PDA

Zobacz pełną wersję : Ergobaby



zochmama
07-07-2011, 22:23
Popatrzcie, podejrzane to czy niekoniecznie? Wiecie coś o tych nosidłach? Bo szukaj jakoś mało pomocny, niewiele wyrzucił...
http://tablica.pl/oferta/okazja-nosidelko-nosidlo-ergobaby-carrier-prosto-z-usa-3-kolory-ID7Y9x.html

rosass
07-07-2011, 22:28
jak dla mnie najlepsze nosidła pod słońcem:) jak na nosidła. Nosilam i chwalę sobie
http://www.ergobabycarrier.com/
cena intrygująca, ale megaprzystępna

zochmama
07-07-2011, 22:29
No właśnie z jednej strony kusi, z drugej podejrzenia wzbudza... A ponad dwulatke wyrośniętą ponoszę?

Eyja
07-07-2011, 22:32
to świetne nosidło, choć akurat moje dziecię wyrosło z niego zanim rok skończyło.
ale sa takie, co do 3 lat w takich się noszą.
cena imo nie intrygująca. ktos był w usa, kupił, przywiózł. bez cła i vatu.

wrapsodia
07-07-2011, 22:39
w Niemczech to jedno z najbardziej popularnych nosideł obok manduci, potem Beco. Ergobaby ma wiele wersji które różnią się także wymiarami.

zochmama
07-07-2011, 22:40
Ale na stronie producenta ceny 115-145 dolarów, i gosc ma ich przynajmniej kilka (kolory). Co to znaczy, że dzieć wyrósł zanim rok skończył?

rosass
07-07-2011, 22:47
to nowe i może gdzieś na wyprzedaży trafil???

Kreska
07-07-2011, 22:50
tu jeszcze trochę taniej:
http://allegro.pl/super-nosidelko-nosidlo-ergobaby-bezowe-z-usa-i1706443491.html

zochmama
07-07-2011, 22:57
To ten sam gość, nie sądzę, żeby w Szczecinie było dwóch Robertów sprzedajacych takie same nosidła :) Tylko czemu ceny różne? Napisałąm maila z pyt. o przyczynę ceny, i wymiary, zobaczymy :)

Kreska
07-07-2011, 22:59
To ten sam gość, nie sądzę, żeby w Szczecinie było dwóch Robertów sprzedajacych takie same nosidła :) Tylko czemu ceny różne? Napisałąm maila z pyt. o przyczynę ceny, i wymiary, zobaczymy :)

rzeczywiście, wygląda że to to samo :)

zochmama
07-07-2011, 23:15
AAAAA, poprzedni post był moim 1000! (OT taki mały :) ) Wreszcie! ;)

sylvana
07-07-2011, 23:28
Jestem bardzo ciekawa jaka dostaniesz odpowiedź. Co do nosidła, wygląda bardzo korzystnie:D

wrapsodia
08-07-2011, 08:00
W Niemczech zdazają się wyprzedaze nosideł nawt do 50% więc mnie to nie dziwi.

zochmama
08-07-2011, 08:15
No właśnie pan odpisał tak: Produkt jest orginalny i pochodzi z USA. Jest to produkt wyprzedażowy i jest produktem pełnowartościowym bez wad.

Ale nie wie co to panel ;)

Wyglada to ok, nie? Chyba się skuszę... Ale jest już tylko brązowy i beżowy, a wolałam bordowy...

