PDA

Zobacz pełną wersję : tetrę odkryłam



Anyczka
26-08-2011, 09:39
Po pół roku pieluchowania głównie kieszonkami i formowankami odkryłam tetrę;) Zabrakło mi pieluszek, bo część pożyczona, a reszta schnie na balkonie od półtora dnia, i przyciśnięta potrzebą przez cały dzień wkładałam małej do otulacza tetrę złożoną w długi, chudy prostokąt, jak wkładka do kieszonki. Tetra była w domu od czasów ulewania wczesnoniemowlęcego, ale że nigdy nie brałam jej pod uwagę jako wielo, nie nauczyłam się żadnego porządnego składania, origami, snappi etc... Stąd ten prostokąt partacki.
No i wiecie - spodobało mi się;) Pupa mięciutka i nie za duża, tetra wyschła prawie szybciej, niż ją do końca zdążyłam powiesić po praniu... A z chłonnością też nie narzekam, bo i tak staram się zmieniać pieluchę zawsze, jak J. ma mokro (i ja to zauważę;)).
I tu mam pytanie. Może naiwne, wybaczcie... W otulaczu wełnianym nie mam oporów, bo i tak gdzie nie tetra, to wełna. Ale w pulu przy takim prostokącie tetrowym między nogami po bokach ciało jednak dotyka bezpośrednio pula. J. wydaje się to nie przeszkadzać, żadnych otarć, żadnego zaczerwienienia - a mocno rusza swoją pupą ostatnio, bo raczkuje intensywnie.
To jak, powinnam mieć wyrzuty sumienia, że tykam ją tym pulem, i uczyć się porządnego składania, czy mogę tej tetry używać w wariancie uproszczonym? Jak sądzicie?

Blanka_1982
26-08-2011, 09:44
ja składam w prostokąt, mam Flipa, więc skóry dotyka pul tą "materiałową" stroną

Iwka
26-08-2011, 09:48
JA tak wkładam i sie nie przejmuję :)

Blanka_1982
26-08-2011, 09:49
JA tak wkładam i sie nie przejmuję :)
no właśnie. po,yśl tylko, ile folii masz w jednorazówce;)
Jeśli nie ma zaczerwienień, ani otarć( u nas nie ma), to nie ma sie czym martwić

goshya
26-08-2011, 09:54
ja też tak używam:) flip plus tetra:) jest ok:)

Mon
26-08-2011, 09:56
też używam tetry do Flipa, może troszkę szerszy spróbuje zrobić ten prostokąt, wtedy nie będzie takiego styku pupy z PULem :thumbs up:

Wiewiórka
26-08-2011, 10:01
ja składam na samot czy inaczej trójkąt z plisą i nic nie dotyka i jestem b. zadowolona

morla1
26-08-2011, 10:05
Ja też niedawno odkryłam tetrę i jestem zachwycona...A w ogóle na początku nie brałam takiej opcji pieluchowania pod uwagę. Nawet dla noworodka kupiłam i kieszonki rozmiarowe i formowanki a teraz kieszonki poszły w odstawkę...tylko tetra i wełniaki no a jak wszystkie wełny w praniu to pulowe otulacze....wydaje mi się że tak jest najbardziej przewiewnie...

Mon
26-08-2011, 10:19
Wiewióra a jaką masz tetrę, kwadratową??? bo chyba tylko taką można złożyć w samolot.
Moja tetra ma jakieś 50x70 i nie wychodzi mi z niej samolot, pozostaje tylko składanie w prostokąt, chyba że Ty znasz jakiś magiczny sposób:ninja:

aginia
26-08-2011, 10:23
Ja w prostokąt skaładam tylko wtedy kiedy wiem, że są juz za nami grubsze sprawy bo kupa plus prostokąt równa się wszystko do wymiany:roll:Tak więc do wełniaka nigdy nie wkładam prostokąta bo później ciężko to wszystko uprać.

Wiewiórka
26-08-2011, 10:27
Wiewióra a jaką masz tetrę, kwadratową??? bo chyba tylko taką można złożyć w samolot.
Moja tetra ma jakieś 50x70 i nie wychodzi mi z niej samolot, pozostaje tylko składanie w prostokąt, chyba że Ty znasz jakiś magiczny sposób:ninja:
Tak, mam kwadratową, muśliny Imse Vimse. Co do składania w samolot na pewno można przy dużym dziecku złożyć jedną tetrę w trójkąt, a drugą w prostokąt i założyć razem, chłonność lepsza u tak dużego dziecka:mrgreen:

Pastela
26-08-2011, 10:30
a ja zaczynałam od tetry potem wełna, wkładki, kieszonki, formowanki... ale tetra i tak rzadzi non stop ;)

Agulinka
26-08-2011, 10:49
Z prostokąta robisz kwadrat zaginając ten nadmiar i już.

mamaUlki
26-08-2011, 13:57
Ja też składam w prostokąt, ale kikko bambusy i prefoldy i mojej małej pul nie przeszkadza. A nawet wygodniej bo mniej tego wszystkiego na pupie :)

jadorota
26-08-2011, 14:09
A ja zwykłą tetrę poprzeszywałam tak jak wkłady do flipa i jest malinowo :) Tzn nie muszę składać, kombinować, a schnie nadal ładnie. Kilka mam też tak uszytych jako prefold, ale też na rozmiar flipa.

Budzik
26-08-2011, 14:14
Ja składałam wzdłuż na 3 warstwy i potem na pół - wychodziło to dość szerokie, i na to pul i nic więcej.

goralka
26-08-2011, 14:16
to i ja mogę napisać pochwały dla tetry, której (a jakże!) nie brałam pod uwagę :ninja:
części kieszonek się pozbyłam, reszta leży i się kurzy

sheana
26-08-2011, 19:45
Uwielbiam tetre :) Jak Smo mała była bo nie żal pieluszek ;) Teraz bo sika jak szalona, tyle pije. Składam w prostokat i tyle. Jak mała była w samolot.

libra
26-08-2011, 21:20
U nas tetra awaryjnie, jak wkłady nie zdążą wyschnąc. Wkładam ją do kieszonek, a i do otulacza pulowego się zdarzało i nie było problemów. Prostokąt of course;-)

ewaibartek
26-08-2011, 21:22
ja też tetre uwielbiam ,szczegolnie IV
a jak tylko zasika,to tylko płuczę 2 razy w zimnej wodzie i do schniecia.pachnie wiatrem i słońcem :)- zero smrodu siuśków
max 2razy taki numer i juz piorę

efcia1981
26-08-2011, 21:35
ja też dziś przy tych upałach tetrę włożyłam :)

Georgina
26-08-2011, 22:43
Tetry używamy od kwietnia. Składam w samolot, na to jeszcze jeden prostokąt i na to otulacz -flipp lub inny a na upały wełniany. PUL nie dotyka skóry bezpośrednio.
Uwielbiam tetrę :D

Lamia
26-08-2011, 23:12
a dlaczego pul z otulacza nie może stykać się ze skórą?? Chodzi rozumiem o odparzenia i podrażnienia skóry przy dłuższym kontakcie, a nie o jakies toksyczne sprawy Pula, nie??

Sihaya
26-08-2011, 23:55
I my kochamy tetrę i muśliny do flipa :) i też w prostokąt....bo w prostokąt też tatuś sam złoży :)


a dlaczego pul z otulacza nie może stykać się ze skórą?? Chodzi rozumiem o odparzenia i podrażnienia skóry przy dłuższym kontakcie, a nie o jakies toksyczne sprawy Pula, nie?? Pul nie podrażnia u nas, nawet jak dotyka do skóry, to nie cerata ;-), PUL jest paro-przepuszczalny, oddychający. Toksyczny nie ma prawa być, to produkt dla niemowląt,IMO.

ja się na początku zraziłam do pieluchowania wielo, jak se burżujsko fundnęłam IB Tutto- mleczne kupy były częściej na mnie niż w pielusze, a wkłady na pupie 20minut a schły 2dni. Jak "odkryłam" muśliny IV to się zakochałam w wielo :)

klusiecka
27-08-2011, 07:34
Tetry miałam duzo, bardzo duzo bo babcie kupiły wg swoich własnych wyliczen na dziecko pieluchowane wielo, tetra, bez otulacza.
Tetra supermarketowa, przestała byc wystarczajaco chłonna koło 10- mca. Za to odkryłam tetre niebieloną, koszt pieluchy niewielki, chłonność porażajaca i schnie szybko :)

mamaUlki
27-08-2011, 09:57
Mam głupie pytanie, ale się pogubiłam... Co jest chłonniejsze? Muślina 75 g czy tetra niebielona 105 g??

Anyczka
27-08-2011, 11:06
Mam głupie pytanie, ale się pogubiłam... Co jest chłonniejsze? Muślina 75 g czy tetra niebielona 105 g??

Im większa gramatura, tym większa chłonność, bo rzecz grubsza. A jak jeszcze niebielona, to tym bardziej. Swoją drogą muśliny to chyba tylko inna nazwa na tetrę, tę właśnie bardziej eko, niebieloną... Czy się mylę?

guciamama
27-08-2011, 14:14
my od początku prawie tylko na tetrze jedziemy i jest git - zwykła, muślinowa, bambusowa; najpierw samoloty, albo trójkąty, teraz raczej prostokąty; pul przy skórze żadnej krzywdy nie wyrządza, poza tym wełna :heart: i pul z bawełną. schnie szybko, dużo tańsze niż formowanki, bambus ma super chłonność - jedyny problem to, że kikko bambusowe jakoś bardzo mi się pokurczyły po praniach, takie zbite się zrobiły i musze je rozciągać i rozmiękczać, ale chłonność super. ogólnie tetra rules!!!

mamuśka
27-08-2011, 15:53
Mam głupie pytanie, ale się pogubiłam... Co jest chłonniejsze? Muślina 75 g czy tetra niebielona 105 g?? Skąd wziąć to cudo (tetrę niebieloną) 105 g?

mamaUlki
27-08-2011, 16:20
:) w krainie pieluszek http://www.krainapieluszek.pl/pieluszki-wielorazowe/pieluchy-skladane?product_id=598

marzen@
27-08-2011, 16:33
Ja używam tetrę awaryjnie - jak mi wkłady czy prefoldy nie wyschną. No i jak chce żeby mniej na pupce miała, bo np. kładę ją, żeby obroty ćwiczyła ;)

Anyczka
27-08-2011, 17:30
Ja się mega rozczarowąłam prefoldami pieluszkarniowymi - strasznie szybko mi stwardniały, po praniu normalnie jak tektura... Ale ja mam twardą wodę, wszystko mi twardnieje niestety. Innych nie miałam.

