PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka chusta na lato? //tematy połączone



Strony : [1] 2

fumiko
08-01-2008, 02:13
Jestem ciekawa Waszych opinii.

Szykuję się do kupna czegoś właśnie na ciepłe dni i nie ma pojęcia, co kupić. Doradźcie, kobitki :)

kajkasz1
08-01-2008, 02:29
Fumiko, a przypadkiem to chyba zima się dopiero zaczyna! :D
Gdzie Ty na horyzoncie ciepłe dni widzisz, zza tego burego chmurzystka, jakie nad nami? :roll:
A tak na serio:
- Vatanai są cieniusieńkie - macałam Nagliki Visenny, dużo cieńsze niż standardowe chusty,
- poprawcie mnie, jeśli się mylę - Bebina
- Hoopediz cieńki, ale na razie tylko w jednym kolorze
- "nowe" jasne kolory Nati - też chusta cieńsza i kolorem odpowiedniejsza na ciepłą porę
A o lekkie letnie Didki to może Donkaczki spytaj.

Jasnie Pani :)
08-01-2008, 10:35
- poprawcie mnie, jeśli się mylę - Bebina

nie mylisz sie, bardzo mieciutkie i cienkie, na lato jak znalazl (zdjecie pod moim postem to bebina wlasnie :wink: ).
Ja na lato to raczej MT bede uzywac, bo mniej niz chusta zakrywa

hanti
08-01-2008, 10:46
na lato tylko babylonia :love: bo mimo że cienka świetnie nosi ciężkie dzieci, no dobra jeszcze didki żakardowe :D

Linda
08-01-2008, 11:37
Zgadzam sie z Hanti, didki zakardowe, szczegolnie te w jasnych kolorkach sa super na lato. Ja bardzo chwale Elise zakardowa didymosa, nosilam w niej w Grecji przy 35 stopniowych upalach...

Bonkreta
08-01-2008, 11:39
Ellaroo...
<tęskne westchnienie>

Ania z Tulikowa
08-01-2008, 13:15
A ja zakochałam się w moim Vatanai, poza tym na lato cienki jest Hopp Malwina, Girasole, indio są cudowne, no i macałam przez chwilę BB i chyba Hanti ma rację ;)

DonKaczka
08-01-2008, 13:18
to ja dorzuce didki z welna, podobno latem przewiewne sa, ale zaznaczam ze ja nie testowalam

msophie
08-01-2008, 13:24
cienki jest Hopp Malwina

Aniu, daj linka, bo znalezc takiego nie moge... :/

Ania z Tulikowa
08-01-2008, 13:33
http://chustawpodrozy.blox.pl/html
ostatnio u nas była ;)
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... w=74020628 (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44603&w=74020628)

lola_22
08-01-2008, 19:33
Ellaroo...
<tęskne westchnienie>

Bonkreta Ty nie wzdychaj i nie tęsknij tylko się decyduj !!! :seesaw:

Bonkreta
08-01-2008, 20:50
:twisted: :twisted: :twisted:

nelles
08-01-2008, 20:56
Dla mnie w lecie najlepsza była Elaroo mimo 12 kilo w nim noszonych. Z rozkoszą wspominam ciepłe dni :roll:

nelles
08-01-2008, 20:56
A z wyżej wymienionych to didków nie próbowałam. Choć nie wątpię że są super.

Zuzia
08-01-2008, 21:43
A ja myślę o storczu Vicki ale nie wiem czy to nie za gruba chusta na lato? A jak nie to jakies jasne Indio, ale istnieją opinie że Indio sie rozciaga co stwarza problemy przy ciezszym dzieciu. No wiec nie wiem.

DonKaczka
08-01-2008, 22:48
istnieją opinie że Indio sie rozciaga co stwarza problemy przy ciezszym dzieciu


:shock: ke?
zartujesz prawda?
poprosze linka zebym mogla pojsc polemizowac, albo wlaz pod stol i odszczekuj :lool:

hanti
08-01-2008, 22:52
istnieją opinie że Indio sie rozciaga co stwarza problemy przy ciezszym dzieciu


:shock: ke?
zartujesz prawda?
poprosze linka zebym mogla pojsc polemizowac, albo wlaz pod stol i odszczekuj :lool:

już druga ofiara Donkaczki będzie odszczekiwać :lol: :lol: :lol: :lol:

Zuzia
08-01-2008, 23:03
Znalazłam gdzie to czytałam:

http://horylka.blogspot.com/2007/09/chu ... miaam.html (http://horylka.blogspot.com/2007/09/chusty-ktre-miaam.html)


Jedyna wada - baaardzo rozciągliwy i jak Zuza przekroczyła 15 kg czasem wrzynały mi się krawędzie.

To z opinii o didku z tego forum

Wiec jak to jest?

Zuzia
08-01-2008, 23:04
Aha, od razu mówie ze zadnej wojny nie cche wszczynac, tylko prosze o wyjasnienie jak to jest, bo rozwazam kupno indio na lato i chce wiedziec :)

hanti
08-01-2008, 23:17
Zuzia z tym odszczekiwaniem to taki żart :wink:

a poważnie, m.in w indio noszę moją czterolatkę i nie zauważyłam żeby cokolwiek się rozciągało :shock: a wymagająca dość jestem. Indio przykleja Ci dziecko do pleców (no ale to moje wrażenia z noszenia 4-latki która ma 100 cm wzrostu i waży 18 kg).

DonKaczka
08-01-2008, 23:21
Zuzia, zle zacytowalas. To o hoppach bylo hehe.

Vis, serio? Moze jakise szczegolowsze wyjasnienia skrobniesz. Ja sie z taka opinia nie spotkalam i sama takich przezyc nie mam.
Jakby co bierz len welne lub konopie. Sa super-noszace.

Zuzia
08-01-2008, 23:29
Moim zdaniem, to było o indio, ale niech sie Visenna wypowie :-)

Zuzia
08-01-2008, 23:31
No ale fakt faktem ze to raczej odosobniona opinia, przyejlam do wiadomosci ze indio sa super fajne. Przegladam bazarek w polowaniu na jakiegos letnio-jasnego.

DonKaczka
08-01-2008, 23:55
Oprócz nich były jeszcze 2 Hoppy - Cairo i krótka Antiqua.

Z żadnym z powyższych czterech nie wytrzymałam zbyt długo. Nosiło mi się niezbyt wygodnie, trzeba było uważnie wiązać, często poprawiać... Środek chusty wyglądał na luźniej tkany niż brzegi, podczas noszenia środek się rozciągał, a brzegi wrzynały mi się w ramiona. Ogólnie mówiąc - nie, dziękuję:)
Aczkolwiek kolory ma Hoppediz przepiękne, soczyste, żywe. Bardzo kuszące. Jednakowoż piąty raz nie dam im szansy;)

i cytat o indio
[quote:2weg9v5v]Z tą chustą najtrudniej było mi sie rozstać... Przepiękny wzór, delikatny, różowy kolor. Miękka, mięsista, delikatna. Ach...

fumiko
09-01-2008, 14:42
Kurczaki, to mi teraz namieszałyście całkiem w głowie :wink:
Do rozpatrzenia zatem:
1. babylonia
2. didek żakard
3 didek indio

ja się chyba powieszę :seesaw:

Bonkreta
09-01-2008, 15:55
i Ellaroo :twisted: :lol:

lola_22
09-01-2008, 20:53
Bonkreta - Ty mnie zalamujesz -toż to masochizm jest ! Zgłoś się do mnie to Ci Ysabelę na kilka dni pożyczę - moze znajdziesz w niej jakas wade i Ci przejdzie ;-)
Ja mam teraz swieżutką Vatanai Koira do obfotografowania wiec Elka lezy samiusienka w szafie.

fumiko
09-01-2008, 22:09
Bonkreta - nie dziwię Ci się, Ellaroo pikna rzecz :)

Bonkreta
09-01-2008, 22:14
Bonkreta - Ty mnie zalamujesz -toż to masochizm jest ! Zgłoś się do mnie to Ci Ysabelę na kilka dni pożyczę - moze znajdziesz w niej jakas wade i Ci przejdzie ;-)
Ja mam teraz swieżutką Vatanai Koira do obfotografowania wiec Elka lezy samiusienka w szafie.Naprawdę :?: :!: :D :?: :!: :D :love: :?: :!: :D :?: :!: :D :love: :?:

Aż sobie ja wyobraziłam, biedna taka, samotna, smutno jej na pewno okropnie... :wink:

lola_22
10-01-2008, 10:24
Naprawdę :?: :!: :D :?: :!: :D :love: :?: :!: :D :?: :!: :D :love: :?:

Aż sobie ja wyobraziłam, biedna taka, samotna, smutno jej na pewno okropnie... :wink:


No Naprawdę ! tzn naprawdę Ci mogę pożyczyć ale czy naprawdę znajdziesz wadę i naprawdę się wyleczysz to nie gwarantuję - wręcz odwrotnie; :D

fumiko
10-01-2008, 11:13
no a co z Vatanai? No i ceny Vatanai i Ellaroo, drogie panie, ceny mnie interesują. Jakoś nie mogę ich znaleźć :oops:

lola_22
10-01-2008, 12:04
fumiko - a co Cie interesuje ? zakardy czu paski vatanaiowskie , i jakie rozmiary ?

anifloda
10-01-2008, 13:22
Ja mojego Vatanaia kocham! Mięciutki, cieniutki, świetnie się nosi. Kolor przepiękny (mam Teestę). Tylko trzeba starannie wiązać, bo jak nie jest dobrze rozłożony, to się wpija. Polecam bardzo!

DonKaczka
10-01-2008, 14:04
ja tez na lato polecam
do wiazania sie bedziesz musiala z ciezszym dzieckiem przylozyc, ale umowmy sie, ze na wedrowki kilkugodzinne w upaly to sie nikt nie wyrywa :)

Zuzia
10-01-2008, 14:29
A jaki to jest kolor Indio? Bo w tytule było Natur/Brown, ale wydaje mi sie ze tego brązu jakos mniej niz w typowym Brown. Przynajmniej ja nie wiedze tej brazowej nitki.

http://img223.imageshack.us/img223/509/p8200397he4.jpg

fumiko
10-01-2008, 14:40
makwia22 - żakard, konkretnie Teesta, ewentualnie Glaciar.