Vernea
08-07-2011, 09:23
Ja mam ergo baby i noszę mojego młodszego, który waży pod 12 kilosów. Panel faktycznie nie jest wysoki bo mojemu ponadroczniakowi sięga pod pachy (ale on i tak wyciąga łapy na zewnątrz więc spoko). Ale ten ponadroczniak jest wyrośnięty, więc na drobniejsze dzieci panel będzie wyższy. Przy spaniu na plecach rozwiązuję problem kapturkiem. Nie ma go gdzie schować tylko dynda, ale za to jest długi i łatwo go założyć. Główkę przytrzymuje, więc jak dla mnie spełnia swoją funkcję. Niestety mam czarne, a wolałabym właśnie beżowe :-( A jak kupowałam nie było innych kolorów.

sonyc
08-07-2011, 09:33
Ja tez dorzucę 3 grosze :)

Najlepsze nosidło jakie miała, niesamowicie wygodne. Tylko my wyrośliśmy z niego na jesieni (1,5roku miała) już na kurtkę zaczynało być za krótkie. Wg mnie drobny 2latek to max.

zochmama
08-07-2011, 09:40
Zmartwiłyscie mnie ciut, al emam wymiary 36 długi na środku, 29,5 cm przy brzegach. Szerokosć: 24cm u góry, 34 na srodku, 31 na dole - tak mi kobieta wymierzyła. Zosia spora, ale łapki zawsze i wszędzie na zewnątrz, właściwie nigdy nie śpi na plecach (ale też raczej nie ma okazji :) ). Damy rade?
edit: Zmierzyłąm Zosię w półprzysiadzie, od dołów podkolanowych, łukiem przez pupę, do wysokosci paszek, wyszlo 50cm, to chyba małe bedzie, nie? Chyba, że to jakoś inaczej idzie?Pupka mniej wpada?

sonyc
08-07-2011, 09:47
Nie wiem czy pomogę ale spójrz na zdjęcia to było rok temu więc małą miała 1rok i 2miesiące (ale należy do tych trochę wyższych):

https://by2.storage.live.com/items/470309B8FA0CF6C2!2873:FullScreen/IMG_0664.jpg

https://by2.storage.live.com/items/470309B8FA0CF6C2!2980:FullScreen/IMG_0481.jpg

zochmama
08-07-2011, 10:04
No to chyba rzeczywiscie na Zosie będzie małe... Ale super wygląda! Dzięki! Zapytałam, czy możemy umówić się na przymiarkę, i nie ma problemu, więc chyba tak zrobie, ale dopiero w niedzielę, mam nadzieję, że jeszcze nie wykupią...

sonyc
08-07-2011, 10:08
Teraz zerknęłam i zobaczyłam , że twoja jest tylko miesiąc starsza.
Z tego co pamiętam to panel miał ok 36/36.

petisu
08-07-2011, 12:13
Ten kolor był wyprzedawany jakieś 2-3 lata temu. Oni w usa też w marketach sprzedają, więc możliwe, że to z jakiegoś Targetu. :)
Milka się w ergo mieści. Mam wrażenie, że nowsze wersje mają wyższy panel, ale to wrażenie, nie porównywałam.

Bronka75
08-07-2011, 12:20
Mi się to jednak podejrzanie tanie wydaje.
A zobaczcie tutaj:

http://cgi.ebay.co.uk/Front-Back-Infant-Carrier-Baby-Backpack-Black-New-/250848155622?pt=UK_Baby_Carriers&hash=item3a67b717e6

czy to jakaś chińska podróba? Gdzie normalnie ergo są produkowane ?

farfallina_07
08-07-2011, 12:43
identyczne nosidla sprzedaje moja znajoma Chinka,ona ma je jakos za ok 30-40$ z wysylka.Z tego co mi mowila kiedys to te nosidla sa szyte w Chinach na rynek amerykanski.

zochmama
08-07-2011, 13:00
Na stronie jest info, że szyją w Chinach, ale z posznaowaniem praw pracownikó, dość szczegółowo to opisują. Podobnie w fabrykach materiału w Indiach.

zochmama
10-07-2011, 18:33
Dzieki za wpisy, przymierzyliśmy się dzisiaj do tego Ergo i Zosia miesci się bezproblemowo, więc zakupiliśmy, póki co super :)