Nympha
27-08-2011, 18:03
U nas to główny sposób pieluchowania: tetra w prostokącie plus otulacz. Nie ma odparzeń, chłonność super, tylko fakt że przy kupie do wymiany idzie wszystko ;)

Guest
27-08-2011, 18:12
a miał ktoś te??
http://ekomaluch.pl/pieluchy-wielowarstwowe-kikko-s-6-sztuk,p1618,l1.html

kerstin200
27-08-2011, 19:12
Tetry miałam duzo, bardzo duzo bo babcie kupiły wg swoich własnych wyliczen na dziecko pieluchowane wielo, tetra, bez otulacza.
Tetra supermarketowa, przestała byc wystarczajaco chłonna koło 10- mca. Za to odkryłam tetre niebieloną, koszt pieluchy niewielki, chłonność porażajaca i schnie szybko :)
a jak to sie objawiało?
my na tetrze, do flipow i do kieszonek. jak zaczełam uzywac tetry, pozalowałam wszystkich wariackich zakupow :)

Pondo
27-08-2011, 21:41
Wszystkie cuda na kiju w sensie kieszonki aio itp są fajne na ekstra wyjścia, czy np żłobek..
ale teraz?

w KR 34 w cieniu, to Młody śpi w samej tetrze, i ja od zawsze twierdziłam ze tetra jest cool:) Bo tania, bo ekologiczna, bo zdrowa, bo nie szkoda;) zmienic co siknięcie.

A do otulacza zwijam albo w prostokąt albo w latawiec, ale to wedle widzimisię, nie panikowałam, ze pul dotyka skóry, choć teraz, przyznaję zamieniłam pule na wełnę, bo mam większe pieluchowe doświadczenie a co za tym idzie i odwagę odnosnie wełny:)

mamuśka
28-08-2011, 00:17
:) w krainie pieluszek http://www.krainapieluszek.pl/pieluszki-wielorazowe/pieluchy-skladane?product_id=598
Dzięki za link.
Czy one bardzo się różnią od Sandry bielonej? Bo tę chyba kiedyś kupiłam i jakoś mnie nie powaliła tymi 105 g. Ciekawi mnie ta surowa/niebielona, rzeczywiście jest różnica?

klusiecka
28-08-2011, 07:53
Wlaśnie mam tą z krainy pieluszek. Jestem bardzo zadowolona.

tra
28-08-2011, 09:30
my na tetrze, do flipow i do kieszonek. jak zaczełam uzywac tetry, pozalowałam wszystkich wariackich zakupow :)

To prawda, pierwszą córkę pieluchowałam stertą tetry i 3 otulaczami IV i było spoko, przy drugim synku prawie nic nie kupowałam, więc szalałam z kieszonkami i co? teraz mam ich z dwadzieścia kilka, a i tak używam tetry głównie, kieszonki na wyjścia i dla taty:mrgreen:
A jaka zgrabna pupeczka w tej tetrze:mrgreen:

mamaUlki
28-08-2011, 10:17
Dzięki za link.
Czy one bardzo się różnią od Sandry bielonej? Bo tę chyba kiedyś kupiłam i jakoś mnie nie powaliła tymi 105 g. Ciekawi mnie ta surowa/niebielona, rzeczywiście jest różnica?

No nie wiem właśnie, bo się dopiero do zakupów przymierzam i nie wiem czy spróbować muśliny bambino mio czy tą tetrę właśnie.

espejo
28-08-2011, 10:31
Wlaśnie mam tą z krainy pieluszek. Jestem bardzo zadowolona.

No ja tez mam - ze 2 rodzaje i zastanawiam sie do czego ona ma sluzyc, bo mi po niej woda po prostu splywa, jak po polarze i zalanolinowanej welnie, na razie uzywam do kapieli (w wanience plywa po powierzchni, trzeba ja topic:)) i wszystkich innych czynnosci, w otulaczu wyladowala zwykla biala tetra po Piotrku - prostokąt i welniany otulacz

Anyczka
28-08-2011, 10:52
No ja tez mam - ze 2 rodzaje i zastanawiam sie do czego ona ma sluzyc, bo mi po niej woda po prostu splywa, jak po polarze i zalanolinowanej welnie, na razie uzywam do kapieli (w wanience plywa po powierzchni, trzeba ja topic:)) i wszystkich innych czynnosci, w otulaczu wyladowala zwykla biala tetra po Piotrku - prostokąt i welniany otulacz

O, no to ciekawe, że nawet o tetrze mogą być tak różne opinie;)) Ja się przymierzam do dużego zakupu złożonego z kikko, być może tej niebielonej właśnie, i muślinów bambino mio. Osobno zamówiłam lenyę i Tetro - po parę sztuk. I zobaczymy... Zastanawiam się też nad bawełnianą tetrą z kikko - czy ktoś miał?

mamuśka
28-08-2011, 10:54
A miał ktoś wspomniane muśliny Bambino mio? To typowa/powszechna tetra czy raczej bliżej muślin Imse Vimse, ale bielone?

I czy próbował ktoś prefoldów Tetro? Jakiś czas temu widziałam w Ekobaby prefoldy Tetro właśnie z tetry - dosyć fajnie mi się kojarzyło, bo tetra szybciutko schnie, a może też fajnie by chłonęły skoro z kilku przeszytych warstw. Ale wówczas były tylko opakowania chyba po 10 szt i nie kupiłam. Teraz nigdzie ich nie widzę, nawet w sklepie firmowym Tetro.

mamaUlki
28-08-2011, 11:53
Właśnie się natknęłam na prefoldy tetro :) są na zamówienie 14 dni trzeba czekać, ale całe opakowanie 10 szt

http://www.kangurkowo.pl/pieluszka-skladanka-tetro-10-szt.html

to ja już teraz nie wiem co kupić... chyba będę musiała coś wypróbować..

Guest
28-08-2011, 12:40
kurczę a nie dziwi Was ta rozbieżność cenowa??

mi najtaniej wychodzą zalinkowane wcześniej perfoldy i chyba tym się pokieruję

te tetro wychodzą po 10 zł za szt, to sporo bo można dołożyć zł lub dwie i mieć wkłady bambusowe które są mega chłonne i zwinąć w zwykła tetrę i pod otulacz ;)

mamuśka
28-08-2011, 12:57
kurczę a nie dziwi Was ta rozbieżność cenowa??

mi najtaniej wychodzą zalinkowane wcześniej perfoldy i chyba tym się pokieruję

te tetro wychodzą po 10 zł za szt, to sporo bo można dołożyć zł lub dwie i mieć wkłady bambusowe które są mega chłonne i zwinąć w zwykła tetrę i pod otulacz ;)
Jak się zastanowić to trochę racji w tym jest, wg opisu te prefoldy mają 6 i 4 (po złożeniu 14) warstwy tetry, to nie powala... w końcu złożona w prostokąt też prawie tyle ma... 10 zł. to za tetrę chyba sporo...

mamaUlki
28-08-2011, 13:19
znalazłam na allegro tetrę lux 125 g za 2,90 :) i chyba tą sobie kupie

http://allegro.pl/grube-pieluszki-tetrowe-lux-podwojnie-tkane-i1778818487.html

Anyczka
28-08-2011, 16:03
Jak się zastanowić to trochę racji w tym jest, wg opisu te prefoldy mają 6 i 4 (po złożeniu 14) warstwy tetry, to nie powala... w końcu złożona w prostokąt też prawie tyle ma... 10 zł. to za tetrę chyba sporo...

No tak, ale dobra tetra, czyli nie marketowa, z której robi się szmatka po kilku praniach, tania nie jest... Wszystkie te Imse Vimse, lenye, bambino mio etc - one przecież właśnie tak blisko dychy wychodzą za sztukę...

Podczepiam się pod pytanie o muśliny bambino mio, czy ktoś może coś o nich napisać?

tra
28-08-2011, 16:05
znalazłam na allegro tetrę lux 125 g za 2,90 :) i chyba tą sobie kupie

http://allegro.pl/grube-pieluszki-tetrowe-lux-podwojnie-tkane-i1778818487.html

Fajna jest - używam już przy drugim dziecku i nic się nie dzieje, do pieluchowania boska.

kerstin200
28-08-2011, 16:32
No tak, ale dobra tetra, czyli nie marketowa, z której robi się szmatka po kilku praniach, tania nie jest... Wszystkie te Imse Vimse, lenye, bambino mio etc - one przecież właśnie tak blisko dychy wychodzą za sztukę...

ja kupowałam najtańszą tetrę - 50gr czy 1zl za sztukę. chłonność świetna, żadnych ubytków w yglądzie nie zanotowałam, oprócz tego że rogi nie mają idealnego kąta prostego. na długie spacery zdarza mi się wyjść w kieszeni i takiej tetrze... czy to oznacza, że miałam szczęście i dobrze trafiłam?
jak dla mnie ta tetra jest niezniszczalna :)

Anyczka
28-08-2011, 17:26
ja kupowałam najtańszą tetrę - 50gr czy 1zl za sztukę. chłonność świetna, żadnych ubytków w yglądzie nie zanotowałam, oprócz tego że rogi nie mają idealnego kąta prostego. na długie spacery zdarza mi się wyjść w kieszeni i takiej tetrze... czy to oznacza, że miałam szczęście i dobrze trafiłam?
jak dla mnie ta tetra jest niezniszczalna :)

Ja kupiłam 20 sztuk takiej allegrowej no name za 1,2-1,5, z zamiarem używania jako szmatek, podkłądek etc, nie do wielopieluchowania. Po półroku wygląda niestety paskudnie - zżółkła, twarda, zmechacona... Uzywam jej awaryjnie, ale to nie był dobry zakup.

libra
28-08-2011, 17:37
Ja mam zarówno tę lux, jak i zwykłą (taką nieco grubszą od bandaża;-)) i szczerze - nie ma jakiejś kolosalnej różnicy w chłonności - nawet "bandaż" w wersji kilkuwarstwowej chłonie nieźle i nawet dużemu sikowi da radę:thumbs up: A jak szybko schnie;-)
Do otulacza to nawet wolę ten bandaż, bo jest bardziej miękki, niż tetra lux.

kerstin200
28-08-2011, 18:01
Ja kupiłam 20 sztuk takiej allegrowej no name za 1,2-1,5, z zamiarem używania jako szmatek, podkłądek etc, nie do wielopieluchowania. Po półroku wygląda niestety paskudnie - zżółkła, twarda, zmechacona... Uzywam jej awaryjnie, ale to nie był dobry zakup.
no zobacz... a ja mam tak sympatyczne wrażenia z używania najzwyklejszej tetry, że dawno pożałowałam tych wszystkich niebotycznie drogich pieluch typu np. lulu nature czy dodo... i to i to do zasikania, ale jakos nie żal mi wrzucać do prania tetry nawet po kilku minutach noszenia, za to moje oczekiwania co do drogich pieluch są dużo wyzsze. i nie wiem, ile musiałabym cih mieć, żeby starczyło... a co za tym idzie, ile pieniedzy na nie przeznaczyc.

nuna77
28-08-2011, 18:32
Dziewczyny doradzcie, mam troche tetry z 30 sztuk, na razie pieluchuje jednorazowymi, ale chodze mi po głowie wielo. Kupic otulacze Filip czy może jakies inne sa lepsze do tetry?, ewentualnie dokupic inne wklady? Dzieć ma 4 miesiace

mamaUlki
28-08-2011, 18:39
Możesz spokojnie tetry używać i ja mam właśnie otulacz Flip i kupiłam ostatnio nappime jest fajny taki zgrabny :) tylko moja ma już 1,5 roku skończone i te one size są w sam raz, może bardziej dopasowany będzie jakiś rozmiarowy otulacz?

Lotna
28-08-2011, 19:29
Dziewczyny, chcę sobie kupić z 30 szt tej niebielonej ale nie wiem jaki brać rozmiar? Lepiej prostokąt czy kwadrat? :) Poradźcie!

libra
28-08-2011, 19:59
Nuna - jak mój miał 3-4 mies. stosowałam tetrę z otulaczem bambino mio - one sa rozmiarowe i wg mnie lepsze dla maluszków, poza tym mnie się w nich podobały te dodatkowe gumki przy nóżkach i jakoś tak zgrabnie to wyglądało:)

Lotna - ja bym kwadraty brała - więcej możliwości składania:-) Z prostokąta samolotu nie zrobisz;-) chociaż ja próbowałam i nawet wyszedł, taki "po przejściach";-)

ktosikowa
28-08-2011, 20:05
ale flip ma zakładki pod które mozna tetre podłozyc- dla nas wygodne bardzo:)

Lotna
28-08-2011, 20:06
Nuna - jak mój miał 3-4 mies. stosowałam tetrę z otulaczem bambino mio - one sa rozmiarowe i wg mnie lepsze dla maluszków, poza tym mnie się w nich podobały te dodatkowe gumki przy nóżkach i jakoś tak zgrabnie to wyglądało:)

Lotna - ja bym kwadraty brała - więcej możliwości składania:-) Z prostokąta samolotu nie zrobisz;-) chociaż ja próbowałam i nawet wyszedł, taki "po przejściach";-)

Dzięki więc kupię kwadraty, a co do ilości...30 starczy?

sheana
28-08-2011, 20:10
A ta tetra niebielona nie jest jakoś mocno sztywna? Jakoś niebielone bawełny (wkład do flipa) mnie odrzuciły przez taką nieprzyjemną fakturę. A ta jaka jest?

libra
28-08-2011, 20:24
ale flip ma zakładki pod które mozna tetre podłozyc- dla nas wygodne bardzo:)
Heh, trzeba potestowac, bo każdemu coś innego pasuje;-) Ja lubiłam BM bo się taka rynienka tworzyła - idealna na tetrę w prostokąt. Za to do samolotów to pewnie jakiś IV lepszy...
Wybór jest, tylko kupowac :rolleye:

Lotna - 30szt - spokojnie. Tym bardziej, że to schnie krótką chwilkę:thumbs up:

Mon
28-08-2011, 20:37
zdecydowanie polecam kwadratowe i przy większym dziecku to 80x80 powinny być ok

Pastela
28-08-2011, 20:41
...
I czy próbował ktoś prefoldów Tetro? Jakiś czas temu widziałam w Ekobaby prefoldy Tetro właśnie z tetry - dosyć fajnie mi się kojarzyło, bo tetra szybciutko schnie, a może też fajnie by chłonęły skoro z kilku przeszytych warstw. Ale wówczas były tylko opakowania chyba po 10 szt i nie kupiłam. Teraz nigdzie ich nie widzę, nawet w sklepie firmowym Tetro.
ja mam prefoldy Tetro 5 szt. te większe i dopiero teraz są dobre, nie wiem ile warstw mają, ale to mega pieluchy. Chłonne baardzo, więc chyba na noc będę zakładać, bo w dzień od 1 siku to ledwo wilgotne, a ja zmieniam co sik więc szkoda.

Bellydancer
28-08-2011, 21:05
Espejo - muśliny Bambino Mio to ja mam, ale ja nie używam tetry do otulaczy. Jakos sie nie moge przekonać - wiem glupia! :duh:

Wyprana już wieeeele razy wygląda dalej fajnie, mięciutka. Ale ja nie mam porównania do muślinów IV, bo jak kompletowalam wyprawkę to nie były dostępne. Bambino mio używam najczęściej do wycierania Niny po kąpieli, bo jest taka delikatna :) w porównaniu do zwyklej tetry.

Fajną tetrę mam tez niby-bambusową, bo nie jestem pewna, co do jej bambusowości. Kupiona na allegro, kiedyś Pan tu na forum był linkowanyt. Teraz nie widzę jej. Żaluję, że kupiłam tylko 5 sztuk. Bardzo ją lubię, też jest mięciutka, mniejsza niż standardowe tetry. Wrzucam ją Ninie do miętolenia do snu.

nuna77
28-08-2011, 21:26
Nuna - jak mój miał 3-4 mies. stosowałam tetrę z otulaczem bambino mio - one sa rozmiarowe i wg mnie lepsze dla maluszków, poza tym mnie się w nich podobały te dodatkowe gumki przy nóżkach i jakoś tak zgrabnie to wyglądało:)


Mój juz z 7 kg ma , wiec nadal powinnam kupic rozmiarowe? na ile starcza jeden rozmiar?

libra
28-08-2011, 21:46
nuna - to zależy od budowy dziecia. Najkrócej te małe, a potem każdy kolejny rozmiar dłużej służy.
Dla was teraz dobry byłby 7-9kg i na pewno na trochę starczy. Potem jest 9-12kg i 12-15kg.
Mój używał 5-7kg jak ważył...8,5 kg:omg:, ale szczuplak z niego.

A to otulacz 5-7 na 8,5 kg dzieciu moim;-) Z tetrą.

http://www.empikfoto.pl/albumy40/422133/910913/42972423_sg200462.jpg

Anyczka
28-08-2011, 21:48
Nuna77, z rozmairowych np. Nappime jest naprawdę bardzo zgrabny, spięty do rozm. S będzie spokojnie dobry od 4,5-5 kg. Myślę, że nie warto kupować rozmiarowych otulaczy, ale tu szkoły są różne;)

ktosikowa
28-08-2011, 21:48
nuna- Joanka te jakos tak waży- uzywamy Flipa albo yettki one size(jezli pul) i jest OK:) Spróbuj może i taki i taki:)znaczy- rozmiarowy i one size:)

nuna77
28-08-2011, 22:21
Libra słodkie zdjecie:love:

Anyczka, Ktosikowa, Libra dziekuje za rady.
Upolowałam własnie Filipa na bazarku, Bambino mio jest w promocji to tez zakupie i potestujemy sobie, zobacze czy bedę miala serce do wielo.

guciamama
28-08-2011, 23:35
ja mam muśliny bambino mio i w sumie szkoda, ze tylko 6 sztuk, bo po pół roku prania nic się z nimi nie dzieje, cieńsze jakby i dużo milsze niż tetra lux a chłonność wg mnie podobna. schną najszybciej ze wszystkich jakie mam. do IV nie porównam, bo nie mam.

mamaani
02-09-2011, 13:58
ja też ostatnio uwielbiam tetre :) super mi się sprawdza jako wkład wymienny do itti bitti sio i tutto, dla mnie poprostu jest genialna, mała potrafi mieć taki zestaw ponad 2h na tyłku zanim bedzie mokre a i wtedy jeszcze parę siknięć by pomieściła, ieraz bedę tesować imse vimse i jestem ciekawa jak bedzie...

mamaani
02-09-2011, 14:00
a apropo tetry jeszcze, no to faktycznie ta częściej prana jakoś stwardniała ostatnio...no ale moja mama gdzieś wyczaja 100sztuk co jakiś czas za 20zł, więc w razie czego wywalę i poprosze o zakup nowej:ninja:

mamaUlki
02-09-2011, 15:15
A jak Ci się mieści ta tetra w IB?? Ja bym chyba tego nie pomieściła...

Anyczka
03-09-2011, 12:49
Wiem, że to nie sprzedażowy wątek, ale gdyby któraś z Was chciała, mam na zbyciu 4 szt. tej niebielonej Sandry i 2 szt. mega grubej tetry TETRO lux, nowe, nieużywane, tylko z paczki wyjęte, trochę się zagalopowałam w zakupach... Oddam trochę taniej, niż w sklepie. Jakby co, piszcie na prv.

Anyczka
03-09-2011, 15:16
I jeszcze się podzielę radością, że jeden z moich zakupów okazał się być strzałem w dziesiątkę absolutną. Tetra kikko, ale z bawełny niebielonej, grube, miękkie, śliczne. Na razie raz siusiane, więc o chłonności mało mogę powiedzieć. Ale robią bardzo dobre wrażenie. Linkuję, bo chyba wszyscy znają głównie tetrę bambusową, ja o tej w każdym razie nie słyszałam na forum.
http://dziecko.bioieko.pl/index.php/pieluszki/kikko-eco-lux-70-70.html

madorado
03-09-2011, 16:02
Ja też sporo tetry używam. I flanelki też. W prostokąt składam, wkładam w otulacz albo do kieszonek, jak mi wkłady nie wyschną. Podstawowa zaleta - mega szybko schnie :thumbs up:

kawiareczka
03-09-2011, 16:18
a ja nie lubię tetry. Dla mnie to taka szmata między nogami. Szału bym dostała jakbym miała biegać z czymś takim między nogami. Żeby nie było to mam kilka sztuk i używamy w ostatecznej ostateczności;) z Flipem, idealnie do niego pasuje. I nawet całkiem chłonna jest, mam niebieloną Sandry, ale jednak to szmata;)

Anyczka
03-09-2011, 19:29
a ja nie lubię tetry. Dla mnie to taka szmata między nogami. Szału bym dostała jakbym miała biegać z czymś takim między nogami. Żeby nie było to mam kilka sztuk i używamy w ostatecznej ostateczności;) z Flipem, idealnie do niego pasuje. I nawet całkiem chłonna jest, mam niebieloną Sandry, ale jednak to szmata;)

W sumie jakąkolwiek pieluszkę mieć na pupie, to i tak coś dość grubego jest między nogami, nie da się inaczej. Tyle, że w kieszonce ta szmata jest schowana w kieszonce. Ale na tym też chyba polega urok wielorazówek - wybierasz to, co Tobie i dziecku pasuje;)

mamaUlki
19-09-2011, 21:24
I jeszcze się podzielę radością, że jeden z moich zakupów okazał się być strzałem w dziesiątkę absolutną. Tetra kikko, ale z bawełny niebielonej, grube, miękkie, śliczne. Na razie raz siusiane, więc o chłonności mało mogę powiedzieć. Ale robią bardzo dobre wrażenie. Linkuję, bo chyba wszyscy znają głównie tetrę bambusową, ja o tej w każdym razie nie słyszałam na forum.
http://dziecko.bioieko.pl/index.php/pieluszki/kikko-eco-lux-70-70.html

podnoszę i o chłonność Anyczko pytam :) bo się nad kupnem zastanawiam.

