PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zamiast w garze można wygotowac pieluszki w pralce w kwasku?



Ulakowa
12-08-2011, 21:45
Pewnie było, ale nie mogę znalezc. Proszę pomożcie: chcę zrobic porządny stripping wkładów i formowanek, a nie mam dużego gara coby je wygotowac w kwasku cytrynowym... :?
Czy wyjdzie na to samo jak wlożę je do pralki na 90 st. i wsypię kwasek cytrynowy? Ile opakowan tego kwasku na dosc pelną pralkę?? Jakoś go rozpuścic wcześniej w wodzie i dopiero wlac do pralki tam gdzie proszek wsypuję?
I czy formowanki bambusowe i konopne można w 90/100 st. gotowac? Bo że pula nie można to wiem...
Z góry dziękuję :)

mirabel
12-08-2011, 22:40
Ulakowa - zacznę od terminologii.
Stripping to nie kwaskowanie.

Jeżeli chodzi o kwaskowanie pieluch to ja tak właśnie robię.
Uprane pieluchy kwaskuję w pralce na 95 st.
Szklankę kwasku rozpuszczam w wodzie i wlewam do bębna.
Dodatkowe płukanie na końcu.

Traktuję wszystkie formowanki i składane w ten sposób.
Wychodzę z założenia, że na każdej szt odzieży bawełnianej jest na metce prać w 40 st. A jak się pierze bawełnę i ile wytrzyma to wszyscy wiemy.;)

sheana
13-08-2011, 00:15
Ja daje 2 łyżki, do pól szklanki. Sypie do bebna, nie rozpuszczam i 90 stopni. Potem puszczał szybki cykl na 30 stopniach w celu wyplukania. Kwaskuje czyste pieluchy oczywiście

Anyczka
13-08-2011, 21:33
Ja też kwaskuję w pralce, bo gara stacjonarnie brak. Pół szklanki kwasku wsypuję do przegródki na proszek, i włączam na 95 stopni na długi cykl. Bambusy doskonale znoszą gotowanie, pewnie więc konopie też.
Pule zalewam wrzątkiem z kwaskiem i tak zostawiam na noc.

Ulakowa
15-08-2011, 20:47
Dzięki dziewczyny :)
A faktycznie aż tyle tego kwasku - pół szklanki to chyba kilka opakowan? jedno-dwa opakowania to za mało?

espejo
15-08-2011, 20:50
zniszczylam sobie bambusowe formowanki i wkladki konopne (jedna poszla w strzepy) w pralce na 90, wiec nie polecam. jak nie mialam wiekszej ilosci, dawalam paczkę kwasku i bylo ok:)

sag8
15-08-2011, 20:53
Dzięki dziewczyny :)
A faktycznie aż tyle tego kwasku - pół szklanki to chyba kilka opakowań? jedno-dwa opakowania to za mało?

ja ten towar kupuje w necie na kilogramy, bo wychodzi taniej niż w sklepie.
a pieluchy też gotuje w pralce, przy okazji gotowania kwaskowego pralka się tez ładnie odkamienia...

kista1
15-08-2011, 21:22
A kwaskujecie tak PULe? czy tylko bambusowe i konopne i wkładki?

sharkah
15-08-2011, 21:43
Puli lepiej nie kwaskować, bo tracą wytrzymałość -rozwarstwiają się.

Formowanki i wkładki jak najbardziej, chociaż chyba od kwasku mogą się też gumki popsuć.