A teraz pobawmy się w pojedynek:
Didymos żakard vs Vatanai żakard

Kategorie:
grubość
staranność wiązania przy większym dziecku
osiadanie
wrzynanie się

:)

lola_22
10-01-2008, 14:48
zaraz ci napisze na priva .
a do pojedynku nie staję bo Vatanai kocham miloscia nieobiektywną tak mocną, ze didka nigdy w rękeach nie mialam

anifloda
10-01-2008, 14:51
Grubość - Vatanai dużo cieńszy i moim zdaniem milszy w dotyku już po wyjęciu z paczki
Staranność wiązania- tu zdecydowanie górą jest Didymos, do niego nie muszę się tak przykładać.
Osiadanie- żadna z nich nie osiada. Vatanai jest moim zdaniem bardziej, nie wiem jak to powiedzieć? Sprężysty? W obu węzeł pięknie się trzyma, nie rozluźnia się, chusta się nie ślizga.
Wrzynanie- przy całej mojej miłości do Vatanaia, Didymos lepszy, choć przy odpowiednim wiązaniu w Vatanaiu też można kilka godzin, ale np. prostego plecaka ta chusta nie lubi. W plecaku z krzyżem ostatnio robiłam trzygodzinne zakupy i nic się nie wrzynałol

hanti
10-01-2008, 21:38
A teraz pobawmy się w pojedynek:
Didymos żakard vs Vatanai żakard

Kategorie:
grubość
staranność wiązania przy większym dziecku
osiadanie
wrzynanie się

:)

grubszy jest didek, ale nieznacznie, na tyle że lepiej nosi :D

większe dziecko tylko w didku, bo przy upałach prosty plecak najmniej grzeje (jedna warstwa materiału), oczywiście możesz z vatanaja zawiązać plecak z krzyżem, ale wtedy nic Ci nie daje to że jest odrobinę cieńszy, bo masz go trzy warstwy.

w żadnej nic mi nie osiadało

vatanai mi się wrzynał w ramiona (dlatego go nie kupiłam), w żakardzie noszę Karolkę nawet :)

fumiko
11-01-2008, 18:46
A Didymos żakard vs Ellaroo?

co powiecie na taką konfrontację?

lola_22
11-01-2008, 19:19
Ellaroo tez nieobiektywnie kocham ;-)

hanti
11-01-2008, 19:21
Ellaroo nie nosiłam :(

DonKaczka
11-01-2008, 19:45
nie da sie porownywac, nie ta liga :)

jakbym nie kochala ellaroo za kolory, to ani przedzy ani splotu nie ma co porownywac
a za tym idzie wszystko, a zwlascza komfort noszenia ciezszych juz dzieci
lekkie dziecko ok, ciezsze - ellaroo z zalem, ale odpada
vatanaia jesli dobrze zawiazesz to da rade
ella juz nie

fumiko
12-01-2008, 00:40
no to decyzja podjęta - Didek żakard :)

DonKaczka - czy didki łatwo się łamią? A może zamiast nowego u Ciebie na bazarku coś wyszukam...

DonKaczka
12-01-2008, 00:54
heh dziewczyny mnie znielubia za ten bazarek ;)

ja jakos zakardow az tak nie kocham, indio didkowe i nino owszem, zakardy srednio

didki sa rozne
zakardy sa miekkie z natury, lamia sie szybko bardzo


ale szczerze to na lato bym vatanaia rozwazala, najlepiej jak pomacasz i zamotasz obie, masz taka mozliwosc

serafinka
12-01-2008, 01:15
a ja cię lubię, gdzie tam uwielbiam za bazarek, codziennie tam sobie zerkam!!!!!!


a teraz wysłałam ci PW

Mary-Anne
12-01-2008, 01:30
Czy ktoś mnie oświeci i powie jakie są Didki nino? Bo ja byłam przekonana, że to żakard jest... No jaiie, jakie?

Swego czasu też zastanawiałam się czy didek żakard czy vatanai. Wybrałam didka (dalej na niego czekam :/ ), ale do vatanaia dalej tęsknie wzdycham.

fumiko
12-01-2008, 01:37
heh dziewczyny mnie znielubia za ten bazarek ;)

ja jakos zakardow az tak nie kocham, indio didkowe i nino owszem, zakardy srednio

didki sa rozne
zakardy sa miekkie z natury, lamia sie szybko bardzo


ale szczerze to na lato bym vatanaia rozwazala, najlepiej jak pomacasz i zamotasz obie, masz taka mozliwosc

A już niby byłam przekonana :lol: Nie mam kurczę możliwości zamotania się w Vatanai ani z didka żakardowego buuuuuuuu

anifloda
12-01-2008, 12:03
Nino to żakard, tyle że podobno specyficzny :). Ja mam takiego:
http://www.didymos.de/shop-php/tuecher/ ... rtnr=n-401 (http://www.didymos.de/shop-php/tuecher/detailseite.php?artnr=n-401)

DonKaczka
12-01-2008, 13:20
anifloda wacik jest do Ciebie w radosnej tworczosci

to prawda, nino to zakardy ale o specyficznym splocie, maja bardzo dobra nosnosc, nie osiadaja

jeansblau jest bardzo ladne, mam takie w bazarku, poki co nikt sie nie skusil, ale jestem pewna ze na zywo zaraz pojda do ludzi :) sa super, dla mnie razem z indio rzadza

fumiko
12-01-2008, 18:19
DonKaczka - ja się przypatrywałam temu nino jeansblau z bazarku i tak mnie kusi on i kusi, ale jeszcze muszę się wstrzymać z rezerwacją, bo zachorowałam bardzo na Indio natural bawełna/konopie i mężucha przekabacam :rolleye:

Eyja
12-01-2008, 18:26
a wiesz fumiko, że jesli dzisiaj bys sie zdecydowała, to na jutro byś je miała :?: jutro odbieram od kasi swoja chustę, to i Twoja bym mogła zabrać :wink: a indio zawsze potem do kolekcji możesz zakupic jak męża przekabacisz :P

DonKaczka
12-01-2008, 18:45
konopie sa super, sama mam i jedna z najbardziej przyklejajacych dziecko chust to jest, ale bardzo trudna do zlamania
sztywna jak papa dachowa na poczatku

fumiko
12-01-2008, 19:49
adriana-p - no to dupa :( muszę i tak czekać do wypłaty, bo teraz nijak nie wsadzę tego nino w budżet...

Donkaczka - pojawiają się indio z konopią na e-bayu? Może byś mi ustrzeliła kiedy jakiegoś, długośc 4,20?

Eyja
12-01-2008, 19:54
no to faktycznie doopa, skoro donkaczka szybka sprzedaż na żywo mu wróży :?

DonKaczka
12-01-2008, 20:00
odkad sledze ebaya, czyli do wiosny, konopie byly raz i mam je ja :)
wiec mala szansa, ale mam je na liscie jak rozne fajne chusty

tulipowna
12-01-2008, 20:55
a czy w indio ultramarin ponosze w cieplejsze dni?

Mary-Anne
12-01-2008, 21:39
To ja się od razu pochawlę, że dziś przyszła moja chusta na lato - didek szare millefiori :D. Miała być prezentem gwiazdkowym, ale sie spóźnił. Właśnie się pierze :D

Vega
12-01-2008, 22:49
To ja się od razu pochawlę, że dziś przyszła moja chusta na lato - didek szare millefiori :D. Miała być prezentem gwiazdkowym, ale sie spóźnił. Właśnie się pierze :D

niezłe spóźnienie.... szok !

Pierz i wklejaj fotki :) uwielbiam fale... widziałam na żywo czerwone u Ani Wroby - piękne są ...

serafinka
12-01-2008, 22:52
spóźnienie niezłe...prezent dla mojej siostrzenicy (priorytet) szedł równy miesiąc od daty wysłania....


a zdjęcia wklejaj bo bez zdjęc to takie chwalenie na sucho

tulipowna
12-01-2008, 23:04
didek szare millefiori, to ten w kwiatki?

anifloda
12-01-2008, 23:29
Tak, kwiatki. Moje marzenie, co się nigdy nie spełni :(. Tylko ja bym wolała te niebieskie ze srebrną drugą stroną, albo zielono-zielone. Ech, może przy następnym dziecku?

tulipowna
13-01-2008, 00:13
anifloda i tak trzeba myslec! ja dzisiaj mezuchowi zrobilam krotki wyklad, ze tak dwie chusty bym chciala jeszcze, ze to po prostu zamrozenie kasy, bo przeciez sprzedam potem jak juz nie beda potrzebne :) no a przeciez mezuch musi zrozumiec, bo ma 3 gitary :) i kolejne mu sie marza :) poza tym do klimakterium mam jeszcze daleko, wiec moze sie jeszcze porozmnazamy kiedys i chusty beda jak znalazl :)

fumiko
13-01-2008, 02:06
tulipowna - dobre podejście :) Szperam po e-bayu w poszukiwaniu indio wymarzonego, ale raczej się skończy na kupnie nowego, bo na e-bayu w tej kwestii posucha...

A jak się ma didek indio do storczyka leo?

DonKaczka
13-01-2008, 02:36
A jak się ma didek indio do storczyka leo?

jakosciowo porownywalnie, kolorystycznie indio rzadzi

tulipowna
13-01-2008, 10:05
no wlasnie, "boje sie", ze jak bede na warsztatach u ekomamy i bedzie mozna jakas chuste nabyc, to wlasnie na storcza sie rzuce. rozmyslam tez nad albertem goralicy...

Eyja
13-01-2008, 10:16
hehe tulipanku to sie spiesz. juz na alegro go alhana z wrzesniówek licytuje! a chusta grzechu warta :lol:

tulipowna
13-01-2008, 11:15
kupilabym od reki, gdyby nie to, ze bardziej jeszcze pragne indio. a niestety dwoch chust w jednym miesiacu sobie nie kupie. a poza tym jak alhana juz licytuje, to nie bede przeciez swinia :) a nie mogly sie laski dogadac poza allegro? :)

Eyja
13-01-2008, 11:24
tez zadałam to pytanie na wrzesniówkach. tym bardziej że goralica w kazdym wątku chustowym o swoim albercie pisała! ale alahana mi nie odpowiedziała ;)

petisu
13-01-2008, 13:42
tulipowna-jak to dobrze mieć męża z gitarami. :D

tulipowna
13-01-2008, 14:26
petisu jak w tej starej polskiej piosence :)

Mary-Anne
13-01-2008, 21:22
Pierz i wklejaj fotki :) uwielbiam fale... widziałam na żywo czerwone u Ani Wroby - piękne są ...