Pondo
19-09-2011, 22:03
Chłonność ok, ja w nią zawijałam moją szczypiorkę prawie dwulatkę, teraz zawijam młodzieńca.

zdecydowanym plusem akurat tetrówek kikko jest trwałość. Także polecam.

mamaUlki
19-09-2011, 22:07
dzięki :)

Anyczka
20-09-2011, 07:19
podnoszę i o chłonność Anyczko pytam :) bo się nad kupnem zastanawiam.

Ja też jestem zadowolona. W porównaniu z bambusową kikko bawełniana niebielona jest też dużo twardsza, mniej delikatna, ale mnie taka chropowatość bawełny odpowiada.

Luniell
23-09-2011, 17:23
Ja teraz używam tetry lux ze "smyka" i na to otulacz close parent i jest git. Otarcia i odparzenia robią sie czasem o dziwo gdy włoże orginalne wkłady CP do otulacza. Na spanie w dzień grube prefoldy http://ekomaluch.pl/pieluchy-wielowarstwowe-kikko-m-6-sztuk,p2125,l1.html a noc wklady bambusowe do cp. Dziecię ma 10 miesięcy i wszystko daje rade nie przecieka. Co do chłonności, to jaka by nie był to tak zmiana przypada co 1,5h albo zaraz po siku. Grubsze sprawy załatwiamy do nocnika. Jak był mniejszy to fakt wszystko do wymiany ale ja wkładałam wkładki "sucha pielucha" na falbankę z tyłu i było po problemie.

mTuśka
23-09-2011, 23:11
dziewczyny jak sie nazywal ten sprzedawca na allegro ktory sprzedawał ta fajna tetre?
na "g" chyba sie zaczynalo.

Lamia
24-09-2011, 00:51
Galiano chyba. Albo bardzo podobnie

maZuchowa
03-10-2011, 23:14
I ja też jestem wielbicielką tetry! od samego początku (to już siedem lat z okładem :D, choć wtedy z różnymi kombinacjami ceratek; nie było taki wygodnie jak z otulaczami, ale obeszło się bez odparzeń - w przeciwieństwie do jednorazówek).
teraz tetra na otulacz (super sprawa, kupy nie lecą w nogawki :D). i na kieszonki; no chyba że mi na "suchej pupie" zależy, to wtedy do środka.

Matusiomama
17-10-2011, 20:07
no i ja się w tetrze zakochałam;) (dzięki Olban:mrgreen:)
otulacz wełniany lub bambino mio jak na razie i najczęściej tetra zwinięta w zwykły pasek - nieźle nam to wychodzi :mrgreen:

OT: tylko jesień i zima i w domu niby ciepło, ale jednak już nie to co lato...i jak ja jeszcze dziecko wysadzam na nocniczek to ubiór domowy mnie frapuje....kupione getry niby mające na 3-latka też być dobre jakoś dziwnie obciskają mu uda....:omg:

Mamjola
20-10-2011, 13:32
tak jak czytam wasze opinie, to musze sie zgodzic,ze cos w tej tetrze jest:)a niesamowity plus to na pewno to,ze bardzo szybko schnie! my od poczatk uzywalismy zwyklej tetry,tylko ze od jakiegos czasu synus przesikuje jedna tetre i zakladam 2-tylko,ze on ma dopiero 10mscy,wazy 11kg-przyznaje,ze bardzo dorodny sie urodzil:) tylko jak to jest z 2latkami-czy u nich starcza jedna tetre?nie chce mi sie w to wierzyc! i tak mysle, czy to znaczy,ze za niedlugo bede musiala 3 zakladac?:)pomozcie, milosniczki tetry:) dodam,ze uzywalam bambusowej kikko i roznicy nie widzialam-noo na pewno jest przyjemniejsza w dotyku:)

bianka2009
20-10-2011, 19:51
Można dodawać do tetry cienkie wkładki bambusowe lub konopne aby zwiększyć chłonność :)
Zakładanie 2,3 i więcej tetrówek może minąć się z celem bo pupa będzie ogromniasta i dziecku będzie trudno chodzić ;)

Mamjola
20-10-2011, 20:17
Można dodawać do tetry cienkie wkładki bambusowe lub konopne aby zwiększyć chłonność :)
Zakładanie 2,3 i więcej tetrówek może minąć się z celem bo pupa będzie ogromniasta i dziecku będzie trudno chodzić ;)
to jest jakas mysl-a jakie wkladki konopne-bambusowe polecasz?

bianka2009
21-10-2011, 03:17
konopne babykicks do bambusowej tetry :)

bianka2009
21-10-2011, 06:14
konopne babykicks do bambusowej tetry :)

edit:
nawet nocki wytrzymuje taki zestaw :)

zwykłej tetry nie tykam bo przesikana jest do podłogi ;) a przecieków i mokrych ubranek ja nie znosić bardzo... :evil: ;)

akira
21-10-2011, 18:06
Pomóżcie mi coś wybrać. Powoli przygotowywuję się do pieluchowania wielo i właśnie kompletuję wyprawkę. Teraz szukam dobrej terty, ale nie wiem co wybrać dla niemowlaczka. Mam już dużo otulaczy. Nie wiem jaką tetrę kupić, na allegro widziałam tą tetrę LUX podwójnie tkaną i chyba ja kupię (ile szt proponujecie?) ale nie wiem co na nocki, na wyjścia? Myślałam nad tą bambusową Kikko, ale czy to nie za mało? Zaproponujcie jakiś zestaw do tetrowania na początek :)

bianka2009
23-10-2011, 12:46
Najlepiej chyba kupić różne i przetestować, każdemu co innego pasuje i doradzać jest trudno.

akira
23-10-2011, 13:28
A czy tetra 80x80 nie będzie za duża dla niemowlaka?

Sihaya
23-10-2011, 15:02
A czy tetra 80x80 nie będzie za duża dla niemowlaka?
wszystko zależy od tego, jak będziesz ją składać- latawiec powinien być ok :)

Anyczka
23-10-2011, 16:01
wszystko zależy od tego, jak będziesz ją składać- latawiec powinien być ok :)

Dokładnie. W prostokąt byłaby za duża na pewno. Ja bym jednak dla noworodka kupiła nie lux, tylko cieńszą, np. muśliny. Ale pewnie i lux da rade.

akira
23-10-2011, 17:46
Tylko, że muśliny są znacznie droższe od tej LUX którą znalazłam. W latawca to znaczy tak, że się zapina snappi? :oops:

bianka2009
23-10-2011, 22:02
można np tak
http://www.youtube.com/watch?v=sNff5ayzt-4
lub tak
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=gasWvBJEDlU

akira
24-10-2011, 08:18
Ok, dzięki :)

Ania_MK
31-10-2011, 10:45
Dziewczyny, zamowilam juz w PL tetre lux, 80x80, teraz sie przestraszylam ze bedzie za duza dla noworodka... na angielskim forum o pieluchach wielo polecaja musliny 40x40 lub ewentualnie musliny bambusowe max 50x50, twierdzac ze nawet 60x60 bedzie za duze... prosze, wyjasnijcie mi jak to jest w takim razie... juz sie pogubilam :(

bianka2009
31-10-2011, 11:35
Nie martw się, będą dobre tylko trzeba odpowiednio poskładać :)

Ania_MK
31-10-2011, 14:51
A pupka nie wyjdzie za duza?

bianka2009
01-11-2011, 04:26
Złożone w zwykły prostokąt będą za duże ale jak złożysz np tak jak pokazuje tutaj dziewczyna:
http://www.youtube.com/watch?v=sNff5ayzt-4
to wychodzą fajne malutkie pieluszki :) i pupa nie będzie w niej sterczała do góry bo wychodzi fajnie płasko na plecach

Nie mam już noworodka aby sprawdzić czy będą dobre ale złożyłam sobie tak muślinkę 80x80 i fajne wychodzą i do otulacza NB ładnie się układają. Postaram się zrobić zdjęcie dzisiaj i wstawię.

Ania_MK
01-11-2011, 09:02
dzieki, wlasnie obejrzalam - rzeczywiscie wyglada fajnie i nie skomplikowanie... juz sie nie moge doczekac az tetra do mnie dotrze to zaczne cwiczyc :)

Sihaya
01-11-2011, 09:59
Tylko, że muśliny są znacznie droższe od tej LUX którą znalazłam.
ja mam muśliny ImseVimse i tetrę LUX-nie widzę między nimi specjalnej różnicy- splot tkaniny jest taki sam, chyba że w kolorze- muśliny są niebielone (ale mi i tak zjaśniały w praniu, wszystko mi jaśnieje, wkładki bambusowe też). Jakoś nie czuję różnicy ani w grubości (tetra 140g/m2 to ~90g w pieluszce 80x80, czyli podobnie jak IV), a miękkośc zależy IMO tylko od sposobu prania.

bianka2009
01-11-2011, 11:37
IV jaśnieją po praniu bo wypłukuje się naturalny barwnik, bambusy to samo. Muślina od zwykłej tetry różni się tym że nie jest wybielana, włókno jest naturalne, surowe nie traktowane chemią, dzięki czemu chłonie więcej wilgoci i dłużej zachowuje swoją miękkość. Często muśliny wykonane są nie tylko z bawełny niebielonej ale również ekologicznej, organicznej.
Chociaż tetrę można nazwać muśliną a muśline tetrą bo są bardzo podobne to jednak o niebo inne.

edit:
Przy zakupie białej tetry warto zapytać sprzedawcę czy zostały wybielone przy pomocy chloru czy tlenu.
chlor - chemia, rakotwórczy
tlen - ok :)

marysienka
02-11-2011, 20:51
A jaki ROZMIAR tetry warto na początek?. Po pierwszej córeczce nic nie zostało.