Kreska
15-07-2011, 09:20
jeszcze takie modele wiszą na allegro:
http://allegro.pl/ergobaby-nosidelko-ergo-baby-nosidlo-ergonomiczne-i1718779037.html

edyta1411
26-07-2011, 20:37
zochmama kupiliście to na tablicy?no i jak wam się nosi?

wrapsodia
28-07-2011, 13:37
pojawiło się jeszcze na allegro w podobnej cenie beco, ale uprzedam ze widziałam w nim na oko 2,5latke i porazka, jak wisiadło niemal, ale dla mniejszych ok i wizualnie fajne

zochmama
30-07-2011, 22:49
Właśnie wróciłysmy z nad morza,nosiłam po plaży, jak dla mnie super. Długosć panela ok, Zosia ma pod paszki same, mógłby chyba być ciut szerszy, nie sięga od kolanka do kolanka, ale teraz to już chyba nie takie ważne, nie?-nie znam sie, nie mam porównania, ale nie nosimy się strasznie długo. Wygodnie baaaardzo, i mnie, i Małej-mówi, że lubi nosidło to ;)

promieniczka
13-08-2011, 15:27
Jestem szczęśliwą posiadaczką Ergo w kolorze hart rose. Przyznam się że od chwili jego zdobycia ani razu nie zamotałam młodej w chustę :oops:. Helenka ma 6 msc, waży 9 kg i mierzy 68 i nosidło pasuje idealnie. Karolina którą też czasem tacham ma 2,5 roku, wzrost 92-98, waży 12,5 kg. Na nią ERGO też pasuje, tyle że z łapkami na zewnątrz.

Georgina
20-08-2011, 12:42
Zakupiłam używane nosidło ergo baby carrier na allegro z zamierzeniem pokonywania długich dystansów górskich. W chuście dziecko wydawało mi się strasznie ciężkie (pomimo 8-9 kg), bolały mnie ramiona - to pewnie wina chusty, bo mam zwykłą lnianą od Vombati, która zaczęła się rozłazić (10 miesięcy noszenia).
Nosidło użytkujemy od czerwca, ma za sobą kilka górskich wypraw. Panel sięga Jagódce do paszek a na dole prawie pod kolanka. Jagódka ma 11 miesiecy, jest bardzo długa jak na swój wiek:D
Wydaje mi się, że dziecku jest w nim wygodnie, szybko w nim zasypia. Choć po całodniowym marszu wydaje się być trochę zmęczona (to chyba normalne).
Ostatnio po noszeniu w ergo zaczął mnie boleć brzuch. Nie wiem, czy jest to kwestia złego zapięcia, czy czegoś innego. W chuście tak nie boli.
Mój mąż woli nosić w ergo niż w chuście -szybko się zakłada, nie trzeba motać.
Poniżej nasze zdjęcie w ergo:http://imageshack.us/photo/my-images/21/ergobaby.jpg/
http://%3Ca%20href=http://imageshack.us/photo/my-images/21/ergobaby.jpg/%20target=_blank%3E[IMG]http://img21.imageshack.us/img21/3235/ergobaby.jpghttp://imageshack.us/photo/my-images/21/ergobaby.jpg/http://imageshack.us/photo/my-images/21/ergobaby.jpg/
http://chusty.info/forum/%3Ca%20href=http://imageshack.us/photo/my-images/21/ergobaby.jpg/%20target=_blank%3E[IMG]http://img21.imageshack.us/img21/3235/ergobaby.jpg

wrapsodia
20-08-2011, 22:55
Dziewczyny część tego wątku wrzucilabym do działu recenzji. Sama dodam ze jest to bardzo modne i często używane nosidło w Niemczech i Szwajcarii, w Polsce jeszcze mało znane.

zochmama
20-08-2011, 23:30
Good idea :) Dodam, żeśmy z gór wrócili, i wciąż nosidło lubie bardzo :D

wrapsodia
24-08-2011, 09:35
Z racji że pojawia się wiele pytań o nosidełko ergobaby wątek przeniesiony został już do działu recenzje - dziękuję moderacji :)