Oczywiście, że wkleję fotki jak tylko będę je miała. Millefiori to ten w kwiatki i jest taki sobie srebrny, a druga strona beżowa :).
A fale też mi się marzyły - ja nie mogłam się zdecydować i mój Mikołaj wybrał millefiori :)

sylwik
13-01-2008, 21:38
Ja wlasnie wczoraj dostalam od mikolaja (spozniony byl) didka nino natur. Z mysla o lecie wlasnie. Cieniutki jest i mieciutki (jak na nowa chuste) dobrze sie nosi, ale ja poki co mam tylko 8,5 kg (do noszenia oczywiscie).
Kolorem zachwycona jestem.
pozdrawiam
s.

Mary-Anne
13-01-2008, 21:57
Chyba w tym roku Didymosowy Mikołaj miał opóźnienie ;-)
Ja mam do noszenia ok. 9 kg na razie i stwierdziłam, ze chyba muszę nauczyć się dobrze didka na ramionach układać, bo trochę mi się zwinął dziś i uciskał. Za to w życiu nei miałam tak dziecka do siebie przyklejonego :)

buns
17-01-2008, 14:32
:cry:

anaga
17-01-2008, 15:21
Mary-Anne pokaz zdjecia :)

marinella
18-01-2008, 13:51
ja właśnie stoje przed dylematem co kupić na lato

myslałam o MT albo jakiejs "lżejszej" chuscie

teraz mam Hopa costa rica jest za gruby , za ciepło mi w nim
oraz Dydymosa Nino Dark blue

zastanawiałam sie nad drugim dydimosem zakardowym ale piszecie ze Nino to tez zakrad tylko troche inny
wiec się zastanawiam czy kupno indio ma sens?
moze ktos cos podpowie

znalzłam tu u "siebie" takie coś

http://www.littlepossums.co.uk/slings/soft-slings.htm

Ellaroo Deluxe Mei-Tai

http://www.littlepossums.co.uk/slings/e ... _model.jpg (http://www.littlepossums.co.uk/slings/ellaroo/ermtd_gnp_model.jpg)

i jak zwykle jak jest za duzy wybór , głupieję i nie wiem co

podpowiedzcie cos prosze :)

happy m
29-01-2008, 12:09
witam serdecznie, choc bez doswiadczenia. Na pozyczonej 4m Indio pierwsze proby. Mieciutka i przepiekna. Jednak na tacie nie wyglada "mesko" - zamowilam wiec dla nas w kompromisie (chociaz tez mocniej w moja strone Indio cynamonowo - kobaltowego, 5,20m. Bedzie potrzebna rowniez na dwa miesiace upalnego lata, z opisu producenta te pozostale zakardy (nie indio) sa polecane wlasnie na lato (takim zakardem jest wyzej wspominany przez Was Nino). Mimo wszystko wybralam Indio - jakos po probach na tej pozyczonej nie umialam sie rozstac z tego rodzaju zakardem.
to ta pozyczona (chyba zwariowalam- fotografuje chuste... ):

http://images23.fotosik.pl/148/39c58b0857899f2c.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images32.fotosik.pl/123/a4b7cb62d57026c3.jpg (http://www.fotosik.pl)

a to nasz wczoraj zamowiony kobalt:
http://www.didymos.de/bilder/muster-gr/224.jpg

Jasnie Pani :)
29-01-2008, 12:27
znalzłam tu u "siebie" takie coś

http://www.littlepossums.co.uk/slings/soft-slings.htm

Ellaroo Deluxe Mei-Tai

http://www.littlepossums.co.uk/slings/e ... _model.jpg (http://www.littlepossums.co.uk/slings/ellaroo/ermtd_gnp_model.jpg)


to pierwsze cos nie bardzo mi sie widzi, bo ja mam zaufanie tylko do tego co sama zwiaze i zadne zapinki do mnie nie przemawiaja, a to drugie mi sie nie otwarlo, ale jak to deluxe MT Ellaro to Osaka mi sie najbardziej podoba, ale kolor "nieletni" :wink:

lola_22
29-01-2008, 13:23
MT sa bardziej letnie, ale kwiaty jednak najlepiej na czarnym tle sie prezentuja wiec w tych jasnych panele sa geometryczne - prostokaty, paseczki, kólka . Ja nosze w modelu London- na lato bedzie jak ulał

http://bp2.blogger.com/_xhENuzspxqs/R5U0I5_8DhI/AAAAAAAAAT0/A4mPh4ZSSqA/s320/11171172.JPG

malgosiak
10-03-2008, 17:34
dziewczyny, podpowiedzcie - co z didka czy storcza nadaje sie na lato? kolor w sumie obojetny, chodzi mi o grubosc - zeby bylo fajne, cieniutkie.
dzieki.

ulinha
10-03-2008, 17:54
Wiem, ze temat byl juz obracany w kazda strone na chustowych forach, ale ja tez przylaczam sie d pytania co na lato;-)
W moim przypadku lato to prawdziwe upaly (czasem po 30st) i to przez prawie 4 miesiace. Jesli mogybyscie mi podpowiedziec co wybrac... na pewno macie duzo doswidczenia w tej kwestii. Niestety nie moge podotykac innych chust, planuje przyjazd do Poznania, wiec moze wtedy uda mi sie "zalapac" na jakies chusciane spotkanie czy warsztaty.
Ktora chusta bedzie najlepsza na upaly??????

Ania z Tulikowa
10-03-2008, 18:52
Ulinha miło Cię tu widzieć :lol:
Ja na lato polecam: storcha leo, babylonie, didymosa żakardowego, vatanai ale to do leciutkich dzieci bardziej ;) A propos jak tam Twoja pannica? Dużo już waży?
No i w zasadzie jak nasze maluszki już będą dobrze siedziały, a w wakacje jest już szansa ;) to mei tai również się nada.
pozdrowionka

mysza
10-03-2008, 18:52
a ja z innej beczki
bo inaczej malgosiak nie moge Cie zlapac - jak tam twoje chustowanie i czy bylabys ewentualnie gotowa mi pomoc jak sie okaze ze nam nie idzie?

malgosiak
10-03-2008, 19:15
a ja z innej beczki
bo inaczej malgosiak nie moge Cie zlapac - jak tam twoje chustowanie i czy bylabys ewentualnie gotowa mi pomoc jak sie okaze ze nam nie idzie?

mysza, po stokroc :oops: :oops: :oops:

dopiero teraz zauwazylam, ze pisalas do mnie na inny watku :oops: .

oczywiscie jestem jak najbardziej chetna do pomocy. zapraszam. tylko ze w kwestii wiazania i doboru chusty na pewno wiecej wie vega. ja nosze dopiero 2 miesiace :lol: . mam nati.
ale oczywiscie chetnie sie spotkam.
dzieki za info.

ulinha
10-03-2008, 19:47
Hej Aniu!!!
Moja Bebesita w piatek swietowac bedzie zakonczony trzeci miesiac zycia;-) Dopiero za tydzien w poniedzialek mamy szczepienia i wizyte lekarska, wiec dokladnie dowiem sie jaka ma wage, ale czuje, ze pewnie juz 6kg przekroczylysmy. Jest moim wielgasnym kochanym szczesciem, jest urocza i grzeczniutka. I lubi byc zachustowana;-)))
Juz zastanawialam sie nad storch-em leo, podobaja mi sie "vatanaie", lecz tak jak mowisz, mala tak szybciutko rosnie...
Do Mei Tai-a tez sie juz powolutku zaczynam usmiechac. Krazy mi po glowie idea sprobowania uszyc takowy samej... Wiem jednak gdzie i do kogo uderzac, jesli mi ten pomysl nie wyjdzie;-))))
Pozdrowionka

mysza
10-03-2008, 19:51
malgosiak nie ma sprawy :D
a jaka nati masz? i uwazasz ze na lato sie nie nadaje bo ja dopiero zamowilam z zamiarem wlasnie wiosna/lato (colorado)
jak przyjdzie do zobacze i dam znac

petisu
10-03-2008, 21:11
Wiązanie ma większe znaczenie niż grubośc. W kieszonce na dziecku są i 3 warstwy materiału, a w kangurze jedna. To tylko przykład.
Ze Storchów wybrałabym Leo, a z Didymosów jakieś fale (najcieńsze), co oczywiście nie znaczy, ze inne się nie nadają.
Z Babylonią i Vatanai nie mam doświadczenia, to się nie wypowiadam, ale opinie na pewno znacie. :)

Vega
10-03-2008, 21:41
Gwoli ścisłości - w kieszonce też może być na dziecku jedna warstwa materiału.

Babylonia jest cieniutka i luźno tkana, Bebina jest także cieńka ale ma gęstszy splot.
Najcieńsza ze znanych mi chust to MaM ECO z konopiami.

Didki żakardowe są cieńsze niż storche leo. Ja mam rąby ale macałam właściwie wszystkie i wszystkie żakardy są podobne.

petisu
10-03-2008, 21:52
Gwoli ścisłości-żakardy raczej są różne. :) Grubośc fal jest zupełnie różna od grubości elips np.
"w kieszonce też może być ", co do kieszonki, zgadzam się oczywiście.

Linda
10-03-2008, 22:05
Ja w zeszlym roku nosilam 4 miesieczne dzieci w zakardowej Elisie, bardzo fajnie nam sie w tej chuscie nosilo. W indio bylo nam za goraco.

alina
10-03-2008, 22:25
a jak się nosi w upały w girasolach, bo mnie sie mój tęczowy wydaje dość ciepły?

malgosiak
10-03-2008, 22:26
dzieki za odzew.
w kieszonce nosze teraz z jedna warstwa, nie zaciagam bokow, jak na poczatku.
no to teraz musze sobie ew. poogladac te szmatki, co polecacie. :lol:
mysza, mam nato navy blue:
http://www.sling.com.pl/sklep/?p=produc ... ,-standard (http://www.sling.com.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=12&sName=chusta-nati-(navy-blue,-standard))

ulinha
11-03-2008, 16:07
Juz jestem prawie przekonana, ze wybiore pomiedzy Babilonia Grey Fruit Stripes i storchem Leo Natur. Cenowo "stoja" podobnie;-) Teraz moj ogromny dylemat sie zminejszyl, ale nadal spac mi nie daje;-)))
Ciekawam tylko co na to Tatus sponsor;-)
Gdyby jednak ktos mial do odsprzedania powyzsze cudenka to zglaszam sie w zakupowym watku;-)

malgosiak
11-03-2008, 19:17
vatanai mnie zauroczyly. tybet jest sliczny :lol:

monika_anna
29-03-2008, 11:00
Mam Nato colorado, jest dobra, ale dość gruba. Szukam na lato czegoś cienkiego - poradźcie, co kupić? Może któraś z was coś używanego ma do sprzedania? I jeszcze jedno - do jakiego wieku dzieci nosicie je w chustach? Tzn. czy jak maluch zaczyna śmigać na nóżkach, to chusta jeszcze się przydaje? Bo nie wiem, czy warto inwestować (dziecię ma 15 miesięcy).

monika_anna
29-03-2008, 11:02
Jak robi się bardzo ciepło, jak ubieraciedziecko do chusty? długie nogawki i rękaw, nawet gdy jest wysoka temperatura? Czy chusta nie obciera rączek i nóżek? Pamiętam, że w pouchu, kiedy krawędź przebiegała pod kolnkami, nóżki zaczynały sinieć i szybko przestałam go używać...