Agatowa
04-10-2013, 10:02
Cześć dziewczyny, ja planuję stosować tetrę z otulaczami (zakupiłam póki co 3 szt. u Babyetta - 1 S-XS i 2 One size). Wydaje mi się, że to najprostszy i najtańszy sposób na wielopieluchowanie :). Więcej otulaczy na razie nie kupuję, bo nie wiem jakiej wielkości będzie dzidziuś po urodzeniu. Doradźcie proszę jaką tetrę, muśliny, czy też prefoldy zakupić. Ile sztuk, jakie rozmiary i gdzie (linki do sklepów) tak żebym na razie miała przynajmniej na pierwsze 3 m-ce. Czy dodatkowo stosujecie jakieś wkładki? Ja myślę o pocięciu kocyka z Ikei, ale może macie jakieś inne patenty? Będę wdzięczna za dobre rady :).

HoliPoli
04-10-2013, 10:17
Agatowa, ja stosuję prawie wyłącznie tetrę (prawie, bo jeszcze ręczniczki z ikea). Dla noworodka to polecam tetrę najtańszą (skórczy się mocno w pierwszym praniu ale taki maluch nie potrzebuje dużej chłonności a taka cienka tetra nie zrobi mu wielkiej pupy). Dla większych dziewczyny polecają tetrę lux. Jedną i drugą możesz kupić na allegro (chyba najtańsza opcja), patrz na gramaturę, ta lux będzie podwójnie tkana i grubości ponad 200g/m2. Są jeszcze oczywiście muśliny i inne prefoldy 'markowe' ale ja z nimi nie miałam do czynienia. Póki co nadal jedziemy na tej cienkiej tetrze, co nam w zupełności wystarcza a młoda ma już 4 miesiące.
Jeśli chodzi o ilość sztuk to ja tetry zakupiłam po 20 szt (cienkiej i tej lux) i 10 sztuk ręczniczków (na początek w zupełności wystarczyło, teraz dokupiłam jeszcze 10 ręczniczków, bo mi się spodobały ;). Piorę co 2-3 dni.
Wkładek nie używam (mojej w ogóle nie przeszkadza mokra pielucha :confused:). A otulaczy na początek to polecam więcej ok. 4-5 (i zdecydowanie rozmiarowych S/XS), bo u nas ciągle były pobrudzone kupką przy noworodku.
No i powodzenia :)

edit: i jeszcze co do otulaczy, zależy od firmy pewnie i dziecia ale ja na moim ponad 7miokilowym dzieciu milovie S spokojnie jeszcze zapinam i stosuję :)

multimama
04-10-2013, 10:31
Najtańszy pewnie tak, czy najprostszy to się okaże w trakcie a czy najlepszy to zależy co Wam podpasuje :)

Nasza wyprawka zawiera i tetrę i otulacze i prefoldy i formowanki i CP. Nie wiem co nam podpasuje więc będziemy próbować. Na samym początku odrzuciłam tylko kieszonki... w ogóle mnie nie przekonują do siebie niczym, dosłownie niczym, nie rozumiem idei kieszonek.

Na początek również mam zamiar używać tetry i prefoldów z otulaczami (też mam tylko 3 małe bo nie wiem jak duży będzie maluszek). Mam tetrę w ilości 20szt. ale ja mam bardzo słabą tetrę (cienka jak firanka) , kiedyś kupiłam taką w Biedronce (nie polecam) i dlatego zapewne będę składać tetrę w tetrę i dopiero w otulacz :duh: prefoldów małych mam 12 szt. i dużych 6szt. Ale na stosowanie jakichś wkładek do tetry to nie wpadłam (mogłabym trochę pogrubić tą biedronkową :ninja: )... niezły pomysł, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

multimama
04-10-2013, 10:37
Dla noworodka to polecam tetrę najtańszą (skórczy się mocno w pierwszym praniu ale taki maluch nie potrzebuje dużej chłonności a taka cienka tetra nie zrobi mu wielkiej pupy).
Dobra wiadomość! Może i biedronkowa da radę? :ninja:


i 10 sztuk ręczniczków (na początek w zupełności wystarczyło, teraz dokupiłam jeszcze 10 ręczniczków, bo mi się spodobały
Czy to chodzi o te ręczniczki? Co z nimi robisz? Jak je składasz? Od razu na pupę w prostokąt, jak prefold czy na tetrę?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50215084/

Agatowa
04-10-2013, 12:26
Dziękuję za cenne informacje. Budzą one kolejne pytania :). Jakie wymiary tetry kupować - wiem, że są różne i jaką firmę wybrać. Mi znajoma odradzała najtańszą tetrę i radziła kupić od razu ECOpi. Z kolei przy takim maluszku ponoć pieluchę zmienia się co chwila i może lepiej na początek rzeczywiście zaopatrzyć się w coś tańszego. Ja bym bardzo prosiła o podanie np. linka do sklepu z tetrą, której używacie bądź używałyście na początku i się sprawdziła :). A może którejś z was zostały po noworodku prefoldy ECOpi newborn i infant i chciałybyście je sprzedać? W kilku miejscach na forum były zachwalane.

A tak poza tym, czy na tym forum zdarzają się mężczyźni, czy tylko kobiety potem zmieniają te pieluchy ;)?

http://nappy.pl/ecopi-prefold-bawelny-niebielonej-p-36.html?manufacturers_id=7

HoliPoli
04-10-2013, 15:31
Nasza wyprawka zawiera i tetrę i otulacze i prefoldy i formowanki i CP. Nie wiem co nam podpasuje więc będziemy próbować. Na samym początku odrzuciłam tylko kieszonki... w ogóle mnie nie przekonują do siebie niczym, dosłownie niczym, nie rozumiem idei kieszonek.


jej, a ja już myślałam, że jestem ostatnią osobą na świecie, która nie rozumie kieszonek. Nawet 2 miałam ale już poleciały do nowego domu :) Jak to dobrze nie być samemu :applause:

o ręczniki chodzi dokładnie o te, co podlinkowałaś. Składam je w coś a la prefold (w harmonijkę powiedzmy) i takie pakuję do otulacza (na długość idelanie pasuje do milovii S ale na rozpiętych napach tzn. nieskracanej po długości, do one size'ów które mam są za krótkie). Niestety u mnie jest strasznie twarda woda, więc jak już ręczniki nabiorą odpowiedniej twardości to czasem kładę papierek celulozowy, żeby było milej (a potem je hurtowo suszę w zaprzyjaźnionej suszarce i to im pomaga :)).

Tetra biedronkowa jak najbardziej. Myślę, że podejdzie na początek, choć z tego co pamiętam to chyba nie miała najlepszej ceny :ninja: tak czy inaczej, jak masz 20 to na rozruch spokojnie powinno wystarczyć. Aha, dla noworodka składałam w origami, latawiec czy jak to tam się nazywa i pakowałam w otulacz imse vimse S (do innych jakoś mi to nie pasowało). Tak nam było najwygodniej i nie robiła się taka wielka pupa. Jak młoda trochę podrosła to zaczęłam składać właśnie w prostokąty wszystko, bo tak szybciej, prościej i wygodniej.

Co do chłonności tetry to mi moja tania tetra (też cienka i można spokojnie przez nią świat podziwiać) wystarcza gdzieś na 3 siki, ręcznik na 2 i mnie to w pełni satysfakcjonuje :D

Aha, ja jeszcze nie rozumiem prefoldów - po co kupować poskładane, skoro można samemu a rozłożone szybciej schnie? :P

multimama
04-10-2013, 15:53
Aha, ja jeszcze nie rozumiem prefoldów - po co kupować poskładane, skoro można samemu a rozłożone szybciej schnie? :P

też racja :lol: ja kupiłam swoje taniej niż dobrą grubą tetrę więc nie mogłam nie skorzystać z okazji :)

HoliPoli
04-10-2013, 16:24
też racja :lol: ja kupiłam swoje taniej niż dobrą grubą tetrę więc nie mogłam nie skorzystać z okazji :)

tak to rozumiem :mrgreen:

larwunia
05-10-2013, 00:17
Najtańszy pewnie tak, czy najprostszy to się okaże w trakcie a czy najlepszy to zależy co Wam podpasuje :)

Nasza wyprawka zawiera i tetrę i otulacze i prefoldy i formowanki i CP. Nie wiem co nam podpasuje więc będziemy próbować. Na samym początku odrzuciłam tylko kieszonki... w ogóle mnie nie przekonują do siebie niczym, dosłownie niczym, nie rozumiem idei kieszonek.

