PDA

Zobacz pełną wersję : szyte na wymiar - kogo polecacie?



saskia
11-08-2011, 13:45
Przymierzamy się do pierwszego nosidła albo MT i chciałabym zamówić coś na wymiar. Podpowiedzcie kto Was najbardziej zachwycił.

matysia
11-08-2011, 14:15
Doux-Doux:heart::heart::heart::heart:
Nubigo

dankin-82
11-08-2011, 14:25
dla mnie ideały szyje Olka nasza forumowa pani_olo ;) cenowo przede wszystki sporo korzystniej, miło szybko solidnie :)

czukczynska
11-08-2011, 14:37
Wszystkie forumowe szyjące :)
Najbardziej lubie od Nubik.

Basinda
11-08-2011, 14:51
szyte ergo miałam tylko jedno więc nie mam porównania ale MT od marta_la dla mnie super:love:

I mam tu na myśli standardowy model z podciętymi bokami bo jest super i dla niespełna roczniaka i dla 3latka :)
i lubię te Marty zagłówki wysokie i fajnie wypełnione :)

Celebrianna
11-08-2011, 14:59
Ja też lubię marta-la'owe mietki. Mam jeden ze starszych i to mój ukochany "koń pociągowy". Pracuje baaardzo często! Wydaje mi się lepszy od Manduki.

lola_22
13-08-2011, 01:32
mam NUBIGO i jestem zachwycona
a dla starszaczki po doskonałych doswiadczeniach z kupionym na bazarku MT Melkaj kolejny tylko wiekszy zamowiłam tez u niej i zachwyt osiaga dokladnie ten sam poziom ;-)

ostroszyc
13-08-2011, 02:08
A ja kocham niezmiennie MT Pathi od Alci_MT :) Nośny i piękny!

Blanka_1982
13-08-2011, 08:46
Każdy będzie zachwalał co innego:):) My mamy mt woolloomoolo od marta-la i w kwestii wykonania dla mnie to jest majstersztyk. Wprawdzie nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia, bo miałam w rękach tylko kilka mietków, ale ten od marty bił inne na głowę- wygodny, solidny, cudnie powykańczany, eh, dzisiaj chusta w kąt, wyciągam miecia!:mrgreen:

rubinetta
23-08-2011, 23:02
Dziewczyny,

a czy nadaje się jakiś MT dla 3 miesiecznego dzieciaczka? Jeśli ak to jaki. Najlepiej niedrogi, na kilka miesięcy zanim mała podrośnie do Bondolino

ostroszyc
23-08-2011, 23:24
Do MT dziecko musi samodzielnie siedzieć. I do każdego ergo właściwie też, żadne nosidło nie podeprze kręgosłupa dziecka tak jak dobrze zawiązana chusta.

węgielek
23-08-2011, 23:26
nie nosilam w doux doux, ale baaaardzo mi sie podobaja :love:
nosilam w mt alci i melkaj i bylo super - szyte byly na miare mojego synka.
sprzedalam z bolem serca.

marta-la
24-08-2011, 09:34
A ja mogę tylko odradzić mt dla 3miesięczniaka i podziękować za miłe słowa :heart::heart::heart: :mighty::mighty::mighty:

Basinda
24-08-2011, 09:40
Dziewczyny,

a czy nadaje się jakiś MT dla 3 miesiecznego dzieciaczka? Jeśli ak to jaki. Najlepiej niedrogi, na kilka miesięcy zanim mała podrośnie do Bondolino


No właśnie MT niestety żaden się nie nada. To już "w ostateczności" właśnie bondolino można czasem założyć dla malucha który nie siedzi pod warunkiem że jest to zdrowe dobrze rozwijające się i raczej duże dziecko.
Zdecydowanie lepiej zwykłą bawełnianą chustę tkaną. Można tanio kupić a jest uniwersalna :)

rubinetta
24-08-2011, 20:32
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Chustę mam więc z MT poczekam aż mała usiądzie :)

Pat
01-11-2011, 11:27
pani_olo! :)

magnolia
01-11-2011, 21:01
jak mała podrośnie to nubigo:) i nawet jak będzie już całkiem duża to tez nubigo;)

basiaT
01-11-2011, 21:05
dziś w tłumie na cmentarzu nubigo okazało się niezastąpione