Ponieważ wersji ergobaby jest dużo i baardzo się od siebie różnią (siatka dystansująca w wersji sport, krótszy lub szerszy panel), proszę przy recenzji piszcze proszę JAKI MODEL ERGOBABY (nie chodzi mi o kolor ale właśnie o wersje sport, standard itd :)) UŻYTKOWALIŚCIE.

martakania75
15-01-2012, 17:57
Co do Ergobaby zgadzam się w 100%.
Sama długo zastanawiałam się na jakie nosidło się zdecydować i w końcu wybrałam Ergobaby - przymierzałam Ergo z wkładką - było bardo wygodnie mnie i maluszkowki (nie protestował:)
W Polsce znalazłam tylko jedno miejsce gdzie można przymierzyć nosidła Ergobaby i jest wybór - jakby ktoś chciał linka, proszę wpisać, przekleję.

martakania75
15-01-2012, 18:01
Dodam jeszcze co konkretnie kupiłam:

Ergobaby
seria:Organic
model: Petunia Pickle Bottom Peaceful Portofino
dodatkowo: z wkładką (infant insert), nakładka na szelki

Jestem bardzo zadowolona.

ramafon
15-01-2012, 20:56
Niestety zdecydowałam się na zakup nosidła Ergobaby przez Allegro.
Przeglądałam to forum wcześniej i nie znalazłam żadnych podobnych historii, dlatego stwierdziłam że zaryzykuje tym bardziej że cena była niższa niż w sklepie.
W skrócie - otrzymałam nosidło bardzo kiepskie jakościowo, z podejrzanymi metkami.
Pani sprzedająca powoływała się na historię z wyprzedażą w USA.
Po późniejszym porównaniu z oryginałem w sklepie mam 100% pewności że była to podróbka.
Ktoś z Was też natknął się na podróbkę albo ma inne nieprzyjemne historie z zakupami nosideł na Allegro?

danuta.luczynska
16-01-2012, 21:17
Co do Ergobaby zgadzam się w 100%.
Sama długo zastanawiałam się na jakie nosidło się zdecydować i w końcu wybrałam Ergobaby - przymierzałam Ergo z wkładką - było bardo wygodnie mnie i maluszkowki (nie protestował:)
W Polsce znalazłam tylko jedno miejsce gdzie można przymierzyć nosidła Ergobaby i jest wybór - jakby ktoś chciał linka, proszę wpisać, przekleję.

A gdzie kupowałaś?

Magda&Franio
18-01-2012, 10:04
A ja kupiłam w pieluszkarni i też mają duży wybór nosideł Ergobaby i pomocną obsługę :)


ach jak ja lubię ukrytą reklamę na forach internetowych......

martakania75
18-01-2012, 11:11
A ja kupiłam w pieluszkarni i też mają duży wybór nosideł Ergobaby i pomocną obsługę :)

ach jak ja lubię ukrytą reklamę na forach internetowych......

Skoro tak to odebrałaś... po prostu chciałam być pomocna, nikt mi za to nie płaci.
Swoją drogą na stronie pieluszkarni nie ma żadnych opisów nosideł Ergobaby co samo w sobie nie jest zbyt pomocne.

goganik
17-02-2012, 13:36
no właśnie nie ma zbyt wielu opisów tych nosidełek może jeszcze ktoś sie wypowie:mighty: jaka jest szerokość panela? i wysokość? teoretycznie ile posłuży tzn bardziej o wzrost dziecia chodzi niż o wagę ;) Mój 9-miesieczniak ma ponad 10kg z ciuszków na 80cm wyrasta ..i jak go zmierzyłam to od pupci do szyi 40cm od kolanka do kolanka 34cm. Warto w ergo zainwestować ? Oj mam dylemat nosidło czy MT :hmm:

itp
13-03-2012, 00:08
Właśnie poszukuję nosidła ergonomicznego dla synka. Oglądałam ich wiele i tej firmy mi się najbardziej spodobały. Mamy zamiar dużo spacerować, a mąż planuje nordic walking z małym na plecach. Zastanawiamy się nad wersją Performance albo Sport. Jeśli ktoś z nich korzystał, to prosiłabym o opinie. Wiem, że są one wykonane z poliestru - jak taki materiał się sprawdza?