Idea kieszonek jest taka, że jest to najszybsza i najprostsza pielucha do założenia: np. dla początkującego męża, który nie czai otulaczy, wkładów, prefoldów i innych trudnych nazw. Jak wychodzę z domu, zawsze zostawiam kieszonki do przebrania. A jeszcze bardziej można zrozumieć ideę, kiedy dziecko dostaje szału przy leżeniu na plecach,a jedyną słuszną pozycją jest pozycja na brzuchu i jak to dziecko się wierci do tego, a Ty zakładasz otulacz z wkładami, które przy każdym ruchu się przekręcają, wypadają i jeszcze trzeba to jakimś cudem zapiąć, tyle, że napy są na brzuchu, a brzuch na podłodze;), a formowanka nie jest lepsza, bo najpierw trzeba ją zapiąć, a potem zapiąć otulacz... w międzyczasie próbując wywalczyć chociaż mikrosekundę leżenia na plecach, po takim wyczynie człowiek jest już spocony jak mysz ;) Dodam, że zaczęłam od otulaczy, uznając, że jest to najlepsza opcja pieluchowania, a kieszonki miałam na deser. Teraz jednak kieszonki wielbię jak nigdy :)

samasia
05-10-2013, 07:07
Ja w ten sam sposób właśnie odkryłam tetrę :P I żałuję, że nie używałam całe lato, kiedy dziecko i tak prawie na golasa było :/// Nastraszyli nas tą tetrą, że to takie straszne było - a zupełnie nie jest :P

HoliPoli
05-10-2013, 08:08
larwunia,
namówiłaś mnie trochę jeśli chodzi o wierzgające dziecię. Choć jeśli chodzi o wkłady do otulacz to jak mam odpowiednio dopasowany to się nie przesuwa tak strasznie (i takie gotowce biorę np. na spacer i wyjścia). Mąż szczęśliwie nie miał kłopotu z dopasowywaniem jednego do drugiego i nie podobała mu się idea kieszonek (choć nazw to chyba do dziś nie ogarnią :rolleyes:).
Moje zaczyna wierzgać (ostatnio zabawa w podnoszenie dupki i suwanie się po całym przewijaku) ale szczęśliwie jeszcze jestem w stanie spacyfikować. Także nadal tetra króluje niepodzielnie :)

Kaczuszka
05-10-2013, 08:33
I u nas tetra zagościła na stałe, nie ma się czego bać :)

multimama
05-10-2013, 09:32
Idea kieszonek jest taka, że jest to najszybsza i najprostsza pielucha do założenia

Myślałam, że najszybsza i najprostsza pielucha do założenia to AIO :ninja: do kieszonek trzeba jeszcze wcześniej powkładać wkłady... No ale całe szczęście, że jest aż tyle różnych form pieluchowania wielorazowego. Każdy może wybrać coś dla siebie :mrgreen:

jabłuszko86
05-10-2013, 09:47
Ja uwielbiam tetrę, używałam jej przy dzieciach od noworodka, przy dwóch pierwszych składałam w prostokąt, teraz w latawiec. Formowanek mam ale kilka sztuk które używam tylko w nocy a w dzień tylko tetra bo mam jej mnóstwo i schnie po praniu w godzinkę (latem w 5 minut).

larwunia
05-10-2013, 09:59
larwunia,
namówiłaś mnie trochę jeśli chodzi o wierzgające dziecię. Choć jeśli chodzi o wkłady do otulacz to jak mam odpowiednio dopasowany to się nie przesuwa tak strasznie (i takie gotowce biorę np. na spacer i wyjścia). Mąż szczęśliwie nie miał kłopotu z dopasowywaniem jednego do drugiego i nie podobała mu się idea kieszonek (choć nazw to chyba do dziś nie ogarnią :rolleyes:).
Moje zaczyna wierzgać (ostatnio zabawa w podnoszenie dupki i suwanie się po całym przewijaku) ale szczęśliwie jeszcze jestem w stanie spacyfikować. Także nadal tetra króluje niepodzielnie :)

Dwa miesiące temu też tak mówiłam ;) dopóki trochę się wierci to jest luz, ale jak już nie możesz namówić na chwilę leżenia na plecach i w trakcie zakładania Ci się obkręca na brzuch i do tego jeszcze rwie do przodu i co chwile musisz go zgarniać w jedno miesce, ufff to wtedy jest znacznie gorzej ;) Ale no prawda jest taka, że ja już 3 raz zmieniam ulubioną formę pieluchowania, bo to ciągle się zmienia....



Myślałam, że najszybsza i najprostsza pielucha do założenia to AIO :ninja: do kieszonek trzeba jeszcze wcześniej powkładać wkłady... No ale całe szczęście, że jest aż tyle różnych form pieluchowania wielorazowego. Każdy może wybrać coś dla siebie :mrgreen:

Fakt, AIO szybsze ;), ja nie myślę o AIO, bo nie przepadam ;) i tu potwierdzam, dla każdego coś innego :)

Aisa
05-10-2013, 10:35
dopóki trochę się wierci to jest luz, ale jak już nie możesz namówić na chwilę leżenia na plecach i w trakcie zakładania Ci się obkręca na brzuch i do tego jeszcze rwie do przodu i co chwile musisz go zgarniać w jedno miesce, ufff to wtedy jest znacznie gorzej ;) Ale no prawda jest taka, że ja już 3 raz zmieniam ulubioną formę pieluchowania, bo to ciągle się zmienia.

Oj tak, ja z powodu tych ucieczek uwielbiam teraz gatki welniane -nawet dziecku na brzuchu daję radę założyć;DA tetry już nie daję rady;)

Kreska
05-10-2013, 10:38
a na co naciągasz te gatki? na formowankę? to ją i tak trzeba na plecach...

marynarka
05-10-2013, 11:27
Ja tetry używałam na początku :) Oczywiście M nic nie kumał w kwestii składania i pakowania w otulacz:? a nawet jak już było poskładane, to jakoś nie umiał wsadzić w otulacz... :roll: teraz mamy dużo kieszonek i też sobie chwalę :) Zauważyłam, że ja całkowicie niewybredna jestem jeżeli chodzi o pieluchy, bo lubię wszystko :) Tetrę, prefoldy, kieszonki, SIO, formowanki, otulacze PUL i wełniaki :D Wszystko oprócz AIO, bo nie mam i nigdy nie używałam. Moja córa, po pewnym czasie zaczęła bojkotować tetrę. Jak tylko zakładałam, to się denerwowała :? A przy kieszonkach było oki... To zrezygnowałam... Ale składać lubiłam, oj lubiłam :lol:

Yellowstone
05-10-2013, 12:13
Dziewczyny to jakie Wy macie dzieci? Na moją 3,5 miesięczniaczkę 5kg tetra i otulacze S (na przykład IV) są za duże :lol: Wciąż się pieluchujemy w malutkich kawałkach pociętej tetry i otulaczach noworodkowych (polecam Kokosi i bambino mio). Dopiero niedawno wbiła się w prefoldy z żółtym obszyciem.

Nie wierzę w używanie tetry dla noworodka bez robienia dużej pupy, chyba że pokażecie na zdjęciach :ninja:

jabłuszko86
05-10-2013, 12:26
Mój mały ma trzy miesiące i waży 7,5 kg używam dla niego tetry 80X80 bo najłatwiej składa się w trójkąt z plisą, na mojego są idealne, nakładam na to wełniaka storcha M i jest ok, nie robi dużej pupy.

HoliPoli
05-10-2013, 20:37
Nie wierzę w używanie tetry dla noworodka bez robienia dużej pupy, chyba że pokażecie na zdjęciach :ninja:

podjęłabym to wyzwanie ale chyba żadnego zdjęcia nie mam a dziecko już nie noworodek :P aa no i żeby było jasne, była większa niż w jedno ale jak złożyłam w origami to nie taka strasznie straszna i ogromna jak przy składaniu w prostokąt :) no i pewnie jakby to. Była mała tetra (pocięta duża czy coś w tym guście) to by pupa też mniejsza była :)

Aisa
05-10-2013, 20:43
a na co naciągasz te gatki? na formowankę? to ją i tak trzeba na plecach...

Na formowankę;)No to musze na pleckach ale większość mam na rzepy więc szybko idzie;)Kieszonki z napami, i to kilkoma rzędami idą mi trudniej, chociaż te z jednym też są spoko - niestety ostatnio moje dziecko ma ciągłe odparzenia, więc pul raczej rzadko wkładam, a wełniany otulacz zapinany nie bardzo się sprawdza, szczególnie jak mam jeszcze łapać wkład, nie mówiąc już o tetrze:D

marynarka
05-10-2013, 22:34
ł
Dziewczyny to jakie Wy macie dzieci? Na moją 3,5 miesięczniaczkę 5kg tetra i otulacze S (na przykład IV) są za duże :lol: Wciąż się pieluchujemy w malutkich kawałkach pociętej tetry i otulaczach noworodkowych (polecam Kokosi i bambino mio). Dopiero niedawno wbiła się w prefoldy z żółtym obszyciem.

Nie wierzę w używanie tetry dla noworodka bez robienia dużej pupy, chyba że pokażecie na zdjęciach :ninja:

A ja nigdzie nie napisałam, że pupka była mała :ninja: Była ogromna w prostokąt, a w samolot nawet, nawet :lol: Miałam też pociętą na mniejsze kawałki, żeby cieniej było :P A małą zaczęłam pieluchować wielo jak miała ok. 8 tygodni i ok. 5,6 kg :D Ja po prostu kocham wielo :lol: i dzisiaj mimo nadmiaru kieszonek wsadziłam mała w tetrę :P

rodzynka007
06-10-2013, 00:04
U nas tetra ostatnio jako wklad do kieszonki czesto jest uzywana, bo mimo ze mam duzo wkladek bambusoeych i z mikrofibry to jak ida zeby potrzeba duzo pieluch, bo synek czesciej sika i czeste sa przecieki, wiec prawie co godzine zmieniam pieluszki :(

soh
06-10-2013, 12:05
To ja sie dopisze do watku, juz trzecie dziecko w tetrze chodzi, kupowane tylko dla pierwszej było, dla kalinki chyba 20 nowych sztuk mi mama dostała, Sumire ma tylko co sie ostalo, tylko otulacze jej nowe kupiłam, bo te po Majke i Kalinie poszły w swiat juz wczesniej :)

pausi
21-09-2014, 21:55
Pomocy! Przy pierwszym tetry nie stosowałam. Dopiero teraz gdy już ma przeszło 16 miesięcy odkryłam, że tetra pod otulacz świetna sprawa. Przy drugim chcę zacząć od początku póki starszy się nie odpieluchuje i przekaże stosik młodszemu, ale już podrośniętemu. Zależy mi przede wszystkim na używaniu tetry pod otulacze przez pierwsze trzy miesiące. Zamierzam skompletować otulacze kokosi S/XS i NB oraz najmniejszy rozmiar Imse Vimse i Bambino Mio. Czy pod takie otulacze tetra orgiami też wejdzie? Jaki wtedy rozmiar tetry wybrać, aby starczyła i na tygodniowe niemowlę nie robiąc przy tym mega pupiny, i na 3 miesięczne bobo? Proszę o porady w tej kwestii, ewentualnie odsyłanie do wątków. Przeczytałam już kilkadziesiąt, ale jakoś nie natrafiłam na konkretne odpowiedzi.

olazola
21-09-2014, 22:11
Mialam 60x80 i byla super tak do 4,5 - 5 kg, pozniej 70 x 80 pewnie, ale na chwile odeszlismy od tetry

oli-vka
21-09-2014, 22:25
pausi, u Nas też przez pierwsze 3 m-ce tetra 60x80cm była ok. Teraz Tymek ma 19 m-cy i używamy tetry lux 80x80, ale gł. w prostokąt.

pausi
22-09-2014, 12:03
A jak poskładać 60x80? w latawiec? Nie chcę w prostokąt bo mam zamiar z otulaczami wełnianymi też używać, więc nie chciałabym wycieków po brzegach.