Araminta
29-03-2008, 14:34
My nosiliśmy latem w Hoppie i nic sie nie działo.

Linda
29-03-2008, 17:16
W zeszlym roku, gdy Orlando byl malutki nosilam go w zakardowym didku Elise, bardzo fajnie sie nam nosilo, nawet podczas upalow. W tym roku latem bede go nosic w jasnym nino z welna, MT, nosidlach ergonomicznych. Wydaje mi sie, ze chusty w jasnych kolorach sprawdza sie latem.

ithilhin
29-03-2008, 19:51
ja na lato mam ultracienkiego hoppa kairo i jasna rapalu (tak tak, jest dosc cienka, nie tak cienka jak ultracienki hopp ale zdaje sie lekka) :-P


zakladalam krotki rekawek i jak bardzo cieplo to bez spodni ale nie wystawialm nozyn dziecka na slonce - przykrywalam tertrowa pieluszka albo chodzialm w cieniu.
na glowke oczywiscie czapeczka z daszkiem

rillia
29-03-2008, 21:41
A co myślicie o tych chustach?
http://www.slingdiva.co.uk/products/wra ... aby.breeze (http://www.slingdiva.co.uk/products/wraps/gypsymama/balibaby.breeze)

ithilhin
29-03-2008, 21:54
fajne cieniutkie przewiewne.
ale chyba tkane zwyklym splotem.
no i ciezsze dzieci moze sie trudniej nosic

Araminta
29-03-2008, 23:01
Macałyśmy taką na spotkaniu w Bytomiu i moim zdaniem nie nadają się dla cięższego dziecka. nawet nie próbowałam się w nią zamotać. jest bardzo cienka i raczej ma zwykły splot.

anula_70
30-04-2008, 10:35
Błagam pomocy, czytam i czytam o chustach ale doświadczeń nie mam i nied wiem co kupić żeby miec na lato. dzidzia urodzi sie pod koniec maja wiec zacznie sie ciepełko. A na forach ile ludzi tyle opinii. Zaczęłam dochodzic do wniosku że vatanai albo Hopp albo didydos ( ale jaki ?). Bo czasem piszą że żakard....
Z drugiej strony podobno na początek lepiej elastyk ale niektórzy pisza że mozna sie ugotować...

Eyja
30-04-2008, 10:39
hopp na lato raczej nie. chyba ze ultracienki, ale nie wiem jak one z nosnoscia. didek najlepiej indio na lato. vatanai na lato dla maluszka super :)
i pomyśl jeszcze o storche leo :P

Linda
30-04-2008, 11:10
Ja w zeszle lato nosilam malego synka w didku zakardowym Elise, swietnie sie nosilo, bo didki zakardy sa na ogol ciensze niz didki pasy

Zuzia
30-04-2008, 11:13
Indio wg mnie za grube na lato. Przynajmniej zwykłe bawełniane.
Vatanai wydaje mi się najabradziej przewiewne i żakardy są takie chłodzące w dotyku.

anula_70
30-04-2008, 11:47
Dzieki, od razu mi lżej. Kupie Vatanai choć mało nie kosztuje i bedę sie uczyc wiązać na Misiu..... :lol:
Jakoś trzeba zacząć. Chyba podoba mi sie Aialik ...
Prubuję namówić kuzynke na chustę ale na razie cały czas mysli o nosidełku np. Red Castle ...Może mi się uda. ja mam synka ma teraz prawie 5 lat . Nosiłam go na rekach i sporadycznie na 30 min w nosidełku( chyba Chicco) i pamietam jaka to porazka. Nie dość ze cieżko to dziecko faktycznie wisi.Bez sensu....

yena
30-04-2008, 13:15
A Ellaroo? Mam kółkową i jest bardzo cieniutka. Chciałabym kupić wiązankę i mam ten sam dylemat: która na lato? Czy ktoś może nosił latem w wiązanej Ellaroo i ma porównanie z Leo?

feega
30-04-2008, 14:33
Ja elaroo co prawda tylko macałam na spotkaniu krakowskim i zawiązałam w nie raz Hanie ale wydaje mi się że na lato dla malutkiego maluszka jest super. Jest ekstra cienkie i takie milutkie w dotyku. Przy starszym i cięższym dzieciu może być trudniej z dobrą nośnością ( istnieje takie słowo ? :roll: ) ale przy niemowlaczku chyba jak najbardziej ok :) Wybierz się na jakieś spotkanko chustowe jak mozesz- bedziesz tam mogła pomacać i zobaczyc na żywca :)

zielanka
30-04-2008, 14:35
Ja właśnie kupiłam Nati jako swoją pierwszą chustę i właśnie z myślą o lecie. Nie mam zbyt dużego por ównania ale wydaje mi sie ze jest cienka i miękka. No i niezbyt droga...

tonieja
30-04-2008, 16:20
Ultracienki Hopp jest idealny na lato. Jest (jak sama nazwa wskazuje) ultracienki :twisted: jak np. płótno. Nie ma mowy żeby się w nim spocić (chyba że przy 30 st, ale wtedy to najlepiej nago chodzić:))

Lulka
30-04-2008, 22:11
ja slyszalam ze hopp troche wrzyna sie w raiona
ja specjalnie na lato kupilam indio flamingo didka i jestem super szczesliwa
chusta jest przewiewna , jasne i po prostu piekna
no i ta dbalosc o szczegoly 8))

Anna Nogajska
30-04-2008, 22:14
ellaroo to piękne chusty, ale uważam, ze dla noworodka zdecydowanie lepiej nadaje się vatanai. ellaroo jest bardzo cienkie i widziałąm, ze chustomamy miały problem z dociągnięciem górnej krawędzi w kieszonce, co jak wiadomo w przypadku noworodka jest zdecydowanie ważne.

wspaniałe chusty na lato to vatanai, didymos żakard, babylonia.....didymos pomomo, że cienki świetnie nosi też cięższe dzieci, babylonia zresztą też. w vatanaiu nietety nie nosiłam, chociaż na teestę choruję...

kashinka
30-04-2008, 23:50
ellaroo jest cieniutka ale nie wybacza bledow i niedociagniec - to wiem z doswiadczenia.
na lato kupilam zakard didka i w ostatnia sobote, co prawda przy zaledwie 22 stopniach, spisal sie wspaniale, ale tego samego dnia - nati -rowniez!

anula_70
01-05-2008, 09:16
Trudny wybór, po ostatnich wpisach chyba odpuszczę sobie ellaroo. Podobają mi sie didki ,fajna kolorystyka ...
Jeszcze nigdy sie nie chystowałam ale tak jakoś instynktownie czuję że mi sie spodoba. Zresztą mój mąż też zdecydowanie za.. A nawet więcej bo zdecydowanie przeciwko klasycznym nosidełkom.....i super!!!
Jak piszecie że nati tez ok na lato to może zaczne od Nati bo na poczatek to duzo wydatków... Wydałam już wczesniej szystkie rzeczy po moim synku i musiałam kompletować wszystko od początku. A z dugiej strony może dołożyć troche wiecej i kupić tego Didka to już nie taka duża różnica...

anula_70
01-05-2008, 09:43
A jaki powinnam kupić rozmiar . Ja mam 1,60 i rozmiar 38/40 w ciąży przytyłam 9 kg a mój mąż 1,83 rozmiar XXL to,pewnie 54/56. Na razie nie mogę kupić dwóch chust a pewnie będziemy nosić oboje. To w didku romiar 5 czy 6 . A Nati???rozmiar maxi???

aggie
01-05-2008, 11:26
ellaroo jest cieniutka ale nie wybacza bledow i niedociagniec - to wiem z doswiadczenia.
na lato kupilam zakard didka i w ostatnia sobote, co prawda przy zaledwie 22 stopniach, spisal sie wspaniale, ale tego samego dnia - nati -rowniez!

Moja ella wybacza duzo, bardzo duzo :) i jest super jako oslonka, pod ktor karmie.

yena
01-05-2008, 15:31
Hmmm... Skoro z Ellaroo może być niełatwo, to może Calin Bleu? Nikt do tej pory nie wspomniał, a w Anglii wychwalana jako idealna, chłodna chusta na lato.

tonieja
01-05-2008, 15:32
ja slyszalam ze hopp troche wrzyna sie w raiona
Cienki Hopp nie wpijał mi się w ramiona.

nudka
01-05-2008, 23:18
Babylonia tez świetnie się nadaje na lato i bebina wydała mi się cienka.

yena
02-05-2008, 18:00
Szkoda, że żadna mama nie napisała nic o Calin Bleu :( Pozostaje mi zaufać opiniom z TBW. Dziewczyny piszą, że dobra na pierwszą chustę, bo bardzo łatwo się wiąże, że świetna dla maluszków, bo miękka, że bardzo cieniutka i super na lato, a dobrze się nosi, i że się nie gniecie.