Pat
02-11-2011, 10:24
Jak mała podrośnie do ergo, to ja polecam zdecydowanie Doux-Doux :)

rubinetta
04-03-2012, 15:44
Mała podrosła i ma skończone 9 m-cy i waży już 9kg :) Nosimy w bondo, ale mój szkrab chciałby wyciągać rączki. Szukam więc czegoś w czym mogłaby trzymać rączki na zewnątrz. Myślę o MT lub o jakimś ergo. Możecie coś polecić?

sharkah
04-03-2012, 16:47
W bondo można przecież ręce na zewnątrz wyciągnąć :hmm: ono jest dość małe, więc szybko dzieciom panel sięga tylko do łopatek.
w ogóle się za małe zrobiło czy co z nim nie tak? Opisz dokładniej w czym problem, to pomożemy ;)

rubinetta
04-03-2012, 18:17
Z bondo wszytsko jest ok. Tylko panel jest jeszcze na tyle wysoki, że rączki muszą być schowane, a wtedy mała się denerwuje. Wyciąga wtedy jedną rączkę przez co krzywo siedzi. Dlatego chciałam jakieś inne nosidło z niższym panelem, żeby już teraz mogła wyciągać łapki.

A tak w ogóle to myślałam, że do noszenia wystarczy mi tylko bondo. A gdzieś wyczytałam właśnie, że jest małe i przez to dosyć szybko trezba się przesiąść na coś innego. Tylko na co???

bursztynka
04-03-2012, 18:24
a moze w takim razie MT. dwurozmiarowe od Pathi? my takie mamy i najpierw zawijalismy dolny pas a jak mala podrosla to juz normalnie zakladalismy.

dokebu
04-03-2012, 18:26
Nubika na miarę :heart:

Kaś
04-03-2012, 18:28
pani_olo szyje fajne MT :-)

Pat
04-03-2012, 23:25
pani_olo rulez! ;)

Generalnie również polecam MT, najlepiej takie bez pupowpadek, czyli zakładek na panelu, które mają niby pomóc w prawidłowym ułożeniu dziecka (wpadnięciu pupy). Bez nich łatwiej jest zawinąć panel i sprawić, że jest on krótszy, a dziecko może wyciągnąć łapki.

Czy Twoje dziecko siada samo?

saskia
05-03-2012, 13:52
A ja właśnie szukam teraz dziewczyn szyjących z pupowpadką, w naszym pani_olo (w którym zakochałam się na nowo i mam wrażenie, że teraz już na zawsze:)) młody ma plecy zbyt proste jak na mój gust. A może to jeszcze skaza z czasów noszenia w kieszonce i te plecy już nie muszą być takie okrągłe?

Pat
05-03-2012, 18:49
A ja właśnie szukam teraz dziewczyn szyjących z pupowpadką, w naszym pani_olo (w którym zakochałam się na nowo i mam wrażenie, że teraz już na zawsze:)) młody ma plecy zbyt proste jak na mój gust. A może to jeszcze skaza z czasów noszenia w kieszonce i te plecy już nie muszą być takie okrągłe?

Według mnie w nosidłach bez pupowpadek też można bez problemu osiągnąć zaokrąglenie pleców - może popróbujcie jeszcze? A co do dziewczyn szyjących nosidła pupowpadkowe - Doux-Doux szyje ergo z zakładkami, więc MT pewnie też może :)

rubinetta
05-03-2012, 20:23
Czy Twoje dziecko siada samo?

Siada, siada. A kto szyje takie niepupowpadkowe? I na czym polega 2-rozmiarowość MT?

dankin-82
06-03-2012, 14:40
a może za mocno go po prostu dociągasz ;) dziecko jest na tyle duże że nie musi miec super zaokrąglenia. Tak szczerze to noszę już w tyle różnościach że nigdy nie osiągnęłam super prostych pleców u noszonego dziecka.
Może po prostu ciut źle motasz ;)
Najlepiej wklej fotkę to ocenimy, bo byc może nie Dla mnie nie ma różnicy czy są zakładki czy ich nie ma ;) nawet bardziej wolę bez zakładek, lepiej mi się dzieciak układa i nie muszę specjalnie uważac czy mi dzieciak "wpadł" czy nie. Nubigo mnie np przez to denerwuje czasem bo my wiecznie w ruchu i nie ma czasu na dokładne "zapadnięcie" :)

dankin-82
06-03-2012, 14:42
Siada, siada. A kto szyje takie niepupowpadkowe? I na czym polega 2-rozmiarowość MT?