Karolka
23-09-2014, 00:11
Też używam tetry, najczęściej daję do niej suchą pupę, a na noce i poranki jakiś mały wkład noworodkowy. Tetrę mam taką zupełnie najzwyklejszą, chyba 60x80 albo 70x80. Składam mniej-więcej tak: http://sylviontko.blogspot.com/2012/08/skadanie-tetry-dla-chopca.html i dla chłopca ok. 7,5 kg/ok. 70 cm jest jeszcze OK, chociaż już nie zostało dużo zapasu. Trzeba by chyba kupić większą tetrę. Tylko w związku z coraz większą ruchliwością dziecka zastanawiam się, czy tetra się sprawdzi, tzn. czy uda mi się ją założyć raczkującemu dziecku?

Mam pytanie do mam raczkujących/chodzących dzieci - jak Wy tę tetrę zakładacie? Co robicie, żeby Wam dziecko nie uciekło w połowie zakładania? Czy składacie najpierw pieluchę i trzymacie gdzieś pod ręką pieluszki już złożone czy składacie "na bieżąco"?

jabłuszko86
23-09-2014, 08:00
Mój mały ma 15 m-cy i jest szybko biegającym/uciekającym smykiem. Tetrę składam w trójkąt z plisą, w plisę wkładam jeszcze wkład dodatkowy wkład lub drugą jakąś cienką tetrę złożoną w prostokąt. Jakimś cudem udaje mi się, że młody leży na przewijaku ale jest to coraz bardziej trudne :) naciągam na to szorty wełniane i młody może nawiewać. Zakładanie tetry i np. flipa nie wchodzi w grę, za długo trwa.

HoliPoli
23-09-2014, 08:33
Mam pytanie do mam raczkujących/chodzących dzieci - jak Wy tę tetrę zakładacie? Co robicie, żeby Wam dziecko nie uciekło w połowie zakładania? Czy składacie najpierw pieluchę i trzymacie gdzieś pod ręką pieluszki już złożone czy składacie "na bieżąco"?

ja składam w prostokąt i od daaawna już zakładam wyłącznie na stojąco. Idzie szybko i bezproblemowo bez względu na to czy daję to w otulacz czy wełniane gatki. Ale bardziej skomplikowanych złożeń już sobie na mojej niecierpliwej pannie nie wyobrażam

kammillka
23-09-2014, 09:52
Mam pytanie do mam raczkujących/chodzących dzieci - jak Wy tę tetrę zakładacie? Co robicie, żeby Wam dziecko nie uciekło w połowie zakładania? Czy składacie najpierw pieluchę i trzymacie gdzieś pod ręką pieluszki już złożone czy składacie "na bieżąco"?
ja ciągle zakładam na leżąco :) daję jakąś rzecz do łapki i szybko zapinam otulacz a tetrę zawsze po praniu składam w prostokąt i układam na stosie

Anyczka
23-09-2014, 11:31
Ja, o ile jeszcze to pamiętam, raczkującej zakładałam tetrę w prostokąt, na leżąco. Jakoś dawało radę;)

Kreska
23-09-2014, 14:34
na lezaco, stos poskladanej tetry przygotowany zaraz po praniu. polecam otulacze na rzepy przy uciekajacym dziecku, zapinanie trwa duuuzo krocej :)

Wifee
07-04-2015, 20:23
Polecam składać w latawiec i w to wkładać prostokąt z tetry a potem snappi. Kupka mi nigdy nie uciekła :)

ismeril84
08-04-2015, 15:18
Dziaciaki nie mają ogromnej pupy w tej tetrze? Pytam, bo mojemu tetrę zakładam tylko tuż przed kapaniem na jakieś 30 minut. Składam w prostokąt. I po tych 30 minutach cała jest zlana. Musiałabym włożyć jeszcze jedna pieluszkę, żeby wytrzymał w tym choćby godzinę.

koala gra
12-04-2015, 21:12
Dziewczyny, nie kumam, pomocy. Próbuję z tetrą i ręcznikami IKEA. Tetrę składam w latawiec, ręczniki jak prefoldy, spinam snappi, na to wełniane gatki albo flip. We flipie nie zdarzyło się jeszcze żeby nie było wycieku. Gatki lepiej, ale po każdej zmianie są przesiąknięte sikami. To chyba wina tego, że za rzadko zmieniam pieluchę, ale mój syn strasznie dużo śpi. Potrafi spać 3, 4 godziny w ciągu dnia. Czy Wy budzicie dziecko co godzinę żeby je przewinąć? Ja nigdy nie wiem kiedy on zaśnie żeby mu założyć akurat na spanie pampersa. Po moich doświadczeniach wierzyć mi się nie chce jak czytam powyżej, że można tak pieluchować dziecko. Syn ma teraz 3 miesiące, waży 7 kg. Pomóżcie proszę, bo już się zraziłam do tego wielopieluchowania i właściwie daję mu teraz ostatnią szansę:(

len_a
12-04-2015, 21:15
może synek dużo sika i taka tetra to dla niego za mało. U nas tetra była jakos do roku ale tylko tak na dzień, tak żeby zmieniać co powiedzmy jeden sik, czy co godzinę. Na drzemki czy wyjścia zawsze coś bardziej chłonnego, np. wkłady bambusowe. Więc ja bym dała szansę pieluchom wielo ale dokupiła coś bardziej chłonnego ;)

vinga89
12-04-2015, 21:58
Dziewczyny, nie kumam, pomocy. Próbuję z tetrą i ręcznikami IKEA. Tetrę składam w latawiec, ręczniki jak prefoldy, spinam snappi, na to wełniane gatki albo flip. We flipie nie zdarzyło się jeszcze żeby nie było wycieku. Gatki lepiej, ale po każdej zmianie są przesiąknięte sikami. To chyba wina tego, że za rzadko zmieniam pieluchę, ale mój syn strasznie dużo śpi. Potrafi spać 3, 4 godziny w ciągu dnia. Czy Wy budzicie dziecko co godzinę żeby je przewinąć? Ja nigdy nie wiem kiedy on zaśnie żeby mu założyć akurat na spanie pampersa. Po moich doświadczeniach wierzyć mi się nie chce jak czytam powyżej, że można tak pieluchować dziecko. Syn ma teraz 3 miesiące, waży 7 kg. Pomóżcie proszę, bo już się zraziłam do tego wielopieluchowania i właściwie daję mu teraz ostatnią szansę:(


może synek dużo sika i taka tetra to dla niego za mało. U nas tetra była jakos do roku ale tylko tak na dzień, tak żeby zmieniać co powiedzmy jeden sik, czy co godzinę. Na drzemki czy wyjścia zawsze coś bardziej chłonnego, np. wkłady bambusowe. Więc ja bym dała szansę pieluchom wielo ale dokupiła coś bardziej chłonnego ;)

Podpisuję się pod tym co napisała Lena,
może po prostu przyszedł czas na coś chłonniejszego. u nas też tetra zmieniana co sik/dwa. 3-4 godziny dla tetry to za długo. spróbujcie z wkładami bambusowymi

Agis
12-04-2015, 22:17
Albo formowankę na drzemki i na to gatki wełniane :)

vinga89
12-04-2015, 22:25
Albo formowankę na drzemki i na to gatki wełniane :)

albo albo :) to wersja drzemkowo/nocna
szkoda rezygnować z wielo nie spróbowawszy innych rozwiązań pieluchowania. nie sama tetra na świecie ;)

Cane
12-04-2015, 23:51
Syn ma teraz 3 miesiące, waży 7 kg. Pomóżcie proszę, bo już się zraziłam do tego wielopieluchowania i właściwie daję mu teraz ostatnią szansę:(

Nie zdziwiłabym się, jakby młody miał po prostu wytrzymały pęcherz i potężny sik jak tylko się obudzi. Mój syn tak miał [sikał dokładnie w momencie obudzenia, sekundę później był już zlany po uszy]. Niestety, nie wytrzymywało tego nic - żadne tetry ani jednorazówki. Pozostało mi tylko... kochać syna takim, jaki jest i czekać aż mu dupka na coś większego urośnie ;).

Tak więc niepocieszająco uprzedzam, że jednorazówka może wcale nie poprawić sytuacji. Ale za porządne wkłady może pomogą - nie wiem, te 7 lat temu nie wiedziałam, że jest coś po za tetrą :(.

mamadama
13-04-2015, 00:25
Albo formowankę na drzemki i na to gatki wełniane :)

A wyczaić kiedy będzie drzemka to czasem wielka sztuka... ;-) Ja jak ubrałam na spanie coś więcej to często potem nie zasypiało. Trochę prościej jak się usypia w chuście. Większa szansa że zaśnie, to można coś więcej założyć ;-)

koala gra
13-04-2015, 08:54
A wyczaić kiedy będzie drzemka to czasem wielka sztuka... ;-) Ja jak ubrałam na spanie coś więcej to często potem nie zasypiało. Trochę prościej jak się usypia w chuście. Większa szansa że zaśnie, to można coś więcej założyć ;-)

No właśnie. Ja naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć kiedy on mi zaśnie. Jak myślę, że bedzie czuwał i chce spróbować wielopieluchy to on akurat zasypia i budzi się po godzinie zasiusiany po pachy. A wiem, że w jednorazówce by spał trzy godziny. Poszukam zaraz tych wkładów konopnych czy bambusowych, ale mam z tym trochę problem, bo nie chcę już w to więcej inwestować. Formowanki to już w ogóle mi za drogo wychodzą, bo muszą być przecież rozmiarowe, prawda? Nie stać mnie zwyczajnie na to. Liczyłam na tetrę i ręczniki żeby było tanio. I tu pada kolejne przekonanie, ze wielopieluchowanie jest bardziej ekonomiczne. Nijak mi się to nie kalkuluje z pampersami z Rosmana 16 zł paczka. Ja wiem, że eko i ja jestem do tego przekonana i bym była w stanie nawet zainwestować, ale męża nie przekonam tym argumentem.

vinga89
13-04-2015, 09:18
No właśnie. Ja naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć kiedy on mi zaśnie. Jak myślę, że bedzie czuwał i chce spróbować wielopieluchy to on akurat zasypia i budzi się po godzinie zasiusiany po pachy. A wiem, że w jednorazówce by spał trzy godziny. Poszukam zaraz tych wkładów konopnych czy bambusowych, ale mam z tym trochę problem, bo nie chcę już w to więcej inwestować. Formowanki to już w ogóle mi za drogo wychodzą, bo muszą być przecież rozmiarowe, prawda? Nie stać mnie zwyczajnie na to. Liczyłam na tetrę i ręczniki żeby było tanio. I tu pada kolejne przekonanie, ze wielopieluchowanie jest bardziej ekonomiczne. Nijak mi się to nie kalkuluje z pampersami z Rosmana 16 zł paczka. Ja wiem, że eko i ja jestem do tego przekonana i bym była w stanie nawet zainwestować, ale męża nie przekonam tym argumentem.

