PDA

Zobacz pełną wersję : mała wątpliwość



saskia
06-09-2011, 12:32
Dziewczyny, jak wygląda kwestia wynagrodzenia gdy spotykam się ze znalezionym za pośrednictwem forum doradcą? Chciałabym umówić się na spotkanie - najchętniej u siebie w domu - z kimś, kto pomoże nam z kółkową, kangurkiem i plecakiem i wiem, że to raczej nie byłoby piętnastominutowe spotkanie. Wydaje mi się, że to dość niezręczna kwestia, a nie wiem jak ją dyplomatycznie rozegrać.

kammik
06-09-2011, 12:38
Ale dlaczego niezręczna? Doradca podaje Ci swoją stawkę, Ty ją przyjmujesz (lub nie ;)), płacisz przed/po spotkaniu, miejsca na dyplomację nie widzę :)

Agnen
06-09-2011, 12:38
Po prostu zapytać doradcy ile kosztuje konsultacja.

Pasiata
07-09-2011, 21:00
Ludzie znajdują doradcę w różny sposób (czasem dopiero po fakcie dowiaduję się, skąd ktoś miał namiar) - zanim ktoś się umawia, zna cenę konsultacji. Czasem bywa, że się nie decyduje ze względu na cenę właśnie. Normalka ;)

annya
07-09-2011, 21:02
Warto powiedzieć o swoich oczekiwaniach. Przy kilku wiązaniach jedno to może być za mało. Każdy ma swoją stawkę-zapytaj.

mart
07-09-2011, 21:08
Usługa doradcy jest normalną usługą, każdy ma swój cennik i przed wykonaniem usługi zamawiający ustala z doradcą cenę za jego pracę.
To, że doradcy są tu na forum niczego nie zmienia w tej kwestii.
Zdarza się często, że doradcy pomagają za darmo - bo chcą, mają taką potrzebę - ale to powinno być jasne zanim się spotkacie, żeby wiązać.

Czy z tą dyplomacją chodzi Ci o to, że znasz już tę osobę trochę przez forum i czujesz się niezręcznie pytając o cenę?