dwurozmiarowe mt szyte są tak by wystarczyły na dłużej, podwijasz pas biodrowy i panel Ci się skraca i pasuje wtedy dla mniejszego dziecka, jeśli dziecko podrośnie mt zakładasz już normalnie, rozwinięty pas i wtedy zyskujesz na szerokości i długości panela

Pat
06-03-2012, 15:04
Niektóre szyjące dziewczyny robią też tak, że dodają do nosidła takie specjalne nakładki w kształcie trójkątów, które nasuwa się na pas biodrowy, przypina lub przywiązuje do panelu i przez to panel "rośnie" na szerokość. Widziałam takie kiedyś u Ani z Tulikowa, która obecnie, niestety, nie szyje. Trójkąty "size up" wprowadziła też niedawno Tula (dawniej Tuli).

MT i hybrydy dwurozmiarowe szyje oczywiście m.in. pani_olo :) Ostatnio widziałam na blogu, że uszyła nosidło z regulacją panelu w zakresie 30-46 cm. (http://paniolos.blogspot.com/)

rubinetta
06-03-2012, 17:50
Dziewczyny, a jak to jest z rozmiarami nosideł i czasem ich używalności.Tzn. kupiłam Bondo i myślałałam, że starczy mi do końca noszenia (chwilowo nie planuję mieć wózka). A tymczasem przeczytałam opinie, że bondo jest małe i szybko się z niego wyrasta. Czyli za kilka miesięcy będę musiała je odłożyć do szafy? Mam też nosidło Tuli. Czy ono jest większe i na dłużej mi starczy? Czy mimo wszytsko potrzebowałabym na później coś jeszcze i dlatego np. warto byłoby się pokusić o MT dwurozmiarowego? I ostatnie pytanie. Czy w MT tak samo jak w nosidłach nie czuć tak bardzo ciężaru dziecia? :hmm:

dankin-82
06-03-2012, 17:58
no niestety bando do końca nie wystarczy, najwyżej potem sprzedasz ;)
Zobacz ile szerokości ma tuli bo byc może że po bondo wskoczycie w tuli i akurat wszystko wystarczy
zależy też ile czasu uda Ci się nosic :)

Po prostu musisz patrzec na szerokośc panela na szerokośc

a mogę Cię zapewnic że w dobrze uszytym mt nie czuc nawet że nosisz dzieciaka; ja swoją starszą ponad 20kg spokojnie poniosę bez większego wysiłku ;)

Pat
06-03-2012, 18:06
Potwierdzam - MT z dobrze wypełnionymi pasami zdejmuje ciężar co najmniej tak samo dobrze. To jest bardziej kwestia wprawy w zakładaniu nosidła. Ja ergo noszę tylko na plecach, bo na przodzie mi niewygodnie, w pozostałych przypadkach - chusta, MT lub hybryda :)

rubinetta
06-03-2012, 18:11
w pozostałych przypadkach - chusta, MT lub hybryda :)
Czyli w tych nosisz z przodu?

dankin-82
06-03-2012, 18:14
Kochana nosisz z przodu dopóki Ci wygodnie, dopóki dzieciak Ci świata nie zasłania Rodzaj nosidła nie ma kompletnie nic do tego
moja 3 latka do tej pory z przodu :hide: ale na wiosnę to już na plecy ostatecznie hehehe bo my uzależnione

rubinetta
06-03-2012, 18:15
A macie ergo Tuli? Używacie? Kupiłam bo skusiłam się na ładne wzorki napanelu. Nie wiedziałam, że mogę mieć ładniejsze w MT :( Co byście wybrały, Tuli czy MT?

dankin-82
06-03-2012, 18:17
masz dobre nosidło ;)
jak Ci nie pasuje to po prostu sprzedaj a za tę kaskę zmów sobie mietka :)

rubinetta
06-03-2012, 18:30
Że też nie mogłam wszystkiego odrazu...
Tak jak pisałam, Mała chce wyciągać rączki, w Tuli panel jest wysoki, więc nic z tym nie zrobię, prawda? Może lepiej sprzedać Tuli a kupić dwu rozmiarowe MT. Jak myślicie?

A właśnie, a Wasze dzieciaczki nie chcą wyjmować rączek? Wszędzie na zdjęciach szkraby zawsze trzymają je grzecznie pod pasami.