pieluch wielo musisz na raz dużo kupić, z pampkami tego tak nie odczuwasz ale faktycznie podczas tych około dwóch lat pieuchowania wydajesz kilka tysięcy. nie mówiąc już o tym, że pieluchy wielo możesz potem odsprzedać, czego z obsiaknymi pampkami raczej nie zrobisz... dla mnie wielopieluchowanie jest ekonomiczne, bo wiem, że nawet jak mam pieluchoświrostwo i nakupione dla trojaczków to i tak na koniec wszystko mi się zwróci bo je sprzedam ;)

koala gra
13-04-2015, 11:01
pieluch wielo musisz na raz dużo kupić, z pampkami tego tak nie odczuwasz ale faktycznie podczas tych około dwóch lat pieuchowania wydajesz kilka tysięcy. nie mówiąc już o tym, że pieluchy wielo możesz potem odsprzedać, czego z obsiaknymi pampkami raczej nie zrobisz... dla mnie wielopieluchowanie jest ekonomiczne, bo wiem, że nawet jak mam pieluchoświrostwo i nakupione dla trojaczków to i tak na koniec wszystko mi się zwróci bo je sprzedam ;)

Ale czy na pewno sprzedasz? Ja kupiłam tu na bazarku używaną formowankę bawełnianą i jest twarda i szorstka jak papier ścierny. W życiu bym nie założyła czegoś takiego dziecku. I na pewno nie miałabym serca sprzedać czegoś tak zużytego dalej. Flipy podobnie: zużyte rzepy, całkowicie do wymiany.

ismeril84
15-04-2015, 21:55
Myślę, że sprzedasz. Są mamy, które same sobie rzepy mogą wymienić, jeśli tylko to dolega pieluszce. Wiadomo, fortuny na sprzedaży używanych pieluch nie zrobisz ale zawsze to trochę grosza. Ja swój stosik kompletowałam przede wszystkim z nowych pieluszek i na razie sprzedawać nie zamierzam, bo szykuję je dla kolejnego bobasa. Ale, gdybym miała je sprzedać po pierwszym dziecku to myślę, że mogłabym je wystawić za połowę ceny zakupu i i tak by poszły. Są na prawdę bardzo zadbane.

Wifee
15-04-2015, 22:21
Jeśli chodzi o sikanie zaraz po obudzeniu to ja po prostu próbowałam wysadzać moją dziewczynkę na nocniczek. Bardzo fajny sposób. Kilka siusiu udało się złapać a i ona sama jakoś nocniczkiem się zafascynowała :)

Ja na noc używam wkładów ecodidi składanych(i zawijam na końcu tak żeby było więcej z przodu między nóżkami) do formowanek z kieszonką i na to wełniak. Dziewczyna ma kawał pieluchy między nogami ale że śpi na brzuszku to nie ma problemu. Ja też na używanych się przejechałam niektórych. Moja dziewczynka jest ruchliwa i formowanki handmade ją obcierają. W ogóle jakoś mi formowanki inne niż z dzianiny bambusowej nie pasują. Różnie to bywa. Niektóre mamy chętnie sięgają po rzeczy, których inne nigdy w życiu by nie wzięły.

mrscreme
20-05-2015, 11:28
Dziewczyny tetrowe, czy kupujecie pieluchy o jakiś konkretnych parametrach, czy jakakolwiek tetra może być? Już doczytałam, że łatwiej się składa kwadrat, ale jak jest prostokąt to nie koniec świata, ale czy zwracacie uwagę na gramaturę itp.?

Alassea
20-05-2015, 12:23
Gramatura może mieć znaczenie w zależności od wieku dziecka. Np. dla noworodka nie potrzebujesz bardzo chłonnej, bo sik niewielki i często przewijasz, do tego nie może być za gruba po poskładaniu - więc takie 67g jest ok.
Jak masz dziecko większe, starsze, bardziej sikające, lepsze jest 80 albo 100g.

mrscreme
20-05-2015, 12:25
Ja się szykuję noworodkowo na razie, dzięki :)
A jak plamy po takich pierwszych kupkach, i potem po wprowadzeniu innych pokarmów poza mlekiem?

HoliPoli
20-05-2015, 13:22
Ja się szykuję noworodkowo na razie, dzięki :)
A jak plamy po takich pierwszych kupkach, i potem po wprowadzeniu innych pokarmów poza mlekiem?

Ja nie mam żadnych plam praktycznie po zadnych kupach (po takiej bardzo jagodowej tylko ślad został ciemniejszy) a nie wywabiałam niczym - tylko piorę zwyczajnie a kupę na świeżo spłukuję/zapieram zimną wodą a tetra już mi dwa lata służy :)

huskymama
20-05-2015, 14:45
plamy ponoc schodza na sloncu....u mnie zostawaly tylko jak nie zapralam albo nie splukalam od razu woda.

koala gra
19-06-2015, 11:28
Dziewczyny, nie kumam, pomocy. Próbuję z tetrą i ręcznikami IKEA. Tetrę składam w latawiec, ręczniki jak prefoldy, spinam snappi, na to wełniane gatki albo flip. We flipie nie zdarzyło się jeszcze żeby nie było wycieku. Gatki lepiej, ale po każdej zmianie są przesiąknięte sikami. To chyba wina tego, że za rzadko zmieniam pieluchę, ale mój syn strasznie dużo śpi. Potrafi spać 3, 4 godziny w ciągu dnia. Czy Wy budzicie dziecko co godzinę żeby je przewinąć? Ja nigdy nie wiem kiedy on zaśnie żeby mu założyć akurat na spanie pampersa. Po moich doświadczeniach wierzyć mi się nie chce jak czytam powyżej, że można tak pieluchować dziecko. Syn ma teraz 3 miesiące, waży 7 kg. Pomóżcie proszę, bo już się zraziłam do tego wielopieluchowania i właściwie daję mu teraz ostatnią szansę:(

Dałam szansę i się udało:) Napiszę dlaczego, może komuś się przyda. Moim zdaniem trzeba po prostu wyluzować, poczekać aż noworodek podrośnie i przestanie tyle spać i tyle siusiać. Druga rzecz to zaczęłam inaczej składać pieluchy. Z jednej robię trójkąt a z drugiej wkładkę prostokątną, którą układam na środku trójkąta i na coś takiego otulacz. Te pieluchy na wkładki mam z takiej najgorszej tetry, którą moja teściowa kupuje na szmaty. Dała mi tego 40 sztuk i nadaje się to na wkładkę idealnie. Rozłożona pielucha ma wymiary długiego prostokąta. Składam ją na kształt prefolda i nawet w praniu się całkiem nie rozpada, więc szybko się składa. Myślałam żeby to nawet poprzeszywać na maszynie, ale może jak młody podrośnie to inaczej będę chciała składać. Ta zewnętrzna pielucha, z której robię trójkąt jest z trochę lepszej, ale jednak zwykłej cienkiej, prostokątnej tetry, którą kupiłam na bazarze. Mam też takie lepsze, grube 80x80, ale na razie one za wielkie i za grube, więc wolę te słabsze prostokąty składać. Nie rozumiem dlaczego mamy mówią, że lepsze są pieluchy kwadratowe. Po pierwsze po praniu kwadratowa pielucha i tak robi się prostokątem, bo zbiega się bardziej z jednej strony, po drugie tym wielkim kwadratom trzeba i tak składać dwa boki żeby były mniejsze. Tym prostokątnym składam tylko jeden bok żeby nadać kształt kwadratu, kwadrat na pół i mam trójkąt. Jeśli chodzi o wkładki kupiłam kilka bambusowych z pupusia. Prałam je już wiele razy i nie widzę wielkiej różnicy z moimi tetrowymi wkładkami jeśli chodzi o chłonność. I tak muszę na nich zamotać tetrę, bo jak się trafi kupa to wszystko wyleci. Jeśli chodzi o siku to niewiele lepiej chłonie, a ja i tak przewijam w takich samych cyklach jak z wkładką tetrową. Dziecko przesypia noce, więc na noc jeszcze pampersy stosuję, ale z czasem pewnie zaryzykuję wielo. W dzień potrafi spać w tetrze przez trzy godziny. Nie stosuje wkładek "sucha pielucha". Rano więcej siusia i częściej zmieniam, ale też głównie po jedzeniu, czy przed spaniem, nie lecę zmieniać po małym siknięciu, nie sprawdzam co chwilę, czy już jest mokro. Wieczorem potrafi przez dwie godziny nie siknąć wcale. To tyle. Mam nadzieję, że komuś się przyda:)

Kate04
18-06-2016, 17:16
Gdzie kupię tetre 70x70 cm? Szukałam na all... I tylko kikko jest

sowa_przemądrzała
19-06-2016, 22:45
Kate, a co z kikko jest nie tak? Oprócz ceny ;)

Kate04
20-06-2016, 02:08
Nie mówię, że kikko jest złe, ale jakaś alternatywa chyba jest? ;) mam muśliny z ikei i one dość grube są (na pupę maluszka). Nie wiem jaka ta kikko jest w porównaniu...

kaisa
20-06-2016, 05:57
Kikko jest podobna w solidnosci, jednak trochę cieńsza i lepiej się układa. Miałam obie i dla noworodka używałam kikko, bo ikeowa była za sztywna.

Kate04
20-06-2016, 07:32
tetrę chcę mieć w razie braku całej reszty, bo u mnie ze schnięciem może być problem :/
dzięki kaisa za porównanie :)

kojotta
28-09-2016, 16:15
Ja używam tetry awaryjnie. jak mi bawełniane prefololdy nie doschną. wkłady tez mi się nie sprawdzają, chyba posprzedaję póki są odplamione po letnim słońcu

kojotta
12-11-2016, 08:15
ja bardzo żałuję, że nie wpadłam na ten odkrywczy pomysł z tetra jak maleńki był maleńki, bo teraz to po herbacie. Chyba, że sa jakieś mega chłonne tertry o których nie wiem

joasia
12-11-2016, 10:02
muśliny ecopi to inne liga a i bambusowe