PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za wiązanie i czy jest bezpieczne?



oki
27-07-2011, 12:04
Znalazłam w poście o filmikach instruktażowych takie wiązanie
http://www.youtube.com/watch?v=CamfWi0cEU8&feature=related
Szukam czegoś co można zawiązać w domu wsiąść do auta i po dotarciu na miejsce wyjąć małego i usadowić w chuście bez zbędnego motania. To wiązane w tym filmiku podoba mi się tylko zastanawiam się czy bezpieczne jest takie manipulowanie nóżkami dziecka i czy mu krzywdy tym nie zrobię? No i czy mogę tak nosić 3 mies dziecko które dobrze trzyma główkę?

czuppi
27-07-2011, 12:09
to wiązanie do chusty elastycznej, z resztą jedyne do niej :) jak najbardziej bezpieczne, można w nim nosić od urodzenia.

oki
27-07-2011, 12:13
Ech, jak do elastycznej to już odpada.. a jest coś analogicznego do tkanej?

panthera
27-07-2011, 12:14
dokładnie. dodam tylko ze w chuście tkanej tak się nie da :)
nie ma nic analogicznego - bo nie da sie zawiązać chusty nierozciągliwej bez dziecka tak zeby była dociągnięta. ew 2x mozesz nie rozwiązywać, a tylko luzować przy wyjmowaniu, ale po włożeniu malucha zawsze musisz porządnie dociągnąć. (ale 2x poleca się dla starszych dzieci)
do samochodu polecam właśnie elastyk lub kółkową. później może być tez nosidło ergo.

Karusek
27-07-2011, 12:15
2x, też wiążesz bez dziecka, a dociągasz, gdy dziecko jest już w chuście :)

czuppi
27-07-2011, 12:17
2x, też wiążesz bez dziecka, a dociągasz, gdy dziecko jest już w chuście :)
właśnie to chciałam dopisać ;)

oki
27-07-2011, 12:52
Ok, to spróbuje w tych 2x - mój ma skończone 3 mies ale jest dość spory i wygląda na więcej ;) może się uda. Ważne żebym dociągając nie jeździła chustą po betonie :neutral:
Zastanawiałam się nad nosidłem bondolino do takich celów ale trochę szkoda mi kasy jak mam chusty no i dziecko jeszcze małe
A macie może jakiś fajny film instruktażowy do 2x?

A do elastyka dziecko ok 8kg nie za duże?

Truscaveczka
27-07-2011, 13:34
Jako ekselastyczka napiszę, że 8 kilo dziecia dokopuje noszącemu w elastyku, bo to chusta wygodna, ale mało nośna. W tkanej tego wiązania nie zrobisz, bo je się najpierw dociąga, a potem wkłada (nawet 3-dniowego noworodka ;) )
Z tkanej szybkie jest 2x, chociaż i z kangurka mi się zdarzało wyjąć dziecko dołem a potem włożyć ponownie :hide:

A lada moment Twój Młody będzie stabilniejszy i wtedy poszalejesz z zakupami :)

panthera
28-07-2011, 11:55
ja tez długo nosiłam w elastyku i powiem ze przy 8 kg, po ok 30 min już bolał kark i ramiona.
2X przy tak małym dziecku musi być szczególnie dobrze dociągnięte, najlepiej jakbyś skonsultowała z jakąś doświadczoną chusto mamą "na żywo"
bondolino ok - jak macie kasę. ja do takich celów używałam manduce (i nadal używam) ale do nosidła wsadziłam Maćka jak miał 6 mies.
ew tańsza jest kółkowa (na szybkie wypady) ale w tej tez b. długo nie ponosisz bo obciążenie na 1 ramię.

Truscaveczka
28-07-2011, 14:05
Dobrze ułożona i dociągnięta kółkowa jest bardzo nośna, ja swoje prawie 10 kilo szczęścia noszę bez zmęczenia po kilka godzin bez przekładania.

oki
30-07-2011, 23:09
No właśnie zastanawiam się nad kółkową. Tylko jak kangurek mi zupełnie nie wychodzi to pewnie z kółkową również sobie nie poradzę :-?

Mayka1981
30-07-2011, 23:19
e tam zaraz nie poradzisz... trochę wiary i ćwiczeń i będzie git! kangurek ma się nijak do kółkowej, spoooko...

a może pouch?

oki
30-07-2011, 23:26
Do poucha to chyba za mały? - ma 3 mies skończone

makatka
31-07-2011, 09:33
Ja właśnie zakupiłam kółkową. Na takie szybkie samochodowe wypady. Na razie ćwiczymy w domu, ale coraz lepiej sobie radzimy. Faktycznie, jak się nie przyłożę to plecy zaczynają szybko boleć :( W ciąży w kość dostały, to i teraz się odzywają. Ale myślę, że to kwestia ćwiczeń i wprawy.

Aaaa, mój młodszy synek też niedawno skończył 3 miesiące. Ładnie trzyma główkę i uwielbia chustowanie :)