itp
18-06-2012, 13:02
Jeszcze raz się wtrącę, bo już mamy nosidło ergobaby performance.
Pani w sklepie polecała nam go, bo mówiła, że u niej schodzi to nosidło lepiej niż te bawełniane i jest wygodniejsze.
Ja doświadczenia żadnego nie miałam w noszeniu i pierwsze kilka razy mocno mocowaliśmy się, żeby go głęboko i wygodnie w nim ulokować, ale teraz zakładam nosidło w sekundę. Dla mnie bardzo wygodny, dla taty też :) A co najważniejsze synek też go uwielbia.
Mały nosi teraz rozmiary ciuszków 80 i nosidło sięga mu do połowy główki, ale jak nią macha, to zsuwa mu się na szyję. Nie wiem czemu, ale on tak woli mieć głowę do tyłu odchyloną :) Jak zasypia, to wyjmuję kapturek i głowa mu nie "lata". Cena dość wysoka i dlatego długo się zastanawialiśmy, ale teraz nie żałujemy.
W sumie tak się przyzwyczailiśmy do noszenia, że pozbyliśmy się zupełnie wózka :)

joleczka
18-07-2012, 15:48
mam wrażenie że martakania, ramafon i danuta to ta sama osoba do tego związana z linkowanym sklepem w tychach :ninja:

busia
18-07-2012, 16:09
mam wrażenie że martakania, ramafon i danuta to ta sama osoba do tego związana z linkowanym sklepem w tychach :ninja:

raczej tak http://chusty.info/forum/showthread.php?t=242

buniaaa
04-01-2013, 23:05
do jakiego wieku wystarcza Ergobaby? Nasz 2latek panel ma do pach czy mogę jeszcze w nim troszke ponosić?

itp
06-02-2013, 14:53
Nasz maluch jest młodszy (skończone 15 m-cy), ale na tyle urósł, że sam wyciąga ręce ponad górną część szelek. Tak mu wygodnie i chyba tak może być, bo oglądałam na zdjęciach producenta, to dość duże dzieci tak właśnie są noszone. Może zadzwoń do sklepu, w którym kupowałaś i zapytaj? Ja się teraz zastanawiam czy warto kupić taką narzutkę przeciwdeszczową. Fajnie by było, gdyby ktoś mi powiedział czy coś takiego się sprawdza? Chociaż widzę, że chyba mało kto korzysta z tego nosidła na tym forum... :/

Mayka1981
06-02-2013, 15:13
Narzutka przeciwdeszczowa zbędna moim skromnym zdaniem - spory parasol wystarczy i dla mamy i dla dziecka ;)

Nosidło do pach (ale do samych pach a nie połowy pleców) jest ok.
Im starsze dziecko tym też już ciężej będzie mieć panel "od kolanka do kolanka" bo by musiał obejmować noszącego dookoła pasa ;) Zresztą im starsze dziecko tym mniej się je nosi (zazwyczaj...) bo gros czasu są samobieżne.