Mam nadzieję, że wszystko wzięłam pod uwagę, bo decyzja zapadła :)

ziarnko_piasku
03-05-2008, 00:52
Kiedy pierwszy raz spotkałam się z Emmą - chustową mamą od której zakupiłam mojego vatanaia to właśnie oglądałam chusty Colin Bleu i na początku tą miałam zamiar kupić ze względu na cenę ale jak ją dotknęłam to zrezygnowałam - fakt że cieniutka ale brak jej splotu skośno - krzyżowego :? no i generalnie dla mnei to był taki zwykły kawałek bawełnianej tkaniny, może dla maluszka ok ale dla większego niemowlęcia to raczej nie... wiem że colin bleu jest na ebayu ale jakoś nie czytam jego aukcji - może tamte mają splot skośno krzyżowy?

yena
03-05-2008, 11:22
Dzięki Ziarnko Piasku :) Nie wiem, jak z tym splotem, ale to rzeczywiście chusta bawełniana i niektóre mamy pisały, że jest dobra do około 12 kg. A moja Tosia waży ponad 6, więc na lato powinna być OK. Są zresztą różne CB, ja już zamówiłam Calin Bleu Gauze Wrap - specjalną na lato. Oby się spisała i nie zraziła mnie do wiązanek :?

ziarnko_piasku
03-05-2008, 15:24
oj, oj na noszenie 12kg klocuszka to bym się w tej chuście nie porwała :? nie widziałąm tego modelu Gauze o którym piszesz ale może on jakoś inaczej wygląda...
w każdym razie życzę powodzenia w chustowaniu i pozdrawiam!

jola23061978
10-06-2008, 11:31
Witam !

Mamy storche Anna i jest super (kieszonka) ale upały we Wrocławiu dają nam w kość i jakoś się przypadkiem złożyło, że dwa razy Oliwia na spacerze chustowym się spociła i dwa razy przeziębiła. Ubieram ją w body i cieniutki kapelusik ale na 30 stopni chyba nie ma rady.

Myslałam o jakiejś cienszej bardziej przewiewnej chuście ale... i tu pies pogrzebany - Oliwia wcześniak (1,5 roku, 7 kg, wzmożone napięcie, zbyt okrągły kręgosłup, głowę średnio trzyma) - musi mieć dobrą stabilizację głównie kręgosłupa żeby asymetrycznie nie popłynęła mi na boki .
I żebym mogła podtrzymać główkę jak się zmęczy albo zaśnie.

pozdr

Jola

Mag
10-06-2008, 11:46
żakardy didka,vatanai,dziewczynki,co tam jeszcze z very wysokiej półki a przewiewne?

Agnen
10-06-2008, 12:28
trochę niższa??

storcz leo, cienki hoppek...

hanti
10-06-2008, 12:44
mi się w te upały genialnie nosi w indio jest niesamowicie przewiewne, a jednocześnie nośne, pamiętajmy że dzieci z zaburzeniami napięcia wydają się być cięższe niż waga to pokazuje. Moją Lolkę strasznie się ciężko nosi.

A zobaczysz jak to będzie wyglądało u Oliwki, ale u Karolki po noszeniu w chuście pięknie puściło napięcie w nóżkach, ale nic za darmo bo w tułowiu również :? ale znalazłyśmy złoty środek dużo więcej ćwiczymy tułów, a cieszymy się że nóżki puściły :)

jola23061978
11-06-2008, 17:48
dzięki za rady.
Najlepiej popróbować przed zakupem. Znajoma polaca mi vatanai a tez ma wcześniaka z napieciem podobnego gabarytami do Oliwii.
Oj jak ja bym chciała , żeby puściło to napięcie w nóżkach a nie ciągle proste na Adama MAłysza robi.

pozdr

Jola

Eyja
11-06-2008, 20:10
Jola, pod koniec czerwca i do nas vatanai przypłynie. podrzuce Ci chuste na tydzień i zobaczysz jak Oliwka w vatanai sie ulozy. bo nie wiemy jak cieniutka chusta podtrzyma Oliwkę.

jola23061978
16-06-2008, 20:47
ok to poczekam
a już mnie korci ...

16-06-2008, 20:55
OT
jola, niedługo masz urodziny, prawda? :)

agata_t
17-06-2008, 08:33
Jola, ja mam Vatanai Marumaya i jestem z Wrocławia. Bardzo chętnie pożyczę Ci na wypróbowanie. Napisz mi na priv gdzie mieszkasz i moze jakos się umówimy. Mam też Indio rubinrot. Jest sztywniejsze, ale przewiewne. Też chętnie Ci pożyczę. Ja mieszkam w centrum, niedaleko dworca pks.

jola23061978
23-06-2008, 10:58
Oj tak - dziś mam urodziny i kończę 30 lat ! Poważny wiek :)

Już się nie mogę doczekać przymierzenia Vatanai Maryuama, żakarda . A może Didymos - rehabilitantka się kiedyś nim zachwycała.
Najlepiej jakby był bazar chustowy we Wrocławiu - przymierzasz i już wiesz co i jak pasuje.

pozdrawiam


Jola

polah
23-06-2008, 11:18
Jolu! Wszystkiego najlepszego !!!!!!! Witaj w klubie Trzydziestek :) A najlepszym prezentem na urodziny jest oczywiście CHUSTA :)
Pozdrawiam

Cirit
23-06-2008, 18:46
Ja koncze 30 z miesiac i własnie sobie chuste zazyczyłam :), tez musi byc przewiewna, ale vantanai za droga ciutke....leosia zaządam

Mag
23-06-2008, 18:49
leoś nie jest taki zbyt przewiewny :lol:
ścisły że hej,tyle że cieńki,ale nie powiedziałabym,że przewiewny
w porównaniu z babylonią na pewno nie
moja papryczka o wiele bardziej nadaje się na upały niż leoś którego miałam (i sprzedałam)

Cirit
23-06-2008, 19:34
to juz sama nie wiem... lekka musi byc i przewiewna zarazem i nie kosztowac 300 zł... :roll:

lola_22
23-06-2008, 22:25
a jaka dlugosc potrzebujesz?

Cirit
24-06-2008, 11:17
chyba 4,6 chociaz przypuszczam ze w mniejsza tez sie zawine. mam 165 cm, waze 70 kg, nosze 40-42(niestety, gdzie moje 38), maja ma 5 miecho wazy 6,5 kg...

jola23061978
01-07-2008, 12:38
Testujemy pożyczone (dzięki Agatka) vatanai maruyama i ...
śliczne, cienkie, fajnie się wiąże ale...
albo za słabo dociągam bo po godzinie już mi Oliwia niżej wisi (w czółko nie ucałuję :) i jakoś sztywniejsza od storche anna mimo, że delikatniejsza i cieńsza.
Jakoś trochę pije mi ramiona, sztywniejsza w ruchach, jak schowam głowkę jakoś tak sztywno pracuje.

Cirit
01-07-2008, 18:01
Yennefer pozyczyła mi swojego storcza leo nature i powiem tak: świetnie sie nosi, pierwszy raz wiazałam kieszonke i podciagałam tylko na początku, potem 3 godziny chodziłam, maja zachwycona, mnie nic nie boli, ale spociłam sie tak ze po prostu jak w korzuchu, bardziej niz w elastycznej znacznie, a miałm sie mniej spocic... czy te Inki storcza albo girasole są cieńsze od leosia?

Na pewno go kupie, ale na lato bym chciała cos cieniutiego....

nitka
01-07-2008, 18:25
z tego co wiem, to leos ma ciasny splot i przez to jest wlasnie nieprzewiewny. Paski chyba sa lepsze, ale tez musialabys pewnie sprawdzic na sobie.

Cirit
01-07-2008, 21:53
No, ale podobno trudniej sie mota... :roll:
jestem zamotana

rangiroa
06-02-2009, 16:58
Halo dziewczyny :hello:

Wiem, ze do lata jeszcze troche, ale mysle nad swoja pierwsza chusta, a ze bedzie to lato to mam problem. Najbardziej podobaja mi sie lilki, ale wyczytalam ze grube, wiec moze na zime sobie sprawie, ale co z latem?

Vatanai nie przypadlo mi jakos. Podobaja mi sie nati, leos, babilonia. Ma byc na lato dla noworodka, ale zeby posluzyla do jesieni, w glowie mam mentlik.
Postaram sie jutro dotrzec na spotkanie klub kangura, mam nadzieje, ze tam bede mogla pomacac jakies chusty, tak czy inaczej prosze o rady

Tak jeszcze czytalam ze moze indio, tylko jakie?

rebelka
06-02-2009, 19:01
ja swojego synka nosiłam wyłącznie w babylonii od czerwca do września (potem dokupiłam nati a poźniej didka ale BB ciągle jest w akcji) i sprawdziła nam się świetnie.

marza
06-02-2009, 22:34
Z chust przewiewnych to Leoś,Nati żakardowa(mam od dzisiaj,ale wydaje się idealna na upały :wink: ),złamane Indio

Biedronka
06-02-2009, 22:43
Tak jeszcze czytalam ze moze indio, tylko jakie?

limitowane .Są cieńsze niż te w ofercie stałej .
Poza tym limitowanych nie trzeba łamać bo są mięciuteńkie i przewiewne :)
i żakardy

Dla noworodka bedą super na okres letni :)

aninka
06-02-2009, 22:45
Marza, fajnie, że Nati żakard już u Ciebie jest :wink: A jak się nosi?
Chyba też Nati bambus jest polecany na lato ? Ma ładne kolorki :D
A didkowe żakardy są różnej grubości, i nie wszystkie są tak dobre na lato jak się o nich mówi. Elipsy na przykład są grubsze. :(

czukczynska
06-02-2009, 22:46
BB Friut Coctail -cudne na lato.
No i oczywiście konopie.One zawsze są najlepsze :lol:

Biedronka
06-02-2009, 22:51
No i oczywiście konopie.One zawsze są najlepsze :lol:

:lol: tak , szczególnie te nówki
super dla noworodka :wink: :lol:

jujama
06-02-2009, 23:20
wspaniałe chusty na lato to vatanai, didymos żakard, babylonia.....didymos pomomo, że cienki świetnie nosi też cięższe dzieci, babylonia zresztą też. w vatanaiu nietety nie nosiłam, chociaż na teestę choruję...
babylonia warta moim zdaniem uwagi, bo jest przewiewna, a dobrze nosi nawet mojeg 10 kg brzdąca. No i nie ma problemów z wiązaniem.
Elastyk na lato odradzam. Jednak te 3 warstwy materiału robią swoje. Choć z drugiej strony nasze polskie lato... wiadomo jakie :wink:

dzinx
06-02-2009, 23:28
a ja Hoppa ultracienkiego.
ZDECYDOWANIE :)
dla malutkiego dzieciaczka pwoinna być super.
i o ile twój maluch nie przybierze 6 kilo w 3 miesiące - to do jesieni wystarczy :)

