PDA

Zobacz pełną wersję : MT kompaktowy - da się uszyć?



ostroszyc
06-08-2011, 22:55
Chodzi mi o MT które zajmuje mało miejsca. Wyobrażam sobie że ma jednowarstwowy panel z czegoś nośnego, pasy nie za długie (chudzielec jestem), ramienne wypełnione tylko tyle żeby ramionom było wygodnie, biodrowy oczywiście wypełniony (czy niekoniecznie?). Żeby łatwo złożyć i schować. Da się? Szył ktoś? :)

ktosikowa
06-08-2011, 22:58
Jak bardzo kompaktowy?

Kasia.234
06-08-2011, 23:00
polecam chustoMT - mam i jest wygodny i kompaktowy :)

ostroszyc
06-08-2011, 23:03
Jak bardzo kompaktowy?
Sama nie wiem. Używam mt od Pathi, to mercedes ale potrzebuję czegoś mniejszego na "zawsze pod ręką"


polecam chustoMT - mam i jest wygodny i kompaktowy :)
Oooo a jaki masz? :) sama szyłaś?

Kasia.234
06-08-2011, 23:07
Mam szyty z simona, ma juz swoje lata ;)
Kupiłam prawie 2 lata temu, używany, na naszym bazarku.

Dominiqueee
06-08-2011, 23:08
Ja też mam chustoMT i polecam. Zwija się go w miarę niewielkie zawinątko, i lekki jest, a pasy mam b. długie.

ktosikowa
07-08-2011, 09:02
Ja ostatnio uszyłam z bawełny- pasy po 2 m, panel z 3 warstw, składa sie na prawde w małe cóś:) Więc mozna:) A - wielkie mi wyszło:) Więc jak na mniejsze dziecko, to jeszcze bardziej kompakt bedzie:)

Nata
07-08-2011, 10:18
miałam mt Babyhawk. Najbardziej kompaktowy ze wszystkich a jednoczesnie nosny,podobła mi sie ta tkanina, mocna a zarazem miekka i kompaktowa.

marta-la
07-08-2011, 10:27
Wydaje mi się że panel z jednej warstwy nie wchodzi zupełnie w grę. I chyba tak jak dziewczyny piszą chmt zajmie najmniej miejsca bo chyba najwięcej miejsca jednak wypełnienia w pasach zajmują których z klasycznych chmt brak na górze (chociaż są wyjątki ;) )

dankin-82
07-08-2011, 11:14
jeśli mt ma byc bardzo kompatkowy to trzeba by było zrezygnowac z dobrego wypełnienia pasów i wszystko uszyc precyzyjnie pod Wasze wymiary, wtedy pasy się nie majtają niepotrzebnie i miejsca nie zabierają ;)

tak jak napisała Marta, z jednej warstwy też sobie nie wyobrażam panela; chmt z częściowo wypełnionymi pasami już nie daje takiego "kompaktu"

ja stawiam jednak na wygodę i nie zrezygnowałabym z wypełnień



ale najlepsze to jak już napisały dziewczyny, jest zwyklusi chmt, z lekko wypełnionym pasem biodrowym

chociaż te pierwsze mt Ani z Tulikowa były fajne, składały się do małych rozmiarów

kasia
07-08-2011, 11:26
może nie o mt, ale zadziwiło mnie ostatnio Nubigo z dmuchawcami od Gosi - spodziewałam się dużego, ciężkiego nosidła, a przyszedł kompakcik, spakowany do bąbelkowej średniej koperty, leciusieńki, można go spokojnie zwinąć do rozmiarów połowy chusty po zwinięciu - szczęka mi w dół opadła po prostu:) a i pasy ma wypełnione wszystkie, no i przewygodny jest:)

dankin-82
07-08-2011, 11:33
może nie o mt, ale zadziwiło mnie ostatnio Nubigo z dmuchawcami od Gosi - spodziewałam się dużego, ciężkiego nosidła, a przyszedł kompakcik, spakowany do bąbelkowej średniej koperty, leciusieńki, można go spokojnie zwinąć do rozmiarów połowy chusty po zwinięciu - szczęka mi w dół opadła po prostu:) a i pasy ma wypełnione wszystkie, no i przewygodny jest:)

fakt, jak nubigo dobrze poskładasz wyjdzie nieduże, ale to tyczy się większości np mietków; im dokładniej złożysz tym mniejsze Ci wyjdzie

erithacus
07-08-2011, 23:14
A dlaczego nie może być z jednej warstwy?
Ja myślę, że mogłaby się to udać. Tylko pasy trzeba wszyć trochę inaczej, tzn. połączyć je pośrodku, jak w podzie, tylko nie równolegle, ale pod kątem. Takie V zrobić.
Pas biodrowy może być niewypełniony. Mój pierwszy-pierwszy MT jest niewypełniony i nosi do dziś bardzo wygodnie.

