż ma 183 i 79 kg i 4,6 jest idealna. Jak będzie za długa, to bardziej się będzie plątała przy wiązaniu na początku i wiszące 'ogony' będą denerwować :D

namelessone
09-09-2011, 10:34
A co do rozmiaru też mi się wydaje, że 4,6 wystarczy

Dzięki Anais za pomoc z rozmiarem, po tylu opiniach już jestem pewien że 4,6 będzie dla mnie OK :)

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to już niedługo stanę się szczęśliwym posiadaczem Nati Sycylia od marzy ;)