IwontaG
06-02-2009, 23:31
Według mnie najlepsza na lato Vatanai koira, teesa, są świetne i piękne.
Z indio to chyba najfajniejszy byłby jedwab.

hexi
07-02-2009, 01:32
potwierdzam, na lato vatanaie sa idealne ( ja lubie serie z 3 :) )
do tego bambus nati wydaje sie fajny, jest cieniutki, mieciutki i przewiewny...a do tego wlasciwosci bambusa podnosza poprzeczke ;)
elastyk to wogole nie moja bajka wiec komentowac nie bede ;)

v
07-02-2009, 01:54
a rosalie?
miałyście w rękach?
jak z nią?

yena
07-02-2009, 02:03
A didkowe żakardy są różnej grubości, i nie wszystkie są tak dobre na lato jak się o nich mówi. Elipsy na przykład są grubsze. :(

JAko posiadaczka elips - potwierdzam. Kupiłam je specjalnie na lato po tym, jak ze 100 razy przeczytałam, że żakardy nadają się na lato. Warto zakonotować, że nie wszystkie :wink:
Na szczęście lata w zeszłym roku praktycznie nie było. Za to w tym jedwab już czeka na upały :D

kobra
07-02-2009, 02:48
babylonia jest swietna, goscila u mnie w lecie, chusta na piatke
super sie dociaga, do plecaczkow idealna

ciekawe czy w kaszmirze mozna nosic w lecie 8)) :hide: ;)

Vega
07-02-2009, 08:32
Didkowe elipsy różnią się grubością - w zależności czy to wersja limitowana czy standard (zresztą dotyczy to wszystkich żakardów i Indio limitowanych) - limitowane serie robione są z cieńszej bawełny - Indio limitowane mają luźniejszy splot i bardziej nadają się na lato niż Indio z oferty stałej. Elipsy czerwone i czarne są dość gęsto tkane przez co są grubsze niż na przykład różowo-pistacjowe, czy zielone.

Kaszmir powinien nadać się na lato... ale przyznam, że sama bym chętnie sprawdziła to na żywo.

A Babylonie nadają się na lato, pod warunkiem, że ktoś nie wybierze się w upał w Passion Fruit czy Blueberry Blue - bo te na bank przyciągną więcej słoneczka :) Za to Lychee to wymarzony kolor na słońce.

hanti
07-02-2009, 09:12
jedwab :love:

stokrotka.a
07-02-2009, 12:03
Naszego malutkiego stosiku to chyba jedwab będzie musiał posłużyć na lato...rok temu nosiłam w vatanai

rangiroa
07-02-2009, 12:23
Dzieki dziewczyny za rady, cos sobie przemysle z tego co napisalyscie :D
Czytalam w wielu watkach ze vatanai dobra na lato, ale mi sie wzory nie podobaja, lubie kolorowe paseczki, gladkie tez moga byc, ale na lato wolalabym cos spokojniejszego.


jedwab :love:
jaki?

basik
07-02-2009, 12:26
Ja nosiłam w zwykłej Nati a w tym roku będę miała 3 różne Nati :hide:

Iwanna.T
07-02-2009, 13:00
przed nami nasze pierwsze lato :)

Stawiam na bambuska ;)

Eyja
07-02-2009, 13:05
my w zeszłym roku nosilismy wielorybki vatanai. na lato idealna :love:

aninka
07-02-2009, 14:01
A jak się w vatanai cięższe dzieci nosi? A może bambus lub żakard Nati lepszy dla starszaków?

Eyja
07-02-2009, 14:07
Mój Michał latem już wazył ponad 11 kg. i okazało się, że vatanai spokojnie daje radę. owszem, trzeba uwaznie wiązac i dobrze rozłozyć chustę, ale spokojnie ze 2 godznki moglam nosić.
tyle ze mówie o zakardzie, o pasiakach nic nie wiem..

anika
07-02-2009, 19:50
Ja w lecie też nosiłam swojego klocuszka w wielorybkach, były idealne :) Teraz kupiłam Tibet, niby dla maluszka, ale oczywiście nosimy się z Remkiem na razie :) pasiak w porównaniu do wielorybków ma dużo lepszą nośność, na temat przewiewności teraz się nie wypowiem, bo na kurtkę to średnio się da stwierdzić :wink:

kobra
07-02-2009, 20:19
Dzieki dziewczyny za rady, cos sobie przemysle z tego co napisalyscie :D
Czytalam w wielu watkach ze vatanai dobra na lato, ale mi sie wzory nie podobaja, lubie kolorowe paseczki, gladkie tez moga byc, ale na lato wolalabym cos spokojniejszego.


jedwab :love:
jaki?

indio oczywiscie :)

hanti
07-02-2009, 20:23
kobra, jakbyś w moich myślach czytała :lol:

stasiu-lova
09-02-2009, 17:48
dla klocka -limitowany len.
dla lzejszego dziecka - indio bawelniane limitowane, babylonia lychee
ew. vatanai( jest najciensza z tych wszystkich, ale mi 9 kg dziecko nosilo sie juz tragicznie)

rangiroa
09-02-2009, 17:59
A leos natur na lato bedzie dobre? Udalo mi sie go zobaczyc na zywo i jest piekny, indio zreszta tez, dlatego rozmyslam jeszcze.

W koncu lato u nas krotkie, a czasami kiepskie, dlatego chcialabym cos na dluzej.
Vatanai nie podoba mi sie, a z BB to ciemne kolory sa sliczne, takze chyb a na lato odpadaja. Zostaje leos badz indio. (pisalyscie ze silk) czy bawelna, konpie, len tez dobre?

stasiu-lova
09-02-2009, 18:04
Zostaje leos badz indio. (pisalyscie ze silk) czy bawelna, konpie, len tez dobre?

leosia nosilam poznym latem. ok bylo. i dobrze nosi.

bawelna raczej limitowana i len takze ( sa ciensze nielimitowane beda za grube)
konopie :roll: dla mnie za bardzo zbite na lato i w ogole nie lubie ich :lol:
silk tez bylby super na lato, ale moim zdaniem nosi gorzej niz len.

od biedy to i welna by byla ok. np. cynober bo on jest cieniutki i nie gryzie zupelnie. ja mam swoja welne hellblau/ natur i mam zamiar w niej tez latem smigac :D

hanti
09-02-2009, 18:18
obawiam się że nikt Ci nie pomorze w wyborze domieszki w chuście, bo ja np nie dogadałam się z lnem, jest siermiężny i kiepsko się dociąga, a w jedwabiu noszę moją pięciolatkę :D

stasiu-lova
09-02-2009, 18:22
obawiam się że nikt Ci nie pomorze w wyborze domieszki w chuście, bo ja np nie dogadałam się z lnem, jest siermiężny i kiepsko się dociąga, a w jedwabiu noszę moją pięciolatkę :D


no chyba serio nie pomoze, bo ja mam eis z len i jest to najciensza ( poza vatanai, ale jej nie licze;) i najbardziej miekka chusta jaka nosilam/ macalam. i do tego cudnie nosi.
a rosek byl limitowany? w sumie chyba tak.
to nie wiem. to moze ostatnio jakies inne robia :lol:

rangiroa
09-02-2009, 18:26
To teraz dopiero mam ciezki orzech do zgryzienia :dunno: A leos?

jujama
09-02-2009, 18:39
a z BB to ciemne kolory sa sliczne, takze chyb a na lato odpadaja.
Ja spędziłam z BB green papriką wakacje w Grecji bez wózka :) Temp nie schodziła poniżej 30, a chusta super się spisała. Po prostu jest przewiewna i naprawdę letnia.

marza
09-02-2009, 19:09
Rangiroa,kup chuste która podoba Ci się najbardziej :wink:
Każda z nas lubi coś innego,stąd tyle różnych opini :lol:

szeszunia
11-02-2009, 05:20
Ja w ubiegle lato chustowalam swiezego maluszka w Didymos Millefiori, bylo super, nawet w upalnych dniach lipca i sierpnia. Co do welenek to pewnie cynoberek bedziemy nosic latem ale elipsy z welna sa jak kocyk, beda za cieple. Jedyne z lnem mam Rozka i jest to moja najgrubsza chusta :o , a myslalam ze bedzie na lato...
My na lato mamy silka i lilie petrol, super kolor, polecam!

green
11-02-2009, 14:13
jujama :thumbs up: Ja też całe lato motałam się w Babylonię Green Paprika i to dla mnie najlepszy był wybór - tylko, że ja kocham zielenie, więc nie brałam pod uwagę nic innego ;). Proponuję wybrać po kolorze jaki lubisz biorąc pod uwagę te najcieńsze chusty :)

magdalenalena
19-02-2009, 23:35
mam ten sam problem
teraz mam nati tkana ale chce kupic inna chuste na lato
moje dziecie ma teraz 6kg
chcialabym chuste przewiewna na lato ale taka ktora udzwignie moje dziecie za 4 miesiace:)

poczytalam i mam metlik w glowie:(

Budzik
20-02-2009, 18:34
Mnie się doskonale nosiło w Girasolu, i to zarówno niemowlaka, jak i (sporadycznie, ale jednak) 3-latkę.

odynka
20-02-2009, 23:09
ja na lato kupuje Ellaroo Ysabel:)

magdalenalena
22-02-2009, 01:26
Dzieki dziewczyny za rady, cos sobie przemysle z tego co napisalyscie :D
Czytalam w wielu watkach ze vatanai dobra na lato, ale mi sie wzory nie podobaja, lubie kolorowe paseczki, gladkie tez moga byc, ale na lato wolalabym cos spokojniejszego.


jedwab :love:
jaki?

indio oczywiscie :)

znalazlam tylko jedna taka chuste indio jedwab na vega, nie ma innych?

