PDA

Zobacz pełną wersję : ERGObaby czy MT



olga
23-08-2011, 18:37
Hej!
Mam do Was gorącą prośbę o doradzenie mi w kwestii nosidła. Znalazłam na allegro takie ergobaby za 240zł - http://allegro.pl/ergobaby-nosidlo-nosidelko-ergonomiczne-7-20-kg-i1783991161.html a byliśmy kilka dni temu w Dreźnie i miałam przyjemność takowe przymierzyć, było na małą dobre, bardzo mi się spodobało a tam kosztowało 100 euro...
Ale chciałabym też MT, najlepiej szyte na miarę i nie wiem co będzie lepsze. Nie wiem również ile kosztuje takie zamówione MT, wiem już mniej więcej kto szyje te cuda na forum, ale mam mgliste pojęcie ile się czeka itp. bo wiem, że są jakieś kolejki, czas realizacji, mogłybyście mi przy okazji trochę przybliżyć ten temat?
Nie mogę mieć i tego i tego, bo życie byłoby za słodkie, a mam jeszcze inne chustowe zachcianki, więc muszę wybrać :)
Moja córeczka ma 6 m-cy, ale już sama siedzi
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie :)

marza
23-08-2011, 20:59
wspominałam już o Gosi, a teraz link do jej strony :D Szyje MT jak i nosidla :)

http://nubik.pl/

goganik
24-08-2011, 08:21
ooo!!!to ja się podczepię żeby wątku nie dublować.... mnie też to nosidło zainteresowało miał ktoś? używał? jaka opinia? Czy posłuży dłużej niż mietek? Dla męża szukam bo zachustować to się nie da, zamietkować też słabo, a nosidło brzmi dumnie ;) No i czy w tych nosidłach też jest zasada dla dziecka które potrafi siedzieć?

wrapsodia
24-08-2011, 09:25
Do nosidełka i mt dziecko powinno samo siedzieć.

Ergobaby mogę polecić. Najlepiej zapytać taty w czym będzie chciał nosił. Mój wiem że mt by niezamotał, ale znam facetow którzy lubią mt. Sprawa indywidualna. Potwierdzam że cena na allegro jest baardzo atrakcyjna i raczej nie jest to stała oferta. Ktoś obkupił się na wyprzedaży w usa i sprzedaje. W sklepie w tej cenie ergobaby nie znajdziesz choć w PL mało ich w ogóle. Dużo osób nosi w nich w Niemczech i Swajcarii. W dziale OGÓLNIE pare dziewczyn zamieściło swoje recenzje ergobaby. Nie wiem czy jest już też wątek w dziale RECENZJE. Trzeba sprawdzić i jeśli nie ma to go dodać. Na pewno parę osób się odezwie :)

Mt na wymiar szyją dziewczyny w dziale Handmade w poddziale Chusty i nosidła - warto tam zajrzeć. Nie wszyscy mają kolejki, trzeba pytać dziewczyn. Mt lepiej opatula kręgosłup, ale w zimie pasy się ciągną po ziemi. Wszystko ma swoje plusy i minusy :)

olga
24-08-2011, 13:53
Bardzo dziękuję za porady, chyba skuszę się na to ergo, szczególnie jeśli cena rzeczywiście jest taka atrakcyjna, zresztą widziałam w Niemczech po 100 euro i zastanawiałam się czemu w Polsce są o połowę tańsze.

hajda
24-08-2011, 19:38
Mimezis jeśli pasy się ciągną po ziemi, to trzeba je skrócić, to nie jest ani normalne ani bezpieczne. Pozdrawiam

myrra
24-08-2011, 20:32
Mimezis jeśli pasy się ciągną po ziemi, to trzeba je skrócić, to nie jest ani normalne ani bezpieczne. Pozdrawiam

Mimezis chodziło o to, że pasy ciągną się po ziemii podczas wiązania :roll:

guzik
24-08-2011, 20:36
Mimezis jeśli pasy się ciągną po ziemi, to trzeba je skrócić, to nie jest ani normalne ani bezpieczne. Pozdrawiam
Myślę, że Mimezis chodziło o to, że przy motaniu w zimie pasy mogą się ubrudzić.

dankin-82
24-08-2011, 20:39
ja tam tylko MT :D i pani_olo, powtarzam jak mantre


ja jestem tylko mietkowa i z ręką na sercu, jeszcze nigdy żadnego mojego miecia nie wymazałam przy motaniu :) Moje są czyściusie, wystarczy troszkę pocwiczyc ;)

Ergo bym teraz nie kupiła dla takiego maluszka
zresztą za tę cenę to można miec naprawdę idealne nasidło dopasowane do Waszych potrzeb :)

hajda
24-08-2011, 20:46
Dankin podpisuję się pod Twoimi słowami. MT dobrze zawiązane pracuje rewelacyjnie, wystarcza na długo, można sobie zamówić indywidualne nosidło wg własnych potrzeb i gustu.

wrapsodia
24-08-2011, 23:48
Eh, oczywiście chodziło mi o to, że podczas wiązania pasy leżą na ziemi i jeśli musisz zamotać na dworze, wychodząc np. z auta a tam chlapa, śnieg i błoto to nie jest to wygodne, ale w chuście jest ten sam dylemat. Za to mt motany w zimie na kurtke i jeszcze grubsze ubranie dziecka (jeśli nie mamy polarka czy kutki dla dwojga) lepiej się wiąże i dopasowuje niż dopasowywanie pasów i klamer w ergo. No wszystko ma swoje plusy i minusy. Dla mnie ergo przy starszaku (2-3latku) wygodniejsze jest niż mt, ma twardszy pas biodrowy, przez co lepiej utrzymuje ciężar, lepiej odciążą, nic się nie roluje, łatwiej też naciągnąć pasy w ergo przy tak ciężkim dziecku, wygodnie mi wyjąć i wsadzić wielokrotnie dziecko, nosidło zawsze mam na sobie zapięte ino w pasie biodrowym (mt musiałabym raczej schować do torby i dzwigać albo omotac wokół siebie wielokrotnie i wyglądać nieco dziwnie :) Przy półroczniaku czy połtoroczniaku super nosiło mi się natomiast w mt, zwłaszcza że trafił mi się mt z Tulikowa, no cód miód i orzeszki.