Pytałam o noszenie, bo moja waży tylko 9 kg, noszę ją z przodu, ale niestety po godzinie czuję plecy. Zakładam dobrze bo już zasięgałam u fachowca opinii:) Więc czy może to być kwestia złego dobrania do siebie nosidła? Czy w innym mogłoby być lepiej? Myślałam, że Wy cięższe dzieciaczki nosicie na plecach i dlatego dajecie radę :)

bansza
06-03-2012, 18:44
Ja też noszę jeszcze z przodu i w starym MT odczuwałam już mocno ciężar, ale teraz przesiadłam się na większy MT od pani_olo i ma mocniej wypełnione pasy, przez co znów przestałam odczuwać ciężar ;) Najlepiej jest zgłosić się do wybranej szyjącej mamy i podać jej wszystkie swoje uwagi, a ona już dobrze dopasuje dla Was to, co najlepsze ;) Polecam szyjące, bo piękniejsze MT, dobrze dobrane i często dużo taniej :)

dankin-82
06-03-2012, 19:27
Że też nie mogłam wszystkiego odrazu...
Tak jak pisałam, Mała chce wyciągać rączki, w Tuli panel jest wysoki, więc nic z tym nie zrobię, prawda? Może lepiej sprzedać Tuli a kupić dwu rozmiarowe MT. Jak myślicie?

A właśnie, a Wasze dzieciaczki nie chcą wyjmować rączek? Wszędzie na zdjęciach szkraby zawsze trzymają je grzecznie pod pasami.

Pytałam o noszenie, bo moja waży tylko 9 kg, noszę ją z przodu, ale niestety po godzinie czuję plecy. Zakładam dobrze bo już zasięgałam u fachowca opinii:) Więc czy może to być kwestia złego dobrania do siebie nosidła? Czy w innym mogłoby być lepiej? Myślałam, że Wy cięższe dzieciaczki nosicie na plecach i dlatego dajecie radę :)


wiesz co, moja ręce wyciąga jak tam chce, ale nigdy nie bardzo zależało jej na wyciąganiu ponad pasy ;) moja waży ponad12kg

nosidło ostatecznie dobierasz do dziecka, ważny jest dobrze dopasowany panel, w nosidle dziecko jest najważniejsze ;) Twój komfort możesz poprawic wypełnieniami, i tym gdzie wolisz nosic ;)
matko gdzieś mi umknęło, ile Twoje dziecko ma? bo możesz równie dobrze nosic na plecach, nie jest powiedziane że np dzieci do 10kg tylko z przodu ;)



edit: doczytałam, próbowałaś nosic z tyłu?

rubinetta
06-03-2012, 19:33
skończone 9 m-cy, z tym że ja wolę nosić z przodu :) A jak może być źle dobrany panel? Np małe Bondo do dużego dziecka?

Pat
06-03-2012, 19:37
Czyli w tych nosisz z przodu?

Tak, ergo mam na plecy, bo z przodu mi w nim niewygodnie, a resztę motam zazwyczaj z przodu :) Mój Mały waży 12 kg i do niedawna nosiłam go głównie z przodu, ponieważ to wiązanie bardziej mi odpowiada (teraz nie noszę z racji stanu, bo nie daję rady, ale mam nadzieję wrócić do noszenia późnym latem ;)). Jak napisała dankin, każdy mota jak lubi :)

dankin-82
06-03-2012, 19:40
zmierz po prostu odległośc nóżek dziecka od kolanka do kolanka, wyjdzie Ci szerokośc panela jakie powinno miec nosidło i zmierz sobie szerokośc panela na dole przy pasie i porównaj

chodzi o to by panel nie był za mały lub w drugą stronę, ale tu chodzi o komfort i odpowiednią pozycje dziecka

Pat
06-03-2012, 19:42
skończone 9 m-cy, z tym że ja wolę nosić z przodu :) A jak może być źle dobrany panel? Np małe Bondo do dużego dziecka?

Dokładnie tak - panel może być za szeroki lub za wąski, ewentualnie za wysoki lub za niski, dlatego fajnie jest dobrać rozmiar konkretnie pod swoje dziecko.

Co do bólu pleców - mam podobnie... Wiązanie jest ok, ale po jakimś czasie (po godzinie i dłużej) zaczynają mnie boleć plecy. Ja mam generalnie problemy z kręgosłupem. Moim rozwiązaniem jest zmiana miejsca wiązania - robiłam tak, że nosiłam Miłosza na przodzie i na plecach na zmianę. W ostatnich miesiącach noszenia bardzo mi to pomogło.

Pat
06-03-2012, 19:47
zmierz po prostu odległośc nóżek dziecka od kolanka do kolanka, wyjdzie Ci szerokośc panela jakie powinno miec nosidło i zmierz sobie szerokośc panela na dole przy pasie i porównaj

chodzi o to by panel nie był za mały lub w drugą stronę, ale tu chodzi o komfort i odpowiednią pozycje dziecka

Pamiętam, że kiedy pani_olo szyła nam naszego pierwszego mietka, zdejmowała miarę z Manduki, ponieważ miałam akurat u siebie testową i nam względnie pasowała. Poprosiłam tylko o odrobinę wyższy panel i taki też otrzymałam :) Jeśli masz Bondolino i Tuli, przypatrz się, jak dziecię w nich leży i oszacuj właściwą szerokość i wysokość panelu.

rubinetta
11-03-2012, 18:58
dzięki za wszystkie informacje. A napiszcie jeszcze jak nosiłyście zimą w MT lub ergo. Na swoją kurtkę i dzieć w kombinezonie?

Pat
11-03-2012, 19:18
Mniejszego - pod kurtką (ubrany jak po domu, tylko czapa na głowie + coś na stopy). Większego - w kombinezonie na kurtce, ale rzadko mi się tej zimy zdarzało.

marta-la
11-03-2012, 20:08
Kochana nosisz z przodu dopóki Ci wygodnie, dopóki dzieciak Ci świata nie zasłania Rodzaj nosidła nie ma kompletnie nic do tego
moja 3 latka do tej pory z przodu :hide: ale na wiosnę to już na plecy ostatecznie hehehe bo my uzależnione
To tylko pozazdrościć Ci kręgosłupa. Ja z roczniakiem z przodu po 0,5h noszenia wymiękałam i jęczałam przez plecy przez resztę dnia a na plecach bez problemu latałam po górach z 3,5 latką ;)

dankin-82
11-03-2012, 20:12
dzięki za wszystkie informacje. A napiszcie jeszcze jak nosiłyście zimą w MT lub ergo. Na swoją kurtkę i dzieć w kombinezonie?



my bez problemu na odzież zewnętrzną, ja w kurtce młoda w swoim kombinezonie; nam po prostu tak wygodnie i tak lubimy


Marta nie ma czego zazdrościc ;) moja młoda mnie zawsze sposobem weźmie by tylko z przodu posiedziec :)

behind
11-03-2012, 23:34
Witam!
kilka dni temu dotarłam na to forum i zachorowałam na mt (w zasadzie chyba wolałabym hybrydę) :)

Mam pytanie - czy ktoś ma mt zarówno od pani_olo i od Alci (pathi) ?
nie mam pojęcia na które się zdecydować :/

Z góry dziękuję za pomoc :)

dankin-82
12-03-2012, 10:13
zdecydowanie pani_olo jest dla mnie ideałem ;)

edit: ale mt to nie tylko szyjąca, musisz wiedziec jakie chcesz i wtedy łatwiej dopasowac os szyjącą ;)

behind
12-03-2012, 12:43
zdecydowanie pani_olo jest dla mnie ideałem ;)

edit: ale mt to nie tylko szyjąca, musisz wiedziec jakie chcesz i wtedy łatwiej dopasowac os szyjącą ;)

hmm.. problem w tym, ze nie za bardzo się na tym znam .. Na razie miałam tylko chustę elastyczną bardzo rzadko używaną, bo córka nigdy nie chciała zbyt długo w niej przebywać, więc nie chciało mi sie wiązac, zeby chwile ją ponosić :/

Wiem tyle, że wolałabym raczej hybrydę, ale na co jeszcze zwrócić uwagę..?

dankin-82
13-03-2012, 10:18
na całą masę rzeczy ;)
ale tak ogólnie, to na panel, by był dobrze dobrany do dziecka, na pasy naramienne i biodrowy by były wypełnione to odejmie ci noszonych kg, masz jeszcze zagłówek, kapturek, na materiał z jakiego chcesz mt itd itd
jeśłi się zdecydujesz na szyjącą to ona na pewno doradzi ci, podpowie i usyje tak byś była zadowolona ;)

behind
16-03-2012, 22:32
zamówiona u pani_olo :))
i prawdopodobnie będzie już w poniedziałek gotowa! :D

Mam tylko nadzieję, że Młoda będzie zadowolona ;)

Dziękuję za porady!

Pat
16-03-2012, 22:49
Z góry gratuluję :)

mjakmama
03-05-2012, 21:59
Madamme GooGoo sa cudowne

pijana_wiatrem
19-05-2012, 08:44
A ja mam pytanie. Lepsze zwykłe mt czy chustomt? Bardziej mi się podobają takie mega wzorzyste mt, ale jeśli lepiej/wygodniej/bezpieczniej jest w chustomt to chyba je wolę. Nie wiem czy sprzedawać moją Katję czy przerobić.

dankin-82
19-05-2012, 08:47
to wszystko zależy od własnych preferencji ;)
ja uwielbiam obie wersje

i mt i chmt są cudniaste:D

pijana_wiatrem
19-05-2012, 09:06
toś mi pomogła. Nie wiem na co się zdecydować :)

dankin-82
19-05-2012, 11:47
hehe bo to naprawdę trudno doradzić
idzie lato i chmt są fajne, zresztą dziecko masz stosunkowo małe i możesz śmiało się pokusić ;)

mt możesz sobie uszyć jak dziecko będziesz miała większe i wtedy pokombinować tak aby nosidło wystarczyło na bardzo długo ;)


możesz też np, zostawić swoją szmatę (np na letni hamak idealne) lub kupić/uszyć chmt i kupić mt

ja bym zainwestowała w chmt, potem w mt a szmate zostawiła na hamak :D

wszystko też zależy na ile możesz sobie finansowo pozwolić ;)

pijana_wiatrem
19-05-2012, 12:06
Właśnie w tym problem, że nie mam żadnych możliwości finansowych. I żeby pozwolić sobie na mt musiałabym sprzedać moja szmatę, a żeby zrobić chmt to musiałabym moja poświęcić.

Pat
19-05-2012, 19:56
Poszukaj na bazarku jasnych MT z "letnich" tkanin. Akurat MT na bazarku nie brakuje, a ceny bywają naprawdę konkurencyjne. Nie nosiłam w chmt, ale wydaje mi się, że w przypadku nosideł rodzaj tkaniny już nie robi takiej różnicy jak w chustach, bo nosidło tak czy siak nie będzie pracowało tak dobrze jak chusta - za dużo tam szwów ;). Siada już Twój synek/próbuje?

pijana_wiatrem
19-05-2012, 20:10
Probuje :) sam da sobie rade tylko jezeli lezy pod katem. Szukam czegos, czego nie bede musiala zmieniac szybko na wiekszy rozmiar, idealem by bylo, gdybm w ogole nie musiala go zmieniac, ale to niemozliwe raczej.;)

mjakmama
19-05-2012, 20:13
Dobrze dobrany MT starczy na 1,5-2 lata :) przynajmniej tak jest u nas

Pat
19-05-2012, 23:39
Dobrze dobrany MT starczy na 1,5-2 lata :) przynajmniej tak jest u nas

Jakoś wierzyć mi się nie chce... Albo masz dwurozmiarowego MT, albo żabki tam nie ma, a panel jest krótki.
Jak by nie było - DZIECI ROSNĄ!!! ;)

dankin-82
20-05-2012, 08:55
Pat no starczy nawet i na dłużej wg mnie, ale musi być dobrze uszyty i przy szer panela 40+; przy starszych dzieciach już ta "żabka" nie musi być taka idealna, możesz nadrobić np pasami, a panel na długośc nawet lepiej jak ciut krótszy wtedy dzieciakowi nawet wygodniej bo łatwiej łapki sobie do góry wyciąga ;)ja widzę po sobie, moich młodych i naszym stosie :D .... hehe Ty znasz tajemnicę idealnych nosideł ;)

co do chmt, to naprawdę fajnie pracują i jest różnica w noszeniu: mt czy chmt, chmt fajnie się sprawdza też u większych dzieci kiedy w chuście już niekoniecznie wygodnie zaczyna się robić ;) no ale przy totalnych starszakach to dla mnie mt lub podrasowany chmt :)

mjakmama
20-05-2012, 11:43
dokładnie tak jak koleżanka pisze - jak jest dobrze dobrany to starczy na długo - moja miala kupiony jak miała 6 mcy teraz ma rok i 9 i rączy wysuwa górą bo jej bardziej wygodnie :)
najważniejsze by przy zupełnym maluszku dobrze nózki trzymał i plecki :)

Pat
20-05-2012, 13:40
Być może, chociaż mnie to nie przekonuje ;) Jak dziecię śpi, krótki panel jest niefajny dla kręgosłupa w każdym wieku. Żaba niby nie aż taka ważna na późniejszym etapie, ale te zwisające dzieciom nogi zawsze mnie jakoś tak "ruszają"... Wydaje mi się, że wygodniej jednak z żabą, choćby niewielką :)

A co do tego, na jak długo starczy MT - to zależy, od jakiego wieku zaczynamy nosić. Wiadomo, że na wcześniejszym etapie dzieci rosną szybciej. Nasze MT z wieku 7 m-cy jest już mało komfortowe. Panel zdaje się ma 38 cm szerokości. W 40 cm+ bym wtedy Miłosza nie zapakowała, więc ten dłuższy czas eksploatowania to chyba jednak do starszych dzieci się odnosi... Przynajmniej z mojej strony tak to wygląda :)

dankin-82
21-05-2012, 09:42
wiesz co, nigdy nie będziesz miała (chyba) tak krótkiego panela by nie otulił plecki, nie wyobrażam sobie by sięgał do połowy pleców
dla śpiącego dziecka ja mam zawsze praktycznie kapturek i fajnie dzieciaka mi podtrzymuje
Tak jak pisałam wyżej, pasami możesz nadrobić szerokościowo na panelu; dzieciakom wiszą bezwładnie nogi jak śpią, to już raczej natura ;)

no i nie oszukujmy się są mietki i mietki :P

Pat
21-05-2012, 17:06
Hehe, nie o tak zwisające nogi mi chodziło ;) Raczej jak w Womarze ;)
Ja się tam nie chcę spierać - upodobania są różne :) Napisałam tylko o swoim punkcie widzenia :)

blankita
01-06-2013, 20:22
Hej dziewczyny! Madame Googoo ma tyle zamowien juz teraz, ze ciezko cos zamowic :) Szukam wiec jakiejs innych mam szyjacych nosidla i MT. Widze, ze jest tu pare forumek, ktore polecacie, ale czy maja jakies namiary? Moze strone, bloga, strone na FB? albo chociaz jakies namiary do skontaktowania sie? Znalazlam jak na razie tylko Doux-Doux na FB. A moze jest tu jakis post z linkami- jak tak to prosze, pokierujcie mnie tam :) Dzieki!

milorzab
01-06-2013, 20:27
b. lubię MT od melkaj, polecam

bansza
01-06-2013, 20:29
Ja mam od Pani_olo i polecam z całego serca, bo solidne, piękne i wszystkie szczególiki, rozmiary itp. można indywidualnie ustalić, a cena bardzo konkurencyjna była ;) http://paniolos.blogspot.com/

olmis
01-06-2013, 20:52
może od Marty? http://meitai-by-martala.blogspot.com/search/label/mei%20tai

albo od Pathi? http://pathi.pl/pl/zamowienia.html

mam od jednej i drugiej i oba są fajne

blankita
01-06-2013, 22:19
b. lubię MT od melkaj, polecam


Melkaja to pewnie i tak kupie! :) Ale teraz patrze za ergonomicznym bardziej. Dzieki! :)

blankita
01-06-2013, 22:20
Dzieki bansza, widze, ze pani_olo robi tez ergonomiczne. Czy ktos moze nosi/l ergo od pani_olo? mozna np porownac (wygode noszenia) do Tuli???

madagaskar
01-06-2013, 22:54
ja zdecydowanie uwielbiam Pathi i polecam baaaaaaaaaaaaaardzo:)

cube
01-06-2013, 23:12
Dzieki bansza, widze, ze pani_olo robi tez ergonomiczne. Czy ktos moze nosi/l ergo od pani_olo? mozna np porownac (wygode noszenia) do Tuli???