liwus
28-02-2009, 00:50
Ja na lato mam Nati Toskania ...rewelka

Mo-nika
01-03-2009, 23:29
Dziewczyny, jesteście okrutne :) Już miałam chustę wybraną, prawie kupioną, weszłam na ten wątek i znów zaczęłam się wachać. Dla majowego dzieciaczka wybrałam elastyczną nati... a teraz czytam, że na lato elastyczne są za gorące. I nie wiem co mam robić. Przemęczyć się te 2-3 miesiące w elastycznej, czy szukać od razu tkanej.... To mój pierwszy dzieciaczek, boję się , że takiego malutkiego nie będę umiała trzymać a co dopiero przekładać na nim te metry chusty, dlatego wolałabym elastyczną zawiązać ją na sobie a potem wkładać małą, ale z drugiej strony nie chciałabym kupić czegoś niepraktycznego na tę porę roku.
Z tego wątku - najbardziej polecacie vantai i didymosy żakardy. Tylko czy ja się od razu nauczę naciągać tą chustę :(

tonieja
02-03-2009, 00:12
Nauczysz się :D

ani_mru
06-03-2009, 11:01
Witam dziewczyny! Niedawno pojawiłam się na tym forum i jeszcze nie bardzo mogę wszystko ogarnąć. W czerwcu będziemy mieli Dzidziusia i zamiast "pancernego" wózka zdecydowałam się na chustę. Tylko problem polega na tym, że ja kompletnie się na tym nie znam :( Chciałabym mieć taką, która będzie się nadawała do noszenia niemowlaka, będzie wygodna dla mnie i dla niego a jednocześnie jak będzie bardzo upalne lato, żeby nie było nam razem gorąco... Może któraś z Was podpowie mi z jakiego materiału powinna być taka chusta (len?) i pomoże mi wybrać coś odpowiedniego? Co proponujecie?

m.m.
06-03-2009, 11:20
zobacz
http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=3147&hilit=chusta+na+lato

joawoj
06-03-2009, 12:11
To ja jeszcze zamieszam.
Z chust, z którymi miałam do czynienia:
Ellaroo - cieniutka i ładne kolorki, wadą jest fakt, że to zwykły splot, więc nośność nie zachwyca
Medley Satin - naprawdę cieniutki, tkany diagonalnie, chusta robi wrażenie chłodnej w dotyku i ładnie się błyszczy
Indio z jedwabiem - dość cienkie, przewiewne, ale drogie
Indio bawełniane limitowane - może nie najcieńsze, ale ze względu na specyficzny splot bardziej przewiewne
Indio z lnem limitowane - z wymienionych najlepsza nośność, na lato polecałabym dla większego dziecka, bo trochę sztywniejsza od pozostałych wymienionych

Według mnie żakardy Didka czy Leo Storcza absolutnie nie są chustami letnimi, ale to moje odczucie. Mi w nich było gorąco. Zresztą w każdej chuście najbardziej grzeje dziecko :D

ani_mru
06-03-2009, 17:11
dzięki, juz zaglądam :)

mart
06-03-2009, 20:36
ja się w lato dusiłam niemożebnie w pasiaku storcza - to nie jest chusta na lato.
zresztą żakard typu elipsy bawełniane też nie.

ja nie mam swojego typu, bo cieńsze chusty zawitały pod mój dach już po lecie.

ale w czwartek macałam nati z bambusem....hexi (bo to jej chusta była) opowiadała że świetnie się sprawdziła na wakacjach upalnych (w środku zimy :twisted: ) , więc może to jest dobry strzał.

ani_mru
06-03-2009, 21:51
upatrzyłam sobie taką chustę http://www.mamy-przytulamy.istore.pl/sk ... 629,0.html (http://www.mamy-przytulamy.istore.pl/sklep,4199,,,03,,pl-pln,608629,0.html) Jest piękna, urzekły mnie głównie kolory :) ale nie wiem jak to wygląda pod względem funkcjonalnym... Co o niej myślicie?

agatkie
07-03-2009, 00:53
Ile nas tyle będzie opinii :)
Ja nosiłam w zeszłe lato przede wszystkim leo i wcale nie było mi za gorąco. Na wiosnę (gdy też było dość gorąco) nosiłam paski Nati i też było dobrze. Jedna opinia noszących to: jak najcieniej, druga: mięsiste izoluje przed skwarem. Czyli jak kto lubi :)

O ile przy maleństwach możemy pozwolić sobie na najcieńsze chusty o tyle przy cięższych dzieciach będzie to już trudniejsze. Dla większego dziecka dla mnie optymalnym wyborem pomiędzy cienkością, przewiewnością a jednocześnie nośnością są chyba Babylonie (i nie tylko te najjaśniejsze) i Storchenwiege BIO. Nie nosiłam w bambusie Nati, więc nie chcę się wypowiadać, ale wydaje mi się, że też sobie poradzi.

A jeszcze Wam powiem co zauważyłam u siebie w zeszłym roku. Po szarej zimie potrzebowałam energii, koloru. Podobały mi się wtedy wszystkie ciepłe kolory chust: czerwienie, pomarańcze, żółcie. To była wiosna. Przyszło lato, upał. Wtedy, moje serce pobiegło ku błękitom, turkusom, czyli coś zimnego kojarzącego się z wodą. Jesień i zima tego roku to u mnie zieleń. Co teraz mi się spodoba?

olessja
07-03-2009, 21:59
No to klops ....tez się przymierzam do nowej chusty na lato i chyba zainwestuję w Nati Bambus albo Leosia - koniecznie właśnie w odcieniach morza :):) Ta teoria chyba się sprawdza :o Mój maluch strasznie jest ciężki, już teraz podchodzi pod 9kg, więc do lata może być niezłym ciachem :baby: Z tej przyczyny trochę boję się super cienkich chust

edyta
13-03-2009, 12:47
ja też myślę o chuście na lato.miałam elastyczną gabi, ale maluch jest już za duży na nią.myślę o nati albo hopku, ale Wy mi tu piszecie zupełnie inne rzeczy. im wiecej stron forum tym trudniej wybrać.ech.chyba trzeba zamknąc ten wątek zeby mi w głowie nei mieszał :)

Magme
13-03-2009, 16:54
Ja w zeszłym roku na lato szukałam czegoś jasnego w kolorystyce - zakupiłam storcza leo - i gdyby nie to że jednak kolory mi nie podeszły to chyba byłaby idealna, bo wg mnie to jest przewiewna chusta i raczej cienka.. no i pysznie się mota :P.
tylko to jednak nie moje kolory są... teraz się zastanawiam - chyba sprzedam leo i co ? co kupię na lato? :)))) ech..
osiołkowi w żłoby dano - aaaa :roll: :roll: :roll:

agucha
13-03-2009, 20:53
U mnie zeszłe lato pod znakiem chust - Zosia nie dawała się odklejać ode mnie.
Królowała soczysta zieloniutka vatanai teesta i limitowane indio bawełniane. Dla mnie to były wtedy chusty idealne. Storcze - pasiak i leo jakoś nie pasowały mi do wyższych temperatur, mają trochę inną "konsystencję". Wróciłam do nich jesienią.
Ale tak naprawdę każdemu odpowiada co innego i jak napisała już niejedna z dziewczyn - najbardziej grzeje dziecko.

Noriska
15-03-2009, 13:23
Jaka chuste na lato -z jedwabiem czy welna? a moze bambus lub konopie?
Planuje kupic chuste na lato. Nie wiem tylko co jest najbardziej oddychajace. Mam do wyboru nastepujace chusty:
Nati bambusowe
Didymos Indio kupfer (kaszmir)
http://lotusbarn.no/butikk/index.php?ma ... f2eba6e87d (http://lotusbarn.no/butikk/index.php?main_page=product_info&cPath=116&products_id=1847&zenid=4f97b14dc6906c6b43d6eef2eba6e87d)
Didymos Indio moos (welna 40 %)
http://lotusbarn.no/butikk/index.php?ma ... f2eba6e87d (http://lotusbarn.no/butikk/index.php?main_page=product_info&cPath=116&products_id=1789&zenid=4f97b14dc6906c6b43d6eef2eba6e87d)
Didymos Indio z jedwabiem 30 %
http://lotusbarn.no/butikk/index.php?ma ... f2eba6e87d (http://lotusbarn.no/butikk/index.php?main_page=product_info&cPath=116&products_id=1825&zenid=4f97b14dc6906c6b43d6eef2eba6e87d)
Didymos Indio z konopiami 40 %

moze znacie cos jeszcze z takimi mieszankami?

Za duzy wybor :help: :? Wyglad ma drugorzedne znaczenie -wazne by sie nie pocic :lol:

stokrotka.a
15-03-2009, 13:33
jedwab :)

co do pocenia jak temp.latem było ok 40 to nawet w vatanai się grzałyśmy 8)) :roll:

Noriska
15-03-2009, 13:55
aha jeszcze Didymos prototype of a new lightweight weave. Light and airy, but still sturdy and comfortable. 100% organic cotton.
Kolor nieciekawy za bardzo ale produkcja w innych zacznie sie jak sie ten sprawdzi :)
http://lotusbarn.no/butikk/index.php?ma ... f2eba6e87d (http://lotusbarn.no/butikk/index.php?main_page=product_info&cPath=381&products_id=1771&zenid=4f97b14dc6906c6b43d6eef2eba6e87d)

hanti
15-03-2009, 14:13
ja na lato mam jedwab :) ale pewnie w moich wełenkach też ponoszę

macierzanka
15-03-2009, 16:07
ja na lato mam jedwab :) ale pewnie w moich wełenkach też ponoszę
A wełenki mają jakieś specjalne właściwości predystynujące je do noszenia w lecie.
Pytam, bo nie wiem i bardzo proszę o oświecenie :D .

