PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsza pielucha składana



mamaUlki
11-08-2011, 16:30
Dopiero kompletuje swój stosik i się właśnie zastanawiam nad pieluchami składanymi. Mam KIKKO bambusowe są super miękkie, ale jeszcze na pupie nie były i nie wiem jak z chłonnością u mojego dużego siakcza :) i lecą jeszcze prefoldy pieluszkarniowe. Co jeszcze warto mieć w swoim stosiku? Co jest super mięciutkie i dużo chłonie?

fiolka
11-08-2011, 16:33
super są kikko, ale ja wolę te białe - są kwadratowe i lepiej je składać. i rewelacyjna jest duża pielucha bambusowa do składania - chłonna, że hej :)

espejo
11-08-2011, 16:38
Uwielbiam musliny IV, do tego stopnia, ze mi ich zal na tyłek :):):):)
u nas w sumie sprawdza sie zwykla tetra, zostala mi po starszym,
tetra niebielona jakos slabo chlonie, prefoldy tez tak jakos bez zachwytu,
no i zwykle flanelowe sa super, tez jeszcze uzywam dla starszego.

bianka2009
11-08-2011, 17:29
IV i bambusowe kikko najlepiej mi przypasowały

Sroka
11-08-2011, 20:48
niech mnie ktos oswieci co to za IV ???

biankaaa
11-08-2011, 20:53
niech mnie ktos oswieci co to za IV ???
Imse Vimse - muśliny :)

Jak dla mnie nr 1 to Kikko bambusowe:)

Jacuszkowa
11-08-2011, 21:19
dla nas zdecydowanymi faworytami są bambusy Kikko

mantissa
11-08-2011, 21:44
Tez bambusy Kikko :)

morla1
11-08-2011, 21:49
Ja się podpinam - bambusowe kikko - uwielbiam!!!!Mięciutkie i chłonne, a do tego jakie śliczne.

KaiDo
11-08-2011, 21:57
Mam muśliny IV i bambusy Kikko, jedne i drugie lubię, ale do obu mam małe zastrzeżenia. IV zesztywniały, a bambusy dosyć mocno się skurczyły (pewnie od prania w 60 stopniach, producent zaleca 40).

morla1
11-08-2011, 22:02
Mam muśliny IV i bambusy Kikko, jedne i drugie lubię, ale do obu mam małe zastrzeżenia. IV zesztywniały, a bambusy dosyć mocno się skurczyły (pewnie od prania w 60 stopniach, producent zaleca 40).
Faktycznie bambusy kikko się kurczą ale nie aż tak znacznie. Ja swoje suszę w suszarce, czyli na dosyć wysokiej temperaturze i niektóre faktycznie się skurczyły, ale ta miękkość jest rewelacyjna...tetra wysuszona na słońcu to jak gruby karton przy kikko.

mamuśka
11-08-2011, 23:28
I miejsce tetra bambusowa Kikko
II miejsce muśliny Imse Vimse
III miejsce prefoldy Pieluszkarniowe (III miejsce bo dłużej schną od wcześniej wymienionych, ale to normalka w końcu to prefoldy)

Brilho
12-08-2011, 12:34
Uwielbiam musliny IV, do tego stopnia, ze mi ich zal na tyłek :):):):)
u nas w sumie sprawdza sie zwykla tetra, zostala mi po starszym,
tetra niebielona jakos slabo chlonie, prefoldy tez tak jakos bez zachwytu,
no i zwykle flanelowe sa super, tez jeszcze uzywam dla starszego.

Ja tez uwielbiam musliny IV i tezmi ich szkoda na tylek;-) a teraz czaje się na te nowe.

Brilho
12-08-2011, 12:37
Mam muśliny IV i bambusy Kikko, jedne i drugie lubię, ale do obu mam małe zastrzeżenia. IV zesztywniały, a bambusy dosyć mocno się skurczyły (pewnie od prania w 60 stopniach, producent zaleca 40).

IV zesztywniały? Moje prane juz setki razy i ciągle miękkie.

morla1
12-08-2011, 14:07
A napiszcie mi czy te muśliny IV są grubsze od bambusów kikko? Chodzi mi o to, żeby przy składanych złożonych w prostokąt pupa nie była wyżej od głowy. Wydawało mi się że te muśliny jakieś ogromne.

mamuśka
12-08-2011, 22:30
Wg mnie nie są grubsze. Powiedziałabym nawet, że są minimalnie ciensze od tetrowych bambusowych Kikko (którew sumie też nie są grube, ale mają taką fajną strukturę).:)

Jeśli kupisz muśliny Imse Vimse 75 gr (te o wymiarach 80x80) to prostokąt będzie identyczny jak z Kikko tylko odrobinkę dłuższy.

Na pewno nie polecam do pieluchowania (bo jako ręczniczek i 1000 innych zastosowań super) Imse Vimse 100gr (wymiar 90x90) bo chociaż chłonność super to jednak na mojej dwulatce prostokąt jest za długi i za puchaty.

KaiDo
12-08-2011, 23:04
Faktycznie bambusy kikko się kurczą ale nie aż tak znacznie. Ja swoje suszę w suszarce, czyli na dosyć wysokiej temperaturze i niektóre faktycznie się skurczyły, ale ta miękkość jest rewelacyjna...tetra wysuszona na słońcu to jak gruby karton przy kikko.
Na początku kurczyły się minimalnie, ale teraz, po prawie roku użytkowania, widzę dosyć znaczną różnicę.


IV zesztywniały? Moje prane juz setki razy i ciągle miękkie.
Nie są sztywne jak decha, ale na pewno nie tak miękkie jak na początku.

jul
12-08-2011, 23:28
po praniu na 60 stopni rozciągam bambusy kikko, ael nie umiem powiedzieć, czy wracają po poprzedniej wielkości. Ale jak dla mnie są ok nawet jako takie.
Składane (jeśli chodzi o to, żeby chybciej schło, a chłonęło dużo i chcesz składać w prostokąt) można też zamówić franiszki - są różne materiały i możesz zamówić np podwójne wkładki o dowolnym rozmiarze (no dobra, na stronie jest napisany rozmiar, ale pewno można poprosić o uszycie dowolnego). Ja mam wkładki z 2 warstw froty bambusowej nappime bodaj 35 na 50, składam na 4 i są super - choć w sumie byłyby zupełnie wystarczające dla mojego dużo-sikanta składane na 3, a byłoby cieniej na pupie.

efkaskorupka
27-07-2012, 11:33
Podbijam wątek, bo jednak kieszonki nam chyba nie przypasowały - wolimy stare sprawdzone składaki ;) Mam bambusy KiKo i jestem z nich bardzo zadowolona. Przeczytałam wątek - polecacie muśliny IV - zaopatrzę się w nie i wypróbuję. Wkrótce też na waszych stosikach z pewnością pojawią się tetry 100% bambusa od Babyetty lub sylviontka. Chętnie przeczytałabym opinię na ich temat. I ostatnia najważniejsza kwestia - co ze składanych pieluch jest w stanie przetrwać noc... co jest na tyle chłonne, czego używacie?

*LOLA*
08-04-2013, 23:09
U nas tylko tetra i flanela ze skladaków prefold z ecopi się jakoś nie sprawdza używamy w ostateczności mamy też jakąś grubaśna bambino mio i też szału nie ma bambusowych i muślinowych nie próbowałam więc nie znam zniecheca mnie cena ale nie wykluczam zakupu kiedyś dla noworodka...
Natomiast podbijam pytanie o składaki na noc bo chętnie bym używała ale nie ma nic takiego czego mały by nie przesikał poza konopną lub flanelową formowanką