PDA

Zobacz pełną wersję : jaki najlepszy rozmiar chusty do kangurka?



malaac
17-08-2011, 22:35
witam ponownie:)
tym razem zapytam o kangurka, mam nati standard ( to jakies 4,7) i jak probowalam kangurka to ogon ciagnal mi sie po ziemi (taki ze mnie krasnal - ok 162 cm wzrostu :oops:). jaka wiec bedzie optymalna dlugosc do tego wiazania przy tym wzroscie - zebym wiedziala czego szukac na straganie ;)?

z gory dzieki i pozdrawiam!

joawoj
17-08-2011, 22:43
Standardowo do kangurka używa się rozmiaru 4, ale jeżeli i Ty i dziecko jesteście mikrych rozmiarów, to może 3 wystarczyć... Jednak bezpieczniej brać czwórkę.

Pasiata
17-08-2011, 22:45
Ja mam 168cm (noszę rozmiar 36, w porywach 34 ;)) i wiążę kangura z 3,6-3,7m.
A z doświadczeń konsultacyjnych mogę powiedzieć, że nawet stosunkowo wysocy a szczupli ludzie wiążą kangura z tej długości.

Kanga
18-08-2011, 00:01
Ja mam 168cm (noszę rozmiar 36, w porywach 34 ;)) i wiążę kangura z 3,6-3,7m.
A z doświadczeń konsultacyjnych mogę powiedzieć, że nawet stosunkowo wysocy a szczupli ludzie wiążą kangura z tej długości.
i niewyscy a pulchni również ;) Ja wiąże z 3,8 bez problemu.

olmis
18-08-2011, 05:33
widzę, że stanęłaś do mojego irisa 3;) Ja mam 163 i 53 kg, dziecko ok. 9 kg, kangurka wiążemy z niego, ale za wiele nie zostaje:) jak nie lubisz ogonów to ok, ale jak lubisz to 4 powinnaś szukać.

pyzata
18-08-2011, 10:06
podłączę się do pytania:czy jest jakiś taki uniwersalny rozmiar chusty, czy trzeba mieć kilka:?: Bo ja się uczę na razie kangurka i chustę mam pożyczoną (Rosas:hey:) ale chcę coś kupić rzecz jasna, mam 170 cm wzrostu. No i cudna pasiasta Nati 460 cm robi mi taki dłuuugaśny ogon. Ale jak kupię coś bardzo krótkiego to inne wiązania mi nie wyjdą? Czy to pretekst, by kompletować stosik:lol:

traschka
18-08-2011, 10:21
pyzata z krótkiej chusty będzie ci wygodnie wiazać kangurka i potem plecaczek. Ale na kieszonkę i 2X na pewno będziesz potrzebowała więcej materiału. Ja wiążę te dwa ostatnie z 4,6, ale z tej samej chusty w kangurku zostają mi straaaasznie długie ogony. Na pewno bardziej uniwersalna jest chusta długa, ale ja bym to raczej wykorzystała jako pretekst do stosiku:) Choćby niewielkiego:)

malaac
18-08-2011, 10:34
traschka a co robisz z tymi ogonami ? zanim cos nabede chcialabym poprobowac kangurka bo mlody oststnio buntuje sie w kieszonce i zastanawiam sie co zrobic z ogonem, czy zakrywac nozki malego czy obwiazywac sie dolem niedzy moim cialem a nozkami?

wrapsodia
18-08-2011, 10:38
Z 4,6 zawiązesz wszystko ale jak zauważyłaś nie jest wygodnie wiązać z nich niektóre wiązanie wymagające mniej chusty (poły się plączą, ogony wiszą, więc musisz je po suple jeszcze raz się nią obwiązywać co latem nie służy. Jeśli masz fundusze kup 3,7 na kangurka, kagurka na biodrze i plecak prosty - wszystkie te wiązania są fajne i właściwie starczyłyby ci na całe noszenie. Ale 2x też przydaje się kiedy często musisz wkładać i wyjmować dziecko, kieszonka kiedy jest zimno i chcesz dodatkowo opatulić malucha 3 warstawami materiału, czy plecak z krzyzem dla starszaka dla niektórych jest bardzo wygodny - na to warto mieć chustę 4,7. Ja jestem niska i prawie wszystkie te wiązania wiąże z 4,2 (no może poza plecakiem z krzyżem :), ale na kangurka nadal wole 3,7.

makatka
18-08-2011, 20:57
malaac cześć :)

Ja mam do kangurka 3,7 Didka ;) z Natki za Chiny nie wychodziło trenowanie kangura. Z krótkiej poszło bez problemu - super na upały, ale mi wygodniej w kieszonce, mniej jakoś chyba plecy obciąża przez to, że w pasie zawiązany węzeł... Plecaczka próbowaliśmy, ale ze starszym ;) i też do prostego super. Za to dziś po raz pierwszy zawiązałam Hanti :) ale krótko pochodziliśmy po domu, bo 18 kg trzylatka trochę czuć ;)

traschka
18-08-2011, 22:32
malaac ja mam tak długie ogony, że obwiązuję się chustą dookoła jeszcze raz, ale tak jak pisze mimezis w lecie to mało fajne jest, bo jeszcze cieplej się robi. A chusty mam tylko 5,2 i 4,6... 5,2 niby dla męża ale jakoś nic nie wiąże. Chyba mu zagrożę, że jak nie będzie nosił to sprzedam jego chustę i kupię za to 3,6, bo jak mu po prostu powiem, że chcę kupić trzecią chustę to stwierdzi, że oszalałam:?

wrapsodia
19-08-2011, 09:57
malaac ja mam tak długie ogony, że obwiązuję się chustą dookoła jeszcze raz, ale tak jak pisze mimezis w lecie to mało fajne jest, bo jeszcze cieplej się robi. A chusty mam tylko 5,2 i 4,6... 5,2 niby dla męża ale jakoś nic nie wiąże. Chyba mu zagrożę, że jak nie będzie nosił to sprzedam jego chustę i kupię za to 3,6, bo jak mu po prostu powiem, że chcę kupić trzecią chustę to stwierdzi, że oszalałam:? Ja bym tak zrobiła :) M jak rzadko nosi to niech nosi w kangurze i wystarczy Wam 4,6 dla obojga :) i 3,6 dla ciebie :)

Fusia
19-08-2011, 10:35
159,5 i 38-spodni 42-żakiety kangóra wiaze w 3,6

traschka
19-08-2011, 12:38
mimezis nie bardzo widzę męża z kangurkiem:? Próbował kieszonkę i stwierdził, że za trudne więc polecałam mu 2X. To jakoś przełknął... Dla niego to straszny problem, że dziecko trzeba trzymać i jednocześnie dociągać, a jak on twierdzi - nie ma przecież trzech rąk;-) Zatem kangurka nawet mu nie pokazuje;)

malaac
19-08-2011, 20:44
malaac ja mam tak długie ogony, że obwiązuję się chustą dookoła jeszcze raz, ale tak jak pisze mimezis w lecie to mało fajne jest, bo jeszcze cieplej się robi. A chusty mam tylko 5,2 i 4,6... 5,2 niby dla męża ale jakoś nic nie wiąże. Chyba mu zagrożę, że jak nie będzie nosił to sprzedam jego chustę i kupię za to 3,6, bo jak mu po prostu powiem, że chcę kupić trzecią chustę to stwierdzi, że oszalałam:?

wiem o czym mowisz, mam to samo ... ;)