Musli
15-03-2009, 16:14
Tak-przewiewność. My póki co będziemy sobie dawali rade w ellaroo ysabell i (jak juz sie zdecyduje kupic) w leo natur

IwontaG
15-03-2009, 16:18
W lecie najlepiej sprawdzi się chyba jedwab, konopie też będą dobre, a i kaszmir podobno w lecie nie grzeje (wypróbuję w tym roku).

v
15-03-2009, 18:50
aha jeszcze Didymos prototype of a new lightweight weave.
http://lotusbarn.no/butikk/index.php?ma ... f2eba6e87d (http://lotusbarn.no/butikk/index.php?main_page=product_info&cPath=381&products_id=1771&zenid=4f97b14dc6906c6b43d6eef2eba6e87d)

rozwazalam rozalke
kupilam jedwab

yoarashi
15-03-2009, 23:11
To bambus na lato sie nie nadaje?

hexi
15-03-2009, 23:25
nadaje sie nadaje :lol:
tylko lobby jedwabne sie panoszy ;)
ja mam na lato wlene i bambus :)

Biedronka
15-03-2009, 23:32
czekam na bambus ...z myślą o lecie leci do mnie ;)
na wełenkę bo bedzie dobrze mi niosła dziecie ...pokładam w niej nadzieje mimo że tylko 20 % jej będzie ;)
Konopie nie powinny również być złe bo przewiewne są :wink:

aninka
15-03-2009, 23:48
Biedronko, a ile kg będziesz dżwigać w bambusie? Tymek wygląda na dorodne dziecię :wink:
Też rozmyślam o bambusie, turkus mnie nęci, ale się boję że nie będę zadowolona bo mnie wielce nośne elipsy rozpuściły :)

Biedronka
15-03-2009, 23:58
Biedronko, a ile kg będziesz dżwigać w bambusie? Tymek wygląda na dorodne dziecię :wink:

Truskawka :lol: a kiedy Ty Tymka widziałaś ?? :lol:
Ma teraz ok 11 kg 8))

hexi
16-03-2009, 00:00
a ktore elipsy rozpuszczaja?
ja nosze 14-15kg i w elipsach k/j i w bambusie i sobie chwale :)

aninka
16-03-2009, 00:30
Biedronko, jak go ostatnio widziałam nie wiem pewnie ze 3 miesiące temu :hmm: to już wyglądał dorodnie, spodziewam się że nadal rośnie na schwał :D
Miałam nadzieję zobaczyć Was wczoraj, ale niestety nie mogę się wygrzebać z zapalenia zatok :(
Hexi, mnie rozpuściły zielono-niebieskie, bawełniane a o jedwabnych sobie marzę skrycie :hide:
Wychodzi na to że spokojnie moje 9 kg dziewczę bambus poniesie, nie ma czego rozważać :roll:

lori
16-03-2009, 00:34
przepraszam, że sie podpinam ale czy lepszy na lato będzie Leoś Natur czy Wonny Jaśminowiec Girasola? (który z nich będzie lepiej nosił?)

Eyja
16-03-2009, 09:12
przepraszam, że sie podpinam ale czy lepszy na lato będzie Leoś Natur czy Wonny Jaśminowiec Girasola? (który z nich będzie lepiej nosił?)

dla 4-miesięcznego dziecięcia różnicy nie bedzie :-) wybierz te, która bardziej Ci sie podoba:-)

lori
16-03-2009, 11:08
tylko że Franek już waży 7 kilo a chusta trochę pobędzie a on pewnie z miesiąca na miesiąc poważy więcej...

polaquinha
18-03-2009, 13:49
a jaka chusta tak zdecydowanie na lato? Zludzen nie mam i tak bedziemy sie pocic ale chcialbym zminimalizowac to na maksa.
Nie zalezy mi na genialnej nosnosci tylko na przewiewnosci i... cenie korzystnej :wink:

stasiu-lova
18-03-2009, 14:37
przepraszam, że sie podpinam ale czy lepszy na lato będzie Leoś Natur czy Wonny Jaśminowiec Girasola? (który z nich będzie lepiej nosił?)

leo bedzie na pewno lepiej nosił i IMO jest cienszy. girasola miałam jak młody ważył 8 kg i mi było już troszkę niewygodnie, leosia ze 3 mies poźniej i wciąż nosił super.

lola_22
18-03-2009, 14:55
polaquihna - bierz jakiegos uzywanego vatanai - te na bazarku sa za pol darmo a na lato bedzie jak znalazl.

Noriska
19-03-2009, 13:10
no i kupilam..... Vatanai Teesta - ze wzgledu na .... piekny wiosenny kolor :)
http://www.krusedull.net/krusedull/viewitem.php?id=226

hexi
19-03-2009, 15:07
i bardzo dobry wybor! i kolor piekny :love:

Pasiata
06-04-2009, 15:59
To ja jeszcze wtrącę swoje trzy grosze - mam nati bambusową i w ostatnią sobotę na dwugodzinnym spacerze spociłyśmy się z Tosią niemożebnie... I sama nie wiem, jaką chustę kupić na lato :( Dzisiaj usłyszałam, że BB... Może się skuszę? :wink:

06-04-2009, 16:41
znowu mam indio z jedwabiem.
kororowe tą razą.
i coś mi się wydaje, że będzie ono idealną chustą na lato...

ani_mru
06-04-2009, 16:46
o to nie dobrze czytać, że w bambusowej nati się pocicie.... Kurcze miałam taką kupić jak mój maluszek już będzie, czyli w czerwcu :) No i teraz już nie wiem :( Pasiasta, a jakie to są BB?? Ja i tak prawdopodobnie kupie nati bawełnianą Kalahari bo ostatnio byłam na spotkaniu chustomam i silnie na taką zachorowałam :D

visenna2
06-04-2009, 17:02
Moje czerwcowe dziecię świetnie sie nosiło w Maruyamie (cienka) i Pamirze (średniogruby) Vatanai :)
Dla następnego kupię bambusa Nati :)

djdag
06-04-2009, 20:48
Indio z lnem? Które jeszcze? Jak będzie z żakardową nati? Chcę coś kupić, ale nie wiem jeszcze dokładnie co :)

aneta.s
06-04-2009, 20:50
jedwab 8))

djdag
06-04-2009, 21:00
hmm, powiedzmy, że z trochę niższej półki cenowej ;)

Nymphadora
06-04-2009, 21:02
zdecydowanie pawie :love:

a co do indio z lnem to ja sie moze lepiej nie bede wypowiadac :ninja:

marza
06-04-2009, 22:02
pawie :wink:

Dagmara
06-04-2009, 22:04
To znowu wątek z cyklu ile mam tyle opinii ;)
To ja powiem że Zara 8)) Bo moim zdaniem nosi świetnie, nie jest gruba i wiąże się sama. Tyle że droga jest niestety.
Z tańszych hmm - bambus? nTylko że to kwestia sporna bo IMO nosi dobrze, ale nie każdy podzieli moje zdanie.

Agnen
06-04-2009, 22:08
z tych w których nosiłam dłużej - zdecydowanie Zara. Bambus fajny, ale bardziej się trzeba do wiązania przyłożyć :)

roziii
06-04-2009, 23:33
Myślę , że ile mam chustowych tyle opinii. Ja nie podpowiem ale podczepię się pod watek , bo dojrzałam do kupna drugiej chusty , tylko nie wiem jakiej, wybór za duży ;-)

macierzanka
06-04-2009, 23:34
Kolejna obstająca za pawiami.

Ania_MK
07-04-2009, 01:42
Jak dla mnie - indio z lnem, ale ja malo chust poprobowalam. Fajna na lato jest maryuama ale nic nie wybacza niestety :(

djdag
07-04-2009, 08:27
no to na razie pawie i zara na prowadzeniu :) może coś jeszcze?

Ilonsa
07-04-2009, 08:35
Każdy powie co innego: mi zara w ogóle nie podeszła... Do tej pory byłam wielką fanką pawiszonów ale niestety moje pawie maą 64 cm szerokości i mam trochę problemów z plecaczkami- za mało chusty zostaje pod pupką :evil: a niestety to teraz moja jedyna chusta na stanie :roll:

lemonka
07-04-2009, 08:46
Zara, ale błędy wybacza tylko trochę ;)

djdag
07-04-2009, 10:26
Zara, ale błędy wybacza tylko trochę ;)

wystarczy trochę, w pośpiechu albo w związku z marudzeniem zdarza mi się "trochę" za kiepsko dociągnąć, a potem ramię boli :(
zapatrzyłam się w zarę candy i nie mogę wzroku oderwać...

djdag
07-04-2009, 10:34
zapatrzyłam się w zarę candy i nie mogę wzroku oderwać...

i już w związku z tym napisałam do odpowiedniej osoby :)

joawoj
07-04-2009, 10:39
Zara to dobry wybór :)
Sama się skusiłam na następną i już się doczekać nie mogę :D

A wracając do tematu, to Indio - szczególnie jakaś limitowana bawełna - super na lato! Ja w moim Sky do tej pory Julka noszę.

irla
07-04-2009, 10:39
pawie i jedwab :thumbs up:

07-04-2009, 10:44
jedwab :thumbs up:
przy jedwabiu nie ma przebacz.
niczego nie wybacza w niedokładnościach wiązaczych.

moim faworytami są chusty z wełną.
te, które mam, są miękkie, miłe i pięknie układają się.
sporo wybaczają przy niedokładnym wiązaniu na szybko.
a na lato?
zamierzam latem nosić w wełnie częściej niż w jedwabiu.
a jak będzie gorąco, nie zamierzam w ogóle nosić.

kamilcia.xt
07-04-2009, 12:08
Która chusta jest nośna, dobra na lato i wybaczająca błędy?indio bawełniane limitowane

aneta.s
07-04-2009, 20:17
ja uważam, że jedwab świetnie się układa, łatwo go dociągnąć i jest dla mnie na pierwszym miejscu wraz z nino antracyt które dziś pokochałam :love:

djdag
08-04-2009, 09:46
A wracając do tematu, to Indio - szczególnie jakaś limitowana bawełna - super na lato! Ja w moim Sky do tej pory Julka noszę.

Ja mam limitowane indio - ziegelrot, jest przecudne, ale przedwczoraj wyszłam z młodą na długo, chyba 4 godziny razem, wiadomo przerwy były, Marta waży ponad 8 kilo i powiem tak, chusta poszła w kąt na 2 dni i dzisiaj też się nie czuję na siłach na chustowanie. Może to błąd, że tylko z przodu noszę i mam gęsią skórkę na myśl o plecaczku???

Nymphadora
08-04-2009, 11:37
Która chusta jest nośna, dobra na lato i wybaczająca błędy?indio bawełniane limitowane

Indio bawelniane limitowane sa bardzo cienkie, dla wiekszego dziecka i na dluzsze noszenie sie nie nadaja...

petisu
08-04-2009, 11:40
jedwab :thumbs up:
przy jedwabiu nie ma przebacz.
niczego nie wybacza w niedokładnościach wiązaczych.

moim faworytami są chusty z wełną.
te, które mam, są miękkie, miłe i pięknie układają się.
sporo wybaczają przy niedokładnym wiązaniu na szybko.
a na lato?
zamierzam latem nosić w wełnie częściej niż w jedwabiu.
a jak będzie gorąco, nie zamierzam w ogóle nosić.


A ja się nie zgadzam. Z jedwabiu mi wychodzą najładniejsze wiązania i nie musze się tak przykładac jak przy innych chustach.

joawoj
08-04-2009, 11:42
Która chusta jest nośna, dobra na lato i wybaczająca błędy?indio bawełniane limitowane

Indio bawelniane limitowane sa bardzo cienkie, dla wiekszego dziecka i na dluzsze noszenie sie nie nadaja...

Chyba zależy jakie limitowane. Moje nie jest bardzo cienkie.