Anntenka
08-08-2011, 10:36
Erit ja mam ostatnio mega uważane na prawa autorskie i ktoś już na ten pomysł wpadł z tym V.
Jak znajdę linka to wkleję. Zagramaniczna dziewczyna.
Tak tylko informuję żeby ktoś potem problemów nie miał.

ostroszyc
08-08-2011, 10:45
Podoba mi się pomysł z chustoMT :) a z tym kompaktem myślałam np tak: pasy pociągniete przez panel w V lub X w zależności od kąta jaki wypadnie a panel pojedynczy i wzmocniony taką ramką po krawedziach. Prawami autorskimi bym się bardzo nie przejmowała, to tak jakby patentować wymyślony właśnie dla siebie wzór sukienki :) a może właśnie powstaje tu super wynalazek i powinnam go zastrzec?

hajda
23-08-2011, 13:07
Prosiłabym bez kryptoreklamy! Do oferowania produktów służy odpowiedni dział.

myrra
23-08-2011, 15:23
Chodzi mi o MT które zajmuje mało miejsca. Wyobrażam sobie że ma jednowarstwowy panel z czegoś nośnego, pasy nie za długie (chudzielec jestem), ramienne wypełnione tylko tyle żeby ramionom było wygodnie, biodrowy oczywiście wypełniony (czy niekoniecznie?). Żeby łatwo złożyć i schować. Da się? Szył ktoś? :)

Mi kiedyś nata pokazywała takie MT szyte z jedwabiu chyba albo satyny jedwabnej. Świetne były - własnie takie cieniutkie (bo pasy bez wypełnień) - po zwinięciu dosłownie paczuszka wielkości zeszytu A5. I podobno nośność niezła. Ale to było ze 3 lata temu i za cholere nie moge znaleźć tej stronki :(

Kirah
23-08-2011, 16:43
A BBO? One chyba są kompaktowe?

hajda
25-08-2011, 10:42
Myrra przychylam się do Twojej opinii. KOCHAM JEDWAB.

ktosikowa
25-08-2011, 11:20
pasy wszyte w V przez cały panel miałam prawie 3 lata temu przez allegrową Pentelkę...

hajda
25-08-2011, 12:26
Ciekwi mnie jak pracuje taki panel "usztywniony" pasami (czy to w V czy w X)?
A, gdyby tak wszyć pasy w ramkę panela? Nie trzebaby ich wówczas prowadzić po całym panelu...... Co o tym myślicie?

marta-la
25-08-2011, 12:59
To ja zaproponuję chustowy chustomejtaj, dwa cieniutkie panele, szerokie pasy ramienne ze zwykłej bawełny (tak jak w klasycznym MT), biodrowy pas wypełniony, oczywiście częściowo. Służę zdjęciami dla przykładu. Szyję "zwykłe" MT z panelami z Nati i wychodzą bardzo lekkie, bardzo przewiewne i bardzo kompaktowe. Chustomejtaj wyszedłby jeszcze bardziej kompaktowy :)
Zauważ że kilka z nas w tym wątku i nie tylko też szyje mt ale nic nie proponuje. Jestem przychylna wszystkim nowym szyjącym bo sama byłam nowa ale regulamin jest dla wszystkich dlatego płacimy za handmade aby tam móc "proponować" i reklamować się.

hajda
25-08-2011, 15:22
Marta la dziękuję za uwagę.

ostroszyc
25-08-2011, 15:46
Ciekwi mnie jak pracuje taki panel "usztywniony" pasami (czy to w V czy w X)?
A, gdyby tak wszyć pasy w ramkę panela? Nie trzebaby ich wówczas prowadzić po całym panelu...... Co o tym myślicie?

Może to byłoby nawet lepiej, pasy wzmocniłyby boki i panel mógłby być cieńszy? Możnaby je zrobić tak żeby "początek" pasa wszyć razem z panelem w pas biodrowy (nie wiem czy tak się to robi), byłoby mocne a środek panela mógłby być 1-warstwowy.
Hm...

ktosikowa
25-08-2011, 16:41
mój byłz dwóch warstw cienkiego, takiego luźno tkanego lnu. Dobrze nosił:)

hajda
27-08-2011, 15:15
Pytanie postawione na początku tego tematu brzmiało, czy ktoś szył kompaktowego mt.
Chciałabym wyjaśnić wszystkim, którzy odebrali moją niedawną wypowiedź, że używając słowa "zaproponuję" miałam na myśli POMYSŁ, a nie, jak niektórzy sądzą USŁUGĘ.

demona
27-08-2011, 22:29
Koniecznie MT? Nosidło R&R jest kompaktowe, coś jak kosmetyczka, format zeszytu A5.

ostroszyc
27-08-2011, 23:08
A co to jest r&r? :)