Widziałam, że odynka ma ergo uszyte przez Olę, może jej podpytaj :)

Pomarańcza
02-06-2013, 14:04
Kurcze, ja tez się łamie: czy od Pani_olo brać, czy od Pathi...
Pathi ma podcięty panel - to chyba lepiej, bo podwinę i panel będzie węższy? A znowu pani_olo ma w komplecie kapturek i chyba ładniejsze te mietki są :hmm:

marta-la
13-06-2013, 22:08
Jakoś wierzyć mi się nie chce... Albo masz dwurozmiarowego MT, albo żabki tam nie ma, a panel jest krótki.
Jak by nie było - DZIECI ROSNĄ!!! ;)

Pewnie że rosną ;) ale po to sa szerokie pasy aby zawiązać je tak aby dziecko mialo piekną żabkę ;) Ja nast. rozmiar zrobilam mojej jak miala ponad 3 lata. Prawda jest taka ze albo ktos sie dogada z mt albo nie i wtedy nic wlasciciela nie przekona. Wtedy trzeba szukac czegos innego albo szyć nowe mt co kilka m-cy ;)

dankin-82
14-06-2013, 10:06
z mietkami też trzeba poćwiczyć, no nie da się my zakręcić za pierwszym razem by wszystko było super idealnie ;) Poświęćmy im odrobinę czasu a odwdzięczą nam się
Miałam/ mam ogrom nosideł z przewagą mietków i z każdym da się dogadać bez względu na krój i wymiary ;)


jeśli chodzi o te dwie szyjące to dla mnie ideały szyje pani_olo :-P a wiem o czym piszę :lool:

saskia
14-06-2013, 10:14
my kupiliśmy niedawno kolejne mt u pani_olo i ciągle nie mogę wyjść z podziwu jakie to cudeńko, sprawdza nam się fantastycznie.
Mamy model, który teoretycznie ma starczyć na długo, na razie podwijam Ewce panel i jest super. Dodam jeszcze, że jej materiały są idealne na lato.

Magenta
14-06-2013, 10:18
Również podpisuję się pod mei tai od PaniOlo :D mam "rosnący z wiekiem" panel i pas biodrowy z klamrą. Milutki materiał i wygodne pasy do wiązania. Polecam!

lominia
14-06-2013, 10:25
Melkaja to pewnie i tak kupie! :) Ale teraz patrze za ergonomicznym bardziej. Dzieki! :)
Ja od melkaj mam hybrydę-prawie jak ergo:) Piękna, polecam baaardzo:)

aravls
04-11-2013, 16:17
Napisałam do chyba wszystkich szyjących, do których namiary tutaj znalazłam. Marzy nam się hybryda z Marynarzem Popeye'm z jednej i czymś eleganckim z drugiej.
Czekam na odpowiedzi i będziemy decydować...
Czuję dreszczyk emocji :applause:

Frahenka
04-02-2014, 14:06
Napisałam do chyba wszystkich szyjących, do których namiary tutaj znalazłam. Marzy nam się hybryda z Marynarzem Popeye'm z jednej i czymś eleganckim z drugiej.
Czekam na odpowiedzi i będziemy decydować...
Czuję dreszczyk emocji :applause:

I co? jak zedecydowaliście?
Ja się za ergo rozglądam albo za hybrydą, sama jeszcze nie wiem...

olula
04-02-2014, 17:27
a Nubik czy Nubigo? co myslicie? jakie sa roznice w porownaniu do pani_olo???

karo0203
01-02-2015, 22:06
A ja właśnie testuję mt woolloomooloo od marta-la i szczerze POLECAM. Po pierwsze prezentuje się cudnie - fantastyczne wzory, dopracowane w każdym szczególe - byłam zauroczona zanim przymierzyłam:) Kolejna sprawa to solidne, perfekcyjne wykonanie. I wreszcie samo użytkowanie to czysta przyjemność zarówno dla mnie, jak i mojej Gajki, która uwielbia ucinać sobie w nim drzemki. Wysoki zagłówek dodatkowo jej to umila, gdyż nie pozwala główce opaść i chroni przed wiatrem. Ogólnie super! MT od Marty nie dość, że są funkcjonalne, to stanowią ozdobę dla noszącej i noszonej:) A dodam jeszcze, że jeśli nie potraficie rozstać się ze swoją ukochaną chustą, to Marta cudnie przerobi ją na mt ;)

Karolcia82
03-02-2015, 09:12
Jak na razie mam Nubiko i będzie się szyło DD, już się nie mogę doczekać. Dam znać jak porównam.

Karolcia82
12-03-2015, 22:02
Jak dla mnie zdecydowanie DD wygrywa, ale też może dlatego, że szyte na miarę, a Nubik jednak odkupiony.