dankin-82
25-08-2011, 09:07
heheh oj są sposoby by i pasy się nie wymazały i mt był na pasie i nie musiałabyś się pasami owijac, mt dobrze złożony może byc naprawdę fajny kompaktowy


no ale są mietki i mietki ;) i każdy nosi inaczej :)
ja mam swoje ukochane ideały, wiem czego sama potrzebuję i takie są szyte
wszystko wymaga wprawy i cwiczeń w użytkowaniu


ja w każdym razie gdybym miała do wyboru, ergo czy mt wybrałabym mt, zwłaszcze że mogłabym w tej cenie miec dwa :lool:

tak wiem wiem u mnie to już choroba :lol:

olga
25-08-2011, 10:16
Och, i znowu zacznę się zastanawiać :P
Ale wczoraj dostaliśmy niespodziewany, niewielki (ale zawsze) zastrzyk gotówki od prababci, więc być może uda nam się zrealizować obie zachcianki :D

hajda
25-08-2011, 10:39
O! I to jest najlepsze wyjście z sytuacji :)

wiolecia
11-09-2011, 16:56
Ja polecam ergobaby, bardzo wygodne nosidlo.
Co do ceny na allegro - to ja bym miala watpliwosci. Ja kupilam w sklepie, przynajmniej wiem ze to nosidlo orginalne i z gwarancja.
Na allegro sprzedaja duzo podrob.

Kreska
12-09-2011, 14:18
Co do ceny na allegro - to ja bym miala watpliwosci. Ja kupilam w sklepie, przynajmniej wiem ze to nosidlo orginalne i z gwarancja.


niczego nie brakuje tym z allegro :)

paskowka
12-09-2011, 14:38
niczego nie brakuje tym z allegro :)

Oprócz tego, że to są podróbki importowane bezpośrednio z Chin.

Zresztą mozna to sprawdzić - oficjalny dystrybutor ma bardzo wysokie wymagania odnośnie detalistów - po pierwsze musi być doświadczonym doradcą chustowym, po drugie musi dodatkowo oprócz sklepu internetowego musi mieć sklep stacjonarny, gdzie oferuje doradztwo w zaskresie noszenia - możecie zapytać sprzedawcę z Allegro czy ma takie rzeczy.

PS. - cena hurtowa ERGOBaby kupowanego u dystrybutora jest zdecydowanie wyższa od tej ceny detalicznej z All.

Kreska
12-09-2011, 15:53
Oprócz tego, że to są podróbki importowane bezpośrednio z Chin.

Zresztą mozna to sprawdzić - oficjalny dystrybutor ma bardzo wysokie wymagania odnośnie detalistów - po pierwsze musi być doświadczonym doradcą chustowym, po drugie musi dodatkowo oprócz sklepu internetowego musi mieć sklep stacjonarny, gdzie oferuje doradztwo w zaskresie noszenia - możecie zapytać sprzedawcę z Allegro czy ma takie rzeczy.

PS. - cena hurtowa ERGOBaby kupowanego u dystrybutora jest zdecydowanie wyższa od tej ceny detalicznej z All.

być może masz rację :)
tutaj: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=63328&page=1
zochmama korespondowała z tym sprzedającym i napisała co się dowiedziała ;)
ja mam takie na stanie aktualnie i nie bardzo wiem czym miałoby się różnić oryginalne od "oryginalnego" ;)

hajda
25-09-2011, 09:01
Dankin nie wiem jak Ci się udaje motać w terenie i nie przybrudzić pasów, to jakieś mistrzostwo świata ! Pozostaje mi skłonić głowę i trenować :)

A wracając do tematu, w tym tygodniu miałam okazję poznać na żywo bondolino. Nie ponosiłam niestety dzieciaczka, widziałam jedynie jak tatuś to robi, no i oczywiście obmacałam to cudo na wszystkie strony. Uważam, że to bardzo dobre nosidło, gdybym miała wybierać między bondolino, a manducą to bez chwili zastanowienia wzięłabym to pierwsze.

Tata był zachwycony opcją zapinania pasa biodrowego na rzep i dołączył tym samym do szerokiego grona osób, dla których ta kwestia jest bardzo ważna. Przyznam, że nie do końca rozumiem sprawę, bo przecież zawiązanie dwóch pasów na węzeł nie zabiera więcej czasu, a jednak nie da się ukryć, że dość często ten "szczegół" decyduje o wyborze miedzy mt a ergo.

matysia
25-09-2011, 09:07
Dla mnie najlepsze nosidła na świecie to Doux-Doux, miałam przyjemność mieć lub testować i MT I Ergo i Hybrydę. rewelacja . Tu wątki http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=52399&highlight=doux+doux http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=29609&highlight=doux+doux . Miałam inne i ergo i Mt i pozostane przy DD.

hajda
26-09-2011, 18:37
Z wyglądu majstersztyk ! Nie miałam niestety okazji spotkać na żywo, ale gołym okiem widać, że nosidła są dopracowane. I moim zdaniem to prawdziwe dzieła sztuki.