Na moją ponaddwulatkę jest już niestety za małe, a kupiłam sobie piękny egzemplarz mystic purple :beat: No nic, poleci w świat cieszyć innych :hey:

spadłamznieba
06-02-2013, 15:45
nie miałam narzutki
wystarcza na parasol
u nas (synus ma 2 lata i 1 miesiąc) tez wyciąga sobie rączki i ma nosidło do pach, ale jak chce schowac sobie rączki to wtedy jest ono wyżej.
Jak go nosze to wygląda to tak jak na zdjęciach z kartonika w którym ergo było zapakowane jak kupiłam.
do nosidelka jest (z tego co pamietam) plyta z instrukcją jak zakładać etc.
Może zobacz sobie tam
a jak nie to poszukaj na youtube - na pewno znajdziesz

Karo.
06-02-2013, 18:09
Ja nawet nie wiedziałam że jest do tego narzutka. Ale parasol zdaje sie praktyczniejszy, bo dla dwojga.

My dwuletnią Asię jeszcze sporadycznie nosiliśmy, tak bardzo okazjonalnie jak sie nóżki męczyły.

itp
14-02-2013, 13:07
Pytam o tę narzutkę, bo sama wolę mieć po prostu kurtkę z kapturem w czasie deszczu. Nie znoszę chodzić z parasolką. Dlatego pomyślałam, że ktoś może taką narzutkę posiada i może podzielić się info czy faktycznie dobrze chroni dziecko przed deszczem, nawet większe - ponad roczne? Chodzi mi nie tylko o głowę, ale też czy nogi się pod nią dobrze chowają?

Fiolka
15-10-2013, 15:59
Odświeżam :)
Właśnie się zastanawiam nad tym nosidłem czy może lepsze MT nie mam pojęcia :oops:

zochmama
16-10-2013, 14:01
To dwa różne nosidła :) ergo jak plecak, nic nie trzeba wiązać, krótko korzystaliśmy bo kupiliśmy późno i Zosia szybko wyrosła, ale polubiliśmy bardzo. MT też uwielbiałam. Myślę, że jak masz wybór, to ergo chyba będzie na dłużej niż MT, nawet dwurozmiarowe.

żuk
14-07-2014, 11:09
a powieccież Wy mi Drogie moje, jak rozpoznać które ergobaby oryginalne, a które podrabiane? bo ponoć krążą podróby..

cos_innego
01-08-2014, 15:48
Ja mam ergobaby kupłam jak syn miał rok. Mam do tego doczepiany polar i narzutkę na deszcz i dwie saszewki i dwa plecaki i uwielbiam to. Teraz niestety z ergo wyrastamy i chcę zmienić na tulę toodler. Ta dezzczowa narzutka jest w małej torebeczce którą zavzepia się na pasek pod panelem- na pasie biodrowym. Jak pada i mam dziecko na plecach to mogę mu założyć osłonkę nie zdejmując nosidła. Dodatkowo polar i osłonę deszczową można połączyć napami a jak jest za ciepło np. W sklepie albo tramwaju to można łatwo zdjąć górną część osłonki i zostawić wiszące na wysokości kolan dziecka. Kocham moje ergo i wszystkie jego dodatki i przykro mi że robi się za małe.

sonka7
26-03-2015, 22:12
Hej dziewczyny,
Jestem tu nowa :) Dopiero zaczynam poszukiwanie nosidła. I właśnie stoję przed dylematem czy kupić nosidło Ergobaby czy Mei Tai.
Ostatnio kupiłam w sklepie nosidło Chicco Close to you. Wydawało się że będzie ok ale było tragiczne- strasznie niewygodne do zakładania, dziecko wisiało mi nisko na brzuchu więc musiałam podtrzymywać pupę, a sama byłam dziwnie wygięta. Mega niewygodne, robiłam kilka podejść ale w końcu oddałam to nosidło.
I teraz czytam i czytam i szukam informacji.
Prawie podjęłam już decyzję i chciałam kupić MT bo wydaje mi się że można sobie dokładnie wyregulować wysokość na jakiej będzie dziecko- tu podwiązać, tu poszerzyć. Ale mój narzeczony jest sceptyczny do tego wiązania a chciałabym żebysmy obydwoje nosili... Dlatego też zastanawiam się również nad Ergobaby. I stąd moje pytanie:
Czy w egrobaby też można wyregulować tak dokładnie pasy jak w MT? Jestem dość szczupła i boję się że to nosidło też będzie mocno sztywne i będzie miało granicę do której będzie można naciągnąć pasy przez co dziecko też będzie mi wisiało nisko na biodrach.
Czy ktoś mógłby doradzić w tej kwestii? A może ktoś wie gdzie we Wrocławiu mogę przymierzyć takie nosidło?

zochmama
26-03-2015, 23:09
Czy dobrze rozumiem,ze martwisz sie ze pas biodrowy nie da sie wystarczajaco skrocic?moze pomoze jak napisze,ze najbardziej sciagniety pas biodrowy ma 70cm. Rozmiat nosze 36, waze 61kg przy 279 cm,nosze prawie maksymalnie sciagniete i jest ok. Ja nosidlo bardzo lubie,drugie dziecko nosze :) co do MT to nie bardzo rozumiem,co chcesz podwiazac i poszerzyc? No i ile ma dziecko?

sonka7
26-03-2015, 23:28
Dziękuję za szybką odpowiedź. Faktycznie nie wyraziłam się wystarczająco jasno... Mam nadzieję ze teraz będzie wiadomo o co mi chodzi:
A chodzi mi o to, że boję się, że przy nosidle ten pas biodrowy będzie strasznie nisko i przy ciężarze dziecka jeszcze opadnie i szelki będą miały za krótki ten pasek żeby dociągnąć maksymalnie do góry. NAtomiast przy Mei tai wydaje mi się, że łatwo dociągnąć i dowiązać ten pas biodrowy jak również szelki... I w razie gdy dziecku niewygodnie można z łatwością regulować tak żeby było wygodnie i mnie i dziecku. Bo takie nosidło wydaje się że ma jakiś zakres do którego można regulować długość i szerokość...
A dziecko ma 7 miesięcy i waży niecałe 8 kg.

zulam
26-03-2015, 23:42
W temacie nosidel nie pomogę specjalnie, noszę w chustach ale we Wrocławiu masz możliwość przymiarki na miejscu tu
http://www.zielonamama.pl/

I być może tu

http://www.przywiazanie.szkola.pl/

zochmama
26-03-2015, 23:50
Wysokosci i szerokosci nosidla jako takiego reguloweac sie nie da,da sie regulowac dlugosc pasow biodrowego i naramiennych i tu cos mi sie kojarzy ze gdzies dziewczyny pisaly ze naramienne bywaja dla bardzo szczuplych osob za dlugie nawet poo maksymalnym sciagnieciu,dla mnie sa ok,jak Kazik byl mniejszy to sciagalam prawwie ma maksa. Jesli chodz o regulacje dlugisci pasow juz z dzieckiem na sobie i dociagnieciem ich tak,zeby bylo wygodnie czy ew. zmienianiem czegos w trakcie noszenia to nie na z tym problemu,pasy naramienne z zalozenia reguluje sie juz z dzieckiem w nosidle, pas biodrowy przed jego wlozeniem ale mozna latwo go potem dociagnac albo poluzowac jak trzeba. To co pisze raczej w ogole dotyczy nosidel ergonomicznych, nie tylko ergobaby.
Ja wole nosidlo niz MT ktore tez mam,w MT jest problem jak pasy poprowadzic,jedni mowia tak,drudzy inaczej ;) i IMO latwiej cos poprawic w trakcie noszenia zaciagajac lub luzujac pas na klamrze niz rozwiazywac supel i wiazac ponownie. Ale nikt Ci jednoznacznie nie powie co masz kupic,jeden woli to,drugi co innego ;)

Eyja
26-03-2015, 23:56
W zielonej mamie, ktora linkowala zulam, przymierzysz rozne nosidla. Tak, ze cos na pewno dla siebie wybierzesz.
i pomysl tez nad hybryda - pas biodrowy zapinany na klamre jak w ergo, a pasy naramienne wiazane jak w MT.

sonka7
27-03-2015, 09:46
Super! Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi! Chyba będę musiała przymierzyć obie rzeczy, skoro jest taka możliwość, żeby mieć pewność że będzie mi (nam) wygodnie :P

edoro
28-05-2015, 09:39
Dziewczyny, pomocy! Po czym poznać oryginalne ergobaby? Szukam na olx i wiszą tam niektóre bardzo tanio, ale obawiam się żeby nie nadziać się na jakiś szit: (

kornflejka
28-05-2015, 10:00
Dziewczyny, pomocy! Po czym poznać oryginalne ergobaby? Szukam na olx i wiszą tam niektóre bardzo tanio, ale obawiam się żeby nie nadziać się na jakiś szit: (
Ja bym poprosiła o duuuużo zdjęć. tu na stronie masz porównanie oryginalnego i podróbki
https://thehumbledoula.wordpress.com/2012/06/02/how-to-spot-a-fake-ergo-baby-carrier/

edoro
28-05-2015, 12:09
Dzięki!! super to porównanie!

tylko że logo się im zmieniło teraz...

Lauren
14-07-2015, 08:45
dziś przyleciało do mnie nowiutkie,pachnące Ergobaby organic river rock 100% oryginał więc służę pomocą:) ps. ja swoje kupiłam bardzo tanio - zapłaciłam 150zł,ale miałam wyjątkowego farta,bo byłam 1 osobą przeglądającą ogłoszenie- Pani która sprzedawała nosidło nie bardzo wiedziała co ma,nosidło otrzymała w prezencie,oczywiście przed kupnem prosiłam o wiele zdjęć i tak oto mam nowy oryginał za 150zł, tak że warto szukać. Wg. mnie podstawowa różnica między oryginałem a podróbką to metka informacyjna,różnią się na pierwszy rzut oka.

eesti
14-07-2015, 10:48
Lauren, która metka? Ta z kodem?
Ja mam identyczne nosidło jak to w porównaniu, a mimo to bez drugiego do porównania nie potrafię powiedzieć, czy to oryginał czy podróbka.

Lauren
14-07-2015, 12:56
Lauren, która metka? Ta z kodem?
Ja mam identyczne nosidło jak to w porównaniu, a mimo to bez drugiego do porównania nie potrafię powiedzieć, czy to oryginał czy podróbka.
mam na myśli metkę informacyjną na pasie biodrowym- tą dużą białą. Jest inaczej opisana. Myślę też,że istotna różnica jest jeśli chodzi o nici,którymi obszywane jest Ergo,u mnie nici mają identyczny kolor jak materiał i mają dość gęsty ścieg,mało oszczędny,że tak to ujmę i bardzo staranny,równy.

eesti
14-07-2015, 13:31
mam na myśli metkę informacyjną na pasie biodrowym- tą dużą białą. Jest inaczej opisana. Myślę też,że istotna różnica jest jeśli chodzi o nici,którymi obszywane jest Ergo,u mnie nici mają identyczny kolor jak materiał i mają dość gęsty ścieg,mało oszczędny,że tak to ujmę i bardzo staranny,równy.

Czyli wychodzi na to, że mam oryginał. A myślałam, że bardzo dobrą podróbkę, bo dałam za nówkę 130zł.

Lauren
14-07-2015, 13:43
Czyli wychodzi na to, że mam oryginał. A myślałam, że bardzo dobrą podróbkę, bo dałam za nówkę 130zł. no to super,cena rewelacyjna!:)tylko się cieszyć:)

eesti
14-07-2015, 13:48
no to super,cena rewelacyjna!:)tylko się cieszyć:)

Mi to było bez różnicy, czy oryginał (bo wykonanie super), tylko jak będę sprzedawać je za kilka lat, to wolałam wiedzieć, co mam :)