PDA

Zobacz pełną wersję : odpieluchować -córe



Fusia
09-08-2011, 00:13
odpieluchowac21miesięczna pannę
tylko jak!
mamy10 par majtek -6 par krutkich spodenek
próbowałam puszczać ją w majtki+spodenki -zeby wiedzeć ze gdzeć nasikał-mokre majtki szukam kałuży-musze dzielić uwage na2 córki i pranie sprzątanie gotowanie
Róża nie reaguje na posikanie się-nie przeszkadza jej to-czasem powie i pokaże gdze czasem nawet nie zauważy!
w połowie dnia-jak dużo pije to brakuje mi spodni i majtek!
próbowałamprzypominać zo pare minut -"chcesz ciusiu/na nocnik" -nie i czasem w tym samym momencie leje na podłoge!
próbowałam wysadzac co40 minut-ucieka leje obok biegnie bieże poduszke i leje na poduszke/kanape
niechce usiasc kiedy ją próbuje posadzić to zrobimostek nad nocnikiem ale nie siądze próbowałam na ubikacje z nakładką-niechce!
owszem ma przeblyski-wstaje biegnie zdejmie pieluche i nasika-raz na 3-5dni
kupe robi cichaczem partyzanty takie
patrzeć już nie umiem na te pieluchy na jej pupie

dodatkowo wiem że w dużej cześci to moja wina -jestem sama z2 i nie jestem w stanie poświęcić tyle czasu ile bym chciała na odpieluchowywanie

jadorota
09-08-2011, 06:57
mój Remis miał około 26 miesięcy. Podszedł do ubikacji i załatwił się. Ja więcej nie założyłam mu pieluchy. Zero stresu i Biegania za nim. Nabył gotowość do kontroli pęcherza i tyle. Podobnie było zresztą ze starszym synem. Może nie mam racji ale ja bym dała jej jeszcze trochę czasu.p.s też miałam dwójkę w krótkim czasie i wiem jak bywa. Ułatw sobie życie i tyle. Pozdrawiam

Kasia.234
09-08-2011, 07:19
Odpuść na jakiś czas i spróbuj za miesiąc albo dwa, może wtedy będzie łatwiej. Teraz dziecko ewidentnie nie jest jeszcze gotowe.

Olapio
09-08-2011, 07:40
odpusc
ja tez odpuscilam
nie chce tego robic w stresie
a tym bardziej takim kosztem majac tak jak Ty dwojke w domu

ja zaczne sie stresowac gdzy Michal bedzie szedl do przedszkola i bedzie nadal nosil pieluche ;)

Fusia
09-08-2011, 09:13
ale ja sie boje ze ona zawsze w pieluchach będzie i jaki rozmiar ja jej na mature załoze?:wink:
a za ile próbowac znowu i jak dlugo2 dni i znowu odpuścic?

annya
09-08-2011, 09:19
Fusiu, my od 3 dni bez pieluchy wyłącznie w domu. Lata z gołym tyłkiem, bo i jemu mokra pielucha kompletnie nie przeszkadzała. Sadzany na nocnik odskakiwał jak oparzony. W końcu się udało. Oklasków nie było końca. A że faceci próżni, to teraz siada co moment i robi po 3 krople ;).
Na dworzu leje, słowem się nie zająknie! Albo mówi "aa" po fakcie :ninja:.
Powodzenia!

mynia
09-08-2011, 09:19
popieram poprzedniczki. Odpuść na 2-3tygodnie. Jak będzie trzeba to na miesiąc-dwa. Siłą nic nie zdziałasz. Ja też odpuściłam przed wakacjami a teraz dziecko już gotowe - wyczuwa o co chodzi. Samo siada na nocnik, zaczyna informować przed a nie w trakcie. Nie ucieka. Na wszystko musi przyjść moment. Do matury w majty sikać nie będzie :) poza tym widzi że Anielka ma pieluchę i sama też nie chce się jej pozbyć.

Fusia
09-08-2011, 22:29
spróbowałam dziś na spokojnie rano od dzadziów z weekendu wróciła pobawiła sie potem dżemka i po dzemce koło10.30 mówie tak Róża jesteś duża i śliczna zdejmiemy pieluszke i ubieżemy majteczki chcesz?......tak!
alee wiesz ze wtedy trzeba sikać do nocnika?
nooooooo będzesz wołać? nooooooooooo-nie wołała ale mówie to ściągamy i sikamy na nocnik-bunt bo sie bawiła ale mówie jej ze nocniczek tu damy i może sie bawic-pozwoliła sie posadzić-momentalnie nasikała sadzałam ją co 20-30 minut- bez większych buntów znaczy 2 razy nie chciała ale jej wytłumaczyłam ze na chwilke idalej sie pobawimy albo ze pójdzemy do babci ale najpierw trzeba zrobić siku zeby babcia biła nam brawo-i bez problemu nawet sMA SIADŁA za każdym razem było przynajmniej trosze siku 3 razy poszło w majstki 2 razy się zagapiłam -bo jadła i stwierdziłam ze po jedzeniu-nie zdazyłyśmy ale częśc dosikała w nocnik raz babcia sie zagapila a raz jak była chrzestna to zawołała siiii ale jak wzielam to już sikała i mnie posikala!
kurcze jak ja pilnuje non stop to jakoś daje rade i nie buntowała sie dzis! ale sama zgłasza jak już sika albo jak sie posika ewentualnie powie siku i przy u już sika i jak sie nie buntuje to co wysdzac czy olac?śpi w pieluszcze

erithacus
09-08-2011, 22:38
Tu poczytaj: http://www.chusta.pl/ebook/OdpieluchowanieBezPrzemocy.pdf

Fusia
09-08-2011, 23:37
dzięki czyli czeka nas przygoda ale jak córachce ciasteczko a powiem jej ze najpierw nocniczzek -na zasadze ze ciasteczko -ja pieke i tak dostanie ale sprubujemy siusu i potem po ciasteczko a nie ze za susu ciasteczko moze być?czytoteż przekupstwo-a i strasznie podoba mi się spocób pytania czy brzuszek chce siusiu
teraz duzy oddech najlepiej3 i koniec treningu pieluchowego ale myśle nad Anielą ale zwracac uwagi na obie naraz nie dam rady

Fusia
10-08-2011, 16:28
dziś o 5 rano obudziła mnie Róża z siku siku
posadziłam na nocnik- duuuuużo nasikała ale pieluszka z nocy mokra-w nocy musiała sie posikać!
potem do 11 proponowałam nocnik z pytaniem czy pupcia chce siku na nockik-obiecała pilnować pupci zeby nie zasisiała majtek!
-zero wpadek
po11 wrócił m z nocki Róża była zmęczona ale wołała siiiiii tyle że nie zdązyła3 razy dobiec do nocnika-3 metry!
przed dzemką było siku ale nie do końca do nocnika właśnie tak z popuszczeniem po drodzena drzemke pieluszka-przegapiłam siku po obudzeniu ale od wtedy nie sikała wcale i przed chwila pytam czy pupcia chce siusiu a dziecko mówi nie i pokazuje na nocnik mówi susiu-była bez spodenek-a wczesniej miała!patrze a w nocniu nasikane:thumbs up::fire: