PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chce spać...w chuście!!!-ale w mejtajku TAAAK:)!!!!



skybear
23-10-2008, 10:41
Zawsze wyobrażałam sobie,ze kiedy włoże swoje(hmm...) maleństwo do chusty,minie kilka minut i mala słodko zaśnie.BŁĄD!!! Nie dość, że mała akceptuje tylko i wyłącznie pozycję na biodrze( co prawda to prawda mam tylko kółkowe) to jej aktywność wzrasta wówczas o jakieś 200%. Nawet jeśli się cudem zmęczy to miast się przytulic do mamusi i zamknąc oczęta,wije sie i wygina,wskutek czego muszę mieć wózek w pobliżu,zeby w razie naglego ataku senności ją do niego odlożyć.no ale po to do cholery kupilam chuste zeby nie targac wozka na spacery :evil:

Kanga
25-10-2008, 10:05
czekaj a nosisz ją na biodrze głównie?? moje dzieci też nie zasypiały raczej w tej pozycji bo ta akurat jest najlepsza do eksplorowania i poznawania świata - z doświadczenia mojego wynika, ze do "usypiania" najlepsze są takie pozycje gdzie główka dziecka jest skierowana w ciało rodzica - czyli pozycje z przodu lub na plecach ;)
no i ostatnie dwa pytania - gdzie jest górna krawędź chusty (rączki schowane czy nie) i czy twoje dziecię już samo siedzi??

skybear
25-10-2008, 10:49
kiedy widzę że jest zmeczona staram się ją "przekręcić" z boku na brzuch ale to niewiele daje.Normalnie ma raczki na wierzchu(siedzi juz samodzielnie). Czy mam spróbować jej schowac rączki? moze to pomoże?

Kanga
25-10-2008, 11:14
schowanie rączek moze pomóc - wyjęcie wymusza na dzieciach wysiłek związany z samodzielnym utrzymaniem pionowej pozycji ciała - no ale jak sama siada to nie musi w tym być przyczyna. ale schowanie rączek to dla odmiany taka forma "utulenia" mocniejszego przytulenia ;) moze pomoże ..

domagda
25-10-2008, 11:45
Moje dziecko ma prawie 10 miesięcy, noszę ją z wyjętymi rączkami, kiedy jest aktywna i się rozgląda.(w wiązanej, nie kółkowej). Jak robi się śpiąca, marudna, chowam jej rączki, czasem nawet podpieram główkę, jak już się chwieje, o ile mała nie protestuje. Od niedawna sama jak jest śpiąca, stara się włożyć łapki pod chustę.

skybear
25-10-2008, 20:20
dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi :D spróbuje z tymi raczkami,choć ostatnio strasznie mi się zrobiła aktywna w ciagu dnia,a jeszcze jak u mamy wysoko to juz w ogóle :roll: .

Goska Sucharska
26-10-2008, 10:46
Moja córka tuż przed zaśnięciem jest w apogeum aktywności w chuście ;) Mam wrażenie, że chce się schować, zająć najlepszą i najwygodniejszą pozycję do spania. Bardzo szybko nauczyła się chowania rączek, twarzy w połach chusty. Kółkowa nie daje takiego komfortu jak długa w wiązaniu chustożernym(np plecaczek z trzema warstwami materiału). Dlatego w chuście na 0 pomagam jej schować ręce, podwijam wygodnie krawędzie przy karku, nóżkach i mocno dociągam. Prawie dwulatka słodko w niej zasypia :)

skybear
26-10-2008, 16:04
Dziś pierwszy spacer w nowiutkim mejtajku od Myrry.I co się okazało drogie koleżanki :wink: ? 15 minut i mała zasnęła wtuliwszy nos w poły kurtki :D na dowód zdjęcie.
http://images27.fotosik.pl/287/dbe7b0f886e0cae6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dbe7b0f886e0cae6)
Dziękuję za rady jeszcze raz.A miętka w swej cudnej okazałości pokażę w recenzjach jak tylko zrobię wyraźniejsze foty,bo